Bebek Beslenmesi Gece beslenmesin, ne zaman kesmeli?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mirisa

❤❤❤
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
334
8
35
Kızlar oğlum 7,5 aylık ne zman gece beslenmesini kesicem acaba 1 kere uyanıyor ama alışırsada öylee gider diyorum siz ne zman kestiniz?Anne sütü değil ama ilk adım sütü!!

ayyy canım valla bilmiyorum ama Allah nazarlardan saklasın bebişin çok tatlı maşallahhhhhh yazmadan edemedim

benim bebişim 9 aylık.bunu ben de düşünüyordum doktorumuza sordum.bebekler geceleri 6 saat sonrasında acıkabilirlermiş.eğer uyanıp isterse ver demişti.bende alışmasından korkuyordum ama aç kalmasın kuzum diye verdim hep. yaklaşık 1.5-2 aydır kalkmıyo kendi kendine kesti.siz de bence bi süre bekleyin. aç kalmasın tosunlar.:emir_bebek:

Benimde 7,5 aylık ve geceleri 3 kez emmeye kalkıyor ben kesmeyi hiç düşünmedim, acıkıyorlarki uyanıyorlar bence bebek ne zaman isterse verilmeli

Benimde 7,5 aylık ve geceleri 3 kez emmeye kalkıyor ben kesmeyi hiç düşünmedim, acıkıyorlarki uyanıyorlar bence bebek ne zaman isterse verilmeli

Tam olarak öyle değil aslında. Bebekten bebeğe değişmekle birlikte bir süre sonra sırf alışkanlıktan emmek isteyebiliyorlar geceleri. Oruç tutanlar bilir ilk günler sahura kalkıp yemek yemek çok zor gelir ama ramazanın sonunda ister istemez sabahın 4 ünde uyanıp aç olduğumuzu farkederiz. Bu alışkanlığın sonucudur.

Annemin anlattığına göre ben 2 yaşına kadar gecede 4-5 defa uyanıp toplam 750 gram süt içmeden uyuyamazmışım (biberonla normal inek sütü) tabi annem uyanıp sütü ısıtıp hazırlıyor her seferinde... Bu ihtiyaç değil alışkanlık. İnşallah benim bebeğim de öyle yapmaz:) Yoksa kesmek çok zor gerçekten kıyamıyor insan. Anne çalışınca daha da zor oluyor.

kızlar ben araştırdım azcık hemşire bana eğer alışırsa 4 yaşına kadar devam ettirebilir ve odasını ayırman zor olur dedi benim oğlum uyanıyor ama 10 ml anca içip tekrar uyuyor yani aslında açlıktan uyanmıyor sabaha karşı uyanırsa acıkıyor ve içiyor ama bazı anneler 8 aydan sonra ayırıyorlarmış odalarını nasıl beceriyorlar anlamıyorum doğrusu.

benim kızımda 8 ayı doldurdu 9. ayın içindeyiz ama hiç düşünmedim gece beslenmesini kesmeyi
çünkü 3 aydan sonra bu zamana kadar gece 1 2 sefer uyanıp mama istiyordu
şimdi gecede 3 4 sefer uyanıyor birkaç haftadır böyle
bebekler zamanla kendi düzenlerini oturtuyorlar siz istesenizde istemesenizde bu böyle oluyor
ben geceleri bazen emzikle kandırmaya çalışıyorum eğerki uyanması açlık uyanması ise asla emzikle kanmıyor mama içmeden uyumuyor ama mamayı içince mışıl mışıl uyuyor
eğerki huysuzluktan uyandıysa emzgini alıp devam ediyor uyumaya

Bizim kız mama içiyordu,uyumadan önce iyi geceler maması içiriyordum,4,5 aylıktı gece beslenmesini kaldırdık,7. ayında da odasını ayırdık. Maşallah boyu da kilosu da üst sınırda :)

benim fikrim bir yaşından önce kesilmemeli 1.5 yaşını da geçirmemeli..

çünkü gece beslenmesi çocuğun gelişimini olumlu etkiliyo .. bi yere kadar tabi..

benim fikrim bir yaşından önce kesilmemeli 1.5 yaşını da geçirmemeli..

çünkü gece beslenmesi çocuğun gelişimini olumlu etkiliyo .. bi yere kadar tabi..

çok doğru bende gece yediklerinin yaradığına inanıyorum çünkü gündüz çok hareketli oldukları için yakıyorlar yediklerini diyorum ama ?? soru işaretleri soru işaretleri:)

valla mihri aynı sorun bizde de var.yaşıtlar ya:)) zaten bizimki gece boyu uyanıyor dişten...yine 3-4 satte bir istiyor kerata.gec 10 gibi falan kaşık maması yiyor 12 mamasını almamaış oluyor böylece ama yanıyor mızıklanıyo daha doğrusu.zaten 11 gibi falan uyuyor.3 yada 4te mama istiyor sonra 9-10 gibi kahvaltı zaten.7.30 da da ayakta bizimki.dediğin gibi kıpır kıpırlar gündüz.dönüyor emeklemeye çalışiıyor falan.......bitmiyo ki bunların dönemleri kardeş:)))

bebek gece uyanıyosa sütle beslemeli,bütün gece uyumaya başladığında vermeyebilirsin...

Doktorlara göre, bebekler 6 aydan sonra beslenmeden tüm gece boyunca uyuyabiliyorlar, eğer kendi kendilerine uyumayı öğrenmişlerse. Gece uyanmaları genellikle açlıktan değil alışkanlıktan. Ve gece beslenmeleri bebeği olumsuz yönde etkiliyor. Mide dolu olunca vücut besini sindirmek için daha fazla efor sarfediyor, oysa büyüme hormonundan maks seviyede faydanılması için vücudun minumum çalışıyor olması lazım.
İkincisi ise gece beslenen bebekler sabahları yeteri kadar aç uyanmadıkları için gündüz beslenmeleri olumsuz yönde etkileniyor.

Gece sadece sabaha karşı 6 gibi uyandığında emziriyorum ben. Onun dışında uyandığında emzikle geri uyutuyorum. Benim doktorum artık 8 saat aç durabileceğini söyledi. En son 22 gibi emiyor. Sonra vermiyorum. Boy ve kilo da maşallahı var.
Alışmasınlar bence gece beslenmesine. Kuzenimin oğlu 3 yaşında hala gece süt istiyor uyanıp. Zaten geceleri acıktıklarından değil alışkanlıktan uyanırlarmış. Acıkma ağlaması farklı oluyor zaten. Ben o ağlamayı duymadan emzirmiyorum.

Gece sadece sabaha karşı 6 gibi uyandığında emziriyorum ben. Onun dışında uyandığında emzikle geri uyutuyorum. Benim doktorum artık 8 saat aç durabileceğini söyledi. En son 22 gibi emiyor. Sonra vermiyorum. Boy ve kilo da maşallahı var.
Alışmasınlar bence gece beslenmesine. Kuzenimin oğlu 3 yaşında hala gece süt istiyor uyanıp. Zaten geceleri acıktıklarından değil alışkanlıktan uyanırlarmış. Acıkma ağlaması farklı oluyor zaten. Ben o ağlamayı duymadan emzirmiyorum.

ozzge benım oğlum 4 aylık, senin bebegın nekadarlık? biz gecede 1 ya da 2 defa uyanıyoruz.. mamasını yiyince uykusuna devam ediyor..

X