Adet öncesi kahverengi akıntılar!

busemcigim progestoron düşüklüğü neyden kaynaklaniyormus ayni sorunu bende yasiyorum senin gibi regl oncesi kahve sivi geliyor gebelige engel oldugunu okuyunca sasirdim simdieyvahedigeldismile

kızlar benimde arkadaşımın böyle adetten önce akıntısı geliyodu sonra adet oluyodu aynı sizin durum ama şimdi hamile hemde denediği ilk ay hamile kaldı inşallah sizinde öyle olur...
benimde aynıdır adet öncesi kahve akınrım ardından normal kanamam başlar bende adet olucamı böyle anlarım düzenli dr a giderim bir sorunda yok şükür....

bende ara kanama olur tam yumurtlama zamanı çok hafif kahverengi akıntı tam yumurtlama dönemimde 4-5gün sürer sonra kendiliğinden geçer

kizlar benimde son iki adetim resmen siyahti akiskan hic degildi. bu nedendir bilen varmi. cok SIKILDIM artik :KK43:

Arkadaşlar merhaba sizlere bir şey sormak istiyorum dün adetimin 14.günüydü ovülasyon testi yaptım ve ikiside aynı koyulukta 2 çizgi göründü.Ancak akşama doğru kahverengi bir akıntı geldiğini farkettim ve bugün sabahta aynı kahverengi akıntı daha yoğun geldi yani iç çamaşırım tamamen kirlenmişti.Az evvel tekrar ovulasyon testi yaptı yine kopkoyu ikinci çizgi çıktı.Benim kafama takılan bu kanama yumurtlama kanamasımı ben hiç böyle birşey yaşamazdım eğer yumurtlama kanamasıysa bir iki damla falan olmuyormu birde ben yaklaşık 10 gündür hayıt suyu içiyorum acaba onun etkisimi cevaplarsanız sevinirim

Aslında iltihapa baglı birşeydir kahverengi akıntılar.bir cok kişide ciddi kan öncesi görülür bu fakat fazla ise hekime görünün lütfen.tedavisi var tabiki.

iyi aksamlar arkadslarr ya benım sorunum da bu aslındaaa daha adet olmadım zamnım degıl ama bole kahverengı bır akıntı ve kanama gıbı bole cok koyu bır kan gelıyo sızce neden dra gtmek ıstemıyoprum cok korkuyorumm bı haftadırr bole suruyoo ama adet olmadgıma emınım olsa anlardımm zaten cok az bı kanama oluyooo bı damla yada ıkı damlaaaaa hemen cevap verırsenız cok sevınırm lutfen yardım edın arkadslarrrrrr sebebını bılen varsaaa

canım bende seninle aynı sorunu yaşıyorum şuan adetim biteli 10 gün oldu ve kahverengi akıntım var çok fazla değil yani adet oluyo gibi değil ama çok net koyu kahverenginde.Benim dün yumurtlama günümdü ovulasyon testinde pozitifi gördüm ve ayrıca 10 gün kadar hayıt suyu içtim ondan olabilirmi acaba şimdi korkuyom enfeksiyon falanda olunca kahverengi akıntı olurmuş hamile kalırsam acaba bir problem olurmu

kizlar bu akinti sizdede boyle akiskan olmayan, camurumsu biseymi.

supheden kurtulmak icin en iyisi bi doktora gitmek. internette arastirdim net bi neden bulamadim
ben yarin doktorumu ariycam, bakalim belki telefonda gorusebilirim.
stress yapmayin kizlar. duzelir insallah. herseyin bi sifasi vardir mutlaka.

