Kadın Gibi Kadın Olmak?

KanCicegi

Güçlüyüm!Çünki;Umudum Var
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
921
3
Dün eşimle aramızda tatsız bi olay gelişti ve bana
kadın gibi olmadığımı iki ev arkadaşı gibi olduğumuzu ve
bana karşı arzusunun olmadığını söyledi
dün geceden beri düşünüyorum
ağrıma gitti
bir kadının kadın olamdığını eşinden duyması zor oluyor
ben bunun için birşeyler yapmaya çalışıyorum ama beceremiyorum
o konuşmada bunun delili
evet soru basit arkadaşlar bana göre zor ama kadın gibi kadın olana çok kolay
kadın gibi kadın olmanın sırları nedir
bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

30 kişi okuyup yazmaya değer görmediğine göre
gerçekten gereksiz saçma bir konu
ağlayıp sızlayıp bi derdim var bölümüne yazmamak hata oldu sanırım.....

Eşinle konuşsan bu durumu.Beklentileri nelermiş,nasıl olmanı istermiş?Seni tanımadığım için şöyle ol böyle ol diyemem.
Eşinin kadın gibi kadın tanımı nedir acaba?
çoğu evde bakımlı ilgili,hoş sohbet bir eş bekler.Ama kendileri ne kadar görevlerini yerine getiriyor o da ayrı bi tartışma konusu.:mymeka:

ben konuyu şimdi gördüm kan kardeş
peki ne gibi yanlışların var diğer kadınlardan farkın ne bunu sor eşine
eğer senin farkın yoksa eşin olacak kürdana
şimdi başka birşey söylemek isterimde ayıp olur sonuçta eşin
deki sen erkek ol bana kadın olduğumu hissettir ozaman
belki biraz gururu incinirde senin gururunu düşünür
tövbe tövbee

Eşinle konuşsan bu durumu.Beklentileri nelermiş,nasıl olmanı istermiş?Seni tanımadığım için şöyle ol böyle ol diyemem.
Eşinin kadın gibi kadın tanımı nedir acaba?
çoğu evde bakımlı ilgili,hoş sohbet bir eş bekler.Ama kendileri ne kadar görevlerini yerine getiriyor o da ayrı bi tartışma konusu.:mymeka:

ben konuyu şimdi gördüm kan kardeş
peki ne gibi yanlışların var diğer kadınlardan farkın ne bunu sor eşine
eğer senin farkın yoksa eşin olacak kürdana
şimdi başka birşey söylemek isterimde ayıp olur sonuçta eşin
deki sen erkek ol bana kadın olduğumu hissettir ozaman
belki biraz gururu incinirde senin gururunu düşünür
tövbe tövbee

bilmiyorum ne yapmak istediğini
benden ne beklediğini
evet diğer kadınlardan eksiğim çokk
ama bunu bizim aile bütçemizin sınırları neden oluyor
ben mağaza vitrinlerine bakarken bile kolumdan çekitiren veya önden önden giden o
sonrada bana nedne kadın olamıyorsun diyen de o
bende kadınlık içgüdülerine sahibim
ama bunu kendisinin körelttiğini anlamıyor
ben işten gelip yatayım
sen kadın gibi ol salın diyor herhalde
yemin ederim anlamıyorum
kafam davul oldu
düşünüyorum ama anlamıyorum
daha ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
ve ben bu konuyu gerçekten iyi niyetli düşünerek açtım
gerçekten elde ne varsa onunla kadın olmayı nasıl becerebilirim die akıl almak istiyorum

kırıcı bi söz can acıtıcı evet

kadın gibi olmak temiz olmak öncelikle pratik olmak annem her zaman der eşiniz geldiginizde dagınık olmayın saçınız başınız kıyafetiniz düzgün olsun der hasta bile olsam tüm günü eşofmanla bile geçirsem eşimin karşısına böle çıkmam - sonra eşimi başkalarının içinde asla rencide etmem yüceltirim bi eksigini bi hatasını görsem o anlık örter evde yanlızken çözümlemeye çalışırım - kadın olmak zor özveri istiyo evi toparlayan çekip çeviren çocuga annelik eşe yol gösterici etmek gerektiriyo kadındır adamı yönlendiren örnek veriyim ben bi şey yapıcaksam biyere gideceksem giderim altından girer üstünden çıkar yaparım bunu eşimi ii tanıyorum zaaflarını zayıf noktolarını biliyorum onu hoş tutuyorum ve karşılıgınıda görüyorum

