adet döneminde et parçası gelmesi

Bana göre üşütme yada iltihap kaynaklı bir durumun adet döneminde sökmesi gayet normaldir bu evli olsanız sadece bebek mi düşürdünüz derdim balığa benziyor deyince :) Şaka bir yana canım önemli birşey değil o söküyorsun iltihapı.

eskiden ben bubu her ay adet döneminin 3 yada 4 günü yaşardım miktarına bağlı olarak biraz ağrıyla beraber gelir ve giderdiyaklaşık 1 seneden beri böyle bi sıkıntı yaşamazken bu ay ilk günnn inanılmaz ve dayanılmaz bir ağrıyla beraber yaklaşık 2 parmak genişliğinde ve uzunluğunda -kansızz- özellikle kansız die belirtiyorumm bariz bi et parçasıydı embyaz
hatta biraz işkembeyi andıran bişiydi bana inaılmaz ağrılı bir iki saat geçirttigördüğümde şok geçirdimm çünkü kan pıhtısı falan görmüştümde bu acayip bişiydi arkadaşlardan birinin dediği gibi bnde fotosunu çektim nolur nolmaz die şimdiiisizlerden ricam aynı durumu yaşayan birileri varmı bir uzmana danışmışlarmı kısacası bi fikri olan varmı herkese şimdiden çok teşekkürler

evet aynı şey bende de oluyor.. çok sancı çekiyorum 1-2 saat (hatta o sancı doğum sancısına çok yakın bir sancıymış doktorum söyledi) .sonra birden et parçası düşüyor ve düştüğünde kanamam azalıyor adet ağrılarım geçiyor... ben bi kadın doğum doktoruna sordum o parça düştüğünde bi kabın içine kolonya koy ve eti de içine koyup hemen bana getir inceleyelim demişti ama ondan sonra yaklaşık 1 yıl hiç düşmedi et ve 2 aydır tekrar başladı... Rahim duvarı kalınlaşmasından olur dedi...

Eylül 7 sinde adet olmam gerekiyordu ve bunu adet geciktirici kullanarak eylül 22 e kadar geciktirdim.Bu sürede cinsel ilişkiye girdim ve düşükte olsa hamile kalma riskim olabilirdi.22 sinde adetim basladı her zaman ki gibi yoğun ve agrılıydı. Bu yüzden majezik kullandım iki kez adetimin ikinci günü büyük beyaz tavuk derisi gibi bir et parcası geldi.Sizce bu nedir?Düşük mü yoksa rahimle alakalı bir durum mu?Parca geldikten sonra agrım ya da herhangi bir şey olmadı.

Kanda pıhtılaşma olması adet dönemlerinde gayet normaldır. Kan renginde kahvemsi, kırmızı ve koyulaşmaların oluşması dönem içinde farklılıklar gösterebilir. Kanamanın yoğunlaştığı dönemlerde gelen kan ile birlikte, pıhtılaşma, ciğer gibi parça gelmesi sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda bilmeniz gereken ve önemli olan sık sık bu durumla karşılaşılması; kan ile birlikte, et parçası, ciğer gibi br parça gelmesi durumunda mutlaka jinekolog kontrolü sağlanmalıdır. Parçalar jinekolog (kadın doğum uzmanı olan kişi) ile detaylı şekilde görüşülmeli ve çekinmeden anlatılmalıdır.
Adet Döneminde Ciğer Gibi Parça Gelmesi, Adet Döneminde Siyah Kan Pıhtısı Gelmesi, Adet Döneminde Parça Gelmesi Normal mi? *2020 Güncel

eskiden ben bubu her ay adet döneminin 3 yada 4 günü yaşardım miktarına bağlı olarak biraz ağrıyla beraber gelir ve giderdiyaklaşık 1 seneden beri böyle bi sıkıntı yaşamazken bu ay ilk günnn inanılmaz ve dayanılmaz bir ağrıyla beraber yaklaşık 2 parmak genişliğinde ve uzunluğunda -kansızz- özellikle kansız die belirtiyorumm bariz bi et parçasıydı embyaz
hatta biraz işkembeyi andıran bişiydi bana inaılmaz ağrılı bir iki saat geçirttigördüğümde şok geçirdimm çünkü kan pıhtısı falan görmüştümde bu acayip bişiydi arkadaşlardan birinin dediği gibi bnde fotosunu çektim nolur nolmaz die şimdiiisizlerden ricam aynı durumu yaşayan birileri varmı bir uzmana danışmışlarmı kısacası bi fikri olan varmı herkese şimdiden çok teşekkürler
Ben de 1 ay önce yaşadım fotoğrafını çektim beyaz bi çeper duvarı gibi ucunda da et vardı.Doktora gittim rahim duvarı kalınlaşması dedi bir de bende 2 cm miyom olduğu için korkmuştum.Bir an önce çocuk yapmaya bak dedi 😅 şimdi her ay onu yaşayacağım diye korkuyorum siz bir daha yaşadınız mı ?

Rahim içindeki dokudur. Her ay kalınlaşan doku dökülüp vücuttan atılıyor. Idrar yolundan değil normal vajinadan gelmiştir. Zaman zaman gelmesi normaldir.

Eylül 7 sinde adet olmam gerekiyordu ve bunu adet geciktirici kullanarak eylül 22 e kadar geciktirdim.Bu sürede cinsel ilişkiye girdim ve düşükte olsa hamile kalma riskim olabilirdi.22 sinde adetim basladı her zaman ki gibi yoğun ve agrılıydı. Bu yüzden majezik kullandım iki kez adetimin ikinci günü büyük beyaz tavuk derisi gibi bir et parcası geldi.Sizce bu nedir?Düşük mü yoksa rahimle alakalı bir durum mu?Parca geldikten sonra agrım ya da herhangi bir şey olmadı.
Merhaba, bende pedimde beyaz et parçası gördüm. Sebebi ne çıktı sizde. Şu an çok endişeliyim

Merhaba aynı sorunu yaşıyorum . Ne çıktı sizde

Geçen ay benimde oldu korkmuştum. Tedavi görüyordum fitil falan koyuyordum. Doktor a kontorle gittiğimde söyledim. Baktı temiz bir şey yok. Fitillerden olmuştur dedi. Eskiden de bazen olmuştu hormonlardan kaynaklanıyor normale döner merak etmeyin herkesin zaman zaman yaşadığı bir şey.

Arkadaşlar merhaba bu sabah benimde aynı şekilde beyaz kanla beraber et parçası düştü aşırı karın ve bel ağrım vardı regl oldum 2.günümde düştü regılım çok gecikti stres kaynaklı dendi sebebi nedir aynı durumu yaşıyan varmı o pıhtı kanla karışık beyaz şey nedir bilgisi olan varmı?

Arkadaşlar merhaba bu sabah benimde aynı şekilde beyaz kanla beraber et parçası düştü aşırı karın ve bel ağrım vardı regl oldum 2.günümde düştü regılım çok gecikti stres kaynaklı dendi sebebi nedir aynı durumu yaşıyan varmı o pıhtı kanla karışık beyaz şey nedir bilgisi olan varmı?
Beyaz kan olmaz. Akıntıdır o. Et parçası da değil, pıhtıdır. Yoğun kanaması olanlarda oluyor o.

X