bebek hareketi

goncamelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2009
353
1
arkadaslar bugün itibariyle 26+5 hamileyim ama bebegimin hareketlerini daha hissedemedim cok gec değilmi lütfen yadımcı olun benim gibi olan varmı

kendimle kıyaslayınca geç diyebilirim ben 19-20. haftalarda tektük hissetmeye başlamıştım ama herkeste farklı olabileceğini biliyorum.. belki de sen algılayamıyorsundur.. son kontrolün ne zamandı? doktorun birşey söylemedi mi?

ben de 19.haftada tek tük hissediyordum,son 10gündür çok yoğun hissediyorum..
18 ile 22.haftalar arasında hissedilir diye biliyorum ama kişiden kişiye farkedebilir..
içini rahatlatmak için doktorunla görüşsen hatta mümkünse ultrasona girsen çok iyi olur bence..
sen stres olunca bebişin de oluyor çünkü.. belki de sen ayırt edemiyorsundur..

aman ben 15 haftalığım yani 16 olmama az kaldı hissediyorum nasıl oluyo şimdi acaba benmi yanlış biliyorum diyicem ama hareket ediyo diyince kimse daha etmezde demedi böyle kasıklarıma baskı felan yapıyo sanki özelliklede dar pantolan felan giyince sanki karnımı itekliyo gibi acaba benmi saçmaladım arkadaşlar sırt üstü felan yatıncada oluyo......

bu arada ilk hamilelim olduğu için cahilliğimin kusuruna bakmayın belkide etmiyo karnımmı genişliyoki acaba.....

Bende 18. haftada hissetmeye basladim. 22 haftaya kadar hareketleri hafif hissedildigi icin belki ayirt edememissindir, ama bende 26. haftamdayim ve çok siddetli hissedebiliyorum. Hareketleri disaridanda gorulebiliyor hatta.
Doktor kontrollerinde bir sorun yoktuysa eger, hareketleri sende gec hissediliyordur. Yinede emin olmak ve içini rahatlatman icin ultrasona girsen iyi olur bence.

aman ben 15 haftalığım yani 16 olmama az kaldı hissediyorum nasıl oluyo şimdi acaba benmi yanlış biliyorum diyicem ama hareket ediyo diyince kimse daha etmezde demedi böyle kasıklarıma baskı felan yapıyo sanki özelliklede dar pantolan felan giyince sanki karnımı itekliyo gibi acaba benmi saçmaladım arkadaşlar sırt üstü felan yatıncada oluyo......

Benimde ilk hamileligim, bende basindan belli karnimda olup biten herseyi acaba bebis mi hareket ediyor diye heyecanla onun yaptigini dusunurdum:) Gercekten hissetmeye 18. haftada basladim. Belki sen gercekten hissedebiliyorsundur simdiden buda normal. Her insanda farkli oluyormus

:emir_bebek:

herkeste farklı olabilir,fiziki özellikler-kilo durumu falan da etkili olabilir..

ben de ilk başlarda karnıma konsantre yaşıyordum ve hareket ediyor sandıklarımın gaz olduğunu gerçek hareketleri hissedince anladımkaydirigubbakcemile3

aman sağlıklı olsunlar da hangi haftada hareket ettiklerinin önemi yok,allah isteyen herkese nasip etsin:Saruboceq:

devamlı kontrole gidiyorum hiç bir sorun yok şükür 2 gün önce gördüm oglumu ama hissedemiyorum cok sabırsızlanıyorum

ben 20 haftalık hamileyim ve 2 hafta öncesinde bile babasıyla vuruşlarını hissediyorduk maşallah diiim oğluma o zaman ama herkesinde hemen hemen aynı sanırım 20. haftadayım ittiriyo resmen elimi nereye koysam annem bile oynuo artık onunla :)) babası da vurdu vurdu die dolanıo ::))))) güzel bi heyecan Allah biran önce yaşatsın inşallah genellikle geece oluo benim herkesin öle miii??

