Saç Rengi ve Saç Boyama Papatya Suyuyla Sac Rengini Acan Var Mi?

Papatya sarışınlar ve kumrallar için, koyu renk saçlılar denemesin, kahveler siyahlar için uygun değil... Saçım koyu kahve kullandım rengi açıldı diyenlerede itibar etmeyin ayrıca, ben sarışınım buna rağmen benimki bile çok uzun sürede açılıyor...

Gelelim beyaz sabuna, beyaz sabun boya akıtır, bunun dışında doğal saçta renk açma özelliği yoktur...

evet çok doğru soyluyorsun koyu renk sacları cok acmaz ama rengını kırar yanı 1-2 surmeyle sap sarı olmaz :KK70:
yazın havuzda denızde bol bol surun sacınıza ışıltı verır bı parca acar rengını ama sakın ıcıne oksıjenlı su koymayın eger koyu renk sacınız varsa bırde o oranı ayarlayamasanız bıldıgın o kotu bakır rengıne donr :/ sıyah saclı bır arkadasım yapmıstı ordan bılıyorum

Sacım koyu kahve ve papatya suyunu 3 kere kullandım cok acılma olmadı daha ama guneste saclarım sarı gorunuyor. Tekrar 3 kere falan yapıcam olmazsa Extra Blond'u kullanıcam.Ve sunu ekliyim ; Sacı yaglı olanlar kullansın su an normal oldu saclarım benim, sadece biraz elektrikli ama cok ust uste yaptıgım ıcın o yuzden sımdı yapmıyorum saclarıma kremle bakım yapıyorum 2-3 sonra tekrar yapıcam :)

benim saçlarım açık kumral her yaz kullanıorum papatya suyunu çok dogal acıyo kızlar.Fakat guneste daha cok belli oluyor şimdi ise sarısınlar ve kumrallar için suna dumankaya dogal sac boyası yapıyorum:

1tutam sarı kantoron
1tutam papatya
1portakal kabugu (dogranmıs)
1limon kabuğu(dogranmıs)
bunları bir kavanoza koyuyoruz büyük değil yalnız küçük yada orta boy ince olsun üstünü 1parmak geçiçek kadar sıvıyağ(bildigimiz çiçek yağı) koyup benmari usulu 40dk kaynatıyoruz.Kaynatırken suyu koydugumuz kabın ıcıne bez koyuyoruz onun ustune kavanozu koyuyoruz ki çatlamasın kavanoz bunu bir gece bekletiyoruz haftada 1 saçımıza sürüp en az 2 saat bekletiyoruz.Ben yag daha iyi emsin diye kurutma makinesini biraz tutuyorum.Neyse arkadaslar sonc olarak cok dogal ısıltılar olusuo saclarımda hemde yazı beklemek zorunda kalmıyorum.Bazende abartıp banyodan sonra sade papatya suyu sıkıp oyle kurutuyyorum.Cidden renk cok farkedıyor ve saclarım pırıl pırıl oluyor bakım olarakta iyi gelıyor.

kizlar benimsacim asagi yukari bu reng $images.jpg nasil aca bilirim.tabii dogal yolla.cok fazla degil sadece boyle olmasini istyorumEki Görüntüle 382581

benim saçlarım açık kumral her yaz kullanıorum papatya suyunu çok dogal acıyo kızlar.Fakat guneste daha cok belli oluyor şimdi ise sarısınlar ve kumrallar için suna dumankaya dogal sac boyası yapıyorum:

1tutam sarı kantoron
1tutam papatya
1portakal kabugu (dogranmıs)
1limon kabuğu(dogranmıs)
bunları bir kavanoza koyuyoruz büyük değil yalnız küçük yada orta boy ince olsun üstünü 1parmak geçiçek kadar sıvıyağ(bildigimiz çiçek yağı) koyup benmari usulu 40dk kaynatıyoruz.Kaynatırken suyu koydugumuz kabın ıcıne bez koyuyoruz onun ustune kavanozu koyuyoruz ki çatlamasın kavanoz bunu bir gece bekletiyoruz haftada 1 saçımıza sürüp en az 2 saat bekletiyoruz.Ben yag daha iyi emsin diye kurutma makinesini biraz tutuyorum.Neyse arkadaslar sonc olarak cok dogal ısıltılar olusuo saclarımda hemde yazı beklemek zorunda kalmıyorum.Bazende abartıp banyodan sonra sade papatya suyu sıkıp oyle kurutuyyorum.Cidden renk cok farkedıyor ve saclarım pırıl pırıl oluyor bakım olarakta iyi gelıyor.

