Ankara'da dedem için huzur evi arıyorum..

vereliniortak

ben de bunları yazıcaktımda amaan boşver bulaşma hiç,
hep sen mi insanlarla laf dalaşına giriceksin dedim...

herkes ne kadar çok atıp tutmuş..yaşamadan bilinmez..başınıza gelmemiş birşey için ne kadar net şeyler söylemişsiniz..ben yapardım yapmazdım bunlar kesinliği olan şeyler değil..bugün ben asla bırakmam diyen bakın da herkesden önce yapmasın..
aynen arkadaşında dediği gibi sorsaydı bırakmalımıyım acaba diye o zaman fikrinizi söylerdiniz ben olsam bırakmazdım diye..
ne kadar meraklı milletiz...anlat seebini diye soruyoruz bir de utanmadan..kime ne sebebinden..sebeb odaklı değil arkdaşın sorusu sonuç odaklı..sonuç olarak varsa biyer öneriniz söyleyin demiş..olabilir bakamıyor olabilirler..herkes işinde gücünde olabilir herkes düşmüş ekmek derdine...evet bi anne baba 10 çocuğa bakarmış 10 çocuk 1 tanesine bakamazmış..çok doğru bir söz ama...unutmayalım ki ev hanımı olup bakmaya zamanı olup da bakmayan insan da çok herkesin kendi seçeneği...yargılamak kimseye düşmez..heleki fikri sorulmadıysa...
velhasıl biz milletçe adam olmayız böyle gittiği sürece...

1. başımıza gelmediğini nereden biliyorsun arkadaşım :nazar:
2.bencede hiç cvp yazmasaydınız o değerli sözlerinizi kendinize saklasaydınız...

kusura bakmayın ben bu konuda susamam susmam!

Ya ne cins insanlardan oluşuyo bu dünyanın çoğunluğu ya. 7sayfa yazı yazılmış da, kaç tanesi adam gibi şurası iyi burası kötü demiş? Kaç kişi somut tavsiye vermiş. Faydanız olacaksa konuşun yoksa bi kesin sesiniz ey ahlak zabıtaları. Konu sahibi, sormamış kimseye "huzur evine verelim mi sizce" diye.Kararını vermiş, somut tavsiye istiyor.O zaman size neeeeeeeeee??????????? İster huzurevine verir, ister bakıcı tutar evinde oturtur. Size ne? Bu forum iyice saçmalamaya başladı ya. Milletin başkalarının yaptıklarını eleştirip de kendini ulvi insan ilan etme ve hissetme yeri oldu. Google'a yazın bakıncılar da çok zeki ve araştırma kapasitesi yüksek insanlar sanırım. Kimsenin aklına gelmemiştir eminim. Ama google'da reklamı çıkar canlarım benim, şöyle iyi böyle kötü diye yorum ya bulursunuz ya bulamazsınız.Google var, kk'ya ne gerek var o zaman?

vereliniortak

ben de bunları yazıcaktımda amaan boşver bulaşma hiç,
hep sen mi insanlarla laf dalaşına giriceksin dedim...

herkes ne kadar çok atıp tutmuş..yaşamadan bilinmez..başınıza gelmemiş birşey için ne kadar net şeyler söylemişsiniz..ben yapardım yapmazdım bunlar kesinliği olan şeyler değil..bugün ben asla bırakmam diyen bakın da herkesden önce yapmasın..
aynen arkadaşında dediği gibi sorsaydı bırakmalımıyım acaba diye o zaman fikrinizi söylerdiniz ben olsam bırakmazdım diye..
ne kadar meraklı milletiz...anlat seebini diye soruyoruz bir de utanmadan..kime ne sebebinden..sebeb odaklı değil arkdaşın sorusu sonuç odaklı..sonuç olarak varsa biyer öneriniz söyleyin demiş..olabilir bakamıyor olabilirler..herkes işinde gücünde olabilir herkes düşmüş ekmek derdine...evet bi anne baba 10 çocuğa bakarmış 10 çocuk 1 tanesine bakamazmış..çok doğru bir söz ama...unutmayalım ki ev hanımı olup bakmaya zamanı olup da bakmayan insan da çok herkesin kendi seçeneği...yargılamak kimseye düşmez..heleki fikri sorulmadıysa...
velhasıl biz milletçe adam olmayız böyle gittiği sürece...

oh be... birileri ahkam kesmemiş... marjinalfaydalı ve margarin katılıyorum size...

