kalbi atmayan bebek problemi

mutter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2009
235
2
merhaba bayanlar
ben geçen ay 11 haftalık bebeğimi kalbi atmadığı için aldırmak zorunda kaldım.
doktorum denemeye dewam et dedi içine sinmiyorsa 1 pıhtılaşma testi yaptır dedi.
şimdi bu pıhtılaşma problemi düşüğe sebep olmuyormu? benim bebek düşmedi ki.
kalbi atmadı kanamam bile olmadan kürtaja girdim. şimdi bu testi yaptırimmi?
bu nasıl bir test? kandan mı bakılıyo? birde sizin bildiniz başka bakılabilicek testler warmı?
doktorumu değiştirmelimiyim? bunu yaşayan bayanlar tecrübelerinizle bana yardım edermisiniz?

bebek orada mıydı ya da tıbbi deyimle embriyo gözlenmiş miydi? yoksa kalbini önceki haftalar duymuş muydunuz, daha sonra mı durdu canım?
ikisi farklı da. ben yukarıda yazdığım ilk durumu (boş gebelik) eylül ayında yaşadım ve şuan ALLAHA şükür yeniden hamileyim. herhangi bir test yaptırmadım, hayırlısıyla sağlıkla gelir inşaallah, dualarım bu yönde.
sana da sabır diliyorum, zor ama zamanla geçecek... doktorunun önerdiği testleri yaptır bence,folik asit alımına devam et. ALLAH hakkında hayırlısını nasip etsin

1 nokta wardı ama hiç büyümedi. yerindeydi kesesi büyüyordu ama kendi nokta gibiydi hiç atmadı kalbi.. gelişmedi yani.
sennde böle miydi? sora test yaptırmadın mı?
folikasite dewam ediyorum.
seni çok tebrikederim. sorunsuz 1 hamilelik diliyorum.

anladım canım, nokta gibi olsa da sonuçta var olduğu için bu durumda boş gebelikten söz edilemez.
kan pıhtılaşması nedeniyle bebeklerini kaybedenler diye bir topic var, orada aklında soru işaretleri varsa belki cevap bulabilirsin. iyi dileklerin için teşekkür ederim. hamile kalmak değil sağlıcakla doğum yapmak aslolan tabi, dilerim ALLAH bu duyguyu sana, bana ve isteyen herkese hayırlısıyla yaşatır.

merhaba bayanlar
ben geçen ay 11 haftalık bebeğimi kalbi atmadığı için aldırmak zorunda kaldım.
doktorum denemeye dewam et dedi içine sinmiyorsa 1 pıhtılaşma testi yaptır dedi.
şimdi bu pıhtılaşma problemi düşüğe sebep olmuyormu? benim bebek düşmedi ki.
kalbi atmadı kanamam bile olmadan kürtaja girdim. şimdi bu testi yaptırimmi?
bu nasıl bir test? kandan mı bakılıyo? birde sizin bildiniz başka bakılabilicek testler warmı?
doktorumu değiştirmelimiyim? bunu yaşayan bayanlar tecrübelerinizle bana yardım edermisiniz?

sanki aynı seyleri yasamışız bende gecen ay 11 haftalık bebeğimi kaybettim.pıhtılasma probleminden .tıpa gidicem şimdi
pıhtılasma testleri yaptırıcam. bu testler kandan oluyo. birde hsg cektiricem. benim 2 gebelim olduğu için doktorum yaklasık 10 test verdi.inşallah bebeklerimize sağ salim kavusuruz.

canım anlattıklarına göre gelişme bozukluğu.bebeğin kalbi de dursa,gelişme bozukluğuda olsa genel olarak doktorlar düşük diolar.illa kanamayla düşmesi gerekmio canım.kan pıhtılaşmasıyla alakalı olması bile bu testleri yaptır canım.aslında hamile olmadan yapılması gereken testler.
bu arada bende mersindeyim.hangi doktora gidiosun canım.çok geçmiş olsun

çok teşekkürederim yardımlarınız için.
bugün eşimin test sonuçlarını aldık. şimdi birde morfolojisinde düşüklük çıktı..
doktorda eşinizin bir test yaptırmasına gerek yok sebep buda olabilir önce sizin işinizi halledelim demiş. offfff....

