Erkek İnfertilitesi morfoloji acil cewap bekliyorum lütfen arkadaşlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

mutter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2009
235
2
arkadaşlar çok yeni eşimin sperm morfoloji sonucunun %2 oldunu öğrendim. internetten bakıyorum bulamıyorum sizin konuşmalarınızı okuyorum kafam almıyo sanırım şuan 1az stres we panik yaptım. bu ne şimdi? ne demek? illa tüp bebek mi yapıcaz demek? yoksa tedawisi war mı? diğer değerler normal ama morfoloji :%2
YARDIM EDİN LÜTFEN...

öncelikle eşin bir üroloğa görünsün. Varikosel varsa ameliyat olur, değerleri düzelir. Böylece normal yolla veya aşılama ile hamile kalma şansın artar. Varikosel yoksa, morfoloji düşük olduğunda normal yolla vaya aşılama ile hamile kalman çok zor. Kendiliğinden hamile kalman çok zaman alabilir. Bu durumda tüp bebeği düşünmelisin.

varikosel yoksa ilaçla felan yükselmezmi budeğer_?
ağrı sancı yoksa varikosel ameliyatı olmak çok gereksiz die bişi okumuştum.
ilacı yokmu bu işin?

canım aynı durum bizde de söz konusu biz mikroenjeksiyon yaptırıyoruz şuan. morfoloji %2 olduğunda tüp bebekte çare olmuyor çünkü

yardımlarınız için çok teşekkür ederim ama anlayamıyorum özür dilerim.
şimdi bu değerin düşük çıkması çok ciddi bişi öle mi? eğer bu hiç bir tedawisi olmayan yükseltilemeyen bir durum we bu durumda sadece mikroenjeksiyon yada tüp bebek gerekiyo. durum bu anlamışmıyım?

eşim pazartesiye doktoro gidicek we ozamana kadar meraktan ölcem.
eşimin molfolojisi :%2 çıktı. varikosel i olduğunu zanletmiyoruz ağrısı sızısı yok diye bu kanıya wardık yani.
şimdi kendiliğninden %2 çıktıysa yükseltmenn yolu yok onu anladım. çözüm tüp bebek yada mikroenjeksiyon yada aşılama öyle mi?
peki bunların maliyeti ne? nerelerde yaptırmak en doğrusu olur? ankara istanbul falan mı?

yeteeeeer kullanıcısından alıntı
ARKADAŞLAR BıR KEZ DAHA SıZLERı YENı TOPĞıMıZE GÖZ ATMAK VE DESTEK ıÇıN ÇAĞIRIYORUM

ARKADAŞLARRRRRRRRRRRRRRRRR
TÜP BEBEK TOPıĞıNDEN ARKADAŞLAR YENı BıR TOPK AÇTILAR
TÜPĞ BEBEK FıYATLARINDA ıNDıRıM ıSTıYORUZ DıYE BU TOPĞıE GELıP BıR ZıYARET EDERSENıZ ÇOK SEVıNECEĞıZ BıR LıSTE HAZIRLIYORUZ LıSTE YETERı KADAR KALABALIKLAŞINCA VE BELıRLEDıĞıMıZ BıR GÜNDE SESıMıZı DUYARACĞIMIZ YERLERE MAıL ATACAĞIZ TÜP BEBEK FıYATLARI VE RAPOR ÇIKARMADAKı ZORLUKLARLA ıLGıLı HEPıNıZı BEKLıYORUZ

Tüp bebek fiyatlarıda indirim istiyoruz

TOPıĞıMıZı BURASI

canım linkini yapıştırayım da arkadaşlar kolay bulsun....
Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU Sayfa Bulunamadı (Tüp bebek fiyatlarıda indirim istiyoruz)

canım bizimde morfoloji %1 %2 arasında degisiyordu ben asılamyl hamile kaldım asılama oldugum ay %18 olmustu varıkosel yoktu umutsuzluk yok iyi dusun morfoloji sorunu asılamayan bi sorun degil stres yapmayın

canm şimdi aşılama dedğin erkekten sperm alıp kadının yumurtasına aşılamak değilmi? ama bu durumda morfolojisi bozuk spermleride aşılamış oluyorlar. ozamanda ya kalbi atmıyo ya düşüyo? öyle değil mi? şimdi bizim sorunumuzda önemli olan spermleri seçip normal olanları yerleştirmeleri değil mi? yani aşılama bize uymaz sanırım çünkü ben zaten 1 kere doğal yolla hamile kaldım. ama kalbi atmadı çünkü anomalili sperm yumurtamı döllemişti.çünkü onlar çoğunluk. yaaaa offffffff.. içim şişti

canm şimdi aşılama dedğin erkekten sperm alıp kadının yumurtasına aşılamak değilmi? ama bu durumda morfolojisi bozuk spermleride aşılamış oluyorlar. ozamanda ya kalbi atmıyo ya düşüyo? öyle değil mi? şimdi bizim sorunumuzda önemli olan spermleri seçip normal olanları yerleştirmeleri değil mi? yani aşılama bize uymaz sanırım çünkü ben zaten 1 kere doğal yolla hamile kaldım. ama kalbi atmadı çünkü anomalili sperm yumurtamı döllemişti.çünkü onlar çoğunluk. yaaaa offffffff.. içim şişti

canım sakin ol biraz..aşılamada spermler yıkanıyo,yani hareketi artacak bi madde içine alınıyo.bu madde ile senin yumurtanın bulunduğu tüpe bırakılıyo.orada kendi kendine döllüyo yine,sadece yakınlaştırılıyorlar. 1 yıl önce bende senin gibiydim.ve 1 yıldır stresten midemde çıkmayan hastalık kalmadı.bebeği falan geçtim ağrıdan berbat haldeyim.ve herşeyin sebebi stres dedi dr.ilerde %10 mide kanseri olabilirsin bile dedi...şimdi;benim eşiminde sayı ve diğer değerler iyi ama morfoloji %2 çıkmıştı.eşimdede ağrı sızı yok.testi tüp bebek merkezinde yaptırmıştık,bi kaç ay arayla 2.testte %3 çıktı.üroloji proflarına kadar gittik.ameliyatlık bişey yok dediler ve bişey yapmadılar.eşim proxeed plus kullanıyo.biraz pahalı ama biz yaza kadar aşılama vs.düşünmüyoruz,o zamana kadar içecek.bendede bikaç problem çıkınca olmadı zaten.bu ay tekrar yumurta takibi falan olcam...belkide kendiliğinden olur,ümit işte..neyse canım eşin iyi bi üroloğa görünsün.eğer ameliyat denmezse bu ilacı araştır bence.kürler falan uygularsın.keşke bunları yaşamasak ama başa gelince çekiliyo.ilk şoku herkes aynı yaşıyo....

Son düzenleme:
Arkadaşlarrrrrrrrrrrrrrr yarın

(tüp bebek fiyatlarında indirim istiyoruz )

topiğinde mail günü lütfen topiğe uğrayıp hazırlanan dilekçeyi gerekli yerlere mail olarak atarmısınız

lütfen herkese haber verelim

X