Eşinde bir sorun çıkıp tüp bebek tedavisine başlayan bayanlar!!

pearl35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2010
87
0
Slm arkadaşlar hepmizin ortak kadereri tüp bebek. Ben 20 aylık evliyim.Evlendiğimiz günden beri çocuk istediğimiz için hiç korunmadık. Bir türlü olmayınca eşimin ailesi benden şüphelendi ve doktora gittik. Sonuç üzücüydü eşimin sperm sayısı az çıktı. Tedaviye başladık bir sürü antibiyotik igne vitamin ve sperm arttırıcı ilaçlar kulllansada fayda etmedi. Eşimde kist görüldü ve buyuzden ameliyat bile oldu. Ama spermler sanki bizle dalga geçiyor gibi bitahlilde yüksek cıkıyordu bi tahlilde yine düşük.1sene bu şekilde koşuşturduk en son çare tüp bebek dendi. Ve tedaviye başladık. Bu süreç ve yaşananlar çok zor kimseyle bişey paylaşamıyorsun karşındaki insanlar böyle şeyler yaşamadıkları için bilmiyor senide anlamıyor. Hele bide sorun karşı taraftaysa onada bişey soyleyemiysun üzülmesin diye. İyiki bu site varda kader arkadaşlarımızla bişeyler paylaşa biliyoruz. Allah en kısa zamanda cümlemizi bebeğine veya bebeklerine kavuştursun.

merhaba arkadaşım
ben de aynen senin kaderini paylaşıyorum cnm
bende 19 aylık evliyim hiç korunmadık
eşimde sperm sayısı ilk tahlilde 4 milyon çıktı
3 ay sonra yapılan tahlilde 16 milyon çıktı üroloji dr u 11 hafta kullanılmak üzere eşime ilaç verdi ve şuan beklemedeyiz
allah yardımcın yardımcımız olsun

bizim ilk tahlilde 500 bin çıktı.Belki 20 defa yaptırdık spermiyogram en yüksek 7 milyon oldu oda sadece 1 sefer en son yaptırdığımızda 2 milyonda sabit kalmıştı. tüp bebek için ayrıntılı tahlil yaptıklarnda ise 600 bin sperm %20 hareketlilik var. bizim artık yükselmesi gibi bi umudumuz yok bu rakam tüp bebek için yeterliymiş. tedaviye başladık ayın 22sinde bugun 4. ignemi vurulucam.Gizemcim inşallah sayı artarda hiç tüp bebege ihtiyacınız kalmaz. Eşin sigara ve alkol kullanıyormu?

CANIM EŞıM SıGARA KULLANIYOR
benden sana tavsiye cnm keçi boynuzu kürüne hemen başla hareketliliği ve sayıyı arttırıyor ben denedim ve gördüm
madem tedaviyede başladınız toplama günü alınıcak sperm örneğine kadar azda olsa faya etmesini diliyorum
tedavin hayırlı olsun inşallah hayırlısıyla muradına erersin cnm

bu keçi boynuzu kürünü çok duydum sadece 2 haftamı kullanılıyor yoksa daha uzun mu

Pearl35 kardeşim bizde de aynı durum vardı, gerçi bende de PCO varmış ama sadece bendeki problem olsaydı tüp bebek tedavisine kadar gider miydik bilmiyoruz. Sperm üretimi 72 günlük bir süreç, o yüzden vitamin tedavisi olsun, hormon tedavisi olsun, bitkisel tedavi olsun hepsi bu sürede yapılmalı. Bize ürolog "hiçbir şeyle uğraşmayın direk tüp bebek merkezi bulun, size 3-5 sperm yetecek, ilaca ya da ameliyata gerek yok" dedi. Biz de vakit kaybetmeden tüp bebek merkezine gidip tedaviye başladık. Ben zaten bir ay kocama keçiboynuzu kürü uygulamıştım, böyle denilince tüp bebek için sperm alınmasına kadar içirmeye devam ettim. Bunun dışında bazı protein ve güçlü antioksidanlar var, piyasada eczanelerde satılıyor. Biz kullandık, 200 binden 1,7 milyona çıktı ne kadar faydası olduğunu bilemiyorum ama faydalı olduğu söyleniyor.

Pearl bir de merkezden eşinin spermlerini dondurmasını isteyin. Normalde yumurta toplama günü erkekten de sperm alıyorlar. Ama bizim durumumuzda o gün sağlıklı ve yeterli sperm olup olmayacağı kesin olmadığı için yumurta toplamadan 1 hafta önce bir kez sperm alıp dondurdular. Yani eğer toplama gününde alınan spermlerden iyi çıkmasaydı öncekilere bakacaklardı. Yumurta toplamaya kadar gelip döllenme olmadı diye tedaviyi iptal etmek yerine bence gayet mantıklı. Bizden ekstra bir ücret de almamışlardı.

işte bak ben buna kızıyorum haymatlos sonuçta bizler bu konuda bilgisiziz merkezlerin bize bunları tektek soylemesi gerekmiyormu bak sen soylemesen benim aklımın ucuna bile gelmezdi. onlar bu konuda tecrubeli bizi niye yonlendirmiyorlar bunu anlamıyorum. çok sağol kardeşim bunu konuşucam merkezle gittiğim zaman

işte bak ben buna kızıyorum haymatlos sonuçta bizler bu konuda bilgisiziz merkezlerin bize bunları tektek soylemesi gerekmiyormu bak sen soylemesen benim aklımın ucuna bile gelmezdi. onlar bu konuda tecrubeli bizi niye yonlendirmiyorlar bunu anlamıyorum. çok sağol kardeşim bunu konuşucam merkezle gittiğim zaman

Kızlar benım esımdede 100,000 sperm denıldı oda bazı yerlerde 1-2 canlı sperm 1-2 olu sperm ızlendı yazıyor urologa sordugumuzda 100,000 le 1-2 adet aynı demekmıs oyuzden bızde sperm dondurduk ama ılk denememızden sonra canım cunku sperm testı verdıgınde esımde 1 adet sperm bulunmus yıkandıktn sonra 45 tane sperm bulunmus ve doktor 2,denemede kendımızı rıske atmayalım sperm donduralım dedı.bende 1 aydır kecı boynuzu ve doktorun verdıgı vıtamın cınko ve nac dıye hapları esım ıcıyor yanı sıra ıste kecı boynuzu verıyorum bakalım 2,denemede faydası olacakmı gorcez ınsaalh canım cok zor yaa ama cok sukur azospermlı degıller sukurler olsun

benim eşime bi ilaç vermediler şimdilik beni ilaçlıyorlar :) aman vermesinlerde adamcık 1 senedir antibiyotik ve vitamin içmekten şişti duba gibi oldu valla

X