karnınız kaçıncı haftada çıkmaya başladı nezaman çatlak kremine başlanmalı

xsxeker pembe

kzımı sen koru rabbim...
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
4.610
35
36
slm hamiş anniş ve hamişliğe aday arkadaşlar bişi mrak ediyorum ben 46 kg la başldım aslında 51den 46 ya düştüm neyse ama karnım sanki alt kasık bölgesi itibariyle var gibi benim hüsnü kuruntum diccem karnımı görenler başlamış çıkmaya diolar
neyse sizin karnınız ne zaman çıkmaya başladı ve nezaman çatla kremine başladınız

ben 8. haftadan beri yağlanıyorum ama 14. haftadan sonra hafif bi çıkıntı olarak başlıyo,ama sen zayıf bi hamilesin çok fazla kilo almazsın merak etme aya da alsan da çok belli olmaz ben de 44.5 la başladım şimdi 32. haftada 54 olmuşumdur sanırım. :)

benim 3 aylıkken göbeğim vardı, belim inceydi o sebeple çabuk çıktı sanırım.
12. haftadan sonra kullanmaya başladım, 30. haftadayım 12 kilo aldım:KK43:

bir de iş yerinde benden bir ay önce hamile kalan bir kadın vardı, ben her zaman ondan daha hamile göründüm, benim top gibi göbeğim vardı, onun ise hiç belli olmadan izne ayrıldı.

15 kilo almama rağmen 5.aya yakın çıktı göbeğim.Ben kremlere 6.haftada başladım ama bir faydasını göremedim,karnım harita gibi oldu şimdiden mafoldumben

sana bi tavsiye eğer çatlaklar hayatını kabusu olmasını istemiyorsan bence şimdiden başla ben bebe diye bi markanın çatlak kremini kullandım ve gerçekte işe yaradı sürdüğüm yerlerdee sana önerim aksatmadan kremle kendini yoksa sonuç kötü olabiliyor eğer göbeğinde,bacaklarında kaşıntı başladıysa bu çatlıyorsun demektir onun için şimdiden başlamanı tavsiye ederim vee inan doğum sonrasına kadar çatlaklar çok belli olmuyor ama sonrası kötü bi manzara oluyor :KK43: hayırllı doğumlar..

36.haftam bıtıyo 5 kılo aldım catlagım yok yan taraflarımda hafıf yarıklar var... yaklasık 6.aydan berı bebe yagı suruyorum. karnım oyle cok abartı buyuk degıl belkıde bu yuzden fazla catlamadım...

bne 22. haftamdayım badem yağı sürüyorum nerdeyse 16. haftamdan beri sürüyorum 8 kilo aldım göbeğimde daha bişey yok ama göğsümde hafif oldu oraya sürmemiştim göbeğime bol bol sürüyorum badem yağını inşllah faydası olur şimdi badem yağım bitti bi daha alırsam badem yağıyla susam yağı alcam bi kere bi dokto öyle demişti hamile kalmadan önceden aklmda kalmış ne denersem fayda azcık azaltsa bile benim için kardır

slmlar.. ben ilk hamile olduğumu öğrendiğim andan beri(4.hafta) jhonson bebe yağı ile yağlanıyorum. 5. ayımdan itibaren göbeğim çıkmaya başladı. 55 kilo ile başladım hamileliğe.. 38. haftamdayım 64 kiloyum şuan..
hayırlı doğumlar..
sevgiler..

bu arada bebe yağını hersabah banyodan sonra kullanıyorum. ve hç çatlamadım..
işe yaradı..
kesinlikle tavsiye ederim.

kızlar bu çatlama olayının ne genetikle ne kiloyla ilgisi var. annemin ablamın kızkardeşimin karınları harita gibi ve sarkık. ama bende sıfır :) oysaki ilk hamileliğimde tam 30 kilo aldım. 62den 92ye çıktım. bi düşünün. ama hiç çatlağım yok. benim bi tek yaptığım şey karnımı hep nemli tutmak oldu. elime hangi krem geçiyorsa sabah akşam hiç üşenmeden son 4 ay boyunca sürdüm karnıma. herkesin biyolojik yapısı farklı. kimi en pahalı marka nemlendiricileri kullandığı halde çatlıyor kimisi hiç kullanmasa bile çatlamıyor.

Ben de 3 uncu ayımdan berı mustela adlı kerı her sabah karnıma goguslerıme ve kalcalarımın yan tarafına suruyorum su an ıcın catlamdım ama karnım yuvarlak degıl cok yayvan belkı de ondandır

Kızlar bir eczane sitesinden alpin premama adında bir hamile çatlak kremi aldım lierac kullanıyordum bıraktım söylenenlere göre çatlakları yüzde yüz engelliyormuş çok memnunum paylaşmak istedm tenimdeki gerinlik gitti ve sürekli yumuşacık harika krem inş çatlaksız biter hamileliğim 7. aydayım.

3. ayım yeni bitti ama 2.aydan beri banyo sonrası Lierac ve Johnson'ın bebe yağını kullanıyorum. 2 akşamdır bacaklarım kaşınıyor deli gibi ! Johnson'ı sürdüm ama kaşıntısı geçmedi.
Bacakta kaşıntı olmasının hamilelikle ilgisi aklıma gelmediği için öylesine sürmüştüm, önceki yazılanlara bakınca fark ettim. bilmiyorumkismile
Yani bu bacaklarımın şişeceği anlamına mı geliyor?

ben de 4. ayda lierac almıştım o tüp bitene kadar kullandım ama pahalı olduğu için bebe yağına döndüm henüz bi çatlama yok 35. haftadayım bilmiyorum bundan sonra çatlar mı ama öyle düzenli bi şekilde de sürmüyorum yağı aklıma eserse

ben de 4. ayda lierac almıştım o tüp bitene kadar kullandım ama pahalı olduğu için bebe yağına döndüm henüz bi çatlama yok 35. haftadayım bilmiyorum bundan sonra çatlar mı ama öyle düzenli bi şekilde de sürmüyorum yağı aklıma eserse

evet lierac çok pahalı geliyor çünkü göbek kocamanken iki üç günde bitiyor nerdeyse:/

tekin acarın indirimi olmuş baya ucuza satılmış onu da kaçırdım, mustela daha uygun bir de onu deniyim dedim en son.
33 hafta oldu çatlamadı ama çatlayanlar 37.,38. haftada çatlıyormuş zaten:KK43:

benim karnım 30.haftada falan çıkmaya başladı o yüzden karnım hiç çatlamadı şuan 38.deyim karnım da değil ama göğüslerimde ufak ufak olmaya başladı sanki:KK43: ne hamilelikte ne de öncesinde hiç kremsiz gezmedim ama 17 kilo aldım :KK43:

X