sezeryan sonrası 2. gebelik

ISIK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2007
63
1
Arkadaşlar 16 gün önce bebeğimi kaybettim sezeryanla doğum yaptım doktorum 6 ay sonra yapılacak kontrollerimde bir problem olmazsa tekrar hamile kalabileceğimi söyledi ama benim bebeğimin ölmeden önce sağ eli ve alnı morarmaya başladı doktorlar hariç herkes kalp olabileceğini söylüyor ama çocuğumun ekosu normaldi yani neden öldüğü belirsiz 2. bebekte de ay nı acıyı yaşama düşücesi korkusu beni çocuk isteğinden uzaklaştırıyor zeynebimin acısı çok taze ama sanki o başka bir bedenle geri gelicekmiş gibi kucağım boş kaldı.çok istiyorum ama b ilmediğim b en onu mu istiyorum onu çok özledim..... sezeryandan sonra 2. gebeliği ne zaman yaşadınız? hamilelik esnasında b ir problem olduu mu ya da ne gibi sorunlar ortaya çıkabilir? bilgisi olan lütfen yazabilir mi çok ihtiyacım var tecrübelerinize şimdiden teşekkürler....

canım senin derdine derman olurmu bilmiyorum ama evet acılarımız hep çok taz. ben de 56 gün önce bebeğimi kaybettim aniden hiçbişeyi yokken 32. haftada birdenbire sancıalrım başladı ve plesanta dekolman yani plesantanın erken ayrılması sebebiyle ebebğim hastaneye gittiğimizde haayatını kaybetmişti dünyam başıma yıkıldı.özlemle bekeldiğim oğlum artık yoktu. hala kendimde değilim. herşeyi hazırdı oğlumun bir tek o eksikti.onu bekliyoduk ama olmadı. birdenbire kaybediverdik onu.çok ağladım hala da ağlıyorum am geri gelmiyo. vakit nasıl geçicek bilmiyorum. sen d ebenim ya da aynı durumu yaşayan diğer arkadaşlar gibi bi an önce acını başka bi bebekle dindirmek biraz da olsa teselli bulmak istiyosun. ben d eaynıdurumdayım. seni çok iyi anlıyorum.ban kendi doktorum çok istiyorum diyince dikişle rproblem olurmu diyince olmaz dedi 6-7 ay yeterli genelde ehrkese d e6 ay demişler. ama ben bi profa gittim o 1 sene en kötü 9 ay dedi. çünkü çok gençsin diyo. ki bence öle değil 26 yaşındayım.32-35 olsan 6 ay derdim dedi. demekki yşım geç olsa öle dicekti.ama yapılması gereken şeyler var. şimdi haöilelikte kilo aldık ben diyetteyim spora başaldım 80le doğuma girdim şimdi 69 kiloyum ve 63e kadar düşmeey çalışıcam. çünkü kilo herşeyi tetikliyo.sonra profa gittim kan sayımı yapıldı kanım normale dönmüş çünkü ben sezeryan sırasımda tansiyonum çok yükselmiş gebelki zehirlenmesi yaşanmaya başlanmış ev çok kan kaybetmişim plesanta ayrılması sonucu geç kalsaymışız ben de ölebilirm,işim.smear testi yaptı 40 gün geçince doktorum. sonucunu öğrenicem ve ben martta chek-upa giricem bi sorun varmı dikakt etmem gereken bilek istiyorum. ve kan pıhtılaşma testi ayptırıcam bence sende yaptır. zaten doktor de söyler.emin olmak istiyorum. çükü bu kez bebğimi sağlıkla kucağıma almak istiyorum.ama burda 4.5 .ayda sezeryandan sonra hamile kalan çocuğunu doğurmuş ve hatat hamile olan arkadaşalr var.uamrım bizde öyle oluruz. bi d eisteyince hemenmi olucak acaba. karnımız büyüyene kadar da 4 ay geçecek. uamrım tekrarRabbim bebiş ya da bebişler verir d ebizler de teselli oluruz en azından. aama zaman geçmiyo Allah ayrdım etsin hepimize.sana da sabır diliyorum canım

CANLARIM BENDE 40 GUN ONCE KAYBETTIM MELEGIMI ve bende sızler gıbı ıkıncı bır bebegı hemen ıstıyorum sweetybaby sana doktorun mu söyledı bu testlerı yaptırman gerektıgını benı bu konuda bılgılendırırmısın

