esinde sperm azligi olup normal yolla hamile kalan varmii

ayzun

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
420
7
41
merhaba arkadaslar ben 4 yillik evliyim ve 1 sene korunmayi birakip cocugumuz olsun artik dedik esimle 1 sene olmadi ben devamli kontrollerime gittim doktor hersey normal dedi.artik 1 sene dolunca doktor esine de bakmamiz gerek dedi ve esimde sorun cikti 2 milyon sperm morfoloji %3 cikti doktorumuz sadece tup bebek sansimizin oldugunu soyledi ve kesinlikle normal yolla olmaz dedi.neyse hemen tedaviye basladik ve doktor gencsiniz 27 yasindayim onun icinde sansiniz yuksek demisti.tedavi cok iyi gitti her sey guzeldi ama ne yazikki negatif sonucu aldik cok uzulerek tabiiki yasayanlar bilir.umidim tamamen bitti.cok uzulduk.benim sorum size sorunuesinde olup sperm azligi olup normal yolla hamile kalan varmi .doktor kesinlikle tup bebekten baska sansiniz yok dedi bize cunku.esime keci boynuzu icirdim 3 milyon oldu en son ama bunun bisey fade etmedigini istersen ikinci tup bebege baslayalim fln dedi doktor 3 ay sonra.normal yolla olmaz mi yaa

ayzun bizde de ayni sorun var bizimde 7 milyon ve 3 morfoloji . Bizede normal yolla cok zor dendi. Ben bugun ilk defa tup bebek tedavisine basladim . sen nerede yaptirdin tedavini ve ne kullandin?

merhaba arkadaslar ben 4 yillik evliyim ve 1 sene korunmayi birakip cocugumuz olsun artik dedik esimle 1 sene olmadi ben devamli kontrollerime gittim doktor hersey normal dedi.artik 1 sene dolunca doktor esine de bakmamiz gerek dedi ve esimde sorun cikti 2 milyon sperm morfoloji %3 cikti doktorumuz sadece tup bebek sansimizin oldugunu soyledi ve kesinlikle normal yolla olmaz dedi.neyse hemen tedaviye basladik ve doktor gencsiniz 27 yasindayim onun icinde sansiniz yuksek demisti.tedavi cok iyi gitti her sey guzeldi ama ne yazikki negatif sonucu aldik cok uzulerek tabiiki yasayanlar bilir.umidim tamamen bitti.cok uzulduk.benim sorum size sorunuesinde olup sperm azligi olup normal yolla hamile kalan varmi .doktor kesinlikle tup bebekten baska sansiniz yok dedi bize cunku.esime keci boynuzu icirdim 3 milyon oldu en son ama bunun bisey fade etmedigini istersen ikinci tup bebege baslayalim fln dedi doktor 3 ay sonra.normal yolla olmaz mi yaa

canım benim doktorun cok gaddar konuşmuş. sperm azlığında çocugun kesin olmaz diye birşey kimse diyemez bebeğin olması için tek sperm bile yetiyor. ama hamile kalma ihtimalin biraz düşükyoksa olmaz diye bişey yok aynı sorun bizdede var tedaviye başladık bakalım ne olucak

canım odert bizdede var ben tam 12 yıllık evliyim 3 aşılama 2 tüp ve sonuç malesef eşimin sperm say. 12 milyon hızlı hareket 0 bir daha denemeye gücüm yok sanırım ben hiç bir zaman anne olamicam rabbim sizlere yardım etsin kimsenin gözüne baktırmasın.

ayzun bizde de ayni sorun var bizimde 7 milyon ve 3 morfoloji . Bizede normal yolla cok zor dendi. Ben bugun ilk defa tup bebek tedavisine basladim . sen nerede yaptirdin tedavini ve ne kullandin?

cnm allah ins. cocuguna kavusmayi sana nasip etsin.ben istanbul avrupa yakasinda ozel gaziosmanpasa hastanesinde yaptirdim.ilk dogum kontrol hapina basladim vitamin fln verdi sonra gobekten lucrin ignelerini vuruldum.daha sonra adini hatirlamiyorum bi kac igne daha oluyorsun gobekten iki igne birden oluyor.sonra yumurta toplanmadan bi igne oluyorsun kalcadan ertesi gun yumurta toplaniyor 10 yumurta toplandi bende hemen dollendi 1 gun sonra transfer yapildi hersey o kadar guzel gittiki doktor kafaniza takayin hersey cok guzel dendi 4 tane tarnsfer yapildi o kadar dikkat ettim yattim sadece tuvalte ciktim ama ne yazikki negatiff

