Dogum günün Kutlu olsun Biricik Oglum....

seymacim

Seymanin ve 3 Melegin Annesi
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2009
370
5
43
Biricik yavrum benim ,bizim hayatimizdaki en mutlu günlerden biri olabilirdi bugün.
Senin Dogum günün icin hazirlik yapma telasi icinde olurdum simdi herhalde.
Ben, Baban ve Ablanla beraber ikinci dogum gününü Kutluyor olacaktik ama olmadi...
Sen bu Dünyaya gözlerini hic acmadin :KK43:(.
38 Hafta karnimda karanlik bir yerde durdun dünyaya gözlerini acmadan yine karanlik olan Karatopraga girdi minicik bedenin.
Seni o kadar cok özledimki Said'im ne desem ne söylesem bos olur herhalde.
Seninle gecirdigimiz 9 ay cok güzeldi ,Oglum sanki hala karnimdaymissin gibi karnima dokunuyorum ama sen yoksun...
Her 25 Ocak geldiginde cok kötü oluyorum yavrum, senin kalbinin atmadigini söyledikleri zaman bir türlü gözümün önünden gitmiyor...
Sensiz koca iki sene gecti ama benim yüregim ilk günkü gibi yaniyor.
Sen hicmi beni özlemedin Oglum bir defa bile rüyalarima gelmedin...
Annene rüyada bile olsa bir kez bak, gül veya ses ver ben senin sesini hic duymadim biricik Oglum.Ne seni rüyamda görebiliyorum Yavrum nede Mezarina gelebiliyorum. Mezarina gelmis olsam seni görmüs gibi olacagim ama ben Almanyadayim sen ise Türkiyede.
Keske bu yasananlar bir Rüya olsaydi diye cok düsündüm ama bu hayatin ta kendisi iste :KK43:( annem Ablanda sürekli seni konusuyor "benim kardesim cennette ama keske gitmeseydi diyor" sonrada niye benim kardesim olmuyor diye üzülüyor.
Belki yeni bir bebegim olursa senin acini hafifletir diye düsündüm Oglum ama olmadi simdiye kadar, ben hep düsünürdüm bir seneyi nasil gecirecegim diye simdi iki sene oldu ben hala yeni bir bebek haberi almadim.
Senin yerini tutmayacak elbette canim Yavrum ama annenin acisi birazda olsun hafifler o zaman belki...
Rabbim bizlere senin kardeslerini görmeyi nasip etsin Insaallah ...
Sende hepimizi Cennette yanina aldirirsin Insaallah...

Annen, Baban ve Ablan seni cok seviyor ve cok özlüyor canim Oglum benim..senağlamasenağlamasenağlama

Cnm ya :KK43: çok üzgünüm gerçekten... Umarım kardeşleri gelir
Şunu düşün ve mutlu olmaya çalış o cenette ve hep mutlu olcak nolur bunu düşün..:teselli:

sevgili melek annesi arkadaşım, ben de 3 yavrumu kara toprağa verdim
bunun acısı çok başka yaşamayan bilmez yaşayan atlatamaz,
ben tekrar gebe kalmayı da düşünmüyorum bir yavrumu daha kaybetmemek için onun da canı gitmesin diye.
senin sağlıklı yaşayan bir kızın varmış çok şükür
o senin tesellin olur ona sarıl bir de üzüntünü fazla belli etmemeye çalış o minik kıza o da ileride büyüyüp yuva kuracak gebelikle ilgili korkuları endişeleri olur bilinçaltında
ben kendi annemde bunu yaşadım ve sonra daha kötüleri başıma geldi korkularımı hiç atamadım sonunda bebeklerim gitti ben yapayalnızım tek umudum vuslat günü

Cnm ya :KK43: çok üzgünüm gerçekten... Umarım kardeşleri gelir
Şunu düşün ve mutlu olmaya çalış o cenette ve hep mutlu olcak nolur bunu düşün..:teselli:

Sagol canim iyi niyetin icin..
Kardesi gelir insaallah tez zamanda bebegimin..
Onun cok güzel yerlerde oldugunu biliyorum ama cok özlüyorum iste:çok üzgünüm:
Allahim hic kimseyi Evlat acisiyla sinamasin...