Merhaba arkadaşım bende yarın 1 ay olacak oğlumu kaybedeli doğumuma az kala kaybettik bizde.Sezeryan oldum doktorum 6 ay sonra tekrar hamile kalabileceğimi 3 ay öncesinden folik plasa başlamamı ve çapada yaptırmamız gereken testler verdi bu testlerden sonra doktoruma gideceğiz.Bebeğim oldukca sağlıklıydı nedeni bilinemeyen bebek ölümü dendi otopsi yapılmasını istemedim ama çoğu kez kalple ilgili oluyomuş.Gerçi bunlar bahane Takdir böyleymiş bizim evlatlarımızın ömrü bu kadarmış.6 aydan sonra bizde düşünüyoruz Rabbim kucağımızı boş bırakmasın sağlıklı bebişler nasip etsin hepimize

CANLARIM BENDE 40 GUN ONCE KAYBETTIM MELEGIMI ve bende sızler gıbı ıkıncı bır bebegı hemen ıstıyorum sweetybaby sana doktorun mu söyledı bu testlerı yaptırman gerektıgını benı bu konuda bılgılendırırmısın

hangi testleri canım. kan sayımı ve smear mi evet doktorum dedi. kan kaybım olmuştu doğumda kanıma bakıldı normale dönmüş smear yaptı onda da sorunçıkmadı Allah şükürler olsun ama ben mart ayında check-up yaptırcam kendim ve kan da phtılaşma olup olmadığına baktırıcam. içim rahat etmeli çünkü doktorum baktır demişti.senin neden oldu canım. kaçıncı haftadaydınız. sebebi bellimi.

kalp yetmezlıı vardı canım 38. haftasında aldılar sezeryanla

Merhaba...cok uzuldum canım...bende 3 sezeryan yasadım 2 sını kaybettım..2cı sezeryandan sonra mınık oglum 14 aylıkken hamıle kaldım dıkıslerım agrıyordu ama hamıleydım ogluma kardes gelıyor dıye sevınclıydım..ve erken dogumla kaybettım onuda:-( yneyse kısacası 4cu ayında bıle hamıle kaln var hıcbısey olmuyor..tıp cok ılerlıyor cunku....ben ılk bebegımı kaybettıgımde ıkıncıyı dusunmedık esımle 1 yıl bebekten bıle bahsetmedık ıkı arkdas gıbıydık zaten....bızı cok etkılemıstı...sızı tebrık ederım cesaretınızden dolayı......bız cok cokmustuk bebek fılanda gormek ıstememıstım ben yıkılmıstım cunku.....allah gonlunuze gore versın......

benim arkadaşım sezeryanla doğum yapmıştı ama doğumdan 3 ay sonra sürpriz şekilde tekrar hamile kaldı ve problemsiz turp gibi bi tane daha bebek doğurdu

bubölüme girmek hiç istemiyorum okuduklarımdan dolayı ağlamaktan helak oluyorum bebeğini kaybeden annelere allahtan sabır ve rahmet diliyorum tıkandım ne diyebilirm mafoldumben mafoldumben

hangi testleri canım. kan sayımı ve smear mi evet doktorum dedi. kan kaybım olmuştu doğumda kanıma bakıldı normale dönmüş smear yaptı onda da sorunçıkmadı Allah şükürler olsun ama ben mart ayında check-up yaptırcam kendim ve kan da phtılaşma olup olmadığına baktırıcam. içim rahat etmeli çünkü doktorum baktır demişti.senin neden oldu canım. kaçıncı haftadaydınız. sebebi bellimi.

CAnım kan pıhtılaşması ve kromozomlara bakılacak bir sorun var mı diye çapada ve birkaç hastanede daha yapılıyomuş.Randevu alabilirsek eğer çapaya gitcez.bakalım bu aya inşallah

basin sag olsun canim.bende 7 yil once sezeryanla dogan bebegimi kaybettim.acini anlaya biliyorum ama benimki biraz farkli benim bebegim 2 yasinda vefat etti.hemen birtane daha bebegim olsun istedim 3 ay sonra hamile kaldim yeni dogan bebegime farkli bir isim vermeme ragmen hep onun ismiyle hitap ediyordum ama zaman herseyin ilaci tabiki unutmuyorum yavrumu cok hemde cok ozluyorum sadece onun yokluguna alisiyor insan.sezeryan konusuna gelince dikislerin normalse hic korkma sezeryanda 3 fazla dogum yapmayin derler ama ben 4 ay once 4.bebegimi dogum yaptim. :nazar:

