Aile Planlaması Doğum kontrol hapından sonra nasıl hamile kalabilirim?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

altF4

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2010
139
1
Sevgili dostlarım, ben şuan hap kullanıyorum korunmak için ama yakın zamanlarda hamilelik düşünüyorum.Benim sorum şu: Bu hapı ne zaman bırakmam gerekir yani hemen şimdi kutu bitmeden bırakabilir miyim yoksa bitmesini mi beklemeliyim? Bir de hamilelik için ne tür fiziksel,kimyasal vs. vs. hazırlık yapmam gerekir?En az kaç ay bu hazırlıkları sürdürmeliyim?
Hepinize selamlar..kaydirigubbakcemile3

Haa unuttum söylemeyi bir çocuğum var.Bu ikinci hamileliğim olacak yani.

canim hapi istedigin zaman birakabilirsin! biraktigin müddetce kalabilirsin! ben hap kullandigim halde hamile kaldim canim....ohhhhhhh iyikide kalmisimmmm kaydirigubbakcemile2:emir_bebek:

hayir canim unutmadim düzenlide kullandim ama simdi 37 haftalikk annisim cok güzell bir duyguymuss! 3 hafta sonra bebisim insallah kollarimda!:emir_bebek:

canim hapi istedigin zaman birakabilirsin! biraktigin müddetce kalabilirsin! ben hap kullandigim halde hamile kaldim canim....ohhhhhhh iyikide kalmisimmmm kaydirigubbakcemile2:emir_bebek:

teşekkür ederim cevabın için canım.Allah analı babalı ve sağlıklı büyütmeyi nasip etsin inşallah.Çok sevindim senin adına.İlk bebeğin mi?

Ben hapı bıraktıktan sonra 3 ay içinde hamile kaldım. Şimdi 5.5 aylık bi oğluşum var. Bünyeye göre değişiyor 6 ay sonra kalan da var hemen kalan da var. Yumurtlama dönemlerinin düzene girmesi zaman alıyor.

X