Sari kantaronu ben de uyguladigim tarife katiyordum. Ama ben sac kurutma makinesiyle uyguluyordum ve 3 defa kullandim o yüzden cok az bir sari yansima katti saclarima. Güneste kullansaydim eminim daha etkili olurdu, koyu sariya kadar acilirdi sac rengim.
Benim tarifim bu;

Malzemeler;
1 limon
Kuru alman papatyasi
Kuru kantaron cicegi
Papatya yagi

Limonu sIkIp kullanmak üzere ayiriyorum. Limon kabuklarini bir miktar suda kaynatiyorum, kaynattiktan sonra kabuklari alip kaynattigim suda bir yemek kasigi papatya ve bir yemek kasigi kantaronu kaynatiyorum. Demlenip soguduktan sonra sIktigim limonu ve 20 damla papatya yagini ekliyorum. Bir miktarini fisfisli siseyle saclarima uyguluyorum, kalanini basimi egip saclarima döküyorum. Havluyla nemini alip sac kurutma makinesiyle kurutuyorum. Haftasonuysa bekletiyorum sacimda, ertesi gün isim varsa yikiyorum. Önemli olan kurutma islemi. Kullandigim bitkiler isiyla etkilesime geciyor ve sac bir miktar aciliyor, yani kuruttuktan hemen sonra saclar yikanabilir. Iki uygulamada eski sari isiltilarima kavustum. Normalde yazi beklemem gerekirdi saclarimin sararmasi icin. Su an diplerim hafif sari isltili cok tatli bir kumral, bir kac uygulamada daha da acilip acik kumral olabilir. Yazin plajda güneslenirken uygularsam koyu sari olacagina eminim.

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/413835-saclarin-rengini-degistiren-dogal-yontemler-7.html

Bu aralar saclarimi uzatmak icin sinameki kürü uyguladigim icin biraktim bu tarifi. Banyodan ciktiktan sonra demlenip sogumus papatya suyu döküyorum ve durulamiyorum. Alman papatyasi kulaniyorum.

Bu iki renk arasinda cok fark var. Biri koyu kahve (3 numara), digeri orta kumral (7 numara).
Arada 4 ton fark var. Koyu kahve sacin papatyayla 1 ton acilmasi bile cok zorken, 4 ton acmak imkansiz.

cevabin icin tesekkur ederim canim.simdi ben ne yapmaliyimki sacim o renge donussun.baska bir sey denemek mumkunmu acaba:44::44:

Merhaba yeni üye oldum :) nasılsınız? :s Benim saçımın rengi koyu kahve ince telli:KK43: daha önce birkaç kez ıhlamur suyu sürdüm güneşde bekledim, kurutup tekrar sürdüm az bir renk değişikliği oldu şöyle anladım kaşlarımın rengi daha koyu saçımdan bir kere de limon suyu sürdüm fakat acayip kurutuyo saçı. Şimdi tisan papatya aldım eczanede 10 tl dediler almadım:KK70: bugün mısır çarşısından 5 tlye aldım. güneşli günlerde denemeyi düşünüyorum. Küçükken saçlarım sarıymış benim, sanırım herkesinki öyle..:) neyse bir umut inş. hayal kırıklığına uğramam...