özgecim peki bu pıhtılaşma probleminden oldunu doktor u söyledi yoksa test sonucu mu? ama çok tehlikeli 1 sorun değil allahtan asprinle falan doğum yapmayı başarmış çok anne war. inşallah bizde anne oluruz yakında..

çiçekcim benim doktorum bilgin kara. çok memnunum aslında tawsiye ederim kesinlikle. ama benim bu olayımı çok önemsemedi. her 5 hamileden 1inde olur yola dewam dedi. bende aceba test yaptırmalımıyım die tereddüt ettim. tabi şimdi eşimin durumu çıktı sebep bu olabilirmiş. umarım yakında sende hamile olduğun haberini bize werirsin.
sen hangi doktora gidiyosun?

Son düzenleme:
bugün tam altı haftalık hamileyim şu son adet tarihihini ilk gününe göre doktora gittim bebeğin kalb atışlarını duymam gerekirid ama duyamadım dedi belkide rahme geç düşmüş ondandır dedi haftaya bi daha gel dedi ne dersiniz olumsuz düşünmek için erken mi şansım var mı bebek için yazarsanız sevinirim.

tabiki olumsuz düşünmek için çok çok erken. benim 9 haftalıkken kalbi duyulmadığında doktor endişelenecek bişi yok demişti düşün 11.haftaya kadar bekletti.
inşallah duyucaksın bebeğinin kalp atışını.
bence koy elini karnına bol bol dua et. birşeyi çok istersek mutlaka olur buna inan.
ben hamileliğimi ilk öğrendiğim günden beri hep 1 problem olucakmış gibi hissettim.
istediğimiz ilk ayda hamile kaldığım için kesin 1 problem olucak die geçti içimden. düşün o kadar inanmışımki elimi koyup karnıma konuşmadım bile bebeğimle, dua etmedim hiç.. ben buna inandım, inandığım oldu. şimdi tekrar hamile kalırsam 1 kere olumsuz düşünceleri hiç geçirmicem kafamdan...
şimdi sende sağlıklı 1 bebeğin olduğuna inan. onu doğuracğın ewe getireceğin günleri hayal et. kaldıki zaten anne rahmine düştükten 40 gün sora tarmış kalbi. daha çok erken.

teşekkür ederim canım içim biraz olsun rahatladı doktor duymam gerekirdi deyince moralim bozuldu.

bugün eşimin test sonuçlarını aldık. şimdi birde morfolojisinde düşüklük çıktı..
doktorda eşinizin bir test yaptırmasına gerek yok sebep buda olabilir önce sizin işinizi halledelim demiş. offfff....

özgecim peki bu pıhtılaşma probleminden oldunu doktor u söyledi yoksa test sonucu mu? ama çok tehlikeli 1 sorun değil allahtan asprinle falan doğum yapmayı başarmış çok anne war. inşallah bizde anne oluruz yakında..

çiçekcim benim doktorum bilgin kara. çok memnunum aslında tawsiye ederim kesinlikle. ama benim bu olayımı çok önemsemedi. her 5 hamileden 1inde olur yola dewam dedi. bende aceba test yaptırmalımıyım die tereddüt ettim. tabi şimdi eşimin durumu çıktı sebep bu olabilirmiş. umarım yakında sende hamile olduğun haberini bize werirsin.

canım ben çook doktora gittim.ama tam anlamıyla memnun kaldığım olmadı.insanlğı ön planda olması lazım bana göre.bilgin kara yı duydum ama ona gitmedim.en son mersinde meral aban a gidiodum.onu da bıraktım.şimdi adana da hamdi karanfile gidiorum.memnunum hamile kalınca da devam edecem canım.
benim 3 düşüğüm var malesef.o yüzden hem uzman oldum bu konularda hem seçiciyim.
nedense ilk düşükten,2. sinden sonrada hep aynı şeyi duydum.her 5 kişiden birinde oluomuş.

