Sivilceli Ciltler Acnelyse kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

chatLaq.

Ne biliiim insanı
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2009
2.068
2
Kızlar bugün olumlu yorumları okuduktan sonra gidip acnelyse aldım yanında da bepanthen aldım tahrisi engellemek icin.
15 tatilde oldugumuz icin pek sorun yapmaz ama 2 hafta sonra okullar tekrar acılır okulda herhangi bir sorun(kızarıklık vs) olmaması icin nasıl kullanabilirim?

ben de yarın cilt doktoruna gitmeyi düşünüyorum. yanaklarımda çukur şeklinde sivilce izleri var. onlardan kurtulmak için acnelyse kullansam işe yarar mı diye soracağım. kimyasal peeling yapıyor sonuçta. bakalım ne diyecek. bir de sen güneş koruyucusu olarak kaç faktör krem kullanacaksın. benim losyonum var 8 faktör ama bilmiyorum yeterli olur mu?

Kızlar acnelyse yi qece yatarken kullanın, kremi sürdükten sonra qüneşe çıkmamanız qerekio qerçi mewsim kış ama..:KK70: sadece siwilceli bölqelere çok az miktarda sürün başlarda biraz kızarıklık olur belki, ama hametan weya bepanthen kullanın kuruyan bölqeler için. çok sorun yaşıycağınızı sanmıyorum.

kızlar 15 tatilden sonra okulda sorun yapar mı en büyük korkum bu :bbo:

deride müthiş bir soyulma yapıyor oglum kullandı soyulmanın etkisi 15 günden fazla sürdü şu anda soyulma yok oglumun yüzünde yassı sigil denilen sigil türü vardı doktor ondan dolayı verdi sadece dudak çevreni koru dudaklar hassas oldugu için çatlıyor ve mutlaka gece kullan

evett bır acnelyse bagımlısı olarak her turlu sorunuzu cevaplayabılırım kızlar... sımdı soyle kısaca kullanımımı anlatacak olursam..
2009temmuz gıbı basladım neyıme guvendıysem yazın ortasında ama sukurler olsun leke falan kalmadı cunku cok korktum sureklı gunes kremı kullandım 50faktorluk.. nyse benle baslayan bı arkadasm daha var nette tanıstıgım o benden 1 ay sonra baslamıstı..basta asırı sıvılce bastı goren nebıcım olmus dıyordu ıllekı cenemde.kı zor cıkardı benm cenemde nadiren yani..durmadım ve nerdeyse 3u aya geldıgımde sıvılceler acayıp azalmıstı 1_2tane cıkıyordu toplam pürüzsuz olmustu yuzum fakat kırmızı lekeler ıcın 6ay tamamlamam lazımdı en az cunku oyle asırı soyulma olmuyor korkmayın azar azar... herneyse unv kazandım ve okul acıldı gunes hala etkısını yıtırmemıstı ee bıde az da olsa soyulma rahatsız ettı benı ortam ya guyaa kımeyse havam =) bıraktım (ÇOK BUYUK APTALLIK ETTIM)
1ay once tekrardan cıktı sıvılcelerım bu acnevıtı kullandım 2 hafta falan ama ılk defa boyle oldu yuzum mayın tarlası gıbı kırmızı ve koca koca makyaj bıle kapatamıyordu dusunun(sınv stresıde var tabı)..dedım ya arkadas kullanıyor dıye saolsun fotosunu attı ve ınanamadım benden sonra devam etmıs ve fark superdı hıcbı kızarıklık kalmamıs lekelerı ve cukurlukları nerdeyse yok olmustu.. tekrardan gaza gldım bu sefer bırakmayacam dedım cunku bsy kaybedemezdım zaten berbattı yuzum en yakınlarım bıle bu ne hal naptın yuzune mafolmus dedıkce ıcten ıce kahroldum :KK43:( 2 hafta once basladım ve ınanın 2 haftadaa eser yok yaa o kırmızılıkta valla aynaya bakmaya korkuyordum suan okdr duruldukı yuzum..soyuluyor duru bı hal aldı.. kendıne geldı ınanın ve bırakmayacam bu sefer ne olursa olsun..cunku acnelyse gucune gercekten ınanıyorum..suan hepsı gecmedı fakat 1 ayla suan arasında daglar kadar fark var ıns ıstedıgım sonuca ulasırsam aylar sonra fotoyla karsılastırma yaparızz

bıraz fazla uzun oldu kusura bakmayın kızlar ama herkesın bu ılactan faydalanmasını ısterım uzun vadede guzel sonuclar verebılen nadir ılaclardan bırı...

