Sivilceli Ciltler Acnelyse kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Selamlar. Acnelyse kullanmaya başlayalı 5 yıl olmuş. Şu an 3o yaşımdayım.

Acnelyse'yi dönem dönem bırakmama rağmen, yılın yaklaşık 6 ayı sürekli kullandım diyebilirim. Dışarı çok çıkmam gereken dönemler (güzel gözükmek istemem sebebyile) haricinde kullandım. 5 yıldır güneş kremi kullanmayı da nadiren ihmal ettim.

Gelelim sonuçlarıma:

Sivilceler:
Yüzümde çok uzun zamandır, belki de 3 senedir sivilce yok. Tek tük, senede belki 4-5 sivilcem çıkıyor. Artık neden mi sivilcem çıkmıyor, bence

1. en önemli etken yaş bence. sakin kalın genç kızlar, yaşınız 23-25 olsa da hala sivilcelere çok yatkın bir dönemdesiniz

2. cildime eskiden sürdüğüm birsürü ürünü (krem makyaj) artık sürmemem, sadece içeriğinin sivilce yapmayacağına emin olduğum ürünleri kullanmam. Çünkü hala, yanlış bir ürün kullandığımda sivilcem çıkıyor.

3. Sivilcelerimin yoğun olduğu ilk dönemlerde Clindoxyl ve Acnelyse'yi dönüşümlü kullandım. İkisi de düzgün kullanımda akne üzerinde harika sonuçlar veriyorlar.

Kırışıklar:

Yaşım 30 oldu. Elbet ki yaşlandım. 20'li yaşlarımdaki gibi gözükmüyorum. Ama daha bir hafta evvel sigara satın alırken kimlik sordular mesela. Boyumun kısa olması da bunda elbet etkili. 30'lu yaşlar çok garip yaşlar. 30 yaşında olup 40 gibi gözüken de çok, 20 gibi gözüken de (erkekler için de geçerli bu dediğim). Genel olarak kendimi kendi yaşıtlarımda karışaltırdığımda, genç gözüktüğümü söyleyemem. Ama 20'li gençler arasındayken yaşımı tahmin edebilen şu ana dek hiç olmadı. Genelde 23-25 diyorlar. Ha, 20 desem de rahat inanırlar. Tabii Acnelyse kullanmasaydım durum çok mu farklı olurdu? Sanmıyorum, bilemem, asla bilemeyeceğim. İnsanlar gayet genç gösterirken, belli bi yaşlarında birden (birkaç sene içinde) çöküp 10 yaş yaşlanmış gibi gözükebiliyorlar. Şu an 23-25 gösterdiğimi düşünüyorum, ama 2 sene sonra 35 ya da 40 yaşımda gösterip göstermeyeceğimi bilemem.

Kırışıklarımın derinleştiğini, arttığını söyleyemem. Ama cildim eskisi kadar elastik değil. Yüzümün genel halinde bir yaşlanma var. Yanakların göçmesi, cildin sıkı olmaması gibi. O gençliğimdeki dolgun gergin yanaklarım artık yok. Yüz iyice oturmuş, olgun orta yaşlı kadın yüzü olmuş gibi geliyor bana. Annem (51 yaşında) genç gösteren bir kadındır, fakat geçen gün anneme maske yaparken fark ettim.. Maskeyi çekerken resmen yüz derisi maskeyle beraber geliyor gibi. Afedersiniz folloş olmuş poşet gibi sanki yüz derisi yüzünden üstte duruyor. Anlatabildim umarım. Benim cildim de elbet yaşlandığımda böyle olacak. Yapacak birşey yok..

Neyse, bu kadar. Sevgiler.

Acnelyse'i yıllar önce kullanmıştım hafif hafif soyulmalar olmuştu,lekelerimi pek azaltmamıştı. Birkaç ay önce yeniden deneyeyim dedim (çünkü cildimdeki lekeler geçmişe oranla oldukça azaldı. Kalan lekelere belki iyi gelir de tamamen kurulurum diye düşündüm.) Ancak HİÇ soyulma, kızarma vs. olmadı. Hiçbir etkisi olmadı. Nedeni ne olabilir sizce?

