Ankara'da dedem için huzur evi arıyorum..

superisi22

hayat herşeye rağmen güzel
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2007
5.402
1.560
ankarada huzur evi arıyoruz bilen var mı acilbi şekilde 80 yaşındaki dedem için şimdi diyceksiniz siz niye bakmıyosunuz anlatması uzun sürer

anlatın merak ettik......uzun sürsün...
80 yaşındaki dede için neden bu kadar acil durum ki......huzur evi...???hayırdır arkadaşım

siz nıyue bakmıyosunuz?..dıye yazmıssınız ya bende ona takıldım işde..
80 yasındakı bı dede ...
neyse ıcımden gecenlerı yazmıycam yoksa olay cıkar..
ama tek sunu dıyım barı ankara 'da yazısını duzgun yazın baskentın adını dogru bılın.kı huzur evı ıcınde yer bulasınız!

siz nıyue bakmıyosunuz?..dıye yazmıssınız ya bende ona takıldım işde..
80 yasındakı bı dede ...
neyse ıcımden gecenlerı yazmıycam yoksa olay cıkar..
ama tek sunu dıyım barı ankara 'da yazısını duzgun yazın baskentın adını dogru bılın.kı huzur evı ıcınde yer bulasınız!

ah benım canım arkadaşım..bende kendimi zor frenledim...
ne acelesi varsa yazmış gitmiş
bakardık hangi huzur evi uyar uymaz diye...ah dedecıgım ah
neyse

hemen yargılamayalım belki gerçekten zor bi durumdur belki bakmamaktan bakmak istememekten değildir.

ankarada benim bildiğim ümitköyde huzur evi var ama ayrıntısını bilmiyorum.

Şimdi onları baş tacı etme vaktidir. Asla haketmiyorlar yalnızlığı. Benim hiç aile büyüğüm kalmadı, en son anneannemi kaybettik kasımda, prensesler gibi yaşadı son anına kadar. Neyse ya, niye anlatıyorumki..

Arkadaslar hemen kizip bagirmayin, belki bilmedigimiz seyler vardir, belki dede kendi gitmek istiyodur.
tabiki konu sahibi arkadasimiz kendide herhangi bir huzur evi bulur, ama danismak istemistir tavsiye eden olur belki hani iyi biyer olsun diye. belki yatalaktir bakimi zordur, profesyonel bakicilar daha iyi yardimci olur demi. hem huzur evleri yalnizlik kötü demek degildirki, kendi yasitlari bisürü arkadasi olurolumunekankayizsmile

hee dün yolda yürürken kocaman bir binanin yanindan gecti öyle güzeldiki, camlari kocaman icerisi süper dizayn edilmis, iceri giresim geldi. ne burasi böyle bakinirken kocaman tabelayi görememisim binanin güzelligin seyretmekten huzur eviymis, ogluma söylimde yaslaninca oraya yerlestirsin beniboshayallersmile hatta alsalar simdi bilem giderdim evimden daha güzelbayanssulusmile:hulya::nazar:

ah benım canım arkadaşım..bende kendimi zor frenledim...
ne acelesi varsa yazmış gitmiş
bakardık hangi huzur evi uyar uymaz diye...ah dedecıgım ah
neyse
yanı olmadı ıstanbuldakılerden bırıne yerlestırırdık..:nazar:
Arkadaslar hemen kizip bagirmayin, belki bilmedigimiz seyler vardir, belki dede kendi gitmek istiyodur.
tabiki konu sahibi arkadasimiz kendide herhangi bir huzur evi bulur, ama danismak istemistir tavsiye eden olur belki hani iyi biyer olsun diye. belki yatalaktir bakimi zordur, profesyonel bakicilar daha iyi yardimci olur demi. hem huzur evleri yalnizlik kötü demek degildirki, kendi yasitlari bisürü arkadasi olurolumunekankayizsmile
yok kırmızılım kızmam ben helekı kk yuzunden kımseyı kırmam ..
olay zaten tek taraflıdır burda hep o yuzden bısı dıyemıyom kı ben sadece ANKARAD dıye bı şehır olup olmadıgına takıldım:nazar:

hee dün yolda yürürken kocaman bir binanin yanindan gecti öyle güzeldiki, camlari kocaman icerisi süper dizayn edilmis, iceri giresim geldi. ne burasi böyle bakinirken kocaman tabelayi görememisim binanin güzelligin seyretmekten huzur eviymis, ogluma söylimde yaslaninca oraya yerlestirsin beniboshayallersmile hatta alsalar simdi bilem giderdim evimden daha güzelbayanssulusmile:hulya::nazar:

Nein :eek:lmaz:

Olmadi ben bakarim la sana..olumunekankayizsmile.yinede göndermemopuyorumnanaktan

Bizim burdada var bitane....dedigin gibi cok güzel ve özenli yapilmis...

