Çocuk Hastalıkları bebeğinde yumurta akı alerjisi olanlar....

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

pembekzm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2009
211
7
merhaba arkadaşlar bebeğim şu an 5.5 aylık
bebeğime egzama teşhisi kondu kortizonlu krem kullandık geçer gibi oldu ve çocuk doktoru allerji bölümüne de gönderdi kan tahlili yapıldı deri testi yapıldı ve yumurta akına alerjisi çıktı.
doktor bunun 1-1.5 yaşlarında geçeceğini bununla birlikte de alerjisi çıkan çocuğun olmayan çocuğa göre ilerde astım yada bronşit olma ihtimalinin yüksek olduğunu ve bu yüzden her 3 ayda bir kontrole gelmemizi söyledi böyle olması üzdü tabi
size sormak istediğim bebekliğinde alerjisi olan ve daha sonra astım ve bronşite çeviren annelerden bilgi istiyorum teşekkür ederim

biraz geç bir yanıt olacak ama yeni farkettim benim oğlumda bebekken süt ve yumurta alerjisi vardı daha sonra geçti zaten çocuğun bağışıklık sistemi geliştikçe alerji geçiyor amaaa bu daha sonra başka şeylere alerjisi olmayacağı anlamına gelmiyormuş şimdi benim oğlum 7 yaşında polenlere ve bir sürü besine alerjisi çıktı üstelik de astım da olmuş bu duruma çok üzüldüm ama yapacak birşey yok şimdi ilaçlarını kullanıyoruz ve alerjisi olan şeylerden kesinlikle uzak tutuyoruz.
egem sana tavsiyem dr unun dediği gibi 3 ayda bir kontrole gitmeyi ihmal etme eğer dikkat edersen hiçbir şey olmaz alerji korkulacak birşey değil sadece alerjisi olduğu şeylerden uzak tutmanız yeterli olacaktır biz oğlumda biraz geç kaldık ve sonuçları üzücü oldu

içim kötü oldu şimdi kızlar bnim oğlumda egzama yumurta ve fındığa alerjisi çıktı biran önce kurtulması için hep dua ediyorum .astım ihtimali benide korkutuyor açıkcası ama allah başka dert vermesin yapacak bişe yok kuzucuklar allaha emanet

benim bebeğimde de süt, yumurta ve tahıl alerjisi var, 11 aylık şimdi 2 ay önceki testte süt biraz düşüşe geçmişti ama daha atlatamadık, 3 aydır da alerjik bronşiti var, burnu aksa bronşite çeviriyor, evde hava veriyoruz ve şimdi de koruyucu ilaca başladık.

X