Saç Uzatma Yöntemleri Regl Dönemi ve Saç Uzaması

valla bilemiycem canim bak simdi bende merak ettim kizlar bekliyoruz cevaplari

bu dönemde saçla ilgili tek bildiğim, saçların daha kırılgan ve cansız olduğu.özellikle bu dönemlerde onları incitmemek gerekir. uzaması hızı da bence daha yıpranmaya yatkın oldukları için bu dönemde azalacaktır.

Zaten vücuttan bir sürü vitamin ve mineral de kaybediliyor aynı zamanda. Bu dönemde beslenmeye özellikle dikkat edip çay-kahve tüketimini azaltmak gerekir, yoka tüm vücut halsiz düşüyor. Tabi saçlar ne yapsın, biz kendimize dikkat edelim ki onlar da uzasınlar

annem ağdaya gidiceğim zaman hasta olman bitsin öyle git derdi hastayken tüyler daha hızlı uzarmış .. bilmiyorum ne kadar doğru ama öyleyse eğer saçlarda daha hızlı uzuyordur belki

Annem saçıma veya cildime maske yapacağım zaman o dönem geçsin öyle yap der, fayda etmez der. Hakikaten vücut bir garip oluyor o zamanlar sempatiksalakcinni

kızlar vucuttakı hersey yenılenıyo regl zamanımızda kaşlarınıza dıkkat edın en basiti.regl zamanında nası uzarlar ıgrenc halde oluruz hep regl zamanımızda vucut kendını yenıledıgı ıcın ıyı etkısı olmalı

regl dönemlerinde bir anda saçlarım uzuyo :) ama bi anda, o yüzden dip boyaya bittikten sonra gidiyorum.. ayrıca saçlarım hiç bi şekle girmiyo, bukle olmuyo her zamanki gibi... ayrıca kaşlarım da çıkıyo hatta tırnaklarım :) ve yüzüme naapsam yapiim olmadan önce çirkin oluyorum.. uzmanlar regl dönemi bittikten bir hafta sonra bayanların en güzel oldukları dönem demişler.. gerçekten de doğru. ayy ne dertliymişim ben :)

kesinlikle etkisi olur..hormonlardan dolayı....tahminimce daha hızlı uzar o dönemde ama arkadasın dedigi gibi hassas olur..en iyisi ne yapalım..regl döneminde saclarımıza bakımlar yapıp örelim ki kırılmadan kopmadan gecirsinler o dönemi kaydirigubbakcemile5

kesinlikle ınatcı oluyorlar kafamçokkarıştı sırf saclar degıl yanı vucut uzerınde kı butun tuyler ınatcı oluyor.. bnm bı kac duyumum söyle kı (sac hakkın da degıl ama) kas bıyık bacak vb tuyler koklerınden gelmezmıs alındıklarında ve bunun ıcın baska zaman yaptırdıgınız agda 4 hafta dayanıyorsa bu donemde yaptırdıgınız 2,5 hafta gıbı bı sure dayanıyormus.. falan fılan poffyasakkelime

ben sanmiyorum o günlerde daha hizli yada daha gec uzayacagini.. sonucta 5-7 günde ne kadar etki edebilir ki :S

Bu dönemlerde kaşlarım resmen fışkırıyor o çıkanları alıyorum ertesi gün bi bakıyorum bir daha çıkmışlar.:83:
Psikolojikmi bilmem ama banada saçlar uzuyor gibi geliyor, ama lanet olası hiç bir şekle girmiyor :95:

konu açılalı çok uzun yıllar geçmiş bende çok merak ediyorum :)
nedense benim saçlarım tüylerim bu dönemde coşuyor :)
hatta regl olmadan bir kaç gün öncesinde müthiş saç dökülmesi oluyor :KK70:
var mı bilimsel açıklaması olan

X