Acaba Hamile miyim Diye Erkenden Sevinip Hayal Kırıklığına uğrayanlar buraya...

smraym

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2010
20
0
Slm kızlar bende 7 aylık evliyim.bu ay 1 hafta gecikti adetim.normalde hiç böle bişey olmazdı.gebelik testide şüpheli çıktı.silik..valla erkenden sevindim gittim kan testine 94.1 çıktı.doktorda şüpheli dedi.bidaha yaptır dedi ama 2 gün önce adet gördüm...canım o kadar sıkıldı ki..bi daha erkenden sevinmiycem.en az 15 gün gecikeyim ondan sonra gidicem test yaptırmaya:)) insan baya bi kötü oluyor.

Slm kızlar bende 7 aylık evliyim.bu ay 1 hafta gecikti adetim.normalde hiç böle bişey olmazdı.gebelik testide şüpheli çıktı.silik..valla erkenden sevindim gittim kan testine 94.1 çıktı.doktorda şüpheli dedi.bidaha yaptır dedi ama 2 gün önce adet gördüm...canım o kadar sıkıldı ki..bi daha erkenden sevinmiycem.en az 15 gün gecikeyim ondan sonra gidicem test yaptırmaya:)) insan baya bi kötü oluyor.

slm canım benim adetim de bu ay bir hafta gecikmişti. ben 4üncü günü test yaptım testte ikinci cizgi cok hafif cıkmıştı ben de ümitlendim ama boşa cıktı ertesi gün yaptıgımda tek cizgi cıktı ondan sonra adet oldum tabi. bundan sonra 10 gün gecmeden test yapmıycam ve ümitlenmiycem gercekten cok kötü oluyo insan. bu arada ben de 6 ay oldu evleneli...

ikimizinde aynıymış seninle durumlar:)) benim en son adet tarihi 18 aralıktı.5 gün geçince bi test yaptım ikinci çizgi görünür fakat silikti.doktora gittim şüpheli dedi.bi kaç gün daha geçince kahverengi şekilde akıntı gelmeye başladı korktum.birde psikolojikmidir nedir iştahım açıldı baş dönmesi midede yanma göğüslerde büyüme.son 2 gün öncede kırmızı kartı yedik:)) heralde geç olmada kendini böle kaptırınca psikolojik diye yorumluyorum.doktora gitmicem.öbür aya bıraktık umutları..

bu arada ben doktordan sonra bir test yaptım yine aynı çıktı kırmızı çizginin biri silikti:)

ikimizinde aynıymış seninle durumlar:)) benim en son adet tarihi 18 aralıktı.5 gün geçince bi test yaptım ikinci çizgi görünür fakat silikti.doktora gittim şüpheli dedi.bi kaç gün daha geçince kahverengi şekilde akıntı gelmeye başladı korktum.birde psikolojikmidir nedir iştahım açıldı baş dönmesi midede yanma göğüslerde büyüme.son 2 gün öncede kırmızı kartı yedik:)) heralde geç olmada kendini böle kaptırınca psikolojik diye yorumluyorum.doktora gitmicem.öbür aya bıraktık umutları..

bencede psikolojik olarak kendimizi cok kaptırıyoruz her ay hamilemiyim acaba diye düşünmekten bıktım artık. aklıma takmıycam adetim 10 gün gecmeden test yapmıycam sonra cok üzülüyorum. ben bu ay cörek otu tarcın bal kürünü yiyorum sende dene istersen bu kürden yiyenler hamile kalıyo bazıları tabi. bende başladım inşallah bi daki aya o güzel haberi alırım...

evet... ben balın icine bir tatlı kaşıgı corek otu bir tatlı kaşıgı tarcın koyup karıştırdım sabak akşam tok karnında yiyorum inşallah işe yarar.

selam arkadaslar bende 1,5 yillik evliyim dogum kont hapi kullaniyodum bu ayla birlikte 4 ay oldu hapi birakali her ay hamileyim diye umut edip sonunda uzulen oldum malesef suan adetime 1,5 hafta var yine yavas yavas umitlenmeye basliyorum her ne kadarda bu ay umursamicam olursa olur olmazsa olmaz dedigim halde, ALLAH herkese nur topu gibi bir evlat nasip etsin (AMINNN)

selam arkadaslar bende 1,5 yillik evliyim dogum kont hapi kullaniyodum bu ayla birlikte 4 ay oldu hapi birakali her ay hamileyim diye umut edip sonunda uzulen oldum malesef suan adetime 1,5 hafta var yine yavas yavas umitlenmeye basliyorum her ne kadarda bu ay umursamicam olursa olur olmazsa olmaz dedigim halde, ALLAH herkese nur topu gibi bir evlat nasip etsin (AMINNN)

Canım bence daha 1.5 hafta varsa erkenden ümitlenme gerçekten hamile olmadığını anlayınca hayal kırıklığı büyük oluyor.aklınada fazla getirmemeye çalış bence psikolojik bile etkilendiği zaman insan çocuk olmayabiliyomuş.acaba diye düşünme hem daha 4 aydır korunmuyorsun sanırım.bende 7 aylık evliyim ama aşağı yukarı senin gibi 4 aydır falan bizde korunmuyoruz.allah hayırlısını versin.sağlıklı olsunda varsın geç olsun.

