Bebek Beslenmesi Milupa Aptamil Conformil kullananlar???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ersndrya86

Annesinin Aşkısııı:)
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
209
80
38
merhaba arkadaşlar bebeğim 4 aylık ve dün conformil 1 vermeye başaladım sütüm yetersiz olduğu için bu mamanın kabızlığa vs. iyi geldiğini duymuştum ve bebeğim 2 aydır kabız:çok üzgünüm:kendiliğinden yapmıyor fitil kullanmak zorunda kalıyorum bikaç defa kendiliğinden yaptı şimdi yine aynı bu mamayı kullanıp kabızlık sorunu biten varmı birde mamanın acımtırak bi tadı var pek iştahli almadığı için içine yarım çay kaşığı kadar şeker atarak verdim iştahlı bi şekilde içti hepsini.bu mamayı kullananlardan memnun olanlar ve olmayanlar devam etmem yada etmemem konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürlera.s.

benim oğlum herobaby kullanıyodum geçen hafta aptamil milimul verdim birkaç gün sonra oğlum kabız oldu hero baby geri döndüm şimdi hem anne sütü hemde hero baby kullanıyorum

canım ben 2 ay kullandım ama kabızlık için değil
gaz sorununa iyi gelen hazmı kolay bir mama .çok memnun kaldım .
içine şeker atma.bu arada 6 aylık olana kadar 4 gün kaka yapmayan bebeklere hiç bir şey verilmiyo yani eğer bebek 5 gün kaka yapmamışsa kabız sayılıyor bilgin olsun.
mama olarakta sma s26 öneririm hem doyurucu hemde demir vitamin ilaveli ben onu kullanıyorum 2 aydır.

ılk aylarda ben de kullanmıştım, tadı diğer mamalardan daha farklı ama oğlum içti, sorun olmadı. Bizimki de kabızlığa doğru gidiyordu, gazımız da çok vardı, doktor tavsiyesiyle kullandık, bayağı da rahatlattı...

bizde birkaç kutu kullandık conformil'den. kabızlık sorunumuz vardı ve çok faydasını gördük. bağısarlakları düzene girmişti kızımın..

bizde birkaç kutu kullandık conformil'den. kabızlık sorunumuz vardı ve çok faydasını gördük. bağısarlakları düzene girmişti kızımın..

ya peki bu kaç aylıga kadar kullanışlıyo benimki 8ayı bitecek kabız hemde gazlı halen ne yapailrim kullanabilirmiyim bunu

kızlar seker kullanmayın bebişlerimize yaralı değil onun yerine pekmez kullanalım dr öyle dedi tuz da yasak baharatta ersndry86 canım gecmiş olsun ama malesef kullanmadım ancak sana tavsiyem dr la bir görüş braber en doğru kararı veririsiniz en nihayetinde dr bebeğinin fizyolojik gelişimini en iyi bilen ve takip eden kişi :emir_bebek:

benim de oglumda asırı gaz sorunu yasadıgımız ıcın dr kontrolunde kullanmıstık bu mamayı..ama dedıgın gıbı acımsı bır tadı var hatta ben eşıme acaba bayat mı bozuk mu dıye endıselenmıstım.. oglusum tadını sevmedıgı gıbı bıde dıger mamalardan daha koyu kıvamlı oldugu ıcın sureklı bıberonun ucunu tıkıyordu gazlı bocugum de bu duruma asırı sinirlenıyordu ve yemıyordu mamayı aç oldugu halde.. ben bu acıdan memnun kalmadım...

ya peki bu kaç aylıga kadar kullanışlıyo benimki 8ayı bitecek kabız hemde gazlı halen ne yapailrim kullanabilirmiyim bunu

arkadaşım ben kısa bir dönem kullanmıştım o mamayı. sütüm yetmediği için. ama sonra sütüm yettiğinden mama kullanmıyorum. zaten artık 6 buçuk aylığız ya ek gidalara da geçtik. benim kızımda da şimdilerde kabızlık sorunu var. dr'a götürdük 2 gün önce.bi şurup verdi. bağırsakları düzenleyip kabızlığı gideriyormuş.senin bebeğin de 8 aylıkmış ya canım eğer kabızlık uzun zamandır devam ediyorsa bu mamayı kullanmak yerine bi dr'a göstersen belki daha faydalı ilaç falan verebilir...