1. başımıza gelmediğini nereden biliyorsun arkadaşım :nazar:
2.bencede hiç cvp yazmasaydınız o değerli sözlerinizi kendinize saklasaydınız...

kusura bakmayın ben bu konuda susamam susmam!

1.başınıza gelmiş yada gelmemiş bilemem...muhatabım siz değilsiniz yani sizi baz alarak yazmıyorum..burada sizin başınıza geldiyse geri kalan 15inin başına gelmemiştir..ben olsam diye cümlelerden anlıyorum...
2.değerli sözlerimi sakınmaktan değil canım yazmaktaki çekincem;seviyesiz tartışmalara çekilmesinden çekinmem..çünkü malum kimse kimseyi görmediğinden dışardaki kuzular burada aslan...
siz susmayın ama konuşmanız sonucu etkilemicek çünkü karar verilmiş yer soruluyor...eğer napalım diye sorsaydı bu açıklamalarınız eminim çok etkili olurdu..

sevgiler...

1
Ümitköy Şubesi
Adres : Özcan Yaşlı Bakımevi (Huzurevi) Ümit Mahallesi 463 Sokak No.:26 (Ümitköy Anadolu Lisesi Arkasi) Ümitköy Yenimahalle ANKARA
Telefon: (0 312 ) 236 37 25- 236 37 26
Fax : (0 312) 236 37 25
e-mail : ozcanhuzurevi@mynet.com

Çankaya Şubesi
Özcan Yaşlı Bakımevi (Huzurevi) Ulubey Sokak. No:14 06670 Gaziosmanpaşa-ANKARA
(0 312 ) 445 00 01 - 446 71 77
(0 312) 446 43 08

2

Karaca Sok. No:15 GOP Çankaya/Ankara
Ankara Köşkü
Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi

Tel : 0312 439 00 02-03

Fax : 0312 439 21 20

3
SEFA HUZUR VE YAŞLI BAKIMEVİ

Kırkkonaklar Mah. 355.Sk. No:13
Çankaya-ANKARA

TEL : 0-312 496 52 00

FAKS: 0-312 496 52 01

4

Birlik Mah. 4. Cad No:15 Çankaya ANKARA | Türkiye
Tel :+90.312. 495 85 58 | Fax:+90.312. 495 85 68 | www.gonulkoskum.com.tr | info@gonulkoskum.com.tr

canım netten şimdilik bunları buldum. istersen tek tek ara görüş.

kolay gelsin.

Ya ne cins insanlardan oluşuyo bu dünyanın çoğunluğu ya. 7sayfa yazı yazılmış da, kaç tanesi adam gibi şurası iyi burası kötü demiş? Kaç kişi somut tavsiye vermiş. Faydanız olacaksa konuşun yoksa bi kesin sesiniz ey ahlak zabıtaları. Konu sahibi, sormamış kimseye "huzur evine verelim mi sizce" diye.Kararını vermiş, somut tavsiye istiyor.O zaman size neeeeeeeeee??????????? İster huzurevine verir, ister bakıcı tutar evinde oturtur. Size ne? Bu forum iyice saçmalamaya başladı ya. Milletin başkalarının yaptıklarını eleştirip de kendini ulvi insan ilan etme ve hissetme yeri oldu. Google'a yazın bakıncılar da çok zeki ve araştırma kapasitesi yüksek insanlar sanırım. Kimsenin aklına gelmemiştir eminim. Ama google'da reklamı çıkar canlarım benim, şöyle iyi böyle kötü diye yorum ya bulursunuz ya bulamazsınız.Google var, kk'ya ne gerek var o zaman?