bünyeden bünyeye değişiyor ben çok araştırdım yaşayanlara bir bir sordum bi sebebi yok diyorlar genelde arkadaşımdada oluyordu yumurtlama döneminde krengi akıntı gitmediği dr yaptırmadığı test kalmadı herşey normal en sonunda stres dediler:KK70: bendede her ay değil ama ara ara çamurumsu kahve telvesi gibi akıntı oluyor ovulasyoın dönemimde 3gün sürüryor kendiliğinden geçiyor sonra,kendimce fikir yürütmeye başladım artık anormal bişi olsa kendiliğinden geçer mi die.yani ben ovulasyon döneminde kahverengi akınıtyı normal bulmaya başladım,haa bu demek değildir ki bu normal bişi üstüne düşmeyelim,tabiki dr a gidilmeli gösterilmeli... ancak tüm yapılan testlerde tetkiklerde hiç bişi çıkmyorsa herşey normal gözüküyorsa takılacak bişi yoktur.ya zaten şöle bişi var kötü bişi olsa allah korusun bu zaman kadar çıkardı nihayete ererdi ama bi çok insanda senelerdir süren bi ritüeldir ara kanamalar hiç bişi olmayanlar gayet normal hamile kalanlar var bu durumda olupta,mesela benden yaşça büyük bi ablam vardı maş. eşi ceketini üstüne atsa hamile kalıodu:KK70: onlada bu konuyu konuştuğumda genç kızlığında kahverengi ara kanamalrından bahsetmişti.yani şunu demek istiyorum arkadaşlar çok fazla kafayı takıp sıkmayın canınızı doktora gidin herşeyse normalsse sorun yoktur o zaman yok çoçuğum olmassa yok kötü bi hastalık mı die üzmeyin kendinizi herşey zaten olcağına varıyor ne kötü durumlarda olupta 45inden sonra hamile kalanlar var ben bunun o kadar büyük bi sorun olduğunu düşünmüyorum açıkcası umarım yanlış düşünmüyorumdur doktor değilim sonuçta

bünyeden bünyeye değişiyor ben çok araştırdım yaşayanlara bir bir sordum bi sebebi yok diyorlar genelde arkadaşımdada oluyordu yumurtlama döneminde krengi akıntı gitmediği dr yaptırmadığı test kalmadı herşey normal en sonunda stres dediler:KK70: bendede her ay değil ama ara ara çamurumsu kahve telvesi gibi akıntı oluyor ovulasyoın dönemimde 3gün sürüryor kendiliğinden geçiyor sonra,kendimce fikir yürütmeye başladım artık anormal bişi olsa kendiliğinden geçer mi die.yani ben ovulasyon döneminde kahverengi akınıtyı normal bulmaya başladım,haa bu demek değildir ki bu normal bişi üstüne düşmeyelim,tabiki dr a gidilmeli gösterilmeli... ancak tüm yapılan testlerde tetkiklerde hiç bişi çıkmyorsa herşey normal gözüküyorsa takılacak bişi yoktur.ya zaten şöle bişi var kötü bişi olsa allah korusun bu zaman kadar çıkardı nihayete ererdi ama bi çok insanda senelerdir süren bi ritüeldir ara kanamalar hiç bişi olmayanlar gayet normal hamile kalanlar var bu durumda olupta,mesela benden yaşça büyük bi ablam vardı maş. eşi ceketini üstüne atsa hamile kalıodu:KK70: onlada bu konuyu konuştuğumda genç kızlığında kahverengi ara kanamalrından bahsetmişti.yani şunu demek istiyorum arkadaşlar çok fazla kafayı takıp sıkmayın canınızı doktora gidin herşeyse normalsse sorun yoktur o zaman yok çoçuğum olmassa yok kötü bi hastalık mı die üzmeyin kendinizi herşey zaten olcağına varıyor ne kötü durumlarda olupta 45inden sonra hamile kalanlar var ben bunun o kadar büyük bi sorun olduğunu düşünmüyorum açıkcası umarım yanlış düşünmüyorumdur doktor değilim sonuçta

canım teşekkür ederim bilgilendirmen için benim kafama çok takıldı ama bende senin gibi düşünüyorum kahverengi akıntı dışında hiçbir sıkıntım yok hem ovulasyon testinde de pozitifi gördüm :)) umarım yumurtlamayla alakalı bir durumdur hem bide hayıt suyu içtim ya belki onun etkisi falandır

canım teşekkür ederim bilgilendirmen için benim kafama çok takıldı ama bende senin gibi düşünüyorum kahverengi akıntı dışında hiçbir sıkıntım yok hem ovulasyon testinde de pozitifi gördüm :)) umarım yumurtlamayla alakalı bir durumdur hem bide hayıt suyu içtim ya belki onun etkisi falandır

rica ederim canım,hayıt suyu hakkında bi bilgim yok ama bu tarz şeler strestende olabiliyor hakketen ama o dediğin şeyinde etkisi olabilir tabi

kizlar bu akinti sizdede boyle akiskan olmayan, camurumsu biseymi.

supheden kurtulmak icin en iyisi bi doktora gitmek. internette arastirdim net bi neden bulamadim
ben yarin doktorumu ariycam, bakalim belki telefonda gorusebilirim.
stress yapmayin kizlar. duzelir insallah. herseyin bi sifasi vardir mutlaka.