oğlum şu an 7 aylık.ilk 4,5 ay kabus gibiydi.kolikti.koliği de bilen bilir.hayatım karaadı zannetmiştim.biz de 6 ay kadar kullandık conformilden.koliğimize faydası olmadı ama kaka olayımızı biraz düzeltip düzene koydu.doktorumuz önermişti bize de...

canım benim kızım 5. ayına kadar kabızdı deliriyordum çcuk sürekli sıkıntı içindeydi conformil kullandımkızım daha rahat etmeye başladı ondan sonrada 1 yaşına kadar conformil kullandım....

arkadaslar benım bebegımde kabızlık sorunu vardı pre aptamılden bebelaca gectık bu seferde 2,3 gunde bır yapmaya basladı aptamılde olan vıtamın mınareller olmadıgından bebelacda,conformılı denemek ıstedım kullandıktan bır kac gun sonra bebegım cok huysuzlastı daha cok aglamaya basladı ve mamayı seven cocuk kesınlıkle yemıyodu ben zorlayarak verıyodum comformılmı yaptı dıye dusundum ve yıne bebelaca gectım ama aynı sıkayetlerımız devam ettı sımdı ne yapacam bılmıorum mılumıl yada aptamıl1 e gecmek ıstıorum ama hangısını kullanacam bılmıom hangısı daha ıyı acıl cevap arkadaslar sutumde yok kesıldı bebegım 3.5 aylık comformıle devammı etsem yada....

Son düzenleme:
canım ben conformilden memnun kaldım kabızlık sorununda şimdi günde 1 defada olsa yapıyor ama şimdi en son aldığım conformil bitince milumil 1 vermeye başlıcam..

bebeğim 5 ayını bitirdi doğumundan beri conformil yediriyorum bütün kabızlık şişkinlik ve gaz problemlerimizi giderdi benim bebeğim için inanılmaz bir kurtarıcı oldu ne denediysem kabız yaptı ve artık poposu kanamaya başlamıştı kısacası ben conformili herkese tavsiye ederim şimdi kızım mutlu mesut ve hergün de kaka yapıyor.

benim bebeğimde kabızdı ve çok fazla gazı vardı ne verdiysem işe yaramadı bir doktor bitkisel şurup verdi ismi NURSE HARVEYS ÇOK İYİ GELDİ DENE İSTERSEN....

Ben kızımı prematüre olduğu için hiç emziremedim. İlk aylarda sütümü sağıp verdim yetmediği zamanlarda da conformil kullandık. Başka mama kullanmayı da düşünüyorum. Doğduğundan beri bağırsak tembelliği sounu yaşadık. kakasını kendisi yapamyordu. ilk 3 ay özelllikle gaz ve kaka yapamama sıkıntıları çektik. Artıksütüm kesildi sadece mama veriyorum ama tabi ek gıdaya başladık. kabızlık sorunu hiç olmadı çok şükür. conformil hazırlayınca içineçok az zeytin yağı da kattım. çok fydasını gördük. tavsiye ederim ama her markette bulamıyoruz. üretim sıkıntısı oluyomuş az dağıtılıyo genelde doktor tavsiyesiyle kullanılıyo. biz milupanın sitesini incelerken keşfettik. doktorumuzda onayladı. 36 aya kadar kullnılıyo. mrkette bulunca rafı boşaltıyoruz çünkü bulamayabiliyoruz. 5-6 paket alıp arama derdinden kutuluyoruz.
kısacası korkmadan kullan arkadaşım. tatlandırmak iin de pekmez tavsiye ederim. şeker kullanmayın.