Doğuma Hazırlık bebek kıyafetleri için hangi deterjan ve yumuşatıcıyı önerirsiniz???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

reses

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2009
290
11
daha önceki topiclere baktım, gözden kaçırmış olabilirim.. bebek kıyafetleri için sizler hangi deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorsunuz? Bi bu konuda bilgisiz kalmışım? bilmiyorumkismile Yorumlarınızı bekliyorum...

ben dalanın bitkisel toz deterjanını kullanıyorum bebek için özel oda yumuşatıcıyıda dalin tercih ettim ama daha yeni başladım bebiş 3 aylık henüz yumuşatıcı ilk zamanlar kullanmadım

Dalinin sıvı deterjanı ve bebekler için yumuşatıcısını aldım. Miss gibi de kokuyor yıkadığım eşyaları. Tavsiye ederim.

Dalinin sıvı deterjanı ve bebekler için yumuşatıcısını aldım. Miss gibi de kokuyor yıkadığım eşyaları. Tavsiye ederim.

peki dalinin sıvı deterjanını kullansam sadece yine yumuşacık olur mu çamaşırlar.. yumuşatıcı durulama suyuna karıştığı için kullanma diyenler de var da.. kararsız kaldım.. bana da toz olanlardan ziyade sıvı deterjan kullanmak daha mantıklı geliyor..

hacı şakir granül aldım yumuşatıcı kullanmıycam çok azda olsa onların alerji yapma riskivar oyüzden 1.nevi sabun diyorum

cnm kızımın gelmesine iki hafta kaldı.. ben yeni kıyafetlerinin tamamını battaniyeleri dahil dalinin sıvı deterjanı ile yıkadım.. yumuşatıcı kullanmadım.. ms gibi de kokuyolar..
sevgiler..

Ben de Hacı şakirin toz sabununu kullandım. Kızım inşallah 17 Şubatta gelecek, artık herşeyi hazır mis gibi bekliyor onu:)

peki dalinin sıvı deterjanını kullansam sadece yine yumuşacık olur mu çamaşırlar.. yumuşatıcı durulama suyuna karıştığı için kullanma diyenler de var da.. kararsız kaldım.. bana da toz olanlardan ziyade sıvı deterjan kullanmak daha mantıklı geliyor..

Evet canım sadece dalin sıvı deterjan da kullanabilirsin. Ama sonuçta yumuşatıcı da bebeklere özel. Alerji yapmaz diye umuyorum. Ama dalin gerçekten mis gibi kokuyor. Ama toz deterjan konusunda tedirginim çünkü miktarını ayarlayamazsak çamaşırlarda parçaları kalabilir.

ben dalanın bitkisel toz deterjanını kullanıyorum bebek için özel oda yumuşatıcıyıda dalin tercih ettim ama daha yeni başladım bebiş 3 aylık henüz yumuşatıcı ilk zamanlar kullanmadım

canım istanbuldaki marketlere baktım ben bulamadım dalanınkini.bulamazsam hacı şakirinkini deniyeceğim bende.bizim bebişlerde yolda ama yavaş yavaş kıyafetleri yıkama zamanı geldi artık.

kızlar ben yumuşatıcının çok zararlı olduğunu duydum.kardeşim hastanede hemşire oradaki doktor söylemiş.ben artık kendi çamaşırlarımızda bile kullanmıyorum.çünkü son durulamada aldığı için çamaşırların üzerinde kimyasal bişeyler kalıyor sonuçta.hatta durulamayı bi fazla yapın.

arkadaslar yumusaticinin cok zararli oldugunu ve kansere yol actigini, özellikle tene degen ic camasiri gibi yikananlarda kullanmanin sakincali oldugu kesin biliniyor.hele bebek kiyafetlerinde.......

ben dalanin bitkisel toz deterjani ile dalinin sivi deterjanini birlikte kullaniyorum. bebisimin kiyafetlreini 2 ay önce yikayip kaldirmama ragmen hala mis gibi kokuyorlar,hem de yumusacik.
ben her ikisini de tansastan almistim.büyük marketlerde genellikle haci sakirin toz deterjani var ama lavanta kokusu biraz agirmis.

arkadaslar yumusaticinin cok zararli oldugunu ve kansere yol actigini, özellikle tene degen ic camasiri gibi yikananlarda kullanmanin sakincali oldugu kesin biliniyor.hele bebek kiyafetlerinde.......

ben dalanin bitkisel toz deterjani ile dalinin sivi deterjanini birlikte kullaniyorum. bebisimin kiyafetlreini 2 ay önce yikayip kaldirmama ragmen hala mis gibi kokuyorlar,hem de yumusacik.
ben her ikisini de tansastan almistim.büyük marketlerde genellikle haci sakirin toz deterjani var ama lavanta kokusu biraz agirmis.

Ben hacışakir kullanıyorum ve kokusuna bayılıyorum.

benım makınem yumusatıcı konmazsa camasırları ıgrenc kokutuyor parfum dahı sıksan o koku cıkmıyor
ben dalın alıcaktım bulamayınca omo baby ve yumoş baby aldım bıtınce dalın alıcam
dalın real de var buardada

hımmm...anlaşılmıştır, yumuşatıcı almıcam, dalin sıvı deterjanı alıcam, bakalım nasıl olacaklar.. gerçi benim yıkama olayına daha zamanım var ama kafamda fikir oluştu.

realde 12 tl idi sıvıyla yumuşatıcısı
benim yumuşatıcı kullanmam gerek cünkü makinem kötü bi koku bırakıyo

dalan ın ROXY deterjanını Tansaş,Aypa veya Uyum marketlerinde bulunabiliyor.Kokusu super ve en önemlisi % 100 bitkisel.

Son düzenleme:
dalinin sıvı bebek deterjanını ve yumuşatıcısını aldım,mis gibi kokuyor,şiddetle öneririm...oğluşun cicilerini yıkayıp ütüledim kavuşmamıza az kaldı...:)))

canım istanbuldaki marketlere baktım ben bulamadım dalanınkini.bulamazsam hacı şakirinkini deniyeceğim bende.bizim bebişlerde yolda ama yavaş yavaş kıyafetleri yıkama zamanı geldi artık.

canım bi arkadaşta yazmış nerelerde bulunduğunu ama ben bitek izmirde tansaşta bulabiliyorum yüzdeyüz bitkisel olduğu için tercih ediyorum yumuşatıcı olayına gelincede dediğim gibi ilk kullanmayın ama 3 aydan sonra kullanın bence çünkü eninde sonunda bu ürünlerle tanışacaklar.kullanılmayıoncada çamaşırlar çok sert oluyo tabi sıvı deterjanlarda nasıl oluyo bilmiyorum ama sabun tozlarında çok hoş olmuyo

X