Salata Tarifi Gök kusagi salatasi (resimli)

gullerdiyari

hayat beni nden yoruyosun
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
3.315
1
Bu salatayi bir arkadasimda yedim cok hosuma gitti.
arkadas düz bir kare tepsiye yapmis bende bu sekilde kek kalibinda yaptim biz cok begendik umarim sizlerde begenirsiniz arkadaslar.

öncelikle patateslerimizi hasliyoruz.
havuc ve lahanayi rendeliyoruz.

5-6 orta boy patates
bir kücük kirmizi lahana
6-7 tane havuc
maydanoz
tuz
limon
tuzot
sivi yag yada arzuya göre zeytin yagi

hasladigimiz patateslerimizi ezelim ince ince maydanoz kiyalim tuz yag limon tuzot katarak güzelce karistiralim.
ayri bir kapta rendeledigimiz havuclarimizi ve ayni sekilde tuz limon ve yag katalim onuda güzelce karistiralim.
ve gene ayri bir kaptada rendeledigimiz lahanamizin icinede tuz limon yag ekleyerek karistiralim.
bir kek kalibi isterseniz düz bir tepsiyede yapabilirsiniz önce lahanayi sonra patateslerimizi en son olarakta havuclari koyarak üzerinden bastiralim ve buz dolabinda birkac saat beklettikten sonra ters cevirerek servis tabagina alalim.
afiyet olsun arkadaslar.

ellerine saglik cok guzel olmus kek kalibini cevirirken sekli bozulmuyor mu yoksa kalibin icine folyo falan sermek gerekiyor mu?

buna benzer salatalar bende yapiyorum ama kirmizi lahanayi hic denememistim deniycem. ben kalibin icine strec folyo seriyorum kaliptan cikmasi kolay oluyo.

harika görünüyor, elinize sağlıkcokacimcoook salatasız bir sofra düşünemiyorum :KK66:)

ellerine emegine saglik yengosum pirlantam yine döktürmüssün masallah
rengarenk cok hos görünüyo cidden
insallah denicem bende süpersin ya
senden ögrenebilecegim cok sey var

buarada hanimlar kek kalibi silikon oldugu icin ayriyetten strec folyoya gerek yok

bende halleyli ve bisküvili pasta ypiyorum mesela tupperwarenin puding kalibinda ve strec folyo koymuyorum
kalip gibi cikiyo

zaten resimdede belli dagilmadan ciktigi:nazar:

ellerine sağlık gülüm...bugün allah izin verirse salata canavarı kocişim geliyor..inşallah yaparım ona ve eminim bayılır..eğer fırsat verirse yaptığımda resim çekebilmem için fotoğrafını da eklerim bacım..çok güzel bu paylaşım için teşekkürler btnm..

ellerine saglik cok guzel olmus kek kalibini cevirirken sekli bozulmuyor mu yoksa kalibin icine folyo falan sermek gerekiyor mu?
cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan
inciminde acikladigi gibi silikon kalip oldugu icin baska birseye gerek yok tabagi üstüne kapatip hizlica cevirdim dagilmadia.s.

buna benzer salatalar bende yapiyorum ama kirmizi lahanayi hic denememistim deniycem. ben kalibin icine strec folyo seriyorum kaliptan cikmasi kolay oluyo.

canim biz cok sevdik ilk gecenlerde arkadasta yedim cok hosuma gitti ve dün evdede denedim hepimiz cok begendik.
eger silikon kalibin varsa cok kolay cikiyor canim ama normal kaliptan cikmiyorsa onu bilmiyorum.
cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan

ellerine emegine saglik yengosum pirlantam yine döktürmüssün masallah
rengarenk cok hos görünüyo cidden
insallah denicem bende süpersin ya
senden ögrenebilecegim cok sey var

buarada hanimlar kek kalibi silikon oldugu icin ayriyetten strec folyoya gerek yok

bende halleyli ve bisküvili pasta ypiyorum mesela tupperwarenin puding kalibinda ve strec folyo koymuyorum
kalip gibi cikiyo

zaten resimdede belli dagilmadan ciktigi:nazar:

cok tesekkür ederim bidenemopuyorumnanaktan
ne demek canim kendine haksizlik etme her elin mahareti ayridirolumunekankayizsmile
tavsiye ederim canim inan cok güzel oluyor biz cok begendikkaydirigubbakcemile5
ayrica aciklaman icin cok tesekkür ederim bidenemolumunekankayizsmileopuyorumnanaktan

ellerine sağlık gülüm...bugün allah izin verirse salata canavarı kocişim geliyor..inşallah yaparım ona ve eminim bayılır..eğer fırsat verirse yaptığımda resim çekebilmem için fotoğrafını da eklerim bacım..çok güzel bu paylaşım için teşekkürler btnm..

cok tesekkür ederim canim pinarimopuyorumnanaktan
inan cok sevindim canim demek esin geliyor hadi gözün aydinopuyorumnanaktan
umarim esinde sende cok begenirsiniz simdi kimbilir neler döktürürsün esine hamarat arkadasim benimolumunekankayizsmile

cok tesekkür ederim canim pinarimopuyorumnanaktan
inan cok sevindim canim demek esin geliyor hadi gözün aydinopuyorumnanaktan
umarim esinde sende cok begenirsiniz simdi kimbilir neler döktürürsün esine hamarat arkadasim benimolumunekankayizsmile

ne yazıkki iznim olmadığı için sadece haftasonları birşeyler yapabileceğim..ama olsun..o günlerde stoklarm..adamcğz orada didinip verdiği tüm kiloları burada geri alır öyle giderkaydirigubbakcemile3..çok teşekkürler ediyorum güzel sözlerin için güzel gönüllü bacım..olumunekankayizsmile opuyorumnanaktan olumunekankayizsmile

X