Bebek Beslenmesi Milupa Aptamil Conformil kullananlar???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
doğumundan itibaren 4.aya kadar conformil kullandık.başlarda kaka olayı çok sıkıntı vericiydi.bir kere fitile başvurduk,zamanla oturuyor,endişe etmenin gereği olmadığını söyleyebilirim

gaz sorunu nedeniyle ilk 3 ay kullandım kurtarıcımız oldu diyebilirim tadı bize göre yavan ama bebekler genelde sorun etmiyorlar şeker verme canım

bugün itibariyle conformil1 bende kullanmaya başlıyorum kızıma .uzun zamandır kabızlık problemi vardı.inşallah işe yarar...

kızım 1 alıkken kullanmaya başladım. sütüme ek olarak verdim. çok memnun kaldım 4,5 aydır kullanıyorum .her gün kakasını yapıyor. bir ara 3 gün yapmadı dr.umuz 7 güne kadar normal olduğunu mümkün olduğu kadar müdahale etmememiz gerektiğini söyledi. yoksa bağırsakları tembelliğe alışıyormu. hiçbir şekilde müdahale etmedik. yavaş yavaş düzene girdi.şimdi hergün yapıyor hatta bazen 2 kere. ben tavsiye ederim. ama şekersiz verirsen daha iyi olur bence. kolay gelsin

Ben de hero baby kullandım ama bebeğimde alerji yaptı. Sonra aptamile geçtim ama o da alerji yaptı. Şimdi ne verebilirim, hiç bir fikrim yok:KK43:

yaklaşık 1aydır conformil kullanıyorum ama bebeğimin kabızlık probleminde hiç bir işe yaramadı...

yaklaşık 1aydır conformil kullanıyorum ama bebeğimin kabızlık probleminde hiç bir işe yaramadı...

kabızlıktan dolayı bende kullanmıştım conformili bizde işe yaramıştı.

hatta oğlum şuanda 18 aylık hala ara ara kabızlık problemlerimiz oluyor ve bağırsak düzenleyici şurup kullanıyorum.

birde sabah uyandığında aç karnına ve emzirmeden direk conformili vermeyi denediniz mi?:26:

oğlumda doğumdan 1 ay sonra mamaya bağlı kabızlık başladı.yavrum kakasını ıkınarak ve zorlanarak yapıyordu..çok zaman fitilsiz yapamaz hale geldi fitilde kullanmak istemiyorduk..aptamil comformil kullandıktan sonra çok şükür kabızlığımız geçti..lifli bir mama olduğu için kabızlık sorununu çözdü..tek sorun tadı kötü ama aç olunca yemek zorunda kaldı..ayrıca biberon ucunu sık tıkıyo..bu sorunuda aventin akış ayarlı emzik ucu kullanarak çözdük çünkü delik yok yarık var ucunda..kesinlikle tavsiye ederim bu mamayı

Benim kızım iki aylık comformil kullanıyorum sanki daha iyi geldi
arkadaslar benım bebegımde kabızlık sorunu vardı pre aptamılden bebelaca gectık bu seferde 2,3 gunde bır yapmaya basladı aptamılde olan vıtamın mınareller olmadıgından bebelacda,conformılı denemek ıstedım kullandıktan bır kac gun sonra bebegım cok huysuzlastı daha cok aglamaya basladı ve mamayı seven cocuk kesınlıkle yemıyodu ben zorlayarak verıyodum comformılmı yaptı dıye dusundum ve yıne bebelaca gectım ama aynı sıkayetlerımız devam ettı sımdı ne yapacam bılmıorum mılumıl yada aptamıl1 e gecmek ıstıorum ama hangısını kullanacam bılmıom hangısı daha ıyı acıl cevap arkadaslar sutumde yok kesıldı bebegım 3.5 aylık comformıle devammı etsem yada....

Comformil i doktor eşliğindemi kullandınız. Doktorumuz fitil yap dedi fitili yaptık ama her defasında bu olsun istemiyorum günde bir kere bu mamadan versem zararı olurmu? Eczacı olmaz bence kasmayın bebeği günde bir kere verin dedi ama.... Tekrar bebeğim bir haftalık kabızlık yasasın istemiyorum bu yüzden ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz..... :KK43:

Benim oğlumda da ek gıdaya.geçme aşamasındq kabızlık problemi gelişti,6 aydan beri comformil kullanıyoruz,şuanda 11. ayın içinde,ayrıca bioflor saşe kullanıyoruz o da eczanede satılıyor.probiyotik bir toz dr miz verdi,bu ikisiyle kakada prb yok ama farkettim ki demir ilacı da fena kabız yapıyor bazen vermiyorum kakası düzene giriyor yoksa bu mama ve ilaca rağmen yüne kabız olabiliyor,en kötüsü mamayı bulmak zor,marketlerde yok her eczane de satmıyor

merhaba arkadaşlar bebeğim 4 aylık ve dün conformil 1 vermeye başaladım sütüm yetersiz olduğu için bu mamanın kabızlığa vs. iyi geldiğini duymuştum ve bebeğim 2 aydır kabız:çok üzgünüm:kendiliğinden yapmıyor fitil kullanmak zorunda kalıyorum bikaç defa kendiliğinden yaptı şimdi yine aynı bu mamayı kullanıp kabızlık sorunu biten varmı birde mamanın acımtırak bi tadı var pek iştahli almadığı için içine yarım çay kaşığı kadar şeker atarak verdim iştahlı bi şekilde içti hepsini.bu mamayı kullananlardan memnun olanlar ve olmayanlar devam etmem yada etmemem konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürlera.s.
6 aylık oldu benim de oğlum.kolik bir bebeğim var.2 aylıktan beri conformil kullanıyoruz,şeker katmadan.iştahlı yiyor çok şükür.6 gün kaka yapamadığımız oluyordu conformilden önce.çok şükür normale girdik.mutlaka devam edin derim ama şeker katmadan...

merhaba arkadaşlar. kabızlık konusunda bebeğim çok çekti. biz evolvia kullandık. diğer mamalar hiçbir işe yaramamıştı. doktorumuz önerdiği için başlamıştık. ne gaz sorunumuz kaldı ne de kabızlık. ben öneririm.