Son düzenleme:
evett bır acnelyse bagımlısı olarak her turlu sorunuzu cevaplayabılırım kızlar... sımdı soyle kısaca kullanımımı anlatacak olursam..
2009temmuz gıbı basladım neyıme guvendıysem yazın ortasında ama sukurler olsun leke falan kalmadı cunku cok korktum sureklı gunes kremı kullandım 50faktorluk.. nyse benle baslayan bı arkadasm daha var nette tanıstıgım o benden 1 ay sonra baslamıstı..basta asırı sıvılce bastı goren nebıcım olmus dıyordu ıllekı cenemde.kı zor cıkardı benm cenemde nadiren yani..durmadım ve nerdeyse 3u aya geldıgımde sıvılceler acayıp azalmıstı 1_2tane cıkıyordu toplam pürüzsuz olmustu yuzum fakat kırmızı lekeler ıcın 6ay tamamlamam lazımdı en az cunku oyle asırı soyulma olmuyor korkmayın azar azar... herneyse unv kazandım ve okul acıldı gunes hala etkısını yıtırmemıstı ee bıde az da olsa soyulma rahatsız ettı benı ortam ya guyaa kımeyse havam =) bıraktım (ÇOK BUYUK APTALLIK ETTIM)
1ay once tekrardan cıktı sıvılcelerım bu acnevıtı kullandım 2 hafta falan ama ılk defa boyle oldu yuzum mayın tarlası gıbı kırmızı ve koca koca makyaj bıle kapatamıyordu dusunun(sınv stresıde var tabı)..dedım ya arkadas kullanıyor dıye saolsun fotosunu attı ve ınanamadım benden sonra devam etmıs ve fark superdı hıcbı kızarıklık kalmamıs lekelerı ve cukurlukları nerdeyse yok olmustu.. tekrardan gaza gldım bu sefer bırakmayacam dedım cunku bsy kaybedemezdım zaten berbattı yuzum en yakınlarım bıle bu ne hal naptın yuzune mafolmus dedıkce ıcten ıce kahroldum :KK43:( 2 hafta once basladım ve ınanın 2 haftadaa eser yok yaa o kırmızılıkta valla aynaya bakmaya korkuyordum suan okdr duruldukı yuzum..soyuluyor duru bı hal aldı.. kendıne geldı ınanın ve bırakmayacam bu sefer ne olursa olsun..cunku acnelyse gucune gercekten ınanıyorum..suan hepsı gecmedı fakat 1 ayla suan arasında daglar kadar fark var ıns ıstedıgım sonuca ulasırsam aylar sonra fotoyla karsılastırma yaparızz

bıraz fazla uzun oldu kusura bakmayın kızlar ama herkesın bu ılactan faydalanmasını ısterım uzun vadede guzel sonuclar verebılen nadir ılaclardan bırı...

cnm ne güzel bilgilendirici seyler yazmıssın öyle
benim cildimde siyah nokta ve sivilceler var lekelerde cok cok az var
ben yarın baslamayı düsünüyorum bugün sürmedim yarın dısarı cıkcamda
benim sorularımı cevaplarsan sevinirim
2 hafta sonra okul acılıcak sorun olurmu?
bide kızarıklar 2 hafta sonraya gecermi?
ben bide yanında bepanthen aldım yenileme özelligi varya daha cabuk gecer lekeler falan diye bide tahrisi en aza indirmek icin yararlı olurmu?
cok sordum ama idare et :)

ne demek canım cekınmeden sor..
sıvılceler basta artabılır korkma ınan hepsı gecıyor cevreye aldırıs etme..burnunun ustu bıle soyuluyor ve sıyah noktalar azalıyor.bugunde bence sur bsy olmaz ama cok az surmelısın hatta 2 gunde bır surerek alıstır kendını ıkı yanagada 1 mercımek boyutunda az az tahrısı onlersın..soyulmaz abartı sekılde degıl cene ve dudak kısmı bıraz gerılebılır eger ılk defa boyle soyucular kullanıyorsan ama bepnten cok ıyı gelır hcbsyde bellı olmaz.. gun ıcınde nemlendırrsen yuzunu ılac kullandıgın bıle bellı olmaz.. tek yapman gereken az az ve ıkıı gunde bır sur

