İlköğretim Yorum ve Soruları Okul Aile Birliği

adyali

sil baştan
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
271
2
50
turkbayragiOkul aile birliğinde olan arkadaşlar okula ve eğitime destek adına ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? kendi aramızda paylaşımlar yaparak bir çok fikirler üretip, çocuklarımızın eğitimi ve geleceğimiz için daha verimli çalışmalar yapabileceğimizi düşünüyorum.. katılımlarınızı bekliyorum teşekkürler...a.s.

merhaba çocuklarımın okulunda 8 yıldır aktif görevliyim.kermesler yardımlar sergiler ziyretler sponsor aryışları gerçekleştiriyoruz okulumuza fen lab.kütüphane,beden eğitimi dersliği her yıl ramazanda çocuk giydirmrk,erzak dağıtmak aklıma gelenler

merhaba çocuklarımın okulunda 8 yıldır aktif görevliyim.kermesler yardımlar sergiler ziyretler sponsor aryışları gerçekleştiriyoruz okulumuza fen lab.kütüphane,beden eğitimi dersliği her yıl ramazanda çocuk giydirmrk,erzak dağıtmak aklıma gelenler

Öncelikle katılımınız için teşekkür ederim.. kızımın rahatsızlığı sebebiyle yorumunuzu yeni farkettim.. ben en çok okullarda velilerden talep edilen katkı payı konusunda sıkıntı yaşadığımızı düşünüyorum.. malesef devletimiz okullarınızın yükünü de bizlere bıraktı ancak bunu kimse anlamıyor.. bu konuda velileri duyarlı hale getirmek adına bir çalışmanız varmı paylaşırsanız sevinirim..

Öncelikle katılımınız için teşekkür ederim.. kızımın rahatsızlığı sebebiyle yorumunuzu yeni farkettim.. ben en çok okullarda velilerden talep edilen katkı payı konusunda sıkıntı yaşadığımızı düşünüyorum.. malesef devletimiz okullarınızın yükünü de bizlere bıraktı ancak bunu kimse anlamıyor.. bu konuda velileri duyarlı hale getirmek adına bir çalışmanız varmı paylaşırsanız sevinirim..

ben de bugün veli toplantısında okul aile birliğine üye oldum.
okula destek olmak istiyorum.
güzel,değişik öneri ve fikirleriniz varsa bekliyorum.

Benimde kardeşim lise de okuyor annem şuan okul aile birligi başkanı geçen yıl seçilmişti şimdi 20 gün sonra tekrar seçim olacak okuldaki görevliler tekrar aday olmasını istiyor bakalım bu sene olacak mı bilmiyorum annemlerde her yıl kermes yaparlar dediginiz gib ziyaretler maddi durumu olmayan çocuklara kıyafet,giysi,yardımı defter yardımı gibi bir sürü şeyler yapıyorlar .

Çok haklısınız eger devlet ödegini düzenli olmuş olsa velilerden katkı payı hiç toplanmaz fakat ödenek yok örnegin ben kendimden biliyorum ben lisede ögrenci iken buz gibi sınıflarda okuduk kalorifer yakıtımız bitmişti ve okul mecbren velilerden istiyordu fakat bazı veliler hiç aldırış etmiyorlardı benim kardeşim devlet lisesinde okuyor ama velileri çok anlayışlı hepsi sıraya girmiş diyebilirim maddi durumu iyi olmayanlar bile seve seve okula yardım etmek istiyorlardı ayrıca eger okul aile birligine girmiş olsanız toplantılar seminerler düzenleyerek kendinizi geliştirme imkanlarınız oluyor kardeşimin okudugu okulda geçen yıl diyabet üzerine seminer verilmişti bir arada aile planlaması üzerine seminerler verilmişti bu tür seminerler kişilerin bilinçlenmesine vesile oluyor.

X