Saç Kesim Şekilleri dalgalı saçlara hangi saç kesimi uygun ?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
benimde saçlarım dalgalı kısa saçtan çok korkardım.çok kırık olunca mecburen kestirmiştim.kısa saçta dalgalar daha muntazam oluyor.kaküllere fön çekip güzel bi şekil vermek yetiyor.

benimde bi metodum var :KK70:
saçlarına kendin şekil veya kat ver yani kendin kes:KK70:
banyodan sora güzelce aynı seviyede olacak şekilde ince tarakla tara kafanı eğ ve saçından bi tutam al ve göz karaınca kes:KK70: uçları uzun kalıo üstlere çok gelmeden aralarda farklı farklı katlar oluo çok nadir kuaföre kestirdim bölesi hem kuaförler hemde bbnm açımdan ii oluo kırıklarını aldırmaya gidiosun bi bakıosun saçın tamamı yok o yüzden kendim böle bişey yaptım ve çok güzel oluoookaydirigubbakcemile2

benmde saçlarım dalgalı omuzlarımdan 3 parmak faln daha uzun . önceden lüle lüleydi 1 sene falan önce saçlarımı kestirince fönde çektirmiştim ondan mıdır bilmiyorum lülerim gitti ya :KK43: şimdi çok hafif dalga uçları kıvrık gibi hele bu sıralar iyice kabardılar saçlarım seyrek ince bi de alnımda geniş yüzümde uzun :KK70: nasıl kestirsem yardım edin bi de saç çıakrmak için kürlerede girişicem ama önce kestirsem mi diyorum önlerimde bi şekilde yok napıyım şimdi ben :KK70:

dalgalı saça oval kesim olacak ama kat da olması gerekiyo fakat katlar çok yukarıdan başlamamalı... benim saç kesimim bu şekilde ve çok rahat kullanıyorum

Bence iki kat halinde yap mesela sacının üst kısmı kısa alt kısmı uzun yap iki kat halinde pek anlatamadım ama olsun hihoyyyt

Bende saçımı katlı kestirmekle hata yaptım..

üst katlarım kabarıyor ve çok çok kıvrılıyor..
Düzleşmiyor..

Ben pişmanım..

benimde saclarım dalgalı cok memnunum ama kuaför acemiliğine ugradım tepe kısmını öyle bir katlı kesmişki tepede kat kesme dediğim halde alsanaalsanasmileaman dikkat edin kuförünüz güvenilir olsun..neyse benim önerebilecegim sac modeli bir topicde daha söylemiştim kavak yellerindeki aslı enverin(mine'nin) sac modeli hem modern hemde yıka cık,bakımı kolay..

benimde dalgalı geçende gittim kestirdim feci memnunum şimdi
yaz öncesi hazılık oldu iyi oldu sempatiksalakcinni

dml3copy.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
bi keresinde bi model beğenmiştim kuaförde dergiden bayana gösterdim kesti biçti beni fön çekti anam kendime aşık olasım geldi kaydirigubbakcemile3
yanlız katalogtaki resimle kel alakaydı o başka...
sonra da o du bu dur bi model bulamadım yüzüme uygun tabii benden beter kuaförlerde bulamadı doğru olanı
:umursamaz:

Ben genelde kat kat kestiyorum ki dalgalar uzun saçda daha az çıkıyor saçın ağırlığından dolayı.Kat kat olunca köpükde sürünce dalgalar daha belirginleşir.Her gören bayılıyordu maşa sanıyorlardı saçlarımı hatta :) Kahkül önermem dalgalı saçta hep fön istiyor.Kat kat kesim bence en iyisi.

kat benı de cok korkutuyo fisfisfis cunku sacım cok uzun dalgalı kalın tellı ve kabarıyo kat attırırsam sanırım bas edemem :)

hiç sorma ya istenildiği gibi kesemiyor ya bazı kuaförler delirtiyor insanı diyorum nerden geldim buraya ama iş işten geçmiş oluyor :KK70:

Benimkilerde baya dalgalıdır . Hatta kalın bukleli ben kat kat kestiriyorum katlar dönüyor kendiliğinden hoş oluyor . Bon modeliylede dalgalı saçlar çok hoş olur diye düşünüyorum :)

beim de saçlarım dalgalı ve çok ince telli.oval kesim acayip güzel oluyor.ama sadece kenarlardan kat yaptırıyorum.yanier taraftan kat almıyor da kenarlardan aşağı doğru alıyor.istediğim uzunluğa göre arkada birleştiriyor...inşallah anlatabilmişimdir...ohaoldumsmile

Benimkilerde baya dalgalıdır . Hatta kalın bukleli ben kat kat kestiriyorum katlar dönüyor kendiliğinden hoş oluyor . Bon modeliylede dalgalı saçlar çok hoş olur diye düşünüyorum :)

aynen benim de öyle,katlar dönüyor çok hoşuma gidiyor.hatta millet kendim şekillendirdim sanıyor...:KK1:

Benim saçlarım da dık dalgalı,kalın telli ve kabarıyor.Yıkanınca maşa yapmış gibi oluyor, kimseyi doğal hali olduğuna inandıramıyorum.Ama ertesi günü kabarıyor, o ilk hali bozuluyor.
Şuan saçlarım dalgalı haliyle omuz hizamdan dört parmak daha uzun ve kestirmek istiyorum.
Nasıl kestireceğimi şaşırdım.Kısa kestirmek istemiyorum,kabaracak filan zaten bu haliyle zor zabdediyorum.
Şöyle kullanımı rahat, havalı duran, herkeste olmayan bir model arıyorum.:97:
Kuaföre danışsam ben sana şahane birşey yapacağım şimdi herkes bayılacak diye başlıyor işe kuş gibi bırakıyor bu sefer saçlarımı.:KK47:

Ay lütfen biri yardımcı olsun.Buaradaki önerileri okudum ama anlatım üzerine olduğu için tam hayal edemiyorum.
Şöyle dediğim gibi bir modelde kestirmiş olup memnun olan biri olsa, fotoğraf paylaşsa ne iyi olur:KK16:

X