Acnelyse'i yıllar önce kullanmıştım hafif hafif soyulmalar olmuştu,lekelerimi pek azaltmamıştı. Birkaç ay önce yeniden deneyeyim dedim (çünkü cildimdeki lekeler geçmişe oranla oldukça azaldı. Kalan lekelere belki iyi gelir de tamamen kurulurum diye düşündüm.) Ancak HİÇ soyulma, kızarma vs. olmadı. Hiçbir etkisi olmadı. Nedeni ne olabilir sizce?

birkaç gün bekleyin. soyulma 2 gün sonra başlayabiliyor. soyulma olmazsa iki gün üst üste ürüp tekrar birkaç gün bekleyin. arttırarak bekleyeceksiniz.

Aknelyse 30 haziranda basladim. Ilk 3 gun boyunca yüzümde hiç bir reaksiyon göstermedi. 4. Gun uyandigimda ise yüzümün tamamı kızarmış ve soyulmustu. Bununla birlikte yuzum aşırı derece kurumustu. Bu cilt asla kendini toparlayamaz diye düşünmüştüm. Birçok yerde bu durumda kreme ara verilmesi gerektiğini söylediler. Ben ona rağmen sürmeye devam etti. 1 hafta sonra Yüzümdeki kızarıklık geçti. Kremi sürdüğüm yerlerde sivilceler olusmaya basladi. Ben bu kremi sivilce lekelerim için kullaniyorum. Deri altında olusan sivilceleri dışarı attığı icin sivilce yapıyor deri altını yeniliyor şuan gozlemledigim kadariyla çıkan sivilceleri cok kisa zamanda sonduruyor ama lekeler için öyle diyemicem. Sabırla sürmeye devam.

Normalde bembeyaz bir cilde sahibimdir ama bu sene sınav stresi bir de neoutrogena visibly clear 2-1 arada kullanınca suratımda sürekli büyük sivilceler çıktı. Ben de hiç sıkmam iz kalıyor daha zor geçiyor diye siz ne olursa olsun sıkmayın tabi ama bu sefer izleri geçmedi bende benzamycin tedavisine başladım.1 ayda filan artık sivilce çıkmamaya başlıyor ama izler kaldı.Bu sefer benim de moralimi çok bozdu aklıma sürekli cildimin eski hali geliyor.Gözüm yaşarıyordu cidden.Bende acnelyse başladım.Ve müthiş bir sonuç aldım hayatımda bu kadar etkili bir krem kullanmadım cidden 4 aydan beri gitmeyen sivilce izlerim ama tabi sıkmadığım için hafif lekeler ama geçmiyordu sonuçta ya gerçekten gözlerim doldu bir haftada o kadar hafifledi ki anlatamam yüzüm beyazladı,gözenklerim küçüldü,lekelerim hafifledi gerçekten müthiş bir etki yarattı bende önceden almayı çok düşündüm ama korkunç yorumlar gördüm yok yılan gibi deri değiştiriyorsun yok yüzün maymun götüne dönüyor ben de korkup almamıştım ve çok pişmanım gerçekten şimdi size nasıl kullandığımı anlatayım

