Doğuma Hazırlık Kızçeme isim acil..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
akasya ne yahuu olmadı çınar koyun bariii.. çocuklarınıza dalga geçilecek onur kırıcı isimler vermeyin lütfen.

Burda yazan Asya ve Asu isimlerinin yerine: Akasya ve Asude.

Asude = Farsça -> Dinç, huzur içinde,
Akasya = Yunanca -> Salkım ağacı

asude ismi gerçekten hoş...biz asu yu düşünmüştük kısa olsun diye ama onun da aanlamı çok kötüydü (azgın huysuz at :)) eşim uzun buluyo asudeyi...

teşekkür ederim hepinize sizin fikirleriniz bizim için önemli..en azından babasına isim öneriyorum,o onu da yapmıyo üstüne bir de beğenmiyo :eek:klava:

nazlı ve nil çok güzel gerçekten..anneanne ve babaanne sya yı beğenmedi..biz hala kararsızız kafamçokkarıştı

Canım sakın üzülme güzel bir isim bulacaksın içinize sinen önemli olan önce senin ve eşinin beğenmesi biz 2-3 isim değiştirdik hala beğendiremedik :KK70: Son zamanlar Mira ve Mina ismini de duydum..

mina güzel geliyor kulağa..mira da değişik aslında..mina mine ye çok yakın gibi...off çok kötü bi durum ya..33+4 deyim :KK43: azcık kaldı...

Darısı başıma canım benim daha 21 sağlıklı olsun Allahtan eşim isim olayını bana bıraktı gerçi kolaya mı kaçtı bilmiyorum ama bana dediği isim vermek %90 annenin hakkı babaya %10 der.. Bizdede anane babaanne daha çok karıiıyor esimden.. Berra ve berre de var aklıma geldikce yazıyorum bende keşke yardımım olsa.. Ama içine sinen oldumu kım ne derse desin onu koy :) Benim ASEL'i koyacağım gibi..

karar verdiysen çok güzel..dediğin gibi insanın içine sinmesi lazım..benim eşim bişi beğenmiyor :KK43: önerisi de yok zaten..berra da güzel aslında..lina ve alya ya takıldım..anlamlarını bi araştırayım bari..

Ben hep şeyi düşünerek karar verdim Hani ilerde kızıma seslendiklerinde kulaga güzel geliyor mu ? Belki saçma ama hep öyle yaptım.. :) Mesela Berra da benim aklımda 2 isimli olabilir diyorum.. Berra Hanım.. Lina Hanım dısından söyle hep bunları :KK70:

ben DAMLA ismini çok beğenirim
ama kendi adımda güzel Meltem =tatlı mevsim rüzgarı demek :1rolleyes:

evet haklısın..:) ben iki sism düşünmüyorum zor oluyor cidden..hep tek isim söyleniyor...ama hanım ı ekleyerek düşünmek doğru bence de :)

Bulduklarımı seninle paylaşıyorum umarım fazla mesaj atmamısımdır..

ARNıSA: Çok namuslu kadın
ARSU: Su kadar berrak
AYDA: Dere kıyılarında yetişen bir bitki

BELEN: Bel, geçit; ıki dağ arasından geçen yol
BELFÜ: Kar tanesi
DÜŞÜM: Hayalimdeki, düşlediğim, istediğim anlamında

HESNA: Güzel,hanımefendi kadın.
NEVA: Ses, ahenk; Güç, zenginlik, servet; Nasip; Türk müziğinde bir makam
NÜKTE: ınce anlamlı, düşündürücü şaka söz

VERDA : Gül.

SENA, RANA..

Evet iki isim erkeklere yakışıyor ama kızlara yakıştıramıyorum nedense

aslında kızlara isim seçeneği çok..ondan bu kadar takılıyoruz..dediğin gibi erkeklere iki isim güzel oluyo..
ayda ve rana çok hoş...

nisa;kuran_ı kerimde 4. sure ecrin;ALLAH'ın hediyesi eslem;ALLAHAa teslim olmak anlamında bunlarda benden bende hamıleyım ama cok kuuk daha 5 haftalıgız kızım olursa bunlardan bırını dusunuyorum ama

nisa;kuran_ı kerimde 4. sure ecrin;ALLAH'ın hediyesi eslem;ALLAHAa teslim olmak anlamında bunlarda benden bende hamıleyım ama cok kuuk daha 5 haftalıgız kızım olursa bunlardan bırını dusunuyorum ama

Canım burada bir çok arkadaşımız uyarıp söyledi ama gözünden kaçmış olabilir ben tekrarlamak istedim. Ecrin aslında ücret demekmiş bizlerde burdan öğrendik. Sadece bilgi açısından söylüyorum.

evet yenı okudum yazdıktan sonra gördüm ama kuran-ı kerimde geçiyor doğruda olabılır bılmıyorum kızım olursa bende dusunuyrum bu ısmı koymayı ama ıyı bır arastırayım bari

kızlar ya... mafoldumben asya dan da vazgeçtik..şimdi yeniden başa döndük...ne koycam ben kızçeme ya? öyle güzel bi isim olsun ki...

X