canım benim doktorun cok gaddar konuşmuş. sperm azlığında çocugun kesin olmaz diye birşey kimse diyemez bebeğin olması için tek sperm bile yetiyor. ama hamile kalma ihtimalin biraz düşükyoksa olmaz diye bişey yok aynı sorun bizdede var tedaviye başladık bakalım ne olucak

bilmiyorum cnm yaa direk oyle dedi iste yikildik tabii ins. tedavin basarili gecer guzel haberlerini aliriz cnm

canım odert bizdede var ben tam 12 yıllık evliyim 3 aşılama 2 tüp ve sonuç malesef eşimin sperm say. 12 milyon hızlı hareket 0 bir daha denemeye gücüm yok sanırım ben hiç bir zaman anne olamicam rabbim sizlere yardım etsin kimsenin gözüne baktırmasın.

cnm allahim hepimize nasip etsin anne olmayi seni cok iyi anliyorum ben 1. denmede yikildim ki denemiycem dedim bidaha dusun.korkuyorum cunku negatif sonucundan artik.gercekten zor allahim sanada yardim cok zor gercekten cocuk gorunce agliyorum

güzel dileklerin için teşekürler ayzuncuğum ben çocukları çok severim hele bebekleri ama sevmeye cesaret edemiyorum benimki yok diye bu sefer sevmeyincede acaba niye sevmiyo çekememiyomu o yüzden her topluma giremiyorum bazıları kasten insanın yarasına tuz basıyorlar bazen soruyorum kendime benim çocuğum olsaydıda arkadaşımın olmasaydı arkadaşım üzülmesin diye onun yanında hiç sevmezdim yeterki arkadaşım üzülmesin diye ama nerde onlarda bu akıl bunu bir çeken bilir.ALLAH işte böyle yapanların gözüne baktırmasın amiiiiin.

güzel dileklerin için teşekürler ayzuncuğum ben çocukları çok severim hele bebekleri ama sevmeye cesaret edemiyorum benimki yok diye bu sefer sevmeyincede acaba niye sevmiyo çekememiyomu o yüzden her topluma giremiyorum bazıları kasten insanın yarasına tuz basıyorlar bazen soruyorum kendime benim çocuğum olsaydıda arkadaşımın olmasaydı arkadaşım üzülmesin diye onun yanında hiç sevmezdim yeterki arkadaşım üzülmesin diye ama nerde onlarda bu akıl bunu bir çeken bilir.ALLAH işte böyle yapanların gözüne baktırmasın amiiiiin.

haklisin cnm bazilari inadina inadina soruyor sorunmu var senin cocugun olmuyomu diye ne acayip insanlar var aslinda kafadan atip takmamak gerekiyor burda okudum bende meryem suresi okuyup hamile kalanlar var vesile iste kim bilir belki bizide nasip olur sen de oku okudunmu bilmiyorum ama bende bir kac gun olu basladim allahim insalah kabul eder dualarmizi.

lütfen arkadaşlar zamanı var diye düşünelim Allah işallah hepimize yardım rtsin.Bilinki vermiyorsada onda kesin bir hayır vardır.Ama ne olursa olsun dua ve sabır çok önemli.Ayrıca gittiğim bir doktor sayı azlığıyla ilgisi yok bunu yapan 1sperm tane demişti.birçok arkadaşım birçok tedaviden sonra kendiliğinden hamile kaldı.zamanı gelmemiştir hepimiz için hayırlısı

ecrin.06
canım sen neden umutsuz oluyorsun ki.Lütfen eşinin sperm sayısı bizimkilere göre oldukça iyi. .sana tavsiyem ibrahim adnan saraçoğlu ile doğrudan görüşüp gerekli kürleri uygula. Benim eşimin sperm sayısı 2 milyon ben inatla kürleri uygulamaya devam ediyorum ki senin durumun çok daha iyi. .aramızda her hamile kalan bana umut oluyor...

ecrin.06
canım sen neden umutsuz oluyorsun ki.Lütfen eşinin sperm sayısı bizimkilere göre oldukça iyi. .sana tavsiyem ibrahim adnan saraçoğlu ile doğrudan görüşüp gerekli kürleri uygula. Benim eşimin sperm sayısı 2 milyon ben inatla kürleri uygulamaya devam ediyorum ki senin durumun çok daha iyi. .aramızda her hamile kalan bana umut oluyor...