kırıcı bi söz can acıtıcı evet

kadın gibi olmak temiz olmak öncelikle pratik olmak annem her zaman der eşiniz geldiginizde dagınık olmayın saçınız başınız kıyafetiniz düzgün olsun der hasta bile olsam tüm günü eşofmanla bile geçirsem eşimin karşısına böle çıkmam - sonra eşimi başkalarının içinde asla rencide etmem yüceltirim bi eksigini bi hatasını görsem o anlık örter evde yanlızken çözümlemeye çalışırım - kadın olmak zor özveri istiyo evi toparlayan çekip çeviren çocuga annelik eşe yol gösterici etmek gerektiriyo kadındır adamı yönlendiren örnek veriyim ben bi şey yapıcaksam biyere gideceksem giderim altından girer üstünden çıkar yaparım bunu eşimi ii tanıyorum zaaflarını zayıf noktolarını biliyorum onu hoş tutuyorum ve karşılıgınıda görüyorum

bunları bende yapıyorum
temiz giyinmeye özen gösteriyorum
ancak katkat giyinmek zorundayım evim sobalı
tamma kat kat giyinip şöyle saçlarımı salıtmak hafifi bi makyaj yapmayı bende istiyorum
amam saçım eşimin saç kremini saçma ve gereksiz gördüğü için odun gibi
o yüzden tepeden sıkıca topluyorum
makyaj malzemesi bi göz kalemi ve bi rimelden ibaret
bunları geçtim bunlar somut şeyler olsada olur olmasada
esas mesele öz güvende
ama eşim benim öz güvenimi 0 a indirdi
bunu bile bile yaptı
gözümün içine baka baka
kadın dedğin sesiz olacak dedi
hadi sen yücel yeterki susarım
her fikrine he derim
işte bu zmada ne oluyor pısırık
kendine güveni sıfır
kendi halinde evle uğraşan bi kadıncık oluveriyorsun
sonra karşıma geçip ya nede beni başka bişey etkilesin
sen bunu hiç düşünüyomusun
ağrına gitmiyormu diyen de oo
ben bunu işin içinden çıkamıyorum

nasıl olduğuna anlat
bütün naparsın evde ne giyersin, tarzın ne,
nasıl konuşursun, nasıl hitap edersin eşine
eşine nasıl davranırsın
birlikte naparsınız
bunları düşün
zaten eşinin ne demek istediğini bulacaksındır
çok ağır bi laf olmuş
bu konuyu sakın bir daha açma, bu konuyu bi daha asla konuşma ki eşinle yüz göz olmayasın
sonuçta bence erkekler çözülmesi zor bi puzzle falan değil
bence konuşmadanda ne demek istediğini bulabilirsin

valla canım belli ki eşin seni psikolojikman ezmek istiyor bence güçlü olup buna izin vermemelisin, izin verdikçe, köşeye sıkıştıkça daha çok bastıarcaktır

bol para harca eve temizlikçi bulher gün gez akşamları dışarda yemek iste kuaföre git manikür pedükür agda derken dünyanın parasını harca bayan arkadaşlarınla turlar düzenle velhasılı anlasın............öyle tutumlu olum gereksiz para harcamayım saçımı süpürge edim dersen böyle dangoz dangoz konuşuyorlar .......elleri yok ama pabuç kadar dilleri olur

İşte böyle insanlara haddini bildirebilmek gerekli,sen sustukça o kendini bişey sanır sen ezilirsin.Snra sonra da işte böyle konuşmaya başlarlar ve eminim devamı da gelir.Chess arkadaşımın yazını okuyunca kısmen hak verdim ona da,hem kocanla yüz göz olursun hem de daha kırıcı bir şey söylerse senin canın acır.Ama karşısında dimdik durabiliyorsan haddini bildir derim ben.

valla canım belli ki eşin seni psikolojikman ezmek istiyor bence güçlü olup buna izin vermemelisin, izin verdikçe, köşeye sıkıştıkça daha çok bastıarcaktır

valla her konuşmamızda bunu bi şekilde beceriyor
evet şu anda onun yanında eziğim
ama beynimi asla ele geçiremez
arzularımı ne istediğimi
hayattan beklentilerimi asla değiştiremez
esas amacıda bu
beni kendinin ve ailesinin bi kopyası yapmak
görünüşte öyle ama asla yüreğimi ve beynimi değiştiremez
ve bu kouyu bende asla konuşmamak istiyorum
ama ne yazıkki unutmak istediklerim amam unutamadıklarım arasında
büyük bi yere sahip oldu

bol para harca eve temizlikçi bulher gün gez akşamları dışarda yemek iste kuaföre git manikür pedükür agda derken dünyanın parasını harca bayan arkadaşlarınla turlar düzenle velhasılı anlasın............öyle tutumlu olum gereksiz para harcamayım saçımı süpürge edim dersen böyle dangoz dangoz konuşuyorlar .......elleri yok ama pabuç kadar dilleri olur

güzel demişsinde en bunları yaparsam iki dakika düşünemz boşar beni:)

