Rahim ağzı kanserine karşı aşılananlar, rahim ağzı kanseri aşısı, HPV'den korunma!!!

06ankara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2009
68
1
53
Herkese Selam,
Forumdan gördüğüm kadarıyla başta siğiller olmak üzere HPV virüsünün kötü etkilrinden muzdarip birçok kadın var.
Bu başlığı açmamın nedeni konuyla ilgili deneyim sahibi olanların, deneyimlerini paylaşmaları.
Tamamen bilimsel gerçeklik yönüyle başımızdan geçenleri anlatmamız.
Ben rahim ağzı kanseriyle çok tatsız bir şekilde tanıştım. Ailemdeki en önemli insanı bu kanser nedeniyle kaybettim.
O günden sonra da hemen aşılandım, HPV'den korunmak için elimden geleni yaptım.
Şu an amacım mümkün olduğu kadar çok insanı HPV'den korumak.
Umarım bu başlık hepimiz için hayırlı olur...

Çok yerinde bir başlık açmızsınız, tebrik ederim.
Umarım bu forumdaki arkadaşlar da yeterli bilinç seviyesine ulaşacaklar ve yakında rahim ağzı kanseri aşısı olmayan Kadınlar Klubü üyesi kalmayacak:)

Çok yerinde bir başlık açmızsınız, tebrik ederim.
Umarım bu forumdaki arkadaşlar da yeterli bilinç seviyesine ulaşacaklar ve yakında rahim ağzı kanseri aşısı olmayan Kadınlar Klubü üyesi kalmayacak:)

çok önemli bir konuya vurgu yapmışsınız.her kadının bu aşıyı olması gerekiyor bence de ben de dahil...
3 senelik evliyim 25 yaşındayım son 1 senedir bebek sahibi olmaya uğraşıyoruz.doğuştan bir rahim anomalim mevcut tek tüplüyüm.yumurta arttırıcı ilaçlarla ve takip ile gebe kalmaya uğraşıyorum. bu aşının vurulması için belirli bir zaman var mı yani ben çocuk sahibi olmaya çalışıyorum şuan ama doktoruma mutlaka sorucam.belki de bebeğimi kucağıma aldıktan sonra ilk işim bu olur...

Ben bu aşıyı yaptırdım iyikide yaptırmışım diyorum =) herkesin dikkat etmesi gereken bi konu...

X