SECDENUR bız bebegını kaybeden annelere allah sabır versın bızlerde acımızdan dolayı hemne bır kardes ıstıyoruz cennettekı meleklerımıze benın sezeryanla oldu dogum ve hemen öldü bebegim hıc göremedım bıle acımı tahmın edebılıyorsundur.... bende bır ıkı ay sonra tekrar hamıle kalmak ıstıyorum ınsallah bır sorun cıkmaz ... hamıle kalmadan önce yaptırılması gereken testler falan mı var hıc bır sey demedı bana doktorum

betülcüm sen bebğini kaybedeli nekadar zamn oldu. 1-2 ay sonrası erken diilmi canım. şimdi kaç ay geçti bilmiyorum gerçi ama.inşalalh duaalrımız gerçe olur.

betülcüm sen bebğini kaybedeli nekadar zamn oldu. 1-2 ay sonrası erken diilmi canım. şimdi kaç ay geçti bilmiyorum gerçi ama.inşalalh duaalrımız gerçe olur.

51 gun oldu canım ama dayanamıyorum ne yapım hemen bır tane daha yapmak ıstıorummm allah saglıklı sekılde kucagımıza almayı nasıp etsın cok kısı var kulupde sezeryandan sonra hemen hamıle kalan örnegın secdenur 3 ay sonra hamıle kalmıs ınsallah dua edın bıze

Canım secdenurun bebeği 2 yaşında vefat etmiş, bebeğinin vefatından 3 ay sonra tekrar hamile kalmış. Acını ve yeniden anne olma arzunu çok iyi anlıyorum. Ben de sezeryanlı bir melek annesiyim.Lütfen çok acele ederek kendini de doğacak bebeğini de riske atma.

ooffff allahım sabırların en buyugunu ver bızlere düşündümmmm ve 6 ay bekleme kararı aldım ya bana bırsey olursa esım o zaman kahrolurum ben dıyoooo allah herseyın hayırlısını nasıp etsınnn....acele ıse seytan karısır derler...

Merhaba arkdaslar...secdenur bana ozelden yazabılırmısın bıseyler sormak ıstıyorumsana 4cuy sezeryanımı oldum dedın dr rısklı fılan demedımı yada dıkıslerınde bı problem oldumu burda dr kanama olabılır demıstı bana bende 3 sezeryan oldum 2sını kaybettım benı tesellı etmek ıcın soyledıgını dusunmustum o acımın ıcınde ama 6kez bıle ssezeryan olan hastam var demıstı dr bana ben cok sasırmıstım ama kendı acımdan soramamıstım sımdı dusunce merak ettım 6kez bıcak altına yatmak bılemıyorum o kesıle kesıle harap olmuyormu dıkısler nasıl tutuyorkı? Bılgı verırsen sevınırım canım....

Betul bencede cok erken hem psıkolojık olarak hemde fızıksel olarak hazır degılsındır kolay sey yasamıyoruz sonucta sen sabırsızlanıyorsun kucagına bı bebek alınca tesellı olacak dıyorsun ama olmuyor elbette acını dunyaya gelen bebegın azaltıyor ama ben oglumu kucagıma aldıgımda sevınemedım hep gozumun onune ılk bebegım geldı ona hakszılık etmısım gıbı hıssettım ılk bebegımın kokusunu duydum hep bebegıme baktıkca kokladıkca ılk bebegım gelıyordu ve ben aklımı oynatacak gıbı oluyordum aglıyordum halende aglıyorum hep kıyaslama yapıyorum...dıkıslerın bı ıyılessın once 6 ay bekle 6 dedıgın nedırkı benım oglum yasasaydı eger 5,5 yasında olacaktı koskoca 5 yıl ne cabuk gectı ama donup arkama baktıgımda neler kaybetmısım onu goruyorum ılk basta saglıgımı....bıraz zaman ver kendıne canım....ınsallah kavusacaksın ve melegın bı kardesını mutlaka yollayacaktır sana unutma....

bılıyorum canım ınsallah sana da allah sabır versın senınkı hıc kolay degıl allah sabrını verıyoo canımm...senın sımdı varmı bebegın..merak ettım o kadar yasadıklarından sonra

X