Öncelikle bir cuma günü başladım izin aldığım bir dönemde kullanmaya başladım çünki yılan gibi deri değiştirip maymun götü gibi kızaracağını düşünüyordum yüzüm sizde yine de boş zamanızda başlayın ilaca ilk gün akşam yüzümü 9 gibi yıkadım ve peçeteyle kuruladıktan bir saat sonra sadece izlerin olduğu yere sürdüm az az parmağımla ovalamadım pıt pıt şeklinde yaptım sabah kalktım hiç bir fark yok kızarmamış yüzüm sonra yüz temizle jeliyle yüzümü temizledikten sonra 5 dakikalık bir beyaz kil maskesi yaptım yüzümde sürdüğüm yerlerde hafif bir yanma hissetim ilk o zaman tonikleyip bepantol sürdüm 3 gün hiç bir etki görmediğim için cildim alışıktır böyle şeyler kesinlikle hassas değildir belki de o yüzden kızarmadı hassassa daha temkinli davranın ve karma bir cilde sahibim 3 gün yanaklarım ve alnımın tamamına biraz daha fazla miktarda sürdüm ertesi sabah kalktığımda yüzümde soyulma yoktu kızarıklıkta yoktu soyulma olsa bırakıp 2 dün dinlendirecektim ama olmadı.Tekrardan sürdüm akşam aynı saatte yine heryere sürdüm elmacık kemikleri ve alt tarafına bu arada burun kenarlarına filan tercih etmem benim bile hemen kızarıyor oralarım sonra sabah kalktım yüzümde hafif bir kızarıklık var bu arada o hafta evden çıkmadım kesinlikle güneş görmedim perdeleri gecelekliri çektim karanlıkta durdum. su bazlı bir fiziksel güneş kremini günde 4 kere tazeledim ne olur ne olmaz leke meke olur mazallah daha büyük dert sizde güneşe çıkmayıp güneş kremi kullanın kesinlikle 5 gün tekrar sürdüm ve yüzüm sabah kalktğımda baya bildiğimiz kızarmıştı brn de baya korktum yani dedim 5 gün sürdük şimdi bir şey olmasın.5 gün alnımın ortasında büyük bir sivilce çıktı sivilcelerde kusmada yapabiliyor dikkat edin ben benzamycinden sonra başladım sonra o gün sürmedim ve temizleme jeliyle yıkayıp tonikleyip alkolsüz bu arada bepantolu bastım ve ertesi sabah ne göreyim müthiş bir cilt ama soyulma filan olmadı ben ya da güneş kremi dayamaktan cildimi göremediğim için ben anlamadım lekelerim bir haftada % 60 geçmiş gerçekten benim için mucize oldu bu krem 3 haftada lekesiz bir cilt yapar bir hafta sonra tekrardan deneyimlerimi aktaracağım.

Imm arkadaş öncelikle acnelyse o pırıl pıl cilt bir hafta civarı sürüyor sonra tekrardan belli olmaya başlıyor sanki izler i ama size kesin bri haftada çok faydası olan bir maskeyi paylaşacağım;Pirinç ben inanmamıştım en başından bu kadar etkili olduğnu ama acnelyse benzamycin munderm sudocrem hepsinin faydası bende geçici oldu acnleyse yaptığı kızarıklıklardan da by pirinç maskesi sayaesinde kurtulmuş oldum sarımsak dövdüğün kabını içerisine 6 tatlı kaşığı birinci katın ve üzerinde biraz su olacak şekilde dövmeye başlayın pirinci 2-3 dakiak civarı sonra bardağa suyunu koyup tanelerinin çöpe atın ve bardaktaki nişasta suyula yüzünüzü gece yıkayın bir hafta uygulayın beyazlığa inanamıcaksınız

Merhaba,

Gittiğim 3 cildiye doktoru da çenemdeki yassı siğiller için Acnelyse önerdi biri 20 gün kullan biri bir ay kullan derken son cildiye doktoru -Lepra Hastanesinde olduğu için işinin ehlidir diye düşünüyorum ama- garip bir şekilde etkili sonuç için 6 ay kullanmalısın dedi.

Acnelyse'ı gün aşırı kullanmayı düşünüyorum cildimi mahvetmemek adına. Şuan bir gün Acnelyse bir gün cilt maskesi olarak gidiyorum fakat maske konusunda kararsızım soyucu maske zarar verir mi acaba (siyah maske kullanıyorum şuan)

Yüzümde abur cubur yediklerim haricinde neredeyse hiç sivilce olmamasına rağmen gözeneklerimin genişliğinden (genetik) ve sende kistik sivilce var denildi. Roaccutane'e başlatacaktı hatta bir tanesi, olmayan sivilcelerim için. Açıkçası bu durumdan çok sıkıldım işinin ehli bir cildiyeci bulamıyorum devlette. Özele gidemem.

Bu siğiller ve gözenekler için başka ne yapabilirim sizce? Bir de Acnelyse'ı gerçekten 6 ay kullanmalı mıyım? Çok araştırdım açıkçası yüzüm yandı leke kaldı vs diyenler olmuş biraz gözüm korktu.

iyi geceler hanimlar benim yuzumde sivilce bide dogum lekeleri var ben cildiyeye gtim dktr bana expigment acnelyse betnovate krem verdi 3 unu karistirip surucekmisim yarim saat sonrada yikiycam kulanan varmi

Merhaba,

Gittiğim 3 cildiye doktoru da çenemdeki yassı siğiller için Acnelyse önerdi biri 20 gün kullan biri bir ay kullan derken son cildiye doktoru -Lepra Hastanesinde olduğu için işinin ehlidir diye düşünüyorum ama- garip bir şekilde etkili sonuç için 6 ay kullanmalısın dedi.