Arkadaşlar eczanelerde hazır 1 lt papatya suyu satılıyor (içilebilen falan) o saçı açar mı acaba ? Yakında tatile gidicem de açarsa almayı düşünüyorum. Acil cevap lütfen :)

Sacım koyu kahve ve papatya suyunu 3 kere kullandım cok acılma olmadı daha ama guneste saclarım sarı gorunuyor. Tekrar 3 kere falan yapıcam olmazsa Extra Blond'u kullanıcam.Ve sunu ekliyim ; Sacı yaglı olanlar kullansın su an normal oldu saclarım benim, sadece biraz elektrikli ama cok ust uste yaptıgım ıcın o yuzden sımdı yapmıyorum saclarıma kremle bakım yapıyorum 2-3 sonra tekrar yapıcam :)

ben de extra blond u yeni aldım umarım faydası olur koyu saçlarım ama bakalım :)

Papatya sarışınlar ve kumrallar için, koyu renk saçlılar denemesin, kahveler siyahlar için uygun değil... Saçım koyu kahve kullandım rengi açıldı diyenlerede itibar etmeyin ayrıca, ben sarışınım buna rağmen benimki bile çok uzun sürede açılıyor...

Gelelim beyaz sabuna, beyaz sabun boya akıtır, bunun dışında doğal saçta renk açma özelliği yoktur...

peki güneşte beklemek yerine fön makinasıyla ısı vermekte aynı etkiyi yapar mı? bir de mayıs-haziran aylarında topladığımız papatyalar da bu işi görür mü? ben tatilde memleketteydim dedem bizim için toplamış kuruttuk onu kullanmak istiyorum..?

ben de extra blond u yeni aldım umarım faydası olur koyu saçlarım ama bakalım :)
Canım olur olur benim saçlarım koyu kahveden, turuncu-sarı karışımı hoş bir renk oldu sonra papatya suyu yaptım açık kahveye döndü neden bilmiyorum :KK43: Şimdi 1 kutu daha alıcam tekrar yapıcam düzenli olarak kullanıcam 2 haftaya açık kumral-sarı yaparım herhalde :)

peki güneşte beklemek yerine fön makinasıyla ısı vermekte aynı etkiyi yapar mı? bir de mayıs-haziran aylarında topladığımız papatyalar da bu işi görür mü? ben tatilde memleketteydim dedem bizim için toplamış kuruttuk onu kullanmak istiyorum..?
Fön makinesi güneş kadar etki etmez ve saçların kahve tonlarıysa hiç etki etmez canım, güneşte beklesen bir yarım saat daha iyi olur imkanın varsa :)

Merhaba yeni üye oldum :) nasılsınız? :s Benim saçımın rengi koyu kahve ince telli:KK43: daha önce birkaç kez ıhlamur suyu sürdüm güneşde bekledim, kurutup tekrar sürdüm az bir renk değişikliği oldu şöyle anladım kaşlarımın rengi daha koyu saçımdan bir kere de limon suyu sürdüm fakat acayip kurutuyo saçı. Şimdi tisan papatya aldım eczanede 10 tl dediler almadım:KK70: bugün mısır çarşısından 5 tlye aldım. güneşli günlerde denemeyi düşünüyorum. Küçükken saçlarım sarıymış benim, sanırım herkesinki öyle..:) neyse bir umut inş. hayal kırıklığına uğramam...
Bende limon suyu kullandım çok kuruttu rengide kötü oldu, papatya suyu koyu kahvelerde etki etmiyor benimde koyu kahveydi en fazla 1 ton açtı sanırım, extra blond aldım saçlarım turuncu-sarı karışımı güzel bir renk oldu öneririm yani :KK34:

Merhaba arkadaşlar ben buna bi kaç gün önce başladım bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine ve saçım koyu kahveden böyle tatlı bi kızıl ve kumral arası bi renk oldu ben sadece bir kez güneşe çıktım ve hep fön yaptım diğerlerinde bilmiyorum acaba gerçekten baya fark ediyor ve sadece biraz bakıma yönelik şampuan kullanmak gerekiyor ama çok mersk ediyorum acaba bunu sıktıktan sonra düzleştirsem fönle aynı etkiyi yapar mı ama herhalde o zaman çok yıpranır bi de bi öneriniz var mı yani bunu günde bi kaç kez kullansam yine açar mı acaba benim 1 şişe bitmek üzere o yüzden yenisini alicsm bugün almisken extrait blonde da aliyim diyorum sizce alayım mı ve onları soraula kullanayim mi yoksa dora bittikten sonra mı blonde kullanayım

Saç rengim koyu kestane rengini biraz açmak istiyorum papatya suyu etkili olur mu ? Nasıl bi yol izlemem gerek yardım eder misiniz ?

X