Doğuma Hazırlık Kızçeme isim acil..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Yanlış anlama canım, ama Asya benim pek beğendiğim bir isim değil.
Sonuçta Afrika, Avrupa gibi bir kıta ismi, bana pek anlamlı gelmiyor..
Onun dışında Asya bu aralar gözde isimlerden biri. Herkeste olan isimler bence pek hoş değil.
Haa gözde demişken.. Gözde çok tatlı bir isim bence! Önerimdir.

asya mitolojik bir isim diye sevdik aslında,
ASıA (ASYA): Okeanos ile Ethys’in kızı. Asya kıtasına adını koydu. diye geçer mitolojide...gözde de çok var etrafımda,ama önerin için sağol..yine de açığız fikirler,doğana kadar zamanımız var :KK66:

Yanlış anlama canım, ama Asya benim pek beğendiğim bir isim değil.
Sonuçta Afrika, Avrupa gibi bir kıta ismi, bana pek anlamlı gelmiyor..
Onun dışında Asya bu aralar gözde isimlerden biri. Herkeste olan isimler bence pek hoş değil.
Haa gözde demişken.. Gözde çok tatlı bir isim bence! Önerimdir.

Ahhh canım benimmm:ecrin_bebek:

bence asya çok güzel Türklerin ata yurdu benim ayrıca ilayda ve alara da hoşuma gidiyo

alara yı ben de seviyorum çok da istedim ama eşim onu daha anlamsız buldu,asya daha ağır basıyor şimdilik :)

arkadaşlar yazdığının isimlerin çogunun anlamı yanlış.dikkat edin.arapçadan türkçeye çevrilen isimler çok sakıncalı bence.anlamları bildiğimiz gibi olmayabilir.inanmazsanız araştırın biraz.en çok bilinen günümüzde moda olan 'ecrin ' ismi gerçekte ücret demekmiş.ve nedense genelde ecrin ismindekiler çok aglarlar ve iştahsız olurlar.(istisnalar hariç) isimlerin kişiliğimize etkileri vardır.mesela kızınızın ismini iklim koyarsanız değişken bir ruha sahip olabilir.peygamberimiz de bazı isimleri uygun bulmamış değiştirmiştir.
tuana aleyna gibi birsürü ismin bilinen anlamlarının dışında manası olduğu ispatlanmış.araştırılması gereken bir durum.

Buna ben de katılıyorum. Özellikle son dönem isimleri mutlaka cennette birşey anlamına geliyor. Ama aslı yok. Ben de kızıma isim arıyorum. Çok araştırdım karşılaştığım formlarda gördüm ki anlamı şu denilen isimlerin anlamı aslında o olmayabiliyor. Mesela son dönemde yaygın olan Ceylin ismi 'cennet kapısı' denmiş ama aslında 'yengeç' demekmiş. Yani diyeceğim tek bir yorumla yetinmeyin. Bilinen, gerçek anlamı kesinleşmiş isim koyun mutlaka.

slm bende 37 haftalık hamileyim.Bir kızım olacak adı"BERRA"

selam arkadaşlar, benimde iki kızım olacak kısmetse.isim bakmaya başladım yavastan.
canım Berra adını bende cok beğenirim ama anlamı nedir acaba?sen biliyormusun.
benim babanemin kuzeni vardı ondan seviyorum ama anlamını bilmiyorum

selam arkadaşlar, benimde iki kızım olacak kısmetse.isim bakmaya başladım yavastan.
canım Berra adını bende cok beğenirim ama anlamı nedir acaba?sen biliyormusun.
benim babanemin kuzeni vardı ondan seviyorum ama anlamını bilmiyorum

ya canım iki mesaj altında yazmışsın simdi gördüm:))

derin , su , rüya , hayal , efsun , akasya , karmen (bu ismi gecenlerde duydum kıpkırmızı anlamına geliyomus ilgınc geldi bana tabı sıze kalmıs) , olgu , özüm , dila , öykü , ırmak... aklıma geldıkce yazarım insallah cok saglıklı olur kızınız :CüvCüv:

aaa bide rima duydum ırmak mı akarsu mu oyle bı anlamı vardı cok begenmıstım bu ismi
RıMA

Ben 33. haftadayım ve maalesef bizde isim bulamıyoruz. Bulduğumuz isimler öğretmen olduğum için ya birini çağrıştırıyor ya da eşimle anlaşamıyoruz ama eşim beğenseydi Arya koymak isterdim. Şımdilik Mina olcak gibi görünüyor. ALYA yı çok sevmiştim okulda dalga geçerler diye eşim vazgeçirdi.

Ben 33. haftadayım ve maalesef bizde isim bulamıyoruz. Bulduğumuz isimler öğretmen olduğum için ya birini çağrıştırıyor ya da eşimle anlaşamıyoruz ama eşim beğenseydi Arya koymak isterdim. Şİmdilik Mina olcak gibi görünüyor. ALYA yı çok sevmiştim okulda dalga geçerler diye eşim vazgeçirdi.

bizde de aynı sorun var..hiç bi simi beğenmiyorum ben beğensem de eşim beğenmiyo..:KK43: bana kalsa zeynep ya da melek koyardım ama..

asu:azgın,huysuz at dmekmiş..biz de beğenmiştik ama anlamını görünce kalakaldık akannehir

eylül de klişeleşti gibi geliyo..o derin anlamını duyan duymayan eylül koydu çocuğuna...ecem ismi -m eki aldığı için hoşuma gitmiyor ece daha hoş gibi..ama öyküye diyecek sözüm yok,gerçekten güzel iisim ve kızlara çok yakışıyor bence...okyanus da tuhaf sanki ya...

Arkadaşlar benim favori isimlerim

BURÇıN BAHAR FULYA BERAY SEVıN ,ÖZELLıKLE SEVıN PEK DUYULMAMIŞ....

Burda yazan Asya ve Asu isimlerinin yerine: Akasya ve Asude.

Asude = Farsça -> Dinç, huzur içinde,
Akasya = Yunanca -> Salkım ağacı

X