Bebeğimin alnında doğum lekesi var

denizeliklim

ÇITIR OLMA YOLUNDA
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
3.221
10
44
arkadaşlar kızımın anlında iki kaş arasından başlayıp saçların başladığı yere kadar uzanan kırmızı renkli bir doğum lekesi var çok moralimi bozuyor rengi bazen açılıyor bazende koyulaşıyor özellikle uyurken rengi çok açılıyor çocuk doktoru zamanla geçeceğini söyledi
ayrıca cildiyeye götürdüm oda geçer dedi ama içim rahat etmeyince başka bir cildiyeciye götürdüm o da geçmiyebilir dedi kafam çok bozuldu bu cilt lekeleri konusunda bilgisi olan varmı lütfen yazın moralim çok bozuk.

canım üzülme benım kızımında iki kaşının ortasında var kırmızı leke ama geçiyor zamanla...tanıdığım ıkı bebekte vardı gectı benım kızımdada var bana cekmıs heralde cunku doğduğumda bendede varmıs annem iki kaşının ortasında aynı kırmızı kalp vardı dıyor..ama tabı bende yıne sorucam dra..
genelde kızlarda oluyor o leke erkek bebeklerde mavımsı poposunda falan oluyor

benim kızımın da göz kapağında leke var
eşime benzemiş diyorum eşimin de aynı yerde lekesi var

arkadaşlar kızımın anlında iki kaş arasından başlayıp saçların başladığı yere kadar uzanan kırmızı renkli bir doğum lekesi var çok moralimi bozuyor rengi bazen açılıyor bazende koyulaşıyor özellikle uyurken rengi çok açılıyor çocuk doktoru zamanla geçeceğini söyledi
ayrıca cildiyeye götürdüm oda geçer dedi ama içim rahat etmeyince başka bir cildiyeciye götürdüm o da geçmiyebilir dedi kafam çok bozuldu bu cilt lekeleri konusunda bilgisi olan varmı lütfen yazın moralim çok bozuk.
benim kıımda değil bende hala var canım ama belli olmuyor
bnim kızımın göz kapagında var dr 2 yaşına kadar kaybolur dedi..

bizim kızda da var göz kapağının üstünde

Benim de oğlumun göz kapağında vardı, geçti. Aynı şekilde bir arkadaşımın kızının yüzünde vardı, o da 1 yaşına doğru geçti...

Benimde bir akrabamın bebeğinin alnında ve bir kaç yerde daha vardı ve zamanla geçti..

Büyük oglanin sol üst bacakta beyaz leke vardi zamanla gecer dedi doktor .Simdi 6 yasinda cok cok dikkatli bakinca ben bildigim iicn lekeyi anliyorum yoksa belli diil.Bu bücürügünde poposunda var mavi leke doktor onada gecer dedi.

benim oğlumun da iki kaşının arasında vardı kırmızı leke
şimdi 1 yaşında belli belirsiz duruyor,zamanla dahada kaybolur..
üzülmeyin doğum lekesi geçiçi oluyor kalmaz..

Kızlar ılgınız ıÇın Çok teŞekkÜr ederım
gerÇekten Çok canım sıkılıyordu bu konuya
ya geÇmezse dıye korkuyordum
ÇÜnkÜ bıraz bÜyÜkÇe bır leke
kaŞ arasından saÇ dıbıne kadar uzanmıŞ
gÖzÜm hep oraya gıdıyor
nette Çok araŞtırdım
ÇoĞu geÇıcı olmakla bırlıkte
Şarap lekesı denılen bır leke varmıŞ
kalıcıymıŞ ancak Çocuk bÜyÜyÜnce
lazerle geÇıyormuŞ
oda Çok pahallıymıŞ
bızımkıde bu tÜr bı leke deĞıldır ınŞallah
kızım okula baŞlamadan gıtmesını ıstıyorum
ama yazdıklarınız benı Çok rahatlattı
gerÇekten Çok teŞekkÜr edıyorum sızlere

kızımın anlındaki lekeyi görenler
ay hamileyken canın ne çekmişte yememişsin diyorlar
moralimi dahaçok bozuyorlar
zaten canım sıkkın
gerçi inanmam böyle şeylere ama
insan yinede etkileniyor

Benim oğlumun da dudağının üstünde ve alnında var.1 yaşına kadar geçeceğini söyledi dr.Şarap rengi olanlar kalıcı oluyormuş.

Canım benim de oğlumun iki kaşının arasında ve göz kapağında var. Üç ayrı çocuk doktoruna sordum hepsi de geçer dedi. Ayrıca birkaç arkadaşımın çocuğunda da vardı zamanla geçti hepsi de. Ama seni çok iyi anlıyorum, ben de başlarda çok takmıştım kafaya. Sonra araştırınca biraz rahatladım. Ayrıca çok şükür bebeklerimizin sağlığı yerinde. Herşeyden önemli olan bu diye düşünüyorum.

canım üzülme benım kızımında iki kaşının ortasında var kırmızı leke ama geçiyor zamanla...tanıdığım ıkı bebekte vardı gectı benım kızımdada var bana cekmıs heralde cunku doğduğumda bendede varmıs annem iki kaşının ortasında aynı kırmızı kalp vardı dıyor..ama tabı bende yıne sorucam dra..
genelde kızlarda oluyor o leke erkek bebeklerde mavımsı poposunda falan oluyor
aa..çok ilginç,bizim oğlanın poposunda var dediğin gibi..gerçekten mor mavi,ben farkedince çürük zannedip soluğu dr da aldım tabi :kedi: 2 yaşına kadar geçebilir dedi,muhtemelen kalacak bizimkinde ,oğluşunki kadar büyük olmasa da aynı yerde bende de var çünkü..

Hemen sıkmayın canınızı. Benim alnımda varmış kocaman, ciğer renginde hem de. Annem çok üzülmüş ama çabucak geçmiş zaten. Üzülmeyin.

ya kızlar bişe soracam
sizin bebeklerdeki bu lekelerin renkleri nasıl
ve nekadar büyük lekeler
yani zaman zaman renkleri açılıp koyulaşıyormu
benim kızımın lekesi uyurken çok silikleşiyor
ama uyanıkken çok belirgin
rengide soluk kırmızı bazende pembe oluyor
üstelik leke dağınık yani sınırları belli değil
iki kaş arasından başlayıp yukarı doğru saç köklerine kadar uzanıyor
sizinkiler nasıl
yazarsanıız sevinirim

benim kizimin da alninda var 1 yasinda leke gecmedi ama rengi acildi bilmiyorum zamanla gecer insallah

ya kızlar bişe soracam
sizin bebeklerdeki bu lekelerin renkleri nasıl
ve nekadar büyük lekeler
yani zaman zaman renkleri açılıp koyulaşıyormu
benim kızımın lekesi uyurken çok silikleşiyor
ama uyanıkken çok belirgin
rengide soluk kırmızı bazende pembe oluyor
üstelik leke dağınık yani sınırları belli değil
iki kaş arasından başlayıp yukarı doğru saç köklerine kadar uzanıyor
sizinkiler nasıl
yazarsanıız sevinirim

Benimkisi alnımın ortasında, büyükçe, ciğer renginde ve kabarık bir şeymiş. Sonra tamamen düzelmiş görüntü, ama annemin dediğine göre çocukken sinirlendiğimde o yer kızarırmış. Şimdilerde yok sanırım, kimse bir şey demediğine göre.

X