Bebek Beslenmesi anne sütüyle formül mama yapılır mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

deha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2010
5
0
arkdaşlar ben formül mamamyı anne sütüne yapabilir miyiz diye merak etmekteyim.dr um yapabilirsin dedi ama yapan var mı diye tecrübeli arkadaşlardan dinlemek istedim.he neden anne sütün varken mama vermeye çalşıyosun diyenleri duyar gbiyim ben de pek mama meraklısı değilim amam oğlum sütümü içmio son zmanlarda acaba biraz tatlandrsam mamamyla nasıl olur diye düşünmekteyim.

hiç bi bilgim yok...ama bence sen sütünü sade vermeye çalış...emiyosa sağma bile...ısınınca tekrar ilk sağıldığındaki gibi olmuyo...boşver mamayı...bak gdo çıktı bi de..keşke benimde sütüm yetseydi de vermeseydim...

canım bence ağır gelir biraz sulandır sütünü sonra yavaş yavaş verirsin çünkü kabız olur ishal olur uğraşırsın kolay gelsin sevgiler

Bazı mamaların üstünde formül mama yerine anne sütü kullanılabilir yazıyor ama ısıtılması ne derece doğru bilemiyorum

canım ben bebeğim doğduğundan beri anne sütüyle devam sütünü karıştırıp veriyorum.. doğum yaptığım hastanede söylemişlerdi daha sonra çocuk doktoru da devam et dedi ve ben hep o şekilde verdim hiçbir zararını da görmedim.. için rahat olsun hiç anne sütü almamasından çok daha iyidir her söylenene de kulak asma bebeğin için en iyisini sen bilirsin.. güle güle büyüt bebeğini canım..

canım işte beklediğim cevap buydu:)
peki hangi mamayı verdin merak ettim ben.Bi de ben merak ediyorum anne sütünün değerini azaltıyormudur acaba

arkadaşım benim de 6 aylık bi kızım var. aylardır sütümü sağarak verdim. şimdi ek besinlere geçtik ya sütümden kaşık maması yapıyorum ben. bazı mamaların üzerinde yazıyor zaten anne sütü yada devam sütü ile yapılır diye. ama normal mamaları anne sütü ile yaparsan ağır olur demişlerdi bana. ama belki biraz sulandırıp yapabilirsin. arkadaşın dediği gibi anne sütü alsınlar da keşke.. bebeğini sağlıcakla büyüt...

canım işte beklediğim cevap buydu:)
peki hangi mamayı verdin merak ettim ben.Bi de ben merak ediyorum anne sütünün değerini azaltıyormudur acaba

:) ben önce conformille başladım humana ar, aptamil,milumil ve şimdide hipp kullanıyorum..oğlum kustuğu için ve mama sevmediği için bu kadar mama değiştirdik.. anne sütünün değerini düşüreceğini sanmıyorum emin olmak için dra sor istersen..

Bende aynı dertten müzdaribim kızım sürekli kusuyor.. ve kıvamını artırsın diye mama ile karıştırıp vermek istiyorum sutumu . On günde 100 gr aldı sadece ve 3 aylık :KK43: sutumu sagiyorum zaten.. mesela 90cc anne sutune 1 kaşık mama eklesem? Hem koyu kıvamlı olacağı için kusmaz hemde kilo almaz mi??

X