Biraz uslüba dikkat lütfen. Faydamız olamaz çünkü bizler büyüğümüzü koyacak huzur evi aramadık. Bu yüzden hangisi iyi hangisi kötü bilemeyiz. Burası bir paylaşım sitesi ve herkes açılan konuya yorum yapar. Yani öyle size neeee demekle olmuyor. Sen nasıl yorum yapıyorsan bizimde yorum yapma hakkımız var.

eee sen naptın peki
hani iyi olan huzur evlerinin adresi
ben göremiyorum
sende sadece yapılan yorumları eleştirmissin
seninde bi faydan olmamış, konuya bişey katmamışsın
o halde ne farkın kaldı?
ha buarada herkes istediğini istediği şekilde yazar biz sana sananeeeeee diyormuyuz?

kimsenin yaptığı yorum sizi alakadar etmez.. konu hakkında bilgi sahibi iseniz yada canınız bişiler yazmak istiyorsa yorumunuzu yapar susarsınız.. Kimsenin yaptığı yorum sizi alakadar etmez.. Konu sahibi değilseniz hiiiiiiç ilgilendirmez..

AHHHHHH AHHHHHH Dedem çıkıp mezarından gelsede ona yıllarca baksam keşkee.. 80 yaışndaki amcanın dedenin yaşlı birinin kime ne zararı dokunurkii?? onun tek isteği sıcak bir ev güler yüz huzurlu bir ortam ve sıcacık yemeklerdir.. yaşicak kaç günü kalmıştırki onun??? Kusura bakmayın biraz duygusal yaklaşmış olabilirim ama her ne mantıklta olursa olsun AKLIM KALBıM VE EN ÖNEMLıSı VıCDANIM EL VERMEZ BENıM DEDEMı HUZUR EVıNE YERLEŞTıRMEYE.. Dedimya keşke Dedem Babannem kalkıp mezarlarından çıkp gelseler.....

Çok merak ettim vicdanınız rahat olucakmı acaba Dedeniz huzur evine yerleştiğinde??

benim anlamadıgım arkdaş bize sorana kadar googleden ulabılırmış sorunun cevabını ve sorup kaçmış olmasıda ayrı bir soru işareti...:kahve:

oh be... birileri ahkam kesmemiş... marjinalfaydalı ve margarin katılıyorum size...

Ben de 3'unuze katiliyorum. Konuyu acan arkadasim, keske bilseydim de sana birkac yer tavsiye edebilseydim, ama ben yurtdisindayim, bilgim yok malesef.

Ben burda okuduklarima daha fazla sessiz kalamayip birseyler yazmak istedim.

Bu huzurevlerini sanki cehennem gibi gorup, huzur evi lafini duyunca konu sahibini topa tutan arkadaslara sesleniyorum:
Huzur evini siz nasil bir yer saniyorsunuz ki bu kadar kotuleyip, bu arkadasa bu kadar laf etme hakkini kendinizde goruyorsunuz? Huzur evinin amaci nedir sizce? Ben huzurevinde bakici olarak calistim! Yasli insanlara bakmanin ne kadar zor oldugunu, ne kadar takip ve dikkat istedigini iyi bilirim, burda atip tutmakla, vay bakalim "sen ne hayirsiz evlatmissin/torunmussun" turu suclamalarla olmuyor bu isler. Ben yemem boyle uzaktan kesilen ahkamlari.

Sizin hic mi isiniz yok ki evde 24 saat yasli bir insana bakabilesiniz, altini alip, yemegini yedirip, yataginda ara sira cevirip vucudunda yaralar cikmasini onleyebilir, dusmesin diye surekli kontrol edebilirsiniz? Butun yasli insanlari pamuk nine mi saniyorsunuz? Onlarin ruh halleri, davranislari, akil sagliklarini yitirdikleri icin bilmeden yaptigi davranislarin, altindan kalkmasi kolay mi... Daha da bircok sey var... Ben huzur evi tecrubelerimi yazsam sayfalar surer. Yasli insan bakmak sadece onune yemegini koyup, ona bir oda vermekle olmuyor malesef, bunu boyle sananlar icin uzulerek soyluyorum. BU kadar kolay olsaydi kimse kendi canindan birini huzur evine yerlestirmezdi merak etmeyin. He yukarda saydiklarimi yapabilecek kadar vaktiniz, sabriniz, psikolojik ve fiziksel gucunuz varsa, amenna.