ben tekrar gebe kalmayı da düşünmüyorum bir yavrumu daha kaybetmemek için onun da canı gitmesin diye.
o senin tesellin olur ona sarıl bir de üzüntünü fazla belli etmemeye çalış o minik kıza o da ileride büyüyüp yuva kuracak gebelikle ilgili korkuları endişeleri olur bilinçaltında
ben kendi annemde bunu yaşadım ve sonra daha kötüleri başıma geldi korkularımı hiç atamadım sonunda bebeklerim gitti ben yapayalnızım tek umudum vuslat günü

Biliyorum canim bu aci bambaska birsey
Neden tekrar bebek düsünmüyorsun canim benim bir arkadasimda 3 tane bebegini kaybetti kan pihtilasmasi yüzünden ama pes etmedi simdi yine hamile ....
Senin saglik sorunun neki tekrar düsünmüyorsun?
Mutlaka cok zor seyler atlatmissindir ama bizleri hayata birazda olsa yeniden baglayacak yeni bebeklerimiz olacak.
Böyle karamsar olma canim ne olursun...
Yanlis anlamazsan bebeklerini kacinci haftada ve neden kaybettigini yazarmisin bana..

Kizima elimden geldigi kadar belli etmemeye calisiyorum üzüntümü ama o cok iyi bir abla ve cok yanliz oldugu icin kardesinin olmasini cok istiyor...

Rabbim nasib eder Insaallah

Dilerim tekrar anneliği tadar,minik bebişlerinle melek Said'i anarsınız.Said annesinin cennette şefaatçisi olacaktır ınşaallah.Rabbim sabır versin ablasına da hayırlı ömürler versin.Sağlıcakla kalın

Rabbim hayırlısı ile size de tattırsın İnşaallah.Gönlünüzden geçenin hayırlısını versin size de..:Saruboceq:

ABERK ARKADAŞIM TEŞEKKÜR EDERİM İYİ DİLEKLERİN İÇİN SAĞOL
SEYMA
BEBEKLERİMDEN ilkini 16 haftalıkken amniosentez sonrası enfeksiyon gelişmesi nedeni ile kaybettim. Daha sonra da ikiz bebeklerimi 21 haftalıkken yine enfeksiyon sonrası kesenin boşalması nedeni ile (amniosentez yapılmamıştı) mafoldumben2 gün ara ile kaybettim.
Şimdi tekrar gebe kalmaya korkuyorum her gebelikte enfeksiyon tekrarlıyor bunu kanda ve idrarda tespit edemiyorlar vajinadan gelen bakterilerle oluşuyor.
Ben anne olamadığım için değil yavrularım hayatını kaybetti diye yanıyorum dolayısı ile tekrar anne olmaya çalışmak değil doğmamış bebeklerimin hayatını kurtarmak benim için daha önemli. Ben kendimden vazgeçtim. Tek umudum cennette bebeklerime kavuşabilmek orada beni beklemelerini umuyorum. Bu umudum olmasa çoktan bitirirdim herşeyi. Onların yüzünü kara çıkarmamak için direniyorum.mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

ABERK ARKADAŞIM TEŞEKKÜR EDERİM İYİ DİLEKLERİN İÇİN SAĞOL
SEYMA
BEBEKLERİMDEN ilkini 16 haftalıkken amniosentez sonrası enfeksiyon gelişmesi nedeni ile kaybettim. Daha sonra da ikiz bebeklerimi 21 haftalıkken yine enfeksiyon sonrası kesenin boşalması nedeni ile (amniosentez yapılmamıştı) mafoldumben2 gün ara ile kaybettim.
Şimdi tekrar gebe kalmaya korkuyorum her gebelikte enfeksiyon tekrarlıyor bunu kanda ve idrarda tespit edemiyorlar vajinadan gelen bakterilerle oluşuyor.
Ben anne olamadığım için değil yavrularım hayatını kaybetti diye yanıyorum dolayısı ile tekrar anne olmaya çalışmak değil doğmamış bebeklerimin hayatını kurtarmak benim için daha önemli. Ben kendimden vazgeçtim. Tek umudum cennette bebeklerime kavuşabilmek orada beni beklemelerini umuyorum. Bu umudum olmasa çoktan bitirirdim herşeyi. Onların yüzünü kara çıkarmamak için direniyorum.mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