Bir defa orda gecerken tam önümde yasli bir bayan bisikletden düstü, gittim hemen yardim etmeye baktimki eli kaniyor....huzur evide yakinya gireyim mutlaka doktor hemsire vardir yardimci olurlar cagirayim dedim.:nazar:

Girmez olaydim.:çok üzgünüm:...Salon gibi büyük bir yerde sira sira hepsi oturuyor, hic ses yok, hickimse konusmuyor, ruh gibi etrafa bakiyorlar sadece....70-80 yasinda dedeler ve nineler....üzüldüm birden.
Simdi onlarin evladlari ile torunlari ile son günlerini neseli gülerek gecirmeleri gerekmezmiydi diye düsündüm:çok üzgünüm:

Tabi bazen elimizde olmayan durumlardan dolayi buna mecbur kalabilirz belki, ama ne bileyim, elimden gelen herseyi yapmadan önce kesinlikle buna razi gelemem....

Allah kimseyi elden ayaktan düsürmesin:Saruboceq:

ankarada huzur evi arıyoruz bilen var mı acilbi şekilde 80 yaşındaki dedem için şimdi diyceksiniz siz niye bakmıyosunuz anlatması uzun sürer

UZUN OLSUN BİZ DİNLERİZ VALA.... sositososito GERÇEKTEN GEÇERLİ SEBEPLERİNİZ VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM....

Gaziosmanpasa da var ozel..Bir de devletin gucsuzler yurdu var seyranbaglarinda benim bildigim kadariyla kecioren ve yenimahallede de var...Niye huzurevi?

Ben sahsen yaslaninca muhakkak gidecegim yer orasi olacagi icin, hicde kötü bulmuyorum. Dede orda daha mutlu olabilir kendi yasitlari arasinda, cünkü gencler ne anlar yaslinin halinden.
Ama acil olmasi üzdü beni...

neden kızıp eleştiriyorsunuz hemen anlamadım. onunda kendine göre bir sebebi vardır. benim babaannem çok şirret birisi mesela kışın kalsın diye getirirler hemen ortalığı karıştırır sabrederler bir süre bakarlar olmuyor amcam götürür orayıda karıştırır amcam 1 hafta dayanazlar hemen götürürler evine.
yarın ne olur bilememde benimde kaynanam veya kayınbabam kalsın yinede bakmam yinede büyük konuşmayayımda bize bu kadar eziyet eden insanlara nasıl bakılır ki.

Nein :eek:lmaz:

Olmadi ben bakarim la sana..olumunekankayizsmile.yinede göndermemopuyorumnanaktan

Bizim burdada var bitane....dedigin gibi cok güzel ve özenli yapilmis...

Bir defa orda gecerken tam önümde yasli bir bayan bisikletden düstü, gittim hemen yardim etmeye baktimki eli kaniyor....huzur evide yakinya gireyim mutlaka doktor hemsire vardir yardimci olurlar cagirayim dedim.:nazar:

Girmez olaydim.:çok üzgünüm:...Salon gibi büyük bir yerde sira sira hepsi oturuyor, hic ses yok, hickimse konusmuyor, ruh gibi etrafa bakiyorlar sadece....70-80 yasinda dedeler ve nineler....üzüldüm birden.
Simdi onlarin evladlari ile torunlari ile son günlerini neseli gülerek gecirmeleri gerekmezmiydi diye düsündüm:çok üzgünüm:

Tabi bazen elimizde olmayan durumlardan dolayi buna mecbur kalabilirz belki, ama ne bileyim, elimden gelen herseyi yapmadan önce kesinlikle buna razi gelemem....

