Doğuma Hazırlık Kızçeme isim acil..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
kızlar nacizane fikrim bir kız çocuğuna en çok yakışan isim elif.... anlamıda güzel ince uzun ışık saçan güzel kız demekmiş. üstelik dinimizce de kabul görmüş güzel bir isim....

elif kardeşimin adı,yoksa ben de çok seviyorum elif ismini...kızlara çok yakışıyor.

benım onerebılecegım ısımler oyle cok farklı ve degısık degıller...
ıpek (benım melegımın adı olucak kısmetse)
duru
derin
alya
ceren
burçe
serra
bu ısımler hosuma gıdıyor

ipek ismi cidden çok güzel,aklıma duru yatıyo gibi :) alya da yabancı bi ismmiş gibi geliyor bana nedense...

ALARA: süs,bezek,kırmızılı.
ALYA: yüksek yer,gök.
ASEL: bal,cennetteki dört sudan biri.
MELıS: bal ,bal arısı.
ELVıN: cennet çiçeği,cennetteki dört sudan biri.
DERıN: sığ olmayan.
DURU: saf,berrak.

arkadaşlar anlamları konusunda yanılıyorsam lütfen düzeltin ve de bunlardan hangisini seçmemizi önerirsiniz belirtin lütfen...

bence duru güzel bir isim anlamı da güzel.birgün kızım olursa ben selcan ya da asya koymayı düşünüyorum.bu arada benim adım da selcan.

kendi ismini mi koyacaksın? ilginç ama güzel bi fikir.duru ismi bizce de hoş gibi..ama karar vermek çok zor ya...:KK43:

canım duyulmamış bir isim demişsin ama duru şu an çok muda olan bir isim yani kızının akranlarından bu isme sahip olacak olanlar olacaktır büyük ihtimalle...benim fikrime gelince buğlem olabilir bi arkadaşım koydu.gülfem olabilir (kızıma koyacağım bu ismi yıllardır kararım bu).

datce83'e katılıyorum.. Duru ve Derin gibi isimler çok marjinal ve artık herkeste bulunan isimler.
Sana kızımın ismi Esra'yı önerebilirim. Istediğin gibi Türkçe kökenli değil, ama güzel, dini bir isim.

Bu isimler Türkçe kökenli ve bence hoş
Aybala: Ay gibi güzel çocuk
Beliz: ışaret, iz, mucize
Birce: Biricik, tek
Burçak: Baklagillerden, taneleri yemiş olarak kullanılan bir bitki.
Dolunay: Tam yuvarlak halde görünen ay
Elçin: Deste, demet
Esen: Sağ, salim, sağlıklı
Ilke,Ilkem: Temel düşünce, ana görüş ve inanış
Özden: Soyca temiz olan, kötülüğü olmayan
Tanay : Şafak ve ay.
Tanem :Benim tanem, birtanem
Tomris :peçenek Türklerindeki bir kadın kahramanın adı
Tümay :KK70:olunay
Türkiz: Arkasında Türk gibi onurlu iz bırakan.
Türkü: anlamı belli zaten..
Yazgı: Tanrı'nın isteği, kader, yazı, alın yazısı
Yelin: Rüzgardan gelen, rüzgara ait olan
Zeren :Zeki, anlayışlı

Umarım hoşuna giden bir isim olur bu listeden.

bence senin saydıkların içinde en güzeli ELVıN canım....

Dila...
Gökçe...
Eşva...
Sidelya...
Serenat Duru
bunlarda benim arkadaşlarımın kızlarının adı belki yardımcı olur...opuyorumnanaktan
Allah bir nefeste kurtarsınn......................

hira - su - şeker - duru -

ikizlerim olursa kız erkek. ata bey ve hira hanım koymayı çok istiyorum:)

beyna yı eledim..duru yu da :) sabriye-1970 arkadaşımın yazdıkları güzel ama eşime beğendiremiyorum bir türlü..

bir de bilse :KK70: ne önersem olmaz diyo.. ilk başta gökçe naz koymayı düşünmüştük,şimdi ondan da vazgeçti :KK43:

Ben de 9 haftalık hamileyim ve kızım olursa ıpek olacak ismi. Belki siz de beğenirsiniz?

acaba eşin daha oturaklı eski isimlerden falan mı istiyor.ayşe zehra zeynep gibi..

Beyna ismini beğenmiştin, belki Berca ismini de beğenirsin. Ben şahsen beğeniyorum.
Anlam: Yerinde tam doğru ve münasip.

Merhaba öncelikle Allah kurtarsın bende 21 haftalık hamileyim Allahın izniyle Kızım olucak adını ASEL koymaya karar verdik. Hem anlamı da cok güzel hem de pek duyulmamıs etrafımızda da duymadık. Gerçi "FINDIK" arkadasımız anlamını yazmış.

X