Sivilceli Ciltler Çene bölgesinde sivilce

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

goncak4

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
554
1
doktora gittim.bi dünya testler yapıldı..hormonel dedi.yumurtlama döneminde yumurtalarımın birazı çatlamıyomuş ondanmış.7-8 ay doğum kontrol hapı kullandım.o epey azaltmış gibiydi.ama lekeler naptımsa geçmedi:KK43:((artık bebek yapmak istediğim için bi 4 aydır kullanmıyorum hapı.ve gene azdılar.çıldırmak üzereyim ergenlikte bile yoktu benim sivilcem:KK43:((nolur yardım edin 3-4 senedir böyle çözüm bulamadımbilmiyorumkismile

doktora gittim.bi dünya testler yapıldı..hormonel dedi.yumurtlama döneminde yumurtalarımın birazı çatlamıyomuş ondanmış.7-8 ay doğum kontrol hapı kullandım.o epey azaltmış gibiydi.ama lekeler naptımsa geçmedi:KK43:((artık bebek yapmak istediğim için bi 4 aydır kullanmıyorum hapı.ve gene azdılar.çıldırmak üzereyim ergenlikte bile yoktu benim sivilcem:KK43:((nolur yardım edin 3-4 senedir böyle çözüm bulamadımbilmiyorumkismile

arkadasim senle ayni durumdayim cene hattim boyunca kistik sivilceler cikiyor hatta bazen ucu dahi olmuyo deli ediyolar beni benim ergenliktede cok cikmisti ama cenemde degil alinda felan bu topigi actigin icin sagol bende merakla fikirleri bekliyorum.sana bisey sormak istiyorum yumurtlama doneminde tipki adet olacakmis gibi agri oluyomu 1 gunluk bi kac saatlik bi agri acaba bendedemi sendeki sorun var ?

Bence direk dermatologa gidin o kist seklindekiler anca antibiyotikle yani icten kurutulur.

suder44 mrb.bilmiyorum hiç dikkat etmedim yumurtlama dönemimde sancı oluyor mu ama öle bariz bi sancı bitek adet döneminde çekiyorum.ama kistik sivilcelerinin de olması muhtemelen bunu gösteriyo.stylis haklı bi dermotologa görün testler yaptır.ben bahsettiğin türden o kistik sivilceleri yok edici ilaçlar da kullandım.yok etti evet ama artık kullanamam o ilaçları.dediğm gibi bebek istediğim için.umarım bian önce çare bulursan.bulursan da bizimle de paylaş cnmopuyorumnanaktan

canim gittim dermatologa tam 1 yil reaccutan tedavisi bile gordum 3 yil cikmadi sonra yeniden hepsi cikti hatta 3 misli artik ne yapacagimi cidden sasirdim

kızlar evet benimde çene bölgemde kırmızı kırmızı sivilceler çıkıo özellikle REGL döneminde:KK43:
bir iki sene öncesine kdr hiç öyle bi problemim yoktu
sadece çene bölgemde var ve bu beni ciddi anlamda rahatsız edio kızarık kızarık berbat duruo gün ışığında bi çareee nolurrr bitkisel flannn yardım edinnn:KK43::KK43:

aynı sorun bende de var:KK43: adet düzensizliğim yok cok şükür yüzümn diğer bölgelerinde de sivilce cıkmıo çenede kistik olarak var sadece napmam gerektiğini bilmiorum:KK43: sizde adet düzensizliğ var mıydı?

bende de yok.çenemde kistik olarak vardı dermatoloğa gittim.2-3 kutu tetradox kullandım.sonra doğum kontrol hapına başladım.bu ara cildi soyucu losyonlar ,leke giderici kremler güneş kremi vs...biraz dsüzelme olmuştu.ialçları bırakınca hepsi tekrarladı

hımm kurt düştü içime şimdi ben de bi gidiim o zaman cildiyeyebilmiyorumkismile ben beslenme alşkanlıklarım yüzünden oldgnu düşünüorum biraz da çkü çikolata cips falan ne zaman yesem hemen tepki verio cilt e toparlanana kadar da baya zaman geçio

kızlar bu derdin ne demek oldugunu benden iyi kimse bileemez hele bide ne varmış canm sen svilce gormemişsin demeleri yokmuu halbuki ben bunlarla resmen 2 yıl mucade ettm 2 yıl cenemde sivilcesiz gunum olmadııı her uyandıgımda bir yenisi ile uyandım zavallı cenem de hal kalmamıştı konusurken bile bazen sivilce agrısı nı hissediyrdummm ne kullandıysam çare etmedi bende cozumu bazı şeyleri kullnamamakta aradım kendimi sorguladım 2 yıl once pırıl pırıl olan cilt neden 2 yıldrı boyle diye ve sanırım yanlışı buldum aşagıda yazdıklarımı lütfen uygulayınn

1)eger gunluk ped kullnamaktaysanız kesinlikle bırakınnn!!!!

gunluk ped kullanımını bıraktıgım 3. gun sivilceler bir bir sondu suanda sadece izleeri var demekki bu sorunu 2 yıldır hiç bırakmadan kullandıgım gunluk ped yapmaktaydı sizdede o yapabilir hergun hatta gerekirse gunde 2 defa çamasır değiştirin ama aasla gunluk ped takmayın 3 gun içinde sizinkilerdee geçecek inşallah..