Acnelyse'ı gün aşırı kullanmayı düşünüyorum cildimi mahvetmemek adına. Şuan bir gün Acnelyse bir gün cilt maskesi olarak gidiyorum fakat maske konusunda kararsızım soyucu maske zarar verir mi acaba (siyah maske kullanıyorum şuan)

Yüzümde abur cubur yediklerim haricinde neredeyse hiç sivilce olmamasına rağmen gözeneklerimin genişliğinden (genetik) ve sende kistik sivilce var denildi. Roaccutane'e başlatacaktı hatta bir tanesi, olmayan sivilcelerim için. Açıkçası bu durumdan çok sıkıldım işinin ehli bir cildiyeci bulamıyorum devlette. Özele gidemem.

Bu siğiller ve gözenekler için başka ne yapabilirim sizce? Bir de Acnelyse'ı gerçekten 6 ay kullanmalı mıyım? Çok araştırdım açıkçası yüzüm yandı leke kaldı vs diyenler olmuş biraz gözüm korktu.
Mesajı çok geç gördüm ama yine de cevaplamak istiyorum. Acnelyse ilacını gün aşırı gece yatarken sürmek yeterli. Yıkamayacaksınız. Cilt kullanım süresi boyunca soyuluyor. Bir süre sonra miktarı ve sıklığı arttırmak gerekiyor ama derinin incelmemesi için bu krem kullanılmadığı zamanlarda kaliteli bir nemlendirici (ilk zamanlar için yanık kremi öneririm) kullanmak lazım. Ben bir buçuk senedir her gece yatmadan az miktarda sürüyorum. Önceleri yanıyordu yüzüm ama sonra sadece hafif soyulmalar oldu o kadar. Etkili olması için, cildin incelmesi vs riskini göze alıyorsanız, bıktım artık yeter ki geçsin diyorsanız bence sorunun şiddeti azalana kadar bol şekilde sürün, iki ay içinde zaten bütün yüz pul pul dökülüp yenileniyor. Sonrasında bu krem gecelik bakım kreminiz oluyor. Hapın kendisiyle aynı etkiyi yarattığından emin olun. Sadece bu birkaç ay daha uzatıyor süreci ama sonuç tamamen aynı. Ben iki kez kullandım hapı ve diyorum ki şimdi keşke hep kremini kullansaymışım. Ara sıra dinlendirmek adına bir iki gece sürmeyip nemlendiricimle uyuyorum cilt hemen yumuşuyor. Sivilce çıktığı, leke olduğu sürece kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz çok hassassa hep gün aşırı kullanıl ve nemlendiricinin en etkilisini seçin. Bunları genel cilt problemi için yazdım. Siğil için bunu yazdıysa yazdıklarım onun için de geçerli olacaktır.

Son düzenleme:
Slm Arkadaşlar ben acnelyse kullaniyorum 10 gundur cenemde cok soyulma var bide kipkirmizi ne zaman gecer
Cnm bu ilacı günlük olarak kullanma 2 günde bir kullanman gerek
Yani soyle söyleyeyim cildini sen daha iyi bilirsin acı kızarıklık olduğunda cildini dinlendir
Bepanthol kullanmanı öneririm acını kizarikligini alır cildin onarmaya yardımcı olur eczaneye gidersen onlar veriri zaten

Cnm bu ilacı günlük olarak kullanma 2 günde bir kullanman gerek
Yani soyle söyleyeyim cildini sen daha iyi bilirsin acı kızarıklık olduğunda cildini dinlendir
Bepanthol kullanmanı öneririm acını kizarikligini alır cildin onarmaya yardımcı olur eczaneye gidersen onlar veriri zaten
Acnelyse betnovate bide expigment krem verdi doktor ucunu karıştırıp öyle kullan dedi