Allah kimseyi elden ayaktan düsürmesin:Saruboceq:

oy oyŞeniz canimsin olumunekankayizsmile duygulandim simdi:a015:
yumusak temiz yürekli arkadasim benim, yaslaninca ikimiz bereber bi ev tutar birbirimize bakariz:içelim: birer de laptop alir kk dan cikmayiz zemuszemuskaydirigubbakcemile3
gülsümcüm yaslilar pek konusmayi sevmez hem almanlari biliyon sen soguklar konusmazlar fazla ah ah ben orda olacaktim bak nasi karistiriyom ortaligidelikafadulden
hepimize hayirli huzurlu yaslilik nasip etsin allahim:Saruboceq:senağlama

Ankarada huzur evi diye gogıldan arattırsan , gogıl bile daha çok yardımcı olur sana.

Amaç ne anlamadım kibenneyaptımki

ahhhh ahhh ana babalar onca evlada bakıyo ama okadar evlat bi anne babaya bakamıyo :KK43: geçerli ne sebebi olabilir dedeyi huzur evine yollamanın ! yazık yazık

doğru bi karar dedenizi huzur evine vermeniz.dedeniz içinde çok iyi gelir orası.
kendi yaşıtlarıyla sohbet etmek,vakit geçirmek ona çok iyi gelir.siz nekadar çabalasınızda dedeniz huzur evinde daha huzurlu olacaktır.çok dikkat edin,seçici olun huzur evi ayarlarken.tabiki sizde lütfen sık sık ziyaretine gidin,onu oralarda tek bırakmayın.evet bazı arkadaşlar fevri çıkışlar yaparak saçmalamış gene.ne var canım dedisini huzur evine versin,huzur evi kötü bir yermi.

doğru bi karar dedenizi huzur evine vermeniz.dedeniz içinde çok iyi gelir orası.
kendi yaşıtlarıyla sohbet etmek,vakit geçirmek ona çok iyi gelir.siz nekadar çabalasınızda dedeniz huzur evinde daha huzurlu olacaktır.çok dikkat edin,seçici olun huzur evi ayarlarken.tabiki sizde lütfen sık sık ziyaretine gidin,onu oralarda tek bırakmayın.evet bazı arkadaşlar fevri çıkışlar yaparak saçmalamış gene.ne var canım dedisini huzur evine versin,huzur evi kötü bir yermi.

Pardon ama neden saçmalamış arkadaşlar anlamadım. Büyüğünü huzurevine koymak istememek saçmalıksa o saçmalayanların arasına bende katılmak istiyorum.
Huzurevlerinin birinde seçimde görev yapmış biri olarak konuyu okurken içim burkuldu. Bırakın o yaşıtlarıyla birlikte daha mutlu olur ifadelerine, görevli olduğum o gün akşama kadar dinlediğim hayat öykülerinin haddi hesabı yok. Oradaki her insanın iç burkan dramlarını tek tek yaşadım. İstediğiniz kadar ziyarete gidin, istediğiniz kadar boş bırakmayın, malesef huzurevinde hiçbir yaşlı huzurlu değil. Hepsi gözyaşlarını, hayal kırıklıklarını içlerine atmışlar. Ben koca yerde mutlu olan bir tek yaşlıya rastlamadım. Rastlayan varsa buyursun söylesin.
Konuya gelirsek, kim ne yaparsa yapsın bizleri ilgilendirmez ama ben ne kadar kötü de olsa annemi, babamı, kayınvalidemi asla ve aslaaaaaaaa (kendileri isteseler bile) huzur evine yollamam. Büyük konuşma diyebilirsiniz ama büyük konuşuyorum.
Bu arada Kuzu'nun da söylediği gibi google dan arattır konu sahibi arkadaş, inan bizden daha faydalı olur sana.

Ben sahsen yaslaninca muhakkak gidecegim yer orasi olacagi icin, hicde kötü bulmuyorum. Dede orda daha mutlu olabilir kendi yasitlari arasinda, cünkü gencler ne anlar yaslinin halinden.
Ama acil olmasi üzdü beni...

Ay evet, ben de o yaşlarımı görürsem gideceğim yer orası, orda evlenmeyi bile düşünüyorum boshayallersmile ne güzel okey falan oynarız, örgü örüp tv izleriz beraber, napalım bakacak kimse yoksa de mi?

X