2) su için!!!

bikaç gun hiç su içmeden yaşayan ben artık en az gunde 2 bardak su içiyorum su içemeyenler suyun içine iyce yıkanmış kabuklarıyla beraber birkaç salatalık dilimi atın oyle deneyin harika oluyor...

3)herseye ragmen moralinizi yuksek tutun!!

hergun uyanırken bugun cok guzel şeyler olacak diyin ilk gunaydını yaradanınıza verin ...

umarım sizdede işe yarar .. sonuçları paylaşrsanız bu sorunu gunluk pedlerin yaptıgı gun gibi ortaya cıkacakk ben buyuk ihtimalle onun yaptıgını dusunuyorum hoşçakalın saygı ve sevgiyle kalınnn...

ben günlük ped de kullanmıyorum, sabaha moralsiz de uyanmıyorum (ki genelde o nohut iriliğinde ve sertliğindeki sivilcenin çenemin tek tarafını nasıl şişirip yüzümü yamulttuğunu gördüğümde moralim sıfırlanıyor :KK43: ) , günde ortalama 1,5-2 litre sıvı tüketiyorum, yağlı gıdalar cips bisküvi falan hiç tüketmiyorum, ara sıra şekerleme ve çikolata kaçamağı yapıyorum (adet dönemlerinde). Ama bu sivilceler durmak bilmiyor. Çıkmaya çalıştığı süreç ayrı bi dert kaşıntı kızarıklık, çıkıp iyice erginleştiği dönem ayrı dert yüz göz yamulması ve berbat bi görüntü, geri çekilme dönemi daha başka bi dert canına okuduğu derinin soyulması kızarması kaşınması dökülmesi veee uzuuun süre geçmeyen lekeleri, tam geçmeye başlıyor diyorsun yenisi bitiveriyor. Bi de benim uzun zamandır hep aynı yerde ve bi kaç tane çıkıyo. Çenemin sağ tarafında bi tanesi diğerlerinden bayağı bi büyük olmak üzere 3-4 tane birden pörtlüyor. Eskiden iki kaşımın arasında falan çıkıyordu, resmen mimik yapamıyordum. Şimdi de gülerken konuşurken sızlıyor. Bi de sağ şakak kemiğimle sağ kaşımın arasında bi tane minik var, o kadar içten büyümüş ki ne kızarıklık yaptı ne soyulma, sadece orda bi yağ bezesi gibi duruyo, bi kaç gün sonra o da gider, en azından ardında iz bırakmadan...

Çok dertliyim çoook :KK5: :KK5: Çoğu zamanda isyan ediyorum valla Allah affetsin, arkadaşlarımı görüyorum bebek gibi ciltleri var, sürekli abur cubur tüketiyorlar, sigara hatta bi kısmı alkol de tüketiyor. Makyaj da yapıyolar ciltlerine ama ne alerji ne akne ne sivilce! Ben bu kadar takıyorum diye mi oluyor acaba, istenmeyen ot burnunun dibinde bitermiş derler ya :KK14:

benimde aynı sorunlarım vardı özellikle çenemdekiler kıpkırmızı olurdu ağrı bile yapardı maskeler filan yaptım fayda etmedi sonra kendi kendime bir yöntem buldum inşallah sizinde işinize yarar.
1.Hergün yatmadan önce yüzümü yıkayıp dove sabunla o sabun köpüğü kuruyana kadar bekledim(yüz fırçası kullanıyorum)Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayıp peçete yada kağıt havlu ile sildim.Havlu kullanmıyorum çünkü ıslak kaldığında bakteri ürettiğini düşünüyorum.
2.Bu işlemden sonra 1 sarmısağı elimle ikiye bölüp sivilceli yerlere ve burun yanlarımdada çok çıkardı oralara sürdüm ama sabaha kadar silmedim sarmısak ilk olarak 15 saniye kadar çok yakıyor ama sonra geçiyor.
3.Ve hergün yatmadan önce 1 adet sarmısağı ezerek yuttum midemde hafif yanma yaptığı oluyor ama başka bir sakınca yapmadı bana.
4.Arada sırada aklıma gelirse bir patatesin kabuğunu soyup rendeleyip elimle sıkıp suyunu çıkardım ve yüzüme sürdüm.Kuruyuncaya kadar bekledim ılık su ile yıkadım cilt rengini eşitlemekte birebirdir
Ve kızlar gündüz vakti yüzüme krem sürmeye özen gösteriyorum su bazlı bir krem kullanıyorum artık sivilcem yok sadece izleri var :KK52: oda kafi çıkmıyorda en azından bikaç gün deneyin inşallah etkisini görürsünüz :KK31:

