Sivilceli Ciltler VITAMINLERIN sivilceye etkisi

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

sude0616

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2009
1.070
136
arkadaslar A vitaminin sivilcelere iyi geldigini C vitamininde sivilceleri arttirdigini cesitli yerlerde okudum bu konuda bilgisi olanlar paylasirlarsa cok sevinirim hihoyyyt

c vitamini sivilcemi artırıyomusakannehir
e o zaman meyve sebze yemeyelim yani:S:S

sivilceyle ilgili sitelri baya kurcaladim arkadasim cok unlu bi kac doktor portakalin sivilceyi tetikledigini yazmis cok sasirdim bende :))

ben de duymuştum c vitamininin sivilce yaptığını. hatta bi ara her ün greyfurt suyu içiyordum o zaman öğrenmiştim bunu ama; placebo effect midir gerçek midir bilemem sivilce yapmıştı sanki bende.

bazi kirisiklik urunleri yogun c vitamini icerdiginden sivilce yapabiliyomus bilginize

evet a vitamini sivilceyi engeller, bir çok sivilce ilacının etken maddesi a vitaminidir.
ancak c vitaminini kesmek çok yanlış, asla yapılmaması gereken bir hata... zaten c vitaminin fazlası vucuttan idrarla atılıyor.
sağlıklı bir cilt için tüm vitaminler gereklidir. dengeli beslenmeyle tüm vitminlerden ihtiyacımız olduğu kadar alabilriz.
dengeli ve yeterli beslenmiyorsak, besin desteği olarak vitamin alınmasını öneririm.

evet a vitamini sivilceyi engeller, bir çok sivilce ilacının etken maddesi a vitaminidir.
ancak c vitaminini kesmek çok yanlış, asla yapılmaması gereken bir hata... zaten c vitaminin fazlası vucuttan idrarla atılıyor.
sağlıklı bir cilt için tüm vitaminler gereklidir. dengeli beslenmeyle tüm vitminlerden ihtiyacımız olduğu kadar alabilriz.
dengeli ve yeterli beslenmiyorsak, besin desteği olarak vitamin alınmasını öneririm.

katılıyorum...

arkadaşlar c vitamini cilt elastikiyeti için çok önemlidir..roaccutane kullandım bir zamanlar ve cilt bakımı sivilceler üzerine araştırmalarım oldu...c vitamini almayan cilt nemini kaybeder ve kolojen üretimi olmadığından cilt yaşlanır yıpranır kırışır...lütfen dikkat..ve nemsiz cilt daha çok yağ üretir bu da daha çok sivilce demek bence.

Arkadaşlar c vitamin konusunda bir yanlış anlaşılma var Sivilceli kişinin narenciyeden uzak durması yada çok fazla yememesi gerekir. Bunu da geçen hafta çıktığı programda İbrahim saraçoğlu söyledi. belki izleyenleriniz olmuştur..

X