bunları duya duya testlerimizi 3. düşüğe kadar yaptırmadık.çünkü hep normal ve devam dediler.
senide telaşlandırmak istemiorum ama temkinli olmakta fayda var.aynı şeyleri yaşamanı istemem.o yüzden ne gerekiosa şimdiden yaptır canım.bi daha yaaşamamış olursun.
bu ay korunmayı bırakcaz allahın izniyle bakalım.
kan sulandırıcı iğneler kullancaz bu hamileliğimde.

doktorum öyle tahmin ediyor,test yaptırıcam önümüzdeki haftalarda o zaman net olarak belli olacak.ama tıptan sıra almak test yaptırmak baya uzun oluyor,ondan beklemedeyiz suan. insallah kavusuruz bebeklerimize baska bir dileğim yok artık zaten.

ya mutter canım yinede tedirginim gerçi doktorda büyük ihtimal ana rahmine geç düşmüştür ondan kalp atışlarını duyamıyorum dedi ama bunu beynime anlatamıyorum daha dün tam 6 haftalık oldu kimi doktorlarda 6.haftadan sonra atar diyorlar aslında içim rahat ama yinede vesvese var içimde salı doktora tekrar gidecem.inşallah iyi haber duyarım ve tüm tahlillerimde yapıldı hepsi temiz çıktı hiç bişey çıkmadı onun rahatlığıda var şimdi bol bol dua ediyorum

canım ben çook doktora gittim.ama tam anlamıyla memnun kaldığım olmadı.insanlğı ön planda olması lazım bana göre.bilgin kara yı duydum ama ona gitmedim.en son mersinde meral aban a gidiodum.onu da bıraktım.şimdi adana da hamdi karanfile gidiorum.memnunum hamile kalınca da devam edecem canım.
benim 3 düşüğüm var malesef.o yüzden hem uzman oldum bu konularda hem seçiciyim.
nedense ilk düşükten,2. sinden sonrada hep aynı şeyi duydum.her 5 kişiden birinde oluomuş.

bunları duya duya testlerimizi 3. düşüğe kadar yaptırmadık.çünkü hep normal ve devam dediler.
senide telaşlandırmak istemiorum ama temkinli olmakta fayda var.aynı şeyleri yaşamanı istemem.o yüzden ne gerekiosa şimdiden yaptır canım.bi daha yaaşamamış olursun.
bu ay korunmayı bırakcaz allahın izniyle bakalım.
kan sulandırıcı iğneler kullancaz bu hamileliğimde.

meral aban ı bende duydum prof. değil mi?
ewet haklısın fırsat warken tüm testler yapılmalı. ama işte ilk test eşimindi we orda hemen patlak werdi. morfoloji :%2. yani ben bu durumda tüp bebek ya da mikroenjeksiyon yapmalıyım sanırım. çünkü hep anomalili spermler döllicek yumurtaları.
senn eşin test yaptırdı mı?

doktorum öyle tahmin ediyor,test yaptırıcam önümüzdeki haftalarda o zaman net olarak belli olacak.ama tıptan sıra almak test yaptırmak baya uzun oluyor,ondan beklemedeyiz suan. insallah kavusuruz bebeklerimize baska bir dileğim yok artık zaten.

walla kaç gündür eşme vıdıvıdı ediyorum. niye pazartesiye kaldıda, biran önce gitsek doktorada ben uyku uyuyamıyorumda bilmem ne. sabretmek gerek ama benim huyum bu böle 1 problemle karşılaştımmı hemen çözmeliyim en kısa zamanda çözülmeli. bu yüzden çok stresliyim. ben yapamıyorum ama sizler serin olun. inannın. mutlaka allahım duyucak sesimizi....

özgecim senn eşin test yaptırdı mı?

ya mutter canım yinede tedirginim gerçi doktorda büyük ihtimal ana rahmine geç düşmüştür ondan kalp atışlarını duyamıyorum dedi ama bunu beynime anlatamıyorum daha dün tam 6 haftalık oldu kimi doktorlarda 6.haftadan sonra atar diyorlar aslında içim rahat ama yinede vesvese var içimde salı doktora tekrar gidecem.inşallah iyi haber duyarım ve tüm tahlillerimde yapıldı hepsi temiz çıktı hiç bişey çıkmadı onun rahatlığıda var şimdi bol bol dua ediyorum

vajinal ultrasonla mı baktı karnından mı?

X