İşte böyle insanlara haddini bildirebilmek gerekli,sen sustukça o kendini bişey sanır sen ezilirsin.Snra sonra da işte böyle konuşmaya başlarlar ve eminim devamı da gelir.Chess arkadaşımın yazını okuyunca kısmen hak verdim ona da,hem kocanla yüz göz olursun hem de daha kırıcı bir şey söylerse senin canın acır.Ama karşısında dimdik durabiliyorsan haddini bildir derim ben.

canım karşımdaki adam öyle benim hödlemelirimle
tepkilerimle susup evet sen haklısın diyebilecek biri değil
bu yoluda denedim
daha kötü oldu emin ol o anları yaşamayı asla istemiyorum
bunu artık kaldıramıyorum

canım anlatmak istediğim fedakar kadın erkeklere yaramıyor .......şartlarını zorlayan kadın her zaman onlara çekiçi gelir

hmm baya zor bi konu yaa o zaman seninle neden evlendiğini sor yada sen aynı şeyi söyle ona bende seni bir erkek olarak görmüorum de madem ööle düşünüosan sen ban ne değer veriosun de bi şaç kremi bile kullanmana izin evrmiosa tatlım sen fazla tepene cıkrmıssın sac kremiyle ne alakası varki yani gereksiz buluomus o gereksiz bulabilir ama ben bulmuom de madem kadın gibi olamamı istion o zaman isteklerimi yerine getirmen lazım de sen benden kısarsan bende kadınlığımdan kısarım de benim böyle olmama sebeb sensin biraz aynaya dön bak de bi vitrine baktıgımda beni çekiştiren sensin de halvbuki i vitrine birlikte baksak sen beni onalrın içinde düşünsen hangisinin yakısacagını söylesen illa lamak sart deil vs. desen hani ters şekilde deilde yumusak tonalrda konussan sende ne bileyim allah yardımcın olsun zor cidden yaa

hmm baya zor bi konu yaa o zaman seninle neden evlendiğini sor yada sen aynı şeyi söyle ona bende seni bir erkek olarak görmüorum de madem ööle düşünüosan sen ban ne değer veriosun de bi şaç kremi bile kullanmana izin evrmiosa tatlım sen fazla tepene cıkrmıssın sac kremiyle ne alakası varki yani gereksiz buluomus o gereksiz bulabilir ama ben bulmuom de madem kadın gibi olamamı istion o zaman isteklerimi yerine getirmen lazım de sen benden kısarsan bende kadınlığımdan kısarım de benim böyle olmama sebeb sensin biraz aynaya dön bak de bi vitrine baktıgımda beni çekiştiren sensin de halvbuki i vitrine birlikte baksak sen beni onalrın içinde düşünsen hangisinin yakısacagını söylesen illa lamak sart deil vs. desen hani ters şekilde deilde yumusak tonalrda konussan sende ne bileyim allah yardımcın olsun zor cidden yaa

genelde onu sinirletmeden sakin hatta espirili bi dille konuşmaya çalışıyorum
ancak eşm çok zeki biri ne anlatmak istediği anlayıp
zeytn yağı konumuna çıkabiliyor
bende artık tartışmalardan yorulduğum için birşey söylemiyorum
amin teşekkür ederim
..

tatlım o zaman bişey diyemiyeceğim ama şöyle bi söz vardır sen ne dersen de

bir evin başı erkekse boynu her zaman kadındır..... var gerisini sen düşün :))

ya hakikaten çok ağır konuşmuş. her bayanın ağrına gidicek bir şey. ama üzülme. . önce sessiz kal deyip şimdi kadın gibi kadın olmanı isteyen bi adamı anlayamıyorum zaten. ama bunu syledi diye eşinden de boşanacak halin yok. ozaman giyim kuşanmak bi tarafa. eğer çalışabilme imkanların varsa, süslen güzel güzel giyin. git çalış sonra gel kendi paranla tek başına gidip vitrinlere bak:) güzel değişik kıyafetler al. tarzını hiç olmazsa eşin için evde biraz değiştir. eve döndüğünüzde akşam, yorgun bile olsan hep güleryüz göster hiperaqtif ol. bırakma yatmasın biraz değişiklik kat hayatına. mesela akşam gezmeye gidebilirsiniz. mesela maç izlemek isityosa senin de sevdiğin dizi varsa tamam diyip mısır patlat şöyle biraz kadınsı bi kıyafet giy. otur onunla maç izle. belki bunalmıştır maratonluktan. belki onunda sorunları vardır dertlerini paylaşmaya çalış. bak gör galip gelcen bu savaşta:)

X