Çocuk Hastalıkları Bebeği çok kusan anneler bakar mısınız?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gulefsan

2010 hurma güzeli eslem:)
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
342
0
sevgili anneler her gün bebişlerimize d vitavimi veriyoruz. ama arkasından hemen kusunca hepsini dışarı çıkarıyorlar, tekrar damla veriyomusunuz. bu konuda yardıma ihtiyacım var,doktor 1 yaşından sonra damla sayısını çoğaltacağız demişti kararsız kaldım, siz ne düşünüyorsunuz

canımcım şöle yapsan olurmu bebeğine açken ver damlayı sonra altını falan temizle biraz zaman geçsin sonra emzir ben hep öle yapıyorum, ayrıca sağlık ocağında bana devit'in hep aynı öğünde misal her sabah olarak verilmesi gerekiyormuş.Benim bebeğimin en keyifli olduğu zaman sabah olduğundan yukarda dediğim methodu uyguluyorum.Ha es kaza bebiş kusarsa bi daha vermiyorum çünkü aşırı doz daha kötü ve ne kadarının vücuduna geçtiğini bilmiyoruzz

canım ben emzirmeden önce veriyorum çünkü emzirdikten sonra muhakkak kusuyor benimde içimde şüphe kalıyor senin gibi.
ama hep aynı öğün olarak verilmesi gerektiğini bilmiyordum.

canımcım şöle yapsan olurmu bebeğine açken ver damlayı sonra altını falan temizle biraz zaman geçsin sonra emzir ben hep öle yapıyorum, ayrıca sağlık ocağında bana devit'in hep aynı öğünde misal her sabah olarak verilmesi gerekiyormuş.Benim bebeğimin en keyifli olduğu zaman sabah olduğundan yukarda dediğim methodu uyguluyorum.Ha es kaza bebiş kusarsa bi daha vermiyorum çünkü aşırı doz daha kötü ve ne kadarının vücuduna geçtiğini bilmiyoruzz
evet aslında öylede yapıla bilir. ama benim kızımın ne zaman kusacağı hiç beli olmuyo canım
canım ben emzirmeden önce veriyorum çünkü emzirdikten sonra muhakkak kusuyor benimde içimde şüphe kalıyor senin gibi.

bende bilmiyodum hep aynı öğü verilmesi gerektiğini
HEPİNİZE TEŞEKKÜRLERbayanssulusmile

bundaki temel düşünce belki ilacı vermeyi atlamama olabilir. Lakin benim hemşirem inatla üstüne basa basa bunu söledi hep aynı öğünde ver diye.

haklısın canım bazen verdimmi vermedimmi diye terreddütte bile kalıyorum en iyisi bir zaman dilimi belirlemek ve ona uymak

Bende aynı öğünde verilmesi gerekdini bilmiodum.
Bazen göz damlasını düşündüğümden çok,deviti atladığım oluyo mafoldumben
3 damla veriyorum

damlayı açken verip üstüne emzirmen gerekir. tokken verirsen çıkarabilir tabii ki.

benım kızımda cok kusardı dr gazını tam cıkaramıyor dmıstı buna dıkkat et tatlım ve acken ver damlasını.bırdaha sorun yasamazsın ınsalllah.

canan 5 çok değilmi yaw :S iki farklı dr. bize 3 damla ver dedi ...
bende devitin saatine pek dikkat etmiyorum bazen sabah bazen akşam veriyorum, kimse aynı saatte ver demedi...

Elalı unutmadığın sürece önemli değildir belki hangi öğünde verdiğin, ben sabah uyandığında veriyorum bölelikle hem kızımın keyifli olduğu anı yakalamış oluyorum hem de unutmuyorum. Ben günde 3 damla veriyorum. Bıgıldağın durumuna göre damla sayısı belirleniyor sanırım, bir de geç başlayanlar daha çok damla veriyor yanılmıyorsam.

Elalı unutmadığın sürece önemli değildir belki hangi öğünde verdiğin, ben sabah uyandığında veriyorum bölelikle hem kızımın keyifli olduğu anı yakalamış oluyorum hem de unutmuyorum. Ben günde 3 damla veriyorum. Bıgıldağın durumuna göre damla sayısı belirleniyor sanırım, bir de geç başlayanlar daha çok damla veriyor yanılmıyorsam.

bu zamana kadar hiç unutmadım inşallah bundan sonrada unutmam...

unutmazsın unutmazsın. Ben o konuda zaıfım örneğin gaz ilacının akşam kısmını unuttuğum ve gece bebeğimin sancıdan uyumaması ve ağlaması üzerine gece 2 de ilaç vermem konusunda vukuatlıyımdır

damlayı açken verip üstüne emzirmen gerekir. tokken verirsen çıkarabilir tabii ki.
haksın canım ama benim kuzum emdikten sonrada hemen kusuyo. emzirmeden 5 -10 dk önce veriyorum bende ama bu kısa sürede kana karışırmı acaba?
5 damla veriyorum ben
5 damla çok değilmi pembişim
benım kızımda cok kusardı dr gazını tam cıkaramıyor dmıstı buna dıkkat et tatlım ve acken ver damlasını.bırdaha sorun yasamazsın ınsalllah.
benim kızımın pek fazla gaz problemi yok çok falza emiyo daha sonrada kusuyo gazını çıkarırkende kusuyo tabii. biraz büyüyünce bu kusmalar düzelecekmiş sabırla bekliyorum:1closedeyes:
unutmazsın unutmazsın. Ben o konuda zaıfım örneğin gaz ilacının akşam kısmını unuttuğum ve gece bebeğimin sancıdan uyumaması ve ağlaması üzerine gece 2 de ilaç vermem konusunda vukuatlıyımdır
tecrübe konuşuyo diyosunopuyorumnanaktan deneye deneye öğrenicez işte böyle

ama dr bana 5 damla dedi neden herkes 3 damla veriyor cuma günü dr gideceğim aşımız var sorayım doktora kafam karıştı şimdi

X