benimde aynı sorunlarım vardı özellikle çenemdekiler kıpkırmızı olurdu ağrı bile yapardı maskeler filan yaptım fayda etmedi sonra kendi kendime bir yöntem buldum inşallah sizinde işinize yarar.
1.Hergün yatmadan önce yüzümü yıkayıp dove sabunla o sabun köpüğü kuruyana kadar bekledim(yüz fırçası kullanıyorum)Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayıp peçete yada kağıt havlu ile sildim.Havlu kullanmıyorum çünkü ıslak kaldığında bakteri ürettiğini düşünüyorum.
2.Bu işlemden sonra 1 sarmısağı elimle ikiye bölüp sivilceli yerlere ve burun yanlarımdada çok çıkardı oralara sürdüm ama sabaha kadar silmedim sarmısak ilk olarak 15 saniye kadar çok yakıyor ama sonra geçiyor.
3.Ve hergün yatmadan önce 1 adet sarmısağı ezerek yuttum midemde hafif yanma yaptığı oluyor ama başka bir sakınca yapmadı bana.
4.Arada sırada aklıma gelirse bir patatesin kabuğunu soyup rendeleyip elimle sıkıp suyunu çıkardım ve yüzüme sürdüm.Kuruyuncaya kadar bekledim ılık su ile yıkadım cilt rengini eşitlemekte birebirdir
Ve kızlar gündüz vakti yüzüme krem sürmeye özen gösteriyorum su bazlı bir krem kullanıyorum artık sivilcem yok sadece izleri var :KK52: oda kafi çıkmıyorda en azından bikaç gün deneyin inşallah etkisini görürsünüz :KK31:
Soylediklerin oldukca mantikli bence kunuyu axan arkadas denerse faydasini gorebilir. Yuz fircasi etkili bir temizlik icin
Sarimsagin antibiyotik etkisini hem icten.hem distan kullanmissin zekice :) patatesinde cildi berraklastirdigini duymustum. Ayrica nemlendirici olarak spf iceren yagsiz bir nemlendirici hem gunesin zararli etkilerinden( buna izleri belirginlestirmekte dahil) korunup hemde kuruyan cildin catlayip enfeksiyona yatkinligini ortadan kaldirmis olur :) bunlara ek olarak bende geceden bi cay kasigi kili bir kac damla suyla maske kivamima getirip sivilcenin uzerine surup yatmasini tavsiye edebilirim. Sabaha daha hafiflemis olur :)

teşekkür ederim bryce umarım arkadaşımız görür ve tariflerimizi uygular.Senin verdiğin kil maskesi tarifinide denicem :KK52:

yöntemin çok mantıklı geldi fakat aklıma takılan sarımsağı sivilce sürünce ertesi gün koku yapmadı mı?

kizlar senelerdir bende sivilce problemi cekiyorum,sadece cenemde..gitmedigim doktor kalmamistir..senelerdir alkollu bir ilac kullaniyorum,doktorun yazdigi,3ay önce falanda antibiyotik tedavi oldum yine gecmedi ;((( haptan sonra doktor bile sasirdi nasil gecmedi diye,tam bi umutsuz vakayim yani ;( neyse seba med din köpüklü sivi sabununu kullaniyorum 3aydir,
ilk baslarda pek etki olmadi dedim ama 3ayin sonunda sivilcelerin sadce izi var su anda,bide yüzümde bi kac kizariklik,yüzümdeki ölü deriyi soydu,bide kesinlikle sicak suyla degilde SOGUK SUYLA YIKAYIN!! sonradan farkettim,bakteriler sicagi seviyo,ve sicak su etkilemiyo ne kadar yikasanda bakteri hala yasiyo..ben bir kac haftadir soguk suyla yikiyorum yüzümü ve su an sivilcelerin hepsi gitti,hatta cenem hep yagli gibi olurdu su an kupkuru..size siddetle tavsiye ediyorum,denemekten zarar gelmez..

Slm bayanlar bu deri alti sivilcesine kesin bir cagre bilan olmadimi hala bende suan cenemde devasa boyutlarda yeni birtane cikti hos gecen ac cikan yeni iyilesmisti :))) stafine isimli ilac yazdi doktor umarim bi caresi olur

X