sağlık ocağına gidip muayene olan var mı aramızda????

glupglup

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
1.236
22
48
Kızlar bana bu sabah bi bayan geldi sağlık ocağından. Beni sağlık ocağına muayeneye davet etti ayrıca tetanos aşımı olup olmadığımı sordu. Şaşırdım. Bu uygulama 2 yıldır varmış. Yani sağlık ocağındada ultrason varmış, bebekler muayene edilebiliyormuş. Ben ilk kez duydum. İyi bi şey. Bugün gidip bi bakıcam muayenesi baştan savma mı yoksa iyi mi diye.

evet ben gittim bende böyle uglamanın olduğunu yeni öğrendim hemen hamileliğimi öğrenir öğrenmez gittim çok ii gitmeni tavsiye ederim hem ordada tansiyonunu ölçüyo kilonu ölçüyo doğumun nezaman olduğunu sölüyo evet ultrasyında varmışta ben daha girmedim tetenoz aşısıda oldum ama çok iyi yani beni doktordan daha çok bilgilendirdi yani ordada ölemidir bilmiyorum ama burdakiler çok ii sıcak kanlı açık açık herşeyi soruyosun onlarda anlatıyo zaten doktordan aldığın testleri felan götürüyosun oraya kaydediyolar çok ii bişi yanii

Evet kızlar sağlık ocağında da takibinizi yaptırın mutlaka. Hem doğumdan önce hem de sonra bebeğiniz için aşı kartınızı çıkarıcaklar ve zamanı geldikçe gidip aşılarınızı vurulacaksınız. Tereddütünüz olduğunda gidip bebeğinizin kalp atışlarını duyup rahatlayabilirsiniz. Tansiyonunuzu ve kilonuzu ölçtürebilirsiniz. Emzirme konusunda yardım alabilirsiniz.

bende her ay gidiyorum sağlık ocağna hamileliğimin ilk ayından beri gitmezsen onlar seni arıyorlar kan ve idrar tahlilerimi orda yaptırıp doktora getiriyorum ama burda ultrason yok kalp atışalrını dinlemek için bir alet var ondada dumak çok güç ama ebe iyi memnunum tavsiye ederim

ewet saglık ocagı takıbı onemlı. kaydınızı mutlaka yaptırın baglı oldugunuz saglık ocagına. bı cok konuda yardımcı oluyolar. tetenoz asısı da orda yapılıyor dogumdan sonrakı bebegın asılarıda yapılıyor.

bende ilk ayımdan beri gidiyorım..burda da ultrason yok ama cihazla kalp atışalrını dinliyorlar..güzelce takip edilidiğin için kendini güvende hissediyorsun..tetonozlarımı orda vurdurdum inan şişmedi bile..tavsiye edilir

tetenoz aşısını olmak için gitmiştim,çok güzel ilgilendiler ultrason cihazı yok ama bebeğimin kalp atışını dinlediler,tansiyonumu ölçtüler,aşı kartımı çıkardılar...

tetenoz aşısını olmak için gitmiştim,çok güzel ilgilendiler ultrason cihazı yok ama bebeğimin kalp atışını dinlediler,tansiyonumu ölçtüler,aşı kartımı çıkardılar...

bende gidiyorum sağlık ocağına her ay.tetenoz aşımıda orda oldum.tansiyona,kiloma bakıyo ebe.kan ve idrar tahlili de yapıyolar.ultrason yok ama kalp atışlarını dinleyebiliyoruz.

bende tetenoz aşımı sağlık ocağında oluyorum...ayrıca her ay kontrolede gidiyorum...kilo,tansiyon bakılıyor bebek kalp sesi dinlniyor...çok güzel ilgileniyorlar öneriler veriyorlar....

kayıt mı yapılıyor ayrıca tetanoz aşısı filan olmadım ben hamileliktemi vuruluyor ne zamanlar yazarmısınız

Canım yanılmıyorsam 20. haftadan sonra vuruluyor. ılk dozdan 1 ay sonra 2. doz. 3. doz da çok daha sonra. ıstersen sen de git bir sağlık ocağına görün.

Şu an Türkiye'nin bir çok ilinde Aile hekimliği uygulamasına geçildi. Oturduğunuz mahalleye göre bir hekiminiz var. Gerçi geçilmemiş bile olsa gebe ve bebek takipleri hep vardır. Ebeler takip ederler. Doktorların çoğu pratisyen ama uzman aile hekimi olanlar da var. Benimki uzman hekim. Ultrason da var ayrıca. Ben kendi özel doktorumun yanı sıra ona da gidiyorum. Belli tarihlerde kontrole çağırıyorlar. 2 doz tetanoz oldum. Bebek için de aşıya oraya gideceğim inş. Başka birçok konuda da bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

evet saglık ocaklarıda cok ılgılenıyolar bır ayı gecsın arıyıp soruyolar gel bi neler oluyo bakalım falan dıyolar ve dogum süreci hariç dogumdan sonra için bıle bır cok bılgı verıyolar mükemmel bır uygulama

evet çok güzel bi uygulama ama keşke ultrasonda olsaydı

kızlar ben daha 8 haftalık hamileyim şimdi gitsemde kalp atışlarını duyabilirmiyim ki rahatlamak açısından hiç gitmedim daha ne diyosunuz ki giedince oraya

bende çalıştığım için bi türlü karşılaşamadım eve gelmişler 2 kere pazartesi yada cuma günleri müsait olursa gelsin demişler şimdi çok övdünüz ya gidiyim bende 20+4 oldum aşı yaparlar heralde bakalım memnun kalırsam hep gidrim

ben yurtdisindayim ama burda da hamileler her ay saglik ocagina gitmeliler.
orda kayit olmalilar.ben 12. haftmda kayit oldum.
idrar testi,seker,kan sayimi filan yapiyorlar.kan tahlili de yaptiriyorsun hepatit filan iste ivir zivrlar.
her ay idrar testi yaptiriyorsun.
ayrica disleri kontrol ediyorlar,baska da vardi daaa unuttum.
ve en sevindirici sey bunlarin hepsi bedavaaaa hihoyyyt

ben de tetanoz aşımı oldum hem de bazı sağlık ocaklarının doktoru çok iyi oluyor oturduğum semtte değil de ilk aylarda başka bi yerdekine gitmiştim bayağı ilgiliydi ultrasonda bebekleri bana izlerri bi de
kendi semtimdekinde de iki doktor var birinde ultrason yok birinde var özellikle ultrason olmayan çok bilgi verdi. yataktan nasıl kalkacağıma kadar herşeyi anlattı o bile erken doğuma sebep olabilirmiş

Son düzenleme:
kızlar istanbulda sağlık ocaklarına gidenler hangi sağlık ocaklarına gittiniz adlarını yazarsanız sevinirim

X