Benim oğlumda da ek gıdaya.geçme aşamasındq kabızlık problemi gelişti,6 aydan beri comformil kullanıyoruz,şuanda 11. ayın içinde,ayrıca bioflor saşe kullanıyoruz o da eczanede satılıyor.probiyotik bir toz dr miz verdi,bu ikisiyle kakada prb yok ama farkettim ki demir ilacı da fena kabız yapıyor bazen vermiyorum kakası düzene giriyor yoksa bu mama ve ilaca rağmen yüne kabız olabiliyor,en kötüsü mamayı bulmak zor,marketlerde yok her eczane de satmıyor
benim bebeğim emmedi ben uzun zamandır bu mamayı kullanıyorum fiyatı sürekli kullanınca çok yüksek geliyordu (23 tl) ve bulmakta zordu bizde internet üzerinden sipariş verelim dedik ve çok daha ucuza alabildiğimizi farkettik şimdi hem daha ucuz hem de ayağımıza kadar geliyor ama netten almak istemezsen marketler içinde bir tek karfur ( türkçe okunuşları tercih ederim :) da sürekli bulunuyor

merhaba arkadaşlar bebeğim 4 aylık ve dün conformil 1 vermeye başaladım sütüm yetersiz olduğu için bu mamanın kabızlığa vs. iyi geldiğini duymuştum ve bebeğim 2 aydır kabız:çok üzgünüm:kendiliğinden yapmıyor fitil kullanmak zorunda kalıyorum bikaç defa kendiliğinden yaptı şimdi yine aynı bu mamayı kullanıp kabızlık sorunu biten varmı birde mamanın acımtırak bi tadı var pek iştahli almadığı için içine yarım çay kaşığı kadar şeker atarak verdim iştahlı bi şekilde içti hepsini.bu mamayı kullananlardan memnun olanlar ve olmayanlar devam etmem yada etmemem konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürlera.s.
bence şeker katmak yerine önce konformil özellliğini taşıyan başka mamaları dene gerçi belki denemişsindir ama bu mamalardan çok çekmiş biri olarak yazıyorum yanlış anlama humananın antikolik maması var o da oldukça iyi hatta bizim gaz sorunumuza daha iyi geldi kaka olayında konformille aynıydı sadece bebeğin gazı çoook kötü kokuyordu tadı da farklı belki onu sever

benim bebeğim emmedi ben uzun zamandır bu mamayı kullanıyorum fiyatı sürekli kullanınca çok yüksek geliyordu (23 tl) ve bulmakta zordu bizde internet üzerinden sipariş verelim dedik ve çok daha ucuza alabildiğimizi farkettik şimdi hem daha ucuz hem de ayağımıza kadar geliyor ama netten almak istemezsen marketler içinde bir tek karfur ( türkçe okunuşları tercih ederim :) da sürekli bulunuyor
Çok şükür o günleri atlattık,ben hipp kombiyotik le devam ettim kabızlığın çaresini onunla bulmuş oldum,o daha da pahalı ama en azından daha çok işe yaradı çünkü aptamile zamanla alıştı ve yine kabız olmaya başladı,şimdi iki yaşında hala içiriyorum hipp kombiyotikten ancak inek sütünü de veriyorum, bol su içmezse yine kabız olabiliyor, yine de market tavsiyen için teşekkür ederim :)

Çok şükür o günleri atlattık,ben hipp kombiyotik le devam ettim kabızlığın çaresini onunla bulmuş oldum,o daha da pahalı ama en azından daha çok işe yaradı çünkü aptamile zamanla alıştı ve yine kabız olmaya başladı,şimdi iki yaşında hala içiriyorum hipp kombiyotikten ancak inek sütünü de veriyorum, bol su içmezse yine kabız olabiliyor, yine de market tavsiyen için teşekkür ederim :)
:) tarihlere bakmak lazım ben gün içinde bir suyunu erik suyuyla karıştırıp veriyorum kabızlık sorunu olmuyor

conformil bizde bir işe yaramadı. bir de bu gdo söylentileri...:KK43:
neyse ki evolvia çıktı. gaz sorunumuz tamamen bitmedi ama büyük oranda azaldı. 2 numaraya geçtik bile..
kilosuda gayet iyi.

Arkadaslar bizede doktorumuz 1 aylik bebegime surekli aglatan haz sancilari icin kullanmamizi onerdi. Onlarca eczane ve supermarkete sorduk ancak yoktu. Son olarak Carrefour marketleri aradim ve onlardabulabildim 1 numarayi. Bebegimin gaz sancilarini bicak gibi kesti diyebilirim. Ama tekkotu yani icirirken biberon tikaniyor ve acikanbebeginiz krize giriyor mamayi cektigi halde gitmedigi icin. Bu durumda biberonun agzini parmagimla sikiyorum ve salliyorum siseyi. Bi de siseyi cok yuksege kaldirmamak gerekiyor. Biraz zorlu bi mama yedirme oluyor ama degdigini dusunuyorum.
Bu arada ogrendigim kadariyla artik yeni ambalajda piyasada satilmaya baslanms Aptamil Conformil. Bebelac Nutrakonforu da denedim daha kolay bulunabildigi icin ama bizim bebekte yeniden gaz sancilari yapmaya basladi. Bilginize