Gögüs büyütme ameliyatindan sonra spor?

sHiRiNeee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2009
431
0
Mrb bayanlar... bende yazin ameliyat olmayi düsünüyorum..:1rolleyes: doktorlarla henüz bir görüsmem olmadi ve bende sizin tecrübelerinizden faydalanayim dedim. gamyoncuiremsu
Spor yapanlar ne zmn basladiniz ko$uya veya yüzmeye?
hep 4 hafta okuyorum ama cok mu erken? yoksa hani daha öncede denize girmemizde vs. bi sorun olurmu?fisfisfis

cvplariniz icin simdiden Tsk ediyorum opuyorumnanaktan

Merhaba Shirinee;
Ben ameliyat olalı 1 ay oldu.
Doktorum ben daha hastaneden çıkartırken bir sürü şınav çektirdi. Kaslarını çalıştıracaksın ki iyileşsin dedi.
ANCAK her doktor farklı. Diğer arkadaşların da yorumlarına bak. Bazı doktorlar 4 hafta bazıları 3 ay spor vermemiş , ağır kaldırma, yukarı uzanma demişler. Ben 3. hafta voleybola başladım. Sadece ilk seferde biraz garip oldu sonra hemen alıştı.
AMA en önemlisi kendi doktorunun söylediği süreye uymak bence.

Bir de yazın ameliyatı pek önermiyorlar çünkü kesi yerlerinin güneş görmemesi çok önemliymiş. Elbise üzerinden bile. Böylece izler daha kolay iyileşiyormuş ama güneş görürse iyileşemiyormuş. O yüzden genelde yazın değil kışın yaptırmak daha iyi.

mavilim28 cok haklsıın aynen bnde senin gbi düşünüyorum bu konuda.. öncelikle yazın ameliyat olmayı düşünenler bi daha düşünsün..o sargılar falan filan ooo eyvahedigeldismile wala bn kışın bile zor dayandım..mecbur deglseniz yaz gelmeden yaptrın bence.. ama sartlar illa ki yazın olmasını gösteriyosa bişey diyemem bayanssulusmile

tsk ettim yorumlariniz icin.. merakimi gidermek istedim herkes farkli seyle söyledigi icin..
ama yani 3 hafta sonra baslayabilmen cok güzel bence mavilim28 alkisalkisalkis..umarim bendede öyle olur..sositososito
sonucta hersey doktora bagli ama haklisiniz..

off yazin imkanlar el veriyo birde sabirsizlaniyorum artik biran önce yaptirayim diye.. sinav dönemi olmasa $u siralarda gidesim var ama maalesef..firsat olmuyor iste.. :sm_confused:

artik ya o sIkIntiyi cekecegim yada birazcik daha sabretmem gerekecek kafamçokkarıştı

X