smraym destegin icin cok tesekkur ederim biliyorum dediklerin dogru, bende dilde oyle diyorum ama aklima ve kalbime soz geciremiyorum:s insallah isteyen herkes en kisa zamanda hamile kalir (icindede ben tabii) :):)

hadi bakalım önce kim hamile kalacak:))) ya ben şu karışımı deniycem ballı çörek otlu ve tarçınlı olanı sende dene bakalım neler olacak.okuduklarıma göre akıntı falan varsa kesiyomuş.bence sende dene nasılsa kimyasal birşey değil.sonuçları yazalım birbirimize...

bhcg 94 çıkmış. sen büyük ihtimalle kimyasal gebelik yaşamıssındır. bence bir daha bhcg ni ölçtür. arkadaşımda geçen ay öyle oldu. kan sonucu 70 di doktor şüpheli dedi. sonra adet oldu ama tekrar ara ara ölçüm yaptığında bhcgsi 735 e kadar çıktı. sonra düşmeye başladı hala sıfırlanmadı. ihmal etme bence tekrar kan testi yaptır.

bhcg 94 çıkmış. sen büyük ihtimalle kimyasal gebelik yaşamıssındır. bence bir daha bhcg ni ölçtür. arkadaşımda geçen ay öyle oldu. kan sonucu 70 di doktor şüpheli dedi. sonra adet oldu ama tekrar ara ara ölçüm yaptığında bhcgsi 735 e kadar çıktı. sonra düşmeye başladı hala sıfırlanmadı. ihmal etme bence tekrar kan testi yaptır.
aren bhcg tam olarak ne oluyor acaba? bende dogum kont hapi kullaniyodum biraktigimin ilk ayinda 12 gun gecikme olmustu 9. gun test yapmistim negatifti sonra kan testi yaptirdim sonuc yine negatif oldu ama prolaktin hormonum yukselmisti sahte gebelik gibi bisey oluyomus galiba

hadi bakalım önce kim hamile kalacak:))) ya ben şu karışımı deniycem ballı çörek otlu ve tarçınlı olanı sende dene bakalım neler olacak.okuduklarıma göre akıntı falan varsa kesiyomuş.bence sende dene nasılsa kimyasal birşey değil.sonuçları yazalım birbirimize...

insallah isteyen herkes en kisa zamanda hamile kalir zaten su gunler gecmek bilmiyor cok stres yapiyorum elimde olmadan:s

amann yaaa bidaha gitmeye cesaretim yok:KK43:( dün bidaha test yapayım dedim evde adetimde tam bitmemişti.sonuç negatif çıktı..

aren bhcg tam olarak ne oluyor acaba? bende dogum kont hapi kullaniyodum biraktigimin ilk ayinda 12 gun gecikme olmustu 9. gun test yapmistim negatifti sonra kan testi yaptirdim sonuc yine negatif oldu ama prolaktin hormonum yukselmisti sahte gebelik gibi bisey oluyomus galiba

canım bhcg bir hormon ve gebelik oluştuğu zaman kandaki bu hormonda artış oluyor. gebelik haftasına göre kanda olması gereken bhcg hormonu referans aralıkları var. internetten bakabilirsin.0-5 arası hamile değil 5 üstüne hamile diye bakılır.genelde hamile olmayan birinde 0,01 falan çıkar.

kızlar okudum yazdıklarınızıbende sizin gibi hemen karar verince olucak sandım ilacı bırakıncada her ay kendimi hamile sanıp ümitlendim ama 6 ay olmayınca dr gittim keşke 6 ay boşa geçirmeseymişim bekleyerek neler neler çıktı şimdi prolaktin için tedavi görüyorum sizde hemen dr gidin eğer bir problem varsa tedavi falan derken aylar geçiyor önümüzdeki ay tam 1 yıl olacak istemeye başlayalı ama daha tıkk yokk

aynen canım ;ben daha gecikmeden günümden 2 gün önce test yaptım heyecandan bekleyemedim .. maalesef tek cizgi ve bugün de regl belirtisi var. ilk denemeydi ama cok umutlanmıstım cünkü burda arkadasların cok sık bahsettikleri belirtiler vardı , kasıkta batma , sancı , bulantı vs. ..Neyse bi dahaki ay insallah diyorum ama gercekten insan kötü oluyormus negatifi görünce.Öyle 15 gün gecikmesini bekleybilir miyim bilmiyorum ama bu kadar umutlanmamaya kararlıyım, bakalım hayırlısı..

Allah isteyen herkese nasip etsin insallah , dualarım hepimiz icin ..

slm bu ay umutsuzum yine:) ama bekleyelim bakalım.stres yapmıyorum.herşeyin bir zamanı vardır.korunmayalı 4 ay oldu.allah hayırlısını versin..!

X