güzel güzel dökülüyor derim. memnunum şimdilik. bende de tek tük sivilce çıktı belki de bepantheneden benim de. ama çok önemsemedim açıkçası. kurudu çünkü. bir de bence sivilce daha çok içten gelen bir şeydir. cildin eğilimi varsa yapar. benimki şu son yıllarda pek sivilce yapmaya eğilimli değil. ilaca biraz daha alışsın yüzüm bepanthenei bırakıp normal nemlendiriciye devam ederim. bir de evigenli maskemi yaparım. merhem sürdüğüm yerlerde çıkmadı çıkmadı krem sürdüğüm yerlerde çıktı. o yüzden merhemle maske yapmam sorun olmaz diye düşünüyorum.
Tam olarak nasıl kullanılır acnelyse acaba.. İlk defa kullanıcam korkuyorum biraz.. Elmacık kemiklerimde lekelerim var.. Gece sürüp sabah yıkıyor musunuz. Yada gece sürüp sabah güneş kremi mi sürüyosnz.. Detaylı anlatır mısınız rica etsem..?

Selamlar. Acnelyse kullanmaya başlayalı 5 yıl olmuş. Şu an 3o yaşımdayım.

Acnelyse'yi dönem dönem bırakmama rağmen, yılın yaklaşık 6 ayı sürekli kullandım diyebilirim. Dışarı çok çıkmam gereken dönemler (güzel gözükmek istemem sebebyile) haricinde kullandım. 5 yıldır güneş kremi kullanmayı da nadiren ihmal ettim.

Gelelim sonuçlarıma:

Sivilceler:
Yüzümde çok uzun zamandır, belki de 3 senedir sivilce yok. Tek tük, senede belki 4-5 sivilcem çıkıyor. Artık neden mi sivilcem çıkmıyor, bence

1. en önemli etken yaş bence. sakin kalın genç kızlar, yaşınız 23-25 olsa da hala sivilcelere çok yatkın bir dönemdesiniz

2. cildime eskiden sürdüğüm birsürü ürünü (krem makyaj) artık sürmemem, sadece içeriğinin sivilce yapmayacağına emin olduğum ürünleri kullanmam. Çünkü hala, yanlış bir ürün kullandığımda sivilcem çıkıyor.

3. Sivilcelerimin yoğun olduğu ilk dönemlerde Clindoxyl ve Acnelyse'yi dönüşümlü kullandım. İkisi de düzgün kullanımda akne üzerinde harika sonuçlar veriyorlar.

Kırışıklar:

Yaşım 30 oldu. Elbet ki yaşlandım. 20'li yaşlarımdaki gibi gözükmüyorum. Ama daha bir hafta evvel sigara satın alırken kimlik sordular mesela. Boyumun kısa olması da bunda elbet etkili. 30'lu yaşlar çok garip yaşlar. 30 yaşında olup 40 gibi gözüken de çok, 20 gibi gözüken de (erkekler için de geçerli bu dediğim). Genel olarak kendimi kendi yaşıtlarımda karışaltırdığımda, genç gözüktüğümü söyleyemem. Ama 20'li gençler arasındayken yaşımı tahmin edebilen şu ana dek hiç olmadı. Genelde 23-25 diyorlar. Ha, 20 desem de rahat inanırlar. Tabii Acnelyse kullanmasaydım durum çok mu farklı olurdu? Sanmıyorum, bilemem, asla bilemeyeceğim. İnsanlar gayet genç gösterirken, belli bi yaşlarında birden (birkaç sene içinde) çöküp 10 yaş yaşlanmış gibi gözükebiliyorlar. Şu an 23-25 gösterdiğimi düşünüyorum, ama 2 sene sonra 35 ya da 40 yaşımda gösterip göstermeyeceğimi bilemem.

Kırışıklarımın derinleştiğini, arttığını söyleyemem. Ama cildim eskisi kadar elastik değil. Yüzümün genel halinde bir yaşlanma var. Yanakların göçmesi, cildin sıkı olmaması gibi. O gençliğimdeki dolgun gergin yanaklarım artık yok. Yüz iyice oturmuş, olgun orta yaşlı kadın yüzü olmuş gibi geliyor bana. Annem (51 yaşında) genç gösteren bir kadındır, fakat geçen gün anneme maske yaparken fark ettim.. Maskeyi çekerken resmen yüz derisi maskeyle beraber geliyor gibi. Afedersiniz folloş olmuş poşet gibi sanki yüz derisi yüzünden üstte duruyor. Anlatabildim umarım. Benim cildim de elbet yaşlandığımda böyle olacak. Yapacak birşey yok..