2. diyecegim sudur ki, burda konuyu acan arkadas ve ailesi zaten dusunmus tasinmis herseye dedeyle birlikte karar vermis, size de huzur evi biliyor musunuz diyor, sizce biz iyi mi yapiyoruz kotu mu yapiyoruz demiyor. Sizde olan vicdan onlarda da vardir merak etmeyin. Kaldi ki yasli insanlari huzur evine yerlestirmek vicdansizlik, kotuluk degil. 2010 yilinda yasiyoruz. Bunu boyle gorenler utansin.
Konuyu acan arkadasim kusura bakma uzun oldu, umarim iyi bir huzur evi bulursunuz. Nereye yerlestirirseniz yerlestirin, ama dedenizi oralarda ziyaretsiz birakmayin olur mu...

başlığı okuyunca içim burkuldu bişey diyemiyorum üniversitedeyken gittim mutlu insan yoktu ve idrar kokuyordu sağlıksızdı
ama neden istiyor arkadaşım bilemem sorunu o biliyor
ben tek sebeb olarak sapık olsa yollarım başkada yollamam
ama arkadaşımın sebebini bilemem

küpün içinde olan dışına sızar ben şehsen yaşlanmış büyüklerime huzur evi aramam arayanada nedenini sorarım eğer bizler sağlığı bozulmuş yaşlanmış büyüklerimizi atacak bir yer arıyorsak yuh bize derim çünkü bugünün yarını var . ancak bakacak kimsesi olmayanlar huzur evinde kalabilir buda çok normaldir burası özgür platform isteyen fikrini yazar fikri olmayanda saldırır hakaret eder kötü söz sahibinindir ...sevgiler

Ya ne cins insanlardan oluşuyo bu dünyanın çoğunluğu ya. 7sayfa yazı yazılmış da, kaç tanesi adam gibi şurası iyi burası kötü demiş? Kaç kişi somut tavsiye vermiş. Faydanız olacaksa konuşun yoksa bi kesin sesiniz ey ahlak zabıtaları. Konu sahibi, sormamış kimseye "huzur evine verelim mi sizce" diye.Kararını vermiş, somut tavsiye istiyor.O zaman size neeeeeeeeee??????????? ıster huzurevine verir, ister bakıcı tutar evinde oturtur. Size ne? Bu forum iyice saçmalamaya başladı ya. Milletin başkalarının yaptıklarını eleştirip de kendini ulvi insan ilan etme ve hissetme yeri oldu. Google'a yazın bakıncılar da çok zeki ve araştırma kapasitesi yüksek insanlar sanırım. Kimsenin aklına gelmemiştir eminim. Ama google'da reklamı çıkar canlarım benim, şöyle iyi böyle kötü diye yorum ya bulursunuz ya bulamazsınız.Google var, kk'ya ne gerek var o zaman?

arkadaş konusunu açıp kayboldu ve yapılan yorumlar üzerinede yorumlar yapıldı....
kimileri huzurevini tercih etti....kimi başka yorum yaptı....

kimse kimseye ahlak dersi vermedi.......heleki konuyu açan arkadaşa agır laflarda edilmedi....sadece konunun detayının ne olduguyla ilgili yorumlar yapıldı......

kimse ahlak bekçiliginede soyunmadı....yorumlar yapıldıysa konuyla ilgili yorumlar yapıldı..
şimdi siz konuyla ilgili ne yaptınız......
sorabilirmiyim......
arkadaşa nasıl yardımcı oldunuz.....madem aklı başında biri kalkıpta adam gibi bi şey yazmadıda sizin ne yardımınız oldu......

saçmalaya başlanmış mademde siz böyle uslupta yazarak ne yaptınız peki.....