bizim lise zamanımızda yoktu ki böyle internet neyim :gitme: ben lisede aknelseyi kullanmıştım ama anlattığınız gibi değil.Aman yarabbim yüzüm acayip yanıyordu kıştı soğuk balkonda duruyodum evin sıcağında bile canım yanıyodu.Aman aman kullanırken çok dikkat edin :sinifsinif:

ben bisi daha sorucam cnm kükürtlü sabun kullanıyorum ben onla yıkadıktan sonra sürsem üstüne tahris cokmu fazla olur sence?
ama cnm ben bugün kullanamam günes koruyucu almadım daha yarında dısarı cıkıcam günes koruyucusuz asla cıkamam leke fln olur sora :)

Son düzenleme:
canm kukurtlu daha cok gerılıp canının yanmasına sebep olur.. maddı durumun ıyıse neutrogena alabılırsın kırmızı olandan.. ondan kullanıyorum ben memnun kaldım oyle cok germıyor yuzu dıgerlerıne gore daha nemmlı bırakıyor hemde sıvılce tedavı destekleyıcı bı urun dermolog tavsıyelıymıs

ben doktora gidemedim hala sormaya.ama belki eczaneden alırım sormadan. ben daha önce ayağımdaki siğil için kullanmıştım acnelyse. tamamen soydu hiçbir şey kalmadı. o ara yanaklarımda da sivilceler vardı. onlara da süreyim dedim. kısa bir süre kullandım ve gerçekten de geçirdi sivilceleri biraz soyulma oldu ama çok da değil. sivilceler geçince bıraktım devam etmedim. keşke etseydim çünkü çukurlar kaldı. bu bahsettiğim sivilceler de yeni çıkmıştı daha önce yanaklarımda sivilce çıkmamıştı hiç. çabuk kurtuldum kendilerinden ama izleri kaldı. ilk başlarda izler rahatsız etmiyordu ama ben kilo aldım yüzüm çok şişmanladı o zaman o çukurlar da gerildi ve büyüdü .şimdi çok rahatsız oluyorum. inanılmaz taktım bu çukurlara. o yüzden acaba uzun süre acnelyse kullansam bunları soyup geçirir mi diye düşündüm. ne de olsa kimyasal peeling olacak. ama cilt doktoruna da danışmadan bir şey yapmak istemedim. bugünlerde gidebilirsem gideceğim. gidemezsem alıp başlayacağım. ama ben de şundan emin olamadım. siz bepanthenein merheminden mi yoksa daha hafif olan kreminden mi bahsediyorsunuz? bir de sizce 20 faktör güneş koruyucu yetmez mi?

bizim lise zamanımızda yoktu ki böyle internet neyim :gitme: ben lisede aknelseyi kullanmıştım ama anlattığınız gibi değil.Aman yarabbim yüzüm acayip yanıyordu kıştı soğuk balkonda duruyodum evin sıcağında bile canım yanıyodu.Aman aman kullanırken çok dikkat edin :sinifsinif:
aynen canm lısede net yoktu bıtek doktorlrın agzına bakıyorduk ılac yazıp gonder ohh eee bu ınsanlar nsl kullansın mıktrını zamanını nasıl ayarlasın sölemezler ellerıne yapısır..sımdı valla kendım arastrıyorum onlar kadr bılgım de vardır bu sıvılce konusunda emınım =)) (azcık abbarttım amaa ))

kıs ıcın yeter 20lik..ve kullanırrsan gcer cnm cukurlukların zamanla amaa 6 ay falan kullan en az cunku arkadasm uzun suredır kullanıyor ve nerdeyse tamamı yok oldu dedı..kımyasal pelıng de aynı ıslemı yapacak emın ol..o da var bende tca 15 ama duruyo kenarda yarısı hıcbı ılac acnelysenn yaptıgı etkıyı gostermedı bende

o zaman ben jel temizleyiciyle iyice yıkayıp süreyim simdilik
zaten prospektüste yazıyo kükürt iceren temizleyiciler kullanırken dikkatli olunması lazım diye
ya kızlar ben bisi sorucam günes koruyucu kullanmam cokmu gerekli dısarı cıkmadıgım sürede?

• Beğen
Reactions: sar
hayır canm evde ne gerek var gunes koruyucuya..zaten gerektıgınden fazla gunes koruyucu kullanmak da zararlı dıye duydum..

X