Canim gercekten cok üzüldüm senin icin...
Seni anliyorum insan bebeginin ölmesini istermisenağlamasenağlama
Ama söyle düsünmemiz lazim onlarin bu dünyada yiyecek yemekleri icecek sulari yokmus, bunu söylemek bana cok zor geliyor ama bu böyle. kaderimizde ne varsa bunu yasiyoruz rabbim bebeklerimizin yasamasini murad etseydi yasarlardi. Insan ancak Allaha tevekkül ederek rahatliyor.
Benim annem hep derdi sana hamileyken 50 kiloluk un cuvalini tasiyordum, hatta kiraz toplamis agactan indikten sonrada dogum sancisi tutmus.ve ben dogmusum .

Bizler kesinlikle böyle isler yapmiyoruz ama basimiza gelenleri görüyorsun.

Bence doktorlara git enfeksiyonu engelleyecek birseyler mutlaka vardir.

Benim ilk bebegim 8 haftalikken gelismedi kürtaj oldum...

Sonra tedavisiz hamile kalamadim 1,5 sene sonra kizima hamile kaldim.

Düsündüm nasil olsa hemen hamile kalamam ikinci cocuk düsünmeye basladik yine 1,5 sene ugrastiktan sonra tedaviyle ilk seferde hamile kaldim ama sonucu hüsranla bitti.

Ben kizima 5,5 hamileyken erken dogum riski gecirdim aylarca hastanede yatacaksin dedi ben kabul etmedim evde yattim ama yinede iyi kötü isimi yaptim ne oldu peki: Kizim 40+5 de dogdu maalesef sezeryanli.

Oglumda hamilelik sekeri cikti ama son güne kadar hersey kontrol altindaydi.
Sabah doktor kalp atislarini dinledi hersey yolunda gece olmadan bebegim karnimda öldüsenağlama
Ve ilk dogumum sezeryanla oldugundan rahimim yirtildi ve ikinci kez sezeryan oldum.
Banan 5 ünite kan verdiler az kalsin ölüyordum.

Görüyorsun yasadigim seyler kolay seyler degil ama yinede cesarat ediyorum bu demek degilki ben oglumu sevmiyorum veya onu unuttum.
Ama piskolajimizin düzelmesi ve hayata yeniden SIMSIKI tutunmamis icin yeniden bebeklerimizin olmasi lazim bence...

Bence bebek fikrini tamamen bitirme canim...

Dilerim tekrar anneliği tadar,minik bebişlerinle melek Said'i anarsınız.Said annesinin cennette şefaatçisi olacaktır İnşaallah.Rabbim sabır versin ablasına da hayırlı ömürler versin.Sağlıcakla kalın

Insaallah canim Allahim o günleride gösterir bana Insaallah.....
Saidimi tabiki anariz onu zaten hic unutmayacagim o benim biricik oglum...
Kac tane bebegimde olsa onun yeri kalbimde bambaska olacak...
Rabbim senin kizinada hayirli uzun ömürler hayirli uzun ömürlu kardesler nasip etsin...

seymacım Çok teŞekkÜr ederım ıÇten mesajın ıÇın
ama ben Çok korktum Öyle Çok korktum kı bır daha cesaret edemeyeceĞıme emınım bu arada benım bebeklerım de tedavı ıle olmuŞtu
zaman ne gÖsterır bılmıyorum
doktorlara baŞvurmamı yazmılsın ınan bana hep en ıyı doktorlar prof uzman vs. Gıttım artık doktorlara da kaderıme de gÜvenım yok
ama sen bana bakma senın saĞlıkla bıtırmıŞ olduĞun bır gebelıĞın var tekrar baŞaracaksın ınŞ.

X