burası kk ve herkes iyi kötü her ne şekilde olursa olsun yorumunu yapar.....herkes aynı görüşte olmayda bilir.....

ama saygı duymak durumundadır....isteyen istedigini yazar ama hakaret etmez....usule ve terbiye sınırları içerisinde davranır...

kesin çenenizi denmez....siz hoşlanmadıysanız yazmayım.....yada ilgilenmeyin okumayın...

google sadece reklamlarda yoktur ......her türlü bilgi verilir......adreslerine telefonlarına kadar...yeterki nasıl kullanılması gerektigini bilelim

kk bir paylaşım sitesidir.... her konuya her yoruma açık bir sitedir...isteyen istedigi yere istedigini yazar...

arkadaşım...

Son düzenleme:
canım seyranbagları huzur evi var cok temiz ve ferahh inan oraya ziyarete gidince huzur buluorum hem cok temizler hemde insaniyetli öneririm.

duygucum haklısın ama sonuctaa gercekten bize sizce verelim mi diye sormamıs..gerisi onları ilgilendirirç bizim düşüncemiz sorulmamıs..sadece varmı ii bir yer demiş zaten kötü biri olsa arastrmaz sormaz belliki var bir sıkıntıları nerden bilioruzki.kimileri sen bak demiş belki maddiyatı izin vermior.ltfn bilip bilmeden ahkam kesmeyelm

arkadaşların dediği gibi konu sahibi arkadaş huzurevine verelim mi vermeyelim diye sormamış
yaptığı davranış iyi yada kötü,neden vermek istediğini sorup ona göre cevap vericem demek ayıp

superisi arkadaşım konunu ve yorumları okudum
ve üzüldüm neden dede'nizi bir huzur evine yollamak istiyorsunuz
bakmak çokmu zor
gerçi sizin durumunuzu tahmin edebiliyorum nasıl diyeyim ama ben anladım
ben yazmaktansa sen acıklamasını yap derim tüm arkadaşlar bekliyorlar

ben anneye babaya bakmanın yük olduğunu düşünmüyorum
nasıl çocuklarımızın bir dönemde bizlere ihtiyaçları var
ve biz onlara bakmakla görevli isek
büyüklerimizinde belli bir dönemde bizlere ihtiyaçları var
ve onlara bakmak da bizim görevimizdir
ben huzur evine falan gidemem kimse kusura bakmasın
oğluma da hiç yük olucamı düşünmüyorum
ben nasıl bütün hayatımı ona göre ayarlıyorsam 21 aydır
ki bu süreç çok uzun olucak
o da bir zahmet öleceğim bikaç yıl benimle biraz ilgilensin
ayrıca benim yüzüme hayatını değiştirmesine de gerek yok
tek başıma evde kalabilirim
ve ocakla oynamam camdan da sarkmam:)

Yaw cidden artik bu forumda hic kimseye birsey söylemeye gelinmiyor ya

Tamam arkadas buraya bizim huzur evi hakkindaki fikirlerimizi ögrenmek icin konu acmadida, biz yinede burda olumlu olumsuz fikirlerimizi yazamazmiyiz?
Belki bizim düsüncelerimizin yinede ona bir yardimi olacak!:nazar:

Ayrica kimse burda konu sahibine kötü bir söz söylemediki.....gerekceleri merak edilmis, ki ben hala merak icindeyim, belki aciklarsa, evet haklisin en iyisi huzur evine verin diyecegiz.....:kahve:

Yani anlamiyorum gercekten.

Biri cikar esimi aldatmayi düsündüm der......Aferin iyi halt ediyorsun diye yazdigin vakit, sanki burdaki herkez cok namuslu, siz cokmu iyisiniz, yargilamayin bakiyim diye saldirir biri hemen.
Digeri Evlenmeden önce erkek arkadasimla beraber oldum diye konu acar, yaw kardesim keske yapmasaydin diyen birine, sana ne, namus bekcisimisin diye elestirirler gelir.

Ya birakinda insanlar fikirlerini söyleyebilsin, herkez ayni düsünmek zorundami?

X