tatlim doktorunla gorusursen verdigi bilgileri bizimlede paylasirmisin?
benimde regl olmadan 3-4gun once geliyor her ay regl olucam yine diyorum onu gorunce:sinifsinif: bu ay doktora gidicem bakalim ne diyecek:bbo:

kızlar ya benim adetin 14.günü başlayan kahverengi kanamam 3 gündür hala devam ediyor ancak çok yoğun değil.Ama ilginç olanı 3 gündür yaptığım ovulasyon testindede kopkoyu iki çizgiyi hala görüyorum hatta acaba testemi bi problem var diye bir arkadaşımada aynı testi yaptırdım :)) (tabi yumurtlama döneminde değildi) ve sonuç negatif çıktı yani testtede bir problem yok umarım bu gelen kanama yumurtlama kanamasıdır

kızlar ya benim adetin 14.günü başlayan kahverengi kanamam 3 gündür hala devam ediyor ancak çok yoğun değil.Ama ilginç olanı 3 gündür yaptığım ovulasyon testindede kopkoyu iki çizgiyi hala görüyorum hatta acaba testemi bi problem var diye bir arkadaşımada aynı testi yaptırdım :)) (tabi yumurtlama döneminde değildi) ve sonuç negatif çıktı yani testtede bir problem yok umarım bu gelen kanama yumurtlama kanamasıdır

ronya benimde adetim bittikten 1 hafta sona kanamam başlıyordu..bu ovulasyon zamanına denk geliyordu..özel hastanenin doktoruna gittim.şikayetimi anlattım..bunun bir rahatsızlık olmadığını ve korkmamamı söyledi.yumurtalıklarım kanıyormuş...ama bu normal bir şeymi anlamadım..bilmiyorumkismile..6 aydır bu şekilde devam ediyor..tabi ben bununla kalmadım devlet hastanesinin doktoruna gittim kan tahlili ve ultrasyon istedi.birde ultrasyon çekindiğim zaman bu ovulasyon kanamam vardı..sonuçta polikistik over çıktım..:bbo:

ronya benimde adetim bittikten 1 hafta sona kanamam başlıyordu..bu ovulasyon zamanına denk geliyordu..özel hastanenin doktoruna gittim.şikayetimi anlattım..bunun bir rahatsızlık olmadığını ve korkmamamı söyledi.yumurtalıklarım kanıyormuş...ama bu normal bir şeymi anlamadım..bilmiyorumkismile..6 aydır bu şekilde devam ediyor..tabi ben bununla kalmadım devlet hastanesinin doktoruna gittim kan tahlili ve ultrasyon istedi.birde ultrasyon çekindiğim zaman bu ovulasyon kanamam vardı..sonuçta polikistik over çıktım..:bbo:

canım geçmiş olsun umarım öyle bir problem yoktur benim 21 martta adet olmam gerekir günümü beklicem ve adet bitimi bir doktora gidicem umarım korkulacak bir durum değildir

Kızlar bende de 1 hafta boyunca kahverengi lekeler geldi hatta çamurumsu.Şimdide normal regl oluyorum ama kanamam fazla bugün 5. günüm böyle birşey yaşayan varmı.
Doktora gittim hormonlarımda ve ultrasyonda birşey çıkmadı kist vs.Tekrar gitmeyi düşünüyorumm :gitme:

gerekli tedavilerin yapıldığında düzelirsin inşallah, moralini bozma canım, ihmal etme ama.

Geçen yıl doktora gittim regl olmayınca ama doktorlar doğum kontrol hapı verip gönderdiler.Hiç bişi yapmıyolar malesef.Pazartesi tekrardan gidicem bakalımbilmiyorumkismile
Ayrıca tşkler:1hug:

tatlim doktorunla gorusursen verdigi bilgileri bizimlede paylasirmisin?
benimde regl olmadan 3-4gun once geliyor her ay regl olucam yine diyorum onu gorunce:sinifsinif: bu ay doktora gidicem bakalim ne diyecek:bbo:

merhaba canim, biraz geç cevap yazdim kusura bakma.:kedi:
doktrorumu aramistim ozaman. bana korkulacak bisey olmadigini soyledi.
internettede arastirdim. hicbiryerde belirli biseyin belirtisi diye bisey yazmiyor.
bence uzerinde fazla durmayalim bakalim nolacak opuyorumnanaktan

kizlar ben de korktum simdi ben onu reglin ilk gunu olan bisey olrak bilyodum daha dogrusu oyle tahmin ettim kahverengi oldugu icin camasirimda kan gibi gelmisti
gercekten bende de olabilir mi
ya her adet oncesi akinti progesteron dusuklugunden mi kaynaklaniyo?

X