Çocuk Hastalıkları bebeklerde dil dudak emme

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

incimercan!

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
48
1
40
bebeğim iki aylık.bir iki kere üst dudağına emdiğine şahit olmuştum.iki gündür dahada sıklaştı.dilini çiğner gibi yapıyor.üst dudağınıda içine çekiyor ve emiyor.böyle bir şey başına gelmiş olan var mı

yiğenim şu anda 4 aylık 2 aylıkken oda emdi dudağını. dilini çiğniyodu. sonra elini keşfetti.emzik almadı hiç. ufak tefek müdehale ettik bizde. şimdi bıraktı.ama elini emmeye çalışıyo eline verdiğimiz şeyleri ağzına götürüyo. bilinçlendikçe bırakır.

Benim kızımda o zamanlarda çok yapmıştı ağzında sakız gibi dilini çiğniyordu. Diş çıkardı devamında 4,5 aylıkkn bişi olmaz şuanda 7 aylık hala arada yapıyor o hareketi.şimdide üst dişler çıkacak sürekli dilini üst dudağına yapıştırıp emiyor kaşıyor zannımca...

bebeğim iki aylık.bir iki kere üst dudağına emdiğine şahit olmuştum.iki gündür dahada sıklaştı.dilini çiğner gibi yapıyor.üst dudağınıda içine çekiyor ve emiyor.böyle bir şey başına gelmiş olan var mı

war!ben:)aynısını benim oğlum da yapıyo hala yapıyoo ama sık değil arada üst dudağını emiyo ama dil çiğneme hareketini daha önceleri yapıyodu sık olmamak kaydıyla şimdi yapmıyo artık ama üst dudağını arada emiyo.sanırım damakları kaşınıyo.şu an 8 aylık 9undan gün alıyo üst diş etleri bayağı şiş.galiba dişlerimiz geliyo:)endişelenme nerdeyse her bebek yapar onu.

yalnız değilmişim:) doktor kontrolümüze 1 ay var.ve bu süre zarfında içim rahatladı.insan anne olmanın verdiği şefkat duygusuyla bebeğinin yaptığı her hareketini önemsiyor.sağolun.

BENIM OĞLUMDA 4 AYLIK VE ARATARAK ALT DUDAĞINI EMIYO BENDE DUDAK SEKLININ BOZULMASINDAN KORKUYORUM NE YAPILABILIR ONERISI OLAN VARMI?:ecrin_bebek:

benim oğlumda 4 aylık oda arada emiyo dudağını dilini çiğniyo sanki ağzında emzik varmış gibi benimde içime kurt düştü şimdi niye yapıyo acaba damaklarımı kaşınıyo acaba eline ne geçerse ağzına götürüyo zaten

arkadaşlar benim oğlum 15 aylık ve doğduğundan beri uyurken dilini emiyor. dr umuz hiçbir sorun olmaz her bebek yapar demişti. hiç emzik de almadı ve biberonda emmiyorr.ılk başlarda bende endişeleniyordum biraz araştırma yapmıştım. genelde emzik almayan bebeklerde daha çok görülürmüş. bebekler emme reflexini geliştirirlermiş bu şekilde. Emme reflexi iyi gelişmeyen bebeklerde ilerleyen yaşlarda psikolojik sorunlar ortaya çıkabirmiş. konuyla ilgili hatırdıklarım bu kadar. umarım yardımcı olabilmişimdir.

bnm de kardeşim alt dudaklarını somuruyor yaaa... çok kötü bi görntü geri zekalı gbi oluyr.. küçkken emzik almamştı inş.ondandır ve inş.geçicidri.. çnkü bnm kardesim yaklaşk 3 yıldır dudak emiyor su an 5 yasında..:KK43: emmekten dudakları kıpkırmzı oluyr..yerimseniben:ecrin_bebek:

madem bu konu açılmış bende bi itirafta bulunayım..
bende küçüklüğümden kalma alışkanlığımla 20 yasıma geldim koca kız oldum hala alt dudağımı emiyorum kızlar:çok üzgünüm:
çok üzgünüm emmek istemiyorum dışarıdan bakıldığında çok çirkin ve itici görünüyor ama ben bunu
bilinçli olarak yapmıyorum.
ha bazen farkına varıyorum bırakıyım diyorum ama canım onu emmek istiyor napıyım:a015: poof

aynen hayatim bende dedim normalmi anormalmi amam engellememk lazim dimi nedendirki acep

CANIM NEDENDİR DİE SORMUSSUN
Bebeğin eğer seni emmiyorsa, yada başka bi nedenden dolayı emme refleksini geliştirebilmesi için bişeyler arar.
bu parmağıda olur dili de dudağıda..
ben anneciğimi 2 aycık kadar emmişimsenağlama
ve şuan bu yaşımda bile alt dudağımı emiyorum bırakamıyorum .
özellikle uyumaya çalışırken yada uykuda canım
çok kötü bişi :sinifsinif:
bıraktırmaya çalışın kaç yaşında olrsa olsun emzik verin :ecrin_bebek:
onada alışır ilerde bırakmaz die korkmayın mutlaka bırakıcaktır
KESİNLİKLE BIRAKTIRMAYA ÇALIŞIN LÜTFEN :sinifsinif:
gerekirse dudağına biber sürün kötükedihüso kötükedihüso kötükedihüso :bbo: :1closedeyes:

benim kızımda aynı şekilde 4 ayını yeni bitirdi üst dudağını yiyecek gibi emiyo bazen dilini sakız çiğner gibi çeviriyo emzikte veriyorum aldığı sürece ama her zaman almıyo onuda nasıl engellenir bilmiyorum, bizamanlar parmağını emiyodu, doktor direk elini çekmeyin dikkatini dağıtarak unutturmaya çalışın demişti şimdi onu unutturduk sayılır ama bu dudak meselesi daha zor neyapıcam bilmiyorum bende

benim bebeğimde 2 aylık 1 2 haftadır elini ağzına götürüp emip duruyo ara ara gazını çıkartıyorum, bazen başı omuzumda eli ağzına getirmiş emip duruyo, dilini hele hep emiyo sanki ağzında emzik var gibi

Sakın bebeginizin emme refleksine engel olmaya çalışmayın. Bebekler bu şekilde özgüvenlerini geliştiriyor. Bıraın elini emsin, yeri gelcek ayak parmagını emecek. Bebekler herseyi agzıyla tanıyor, siz onun emme refleksini engellerseniz hayatla olan temasını kesmis olursunuz, bebeginize zarar verirsiniz. Her bebek emzik almaz, almasını da beklemeyin. O verilen emzigin zararı elini emmesinden daha cok. Bebeklerinizi bu konuda rahat bırakın.

benim oğlum 3 yaşında ama halen dilini somuruyo yatarken.ben yaklaşık 2 yaşına kadar emzirdim.hiç biberon kullanmadı.neden uyurken öle yapıo bilmiyorum.doktor geçer dedi ama ya alışkanlık yapıp kalırsa

X