canım senınkıde topıgı acan arkadasın esının spermlerı benım esımınkınden cokcok fazla ben bıle umutsuzluga kapılmıyorum ama tabı donem donem ınsan acaba mı dıyor ama cok sukur canım benım esımde 1-2 adet sperm cıkıyor ama yıkandıgında bu sayı45 cıkmıstı tup denemızde yanı ama ne yapalım buna cok sukur sonunda tese ıslemıne tutulmadık boyle dusun canım yaa bende 1aydır esıme kecı boynuzu ıcırıyorum suan sonuc nasıl bılmıyorum bundan sonrakı denememızde bakıcaz artık bır faydası olmusmu
boncukcugum sen esıne baska ne kurlerı ıcırıyon canım bana bılgı verebılırmsın umıt dunyası ıste belkı faydası olur enazından azda olsa kalıtelı sperm olması ıcın gayret edıyorum nasıp ıste

arkadaşlar benim eşimin ailesinde ben hariç üç kişinin daha çocuğu yok kaynım ve 2 görümcem benle dört kişi siz olsaydınız ümütsizliğe kapılmazmıydınız.

yaa ne alaka canım bak sımdı bırde tam tersını dusun bızdede esımın sulalesı bır dogurgan bır gorsen enaz gencleın bıle 2 cocugu var bızdede cocugu olmayan yok ya bız ne yapalım yanı mıllet dıyor bızde kısır olmaz bızım hepımız dogurganız ama bırsey tabı dıyemıoruz yanı
onların nıye olmuyor canım esının gen testıne bakıldımı canım bır problemmı var onlarda hayırlısı cnım yaa

haberlerde duyuyoruz kadın doğum yapmıs bebegini çop kutusuna atmış yada başka biyere....Bazen soruyorum neden istemeyen insanların çocuğu oluyorda isteyenlerin olmuyor diye...sonra korkuyorum bunuda veren Allah ve isyan etmek istemiyorum.benimde eltimin ikiizleri var ve karşılıklı dairelerde oturuyoruz. hergun beraberiz benim boyle bir sorunum var diye nekadar kendini çocuklarından geri çekicekki böyle bişey insanlardan istememmiz yada beklememmizde bencillik olur bence

haklisin cnm bazilari inadina inadina soruyor sorunmu var senin cocugun olmuyomu diye ne acayip insanlar var aslinda kafadan atip takmamak gerekiyor burda okudum bende meryem suresi okuyup hamile kalanlar var vesile iste kim bilir belki bizide nasip olur sen de oku okudunmu bilmiyorum ama bende bir kac gun olu basladim allahim insalah kabul eder dualarmizi.

canim meryem suresini okumaya basladigini yazmissin bende okumak istiyorum ama bulamiyorum internetten arapca yazili olarak var bana bu konuda yardimci olurmusun bir umut iste bugun negatif sonucunu aldim moralim bozuk :KK43:((

ayzun canim ayni problem benim esimdede var, ben bir sefer normal yoldan hamile kaldim ama 7 haftalik iken kaybettim, bir seferde asilamayi denedim ama tutmadi, bende burada almanyada yeniden doktorlarla konustum, ve banada tek sansimin tüp bebek oldugunu söylediler. Bana 100% ancak 1% dende az normal yoldan hamile kalabilirsin dediler. Artik bende biraktim düsünmeyi ve kararimi verdim, istanbul memorialde Subat ayinda basliyacam. tüp bebek tedavime, Allah insallah hayirlisini veriri hepimiz icin, hicbirimizin kucagini bos birakmaz insallah.
Sevgiler

canim meryem suresini okumaya basladigini yazmissin bende okumak istiyorum ama bulamiyorum internetten arapca yazili olarak var bana bu konuda yardimci olurmusun bir umut iste bugun negatif sonucunu aldim moralim bozuk :KK43:((

Canim cok üzüldüm, allah kolaylik versin ama ümidini bozma devam dene. Göreceksin hepimizin yüzünü allah bir gün güldürecek. Sen nereden katiliyorsun, nerede yaptirdin tedavini?

inş. dualarımız kabul olur bende daha 3 gün önce negatif sonuç alanlardanım 3. denememizdede olmadı malesef.ben meryem suresini soracaktım hergünmü okumak gerekiyo ne kadar okumak lazım inş Rabbim hayırlısıyla en kısa zamanda çocuk sahibi olmamız nasip eder.

Canim cok üzüldüm, allah kolaylik versin ama ümidini bozma devam dene. Göreceksin hepimizin yüzünü allah bir gün güldürecek. Sen nereden katiliyorsun, nerede yaptirdin tedavini?

saol canim ama umidimi yitirmeye basladim bu benim ikinci denemem ama olmadi yine dondurulmusla denedik. iki hakkim daha var ama yinede umidim yok cunku burada tek embriyo transfer ediyorlar turkiyedeki gibi degil en son care turkiyede de denicez sanirim bu arada isvecde yasiyorum.

X