karnınız kaçıncı haftada çıkmaya başladı nezaman çatlak kremine başlanmalı

Selam kızlar, inanmayacaksınız ama benim karnım 9. haftadan itibaren çıkmaya başladı o gün bugündür hamile pantolonu giyiyorum. şimdi karnım daha da büyüdü herkes hamile olduğumu anlıyor, daha 13 haftalık dediğimde de şok oluyorlar :) toplam 3 kilo aldım ama karnım kocaman bişey oldu valla...
Çatlak kremi olarak ben de lierac kullanıyorum şimdilik. 10. hafta başlamıştım kullanmaya, baktım ki gidişat çatlaklara doğru gidiyor... Zaten acaip kaşıntı oluyor krem sürmesem mahfolurum heralde...

evet lierac çok pahalı geliyor çünkü göbek kocamanken iki üç günde bitiyor nerdeyse:/

tekin acarın indirimi olmuş baya ucuza satılmış onu da kaçırdım, mustela daha uygun bir de onu deniyim dedim en son.
33 hafta oldu çatlamadı ama çatlayanlar 37.,38. haftada çatlıyormuş zaten:KK43:

bende mustelayı duymuştum.fiyatı nekadar acaba.bilen yazabilirmi.

15 haftalığım... böyle hafiften bir çıkıntı görünmeye başladı...

Lierac kullanıyorum 2.aydan beri ama badem yağı da yeterli diyorlar :CüvCüv:

bende mustelayı duymuştum.fiyatı nekadar acaba.bilen yazabilirmi.
fiyatlar sürekli değişiyor, mustelayı ben 72 tl ye aldım, 200 ml, lieracı 65 tl ye alıyordum 100 ml.

lieracı beğendim ben ama çok çabuk bitiyor, kalça baldır şu bu için en azından daha uygun bir ürün kullanılmalı.en azından yağ sürülmeli ben yağla çok rahatsız oluyorum süremiyorum pek.

yaaaa bende 11 haftalık gebeyim 5 kilo verdim kusmalar falan derken ama karnım çıktı sanki mümkün mü bu haftada böyle olması ya :ecrin_bebek:

ben hiç çatlak kremi kullanmadım çatlamadım.ve karnım 7.ayda çıktı tam olarak.şuan doğuma son 4 haftam kaldı ve çatlamazsam iyi olur dua ediyorum:jeyyar:

arkadaşlar çatlak birazda bünye meselesi hatta irsilikde söz konusu..
kişi zayıf olupda çatlayabilir çok kilolu olabilir ama çatlamaz derinin elastikiyetide önemli ben 7 aylığım söylenilenler gibi çatlamadım üstelik 87 kiloyum damarlarım belli olmaya başladı o kadar..
kakao yağı kullanıyorum 5 aydan beri.. memnunum ama bana söylenen o bölgeyi nemli tutmak önemli şu bu yağı farketmez..:emir_bebek:

Valla ark.lar bende 28 haftalık gebeyim 3. ayımda krem sera kullandım :) sadece karnımda kullanmıştım şuan karında çatlagım yok ama gögsüm hiç aklıma gelmemişti o yüzden şuan gögsümdeki çatlaklarla ugraşıorumm fena duruolar valla senağlama .Şuanda sadece badem yagı kullanıorum

ben de mustela kullanıorum 75 e almıstım galıba benım ıc karnım genıs galıba cunku yenı belırgınlestı ben 6haftadır kullanıorum suan 21 haftalık olduk artık karnım gerılıo bunu hıssedıorum kullanmazsam catlarım cunku cıldım cooook kuruu

arkadaşlar benim ilk hamilelikten biraz çatlak var şimdi ikinci hamileliğim. Yeni Çatlaklar oluşurmu krem kullanmalımıyım. 8 haftalığız. nezaman başlamalıyım.

ben 32.haftamdayım.13.haftadan bu yana krem kullanıyorum.hatta kullanmadığım şey kalmadı diyebilirim,çatlak kremleri,bağdem yağı ve hatta vazelin.cildim aşırı kuru. şimdiye dek 9 kilo almama rağmen müthiş çatlaklarım var.

selam kızlar ben 16haftalık hamıleyım karnım hafıften cıkmaya basladı 5haftaya5ncı aya gırcem 5.ayda tam cıkarmı karnım 57kıloyla hamıle kaldım sabah kalktgmda 61gelıyorm daha cok kılo alırmıym. catlak kremlerı kullanmay baslYaymmı kasntm olyo hafıf catlakta

bıde sındırm sorunu cok yasıyorm tuvalete cıkamıyorm kızlıgmdada aynydm sababahları 61gun ıcınde tabı bu artyo ve hıc wcye cıkamıyorm taa ertesı gun sabah cıkyorm oda ılacla cıkıyorm bı onerınız olurmu

bıde sındırm sorunu cok yasıyorm tuvalete cıkamıyorm kızlıgmdada aynydm sababahları 61gun ıcınde tabı bu artyo ve hıc wcye cıkamıyorm taa ertesı gun sabah cıkyorm oda ılacla cıkıyorm bı onerınız olurmu

Aynı sorun bende de var hem de yıllarrrrdır.. Mutlaka su içmelisin - standart öneri- salata tabağını şöyle iştahla bitirmelisin ;sevdiğin gibi olsun bol yeşillik havuç -fazlası zarar- turp, sirke nar ekşisi limon...., yoğurt yemelisin günde iki kase , meyve yemelisin lifleri ve kabuklarıyla beraber, yediğin besinleri bol boool çiğneyerek tüketmelisin ve yürüyüş yapmalısın . Ayrıca standart bir tuvalete çıkma zamanın olmalı: mesela her sabah işe gitmeden ya da kahvaltıdan önce gibi.Zamanla zaten sen istemesen de o saatte büyük tuvaletine çıkarsın.

inanmayacaksınız ama 1,5-2 aylık arası hamileyim. ama karnım 4-5 aylık gibi. ve ara ara karnımda kaşınmada oluyo. niye böyle oldum ben...

9 haftalıkken falan göbeğimin alt kısmı çıkmaya başlamıştı.. bende tedirgin oldum ama araştırınca normal olduğunu gördüm.. şimdide nerdeyse 4. ay bitecek hamile olduğum belli olmuyo.. akşamları yemekten sonra falan hamile oluyorum o kadar:)

bende 16.hafta içindeyim hatta bitmek üzere...karnım hafif çıktı ama çok çok belli olmuyor...çıplakken daha iyi belli oluyor :) benim de özellikle akşamları daha çıkık oluyor...

ben sanırım 14.haftaydı çatlak kremine başladım...55 kiloydum hamile kaldığımda ama çok kötü çok zor bir ilk 3 ay geçirdim ve 49 kiloya kadar düştüm...şu an 52 yim çok fazla kilo alacağımı da sanmıyorum...şimdilik çatlak yok umarım da olmaz...

X