Neyse, bu kadar. Sevgiler.
Merhaba bugün doktorum verdi banada ek olarakta fito kremi ve doa kozmetik tranexamic (traneksamik) acid serumunu verdi her yere baktım bu kremi başlayıp bırakabilen kimseyi görmedim bu beni çok korkutuyor açıkçası her bırakan da sivilcelenme olmuş.Benim şu an ergenlikten kalan sivilce izlerim var sivilce sorunum pek yok ve olmayan sivilce sorunumu bu kremi kullanarak oldurmaktan korkuyorum.Siz hala kullanıyo musunuz kullanıyorsanız eğer hala cildiniz çok hassas mı ve ne zamana kadar kullanacaksınız?

evett bır acnelyse bagımlısı olarak her turlu sorunuzu cevaplayabılırım kızlar... sımdı soyle kısaca kullanımımı anlatacak olursam..
2009temmuz gıbı basladım neyıme guvendıysem yazın ortasında ama sukurler olsun leke falan kalmadı cunku cok korktum sureklı gunes kremı kullandım 50faktorluk.. nyse benle baslayan bı arkadasm daha var nette tanıstıgım o benden 1 ay sonra baslamıstı..basta asırı sıvılce bastı goren nebıcım olmus dıyordu ıllekı cenemde.kı zor cıkardı benm cenemde nadiren yani..durmadım ve nerdeyse 3u aya geldıgımde sıvılceler acayıp azalmıstı 1_2tane cıkıyordu toplam pürüzsuz olmustu yuzum fakat kırmızı lekeler ıcın 6ay tamamlamam lazımdı en az cunku oyle asırı soyulma olmuyor korkmayın azar azar... herneyse unv kazandım ve okul acıldı gunes hala etkısını yıtırmemıstı ee bıde az da olsa soyulma rahatsız ettı benı ortam ya guyaa kımeyse havam =) bıraktım (ÇOK BUYUK APTALLIK ETTIM)
1ay once tekrardan cıktı sıvılcelerım bu acnevıtı kullandım 2 hafta falan ama ılk defa boyle oldu yuzum mayın tarlası gıbı kırmızı ve koca koca makyaj bıle kapatamıyordu dusunun(sınv stresıde var tabı)..dedım ya arkadas kullanıyor dıye saolsun fotosunu attı ve ınanamadım benden sonra devam etmıs ve fark superdı hıcbı kızarıklık kalmamıs lekelerı ve cukurlukları nerdeyse yok olmustu.. tekrardan gaza gldım bu sefer bırakmayacam dedım cunku bsy kaybedemezdım zaten berbattı yuzum en yakınlarım bıle bu ne hal naptın yuzune mafolmus dedıkce ıcten ıce kahroldum :KK43:( 2 hafta once basladım ve ınanın 2 haftadaa eser yok yaa o kırmızılıkta valla aynaya bakmaya korkuyordum suan okdr duruldukı yuzum..soyuluyor duru bı hal aldı.. kendıne geldı ınanın ve bırakmayacam bu sefer ne olursa olsun..cunku acnelyse gucune gercekten ınanıyorum..suan hepsı gecmedı fakat 1 ayla suan arasında daglar kadar fark var ıns ıstedıgım sonuca ulasırsam aylar sonra fotoyla karsılastırma yaparızz

bıraz fazla uzun oldu kusura bakmayın kızlar ama herkesın bu ılactan faydalanmasını ısterım uzun vadede guzel sonuclar verebılen nadir ılaclardan bırı...
Merhaba bugün doktorum verdi banada ek olarakta fito kremi ve doa kozmetik tranexamic (traneksamik) acid serumunu verdi her yere baktım bu kremi başlayıp bırakabilen kimseyi görmedim bu beni çok korkutuyor açıkçası her bırakan da sivilcelenme olmuş.Benim şu an ergenlikten kalan sivilce izlerim var sivilce sorunum pek yok ve olmayan sivilce sorunumu bu kremi kullanarak oldurmaktan korkuyorum.Siz hala kullanıyo musunuz kullanıyorsanız eğer hala cildiniz çok hassas mı ve ne zamana kadar kullanacaksınız?

X