Seninde dönüodur vuruyodur aslında ama yeri geniştir belki ben zayıfım mesela hemen hissettim bununla da alakası olabilir öle düşün yağ oranın yüksektir belki :) yada iç karnın geniş derler yeri boldur bebeğinin hissettirmiodr sana herşey olablir ters bişey olsa doktorun 10000000000000 kere sölerdi şimdiye kadar belki sakin bi çocuk olur belli mi olur yeterki sağlıklı olsun boşver geç olsunnn güç olmasın :)

Seninde dönüodur vuruyodur aslında ama yeri geniştir belki ben zayıfım mesela hemen hissettim bununla da alakası olabilir öle düşün yağ oranın yüksektir belki :) yada iç karnın geniş derler yeri boldur bebeğinin hissettirmiodr sana herşey olablir ters bişey olsa doktorun 10000000000000 kere sölerdi şimdiye kadar belki sakin bi çocuk olur belli mi olur yeterki sağlıklı olsun boşver geç olsunnn güç olmasın :)

sagol canım ya gercektende ters bişey olsa doktorum hersey yolunda demezdi neyse hayırlısı bekleyelim bakalım biraz ama işte napıyım bende yasamak istiyorum o duyguyu

ben 16.haftadan itibaren hisssetmeye başladım... ufak tefek... bi ara 20 li haftalarda çok düzensiz oluyo hareketler bazen hiç hareket etmediği oluyo günlerce normal bu da... şu anda 30 haftalığız hele bugun hiç durmadı ...ama yinede doktora danışsan iyi olur çünkü 26+5 haftada artık hissetmek lazım bence..

Benimde ilk hamileligim, bende basindan belli karnimda olup biten herseyi acaba bebis mi hareket ediyor diye heyecanla onun yaptigini dusunurdum:) Gercekten hissetmeye 18. haftada basladim. Belki sen gercekten hissedebiliyorsundur simdiden buda normal. Her insanda farkli oluyormus

:emir_bebek:

:) anladım bilgilendirdiğin içinn çok teşekkürler evet heycandan herşeyi o sanıyorum galiba Allahım hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin

herkeste farklı olabilir,fiziki özellikler-kilo durumu falan da etkili olabilir..

ben de ilk başlarda karnıma konsantre yaşıyordum ve hareket ediyor sandıklarımın gaz olduğunu gerçek hareketleri hissedince anladımkaydirigubbakcemile3

aman sağlıklı olsunlar da hangi haftada hareket ettiklerinin önemi yok,allah isteyen herkese nasip etsin:Saruboceq:

evet galiba bende karnıma konsantre olduğum için ama hareket ettiğini düşünmek mutlu ediyo beni :):) dediğin gibi sağlıklı olsunlarda o yeter hayırlısıyla bi kucaklarımıza alsaydık meleklerimizi

herşeyden olabilir tabii ki doktorlar en ufak birşeyde bin tane test çıkartıolar insanın önüne 20 haftalığım herşey normal çıktığı halde yok orası öle mi burası bu haftada belli olcak daha ona bakçaz yok o yok bu boşver hiççç takma bence doktorun sorun yok dediyse o hareket edioyodur sen gaz sancısı sanıosundur neyse o herkesin sandığı gaz sancısı ömrümde bilmem öle bişey çokta gülüorum bebek hareketi resmen ittirio gibi oluo gaz sancısı nedir bilmem benim bildiğim çıkar gider :)))))))))))))) neyse öle sananlara bişey demiş olmıyım bilmeden de bence içini rahat tut arkdaşım herkesin bebeği farklı özelliklerde uykuyu seviodur belki senin ki :) ultrasonda görüosundur mutlaka kolunu bacağını indirip yüzüne götürüp oynamıomu sen bakarken işte onları hissetmiosan da o yapıosa takma bence....eninde sonunda o sana kendini hissetttiriirrr

herşeyden olabilir tabii ki doktorlar en ufak birşeyde bin tane test çıkartıolar insanın önüne 20 haftalığım herşey normal çıktığı halde yok orası öle mi burası bu haftada belli olcak daha ona bakçaz yok o yok bu boşver hiççç takma bence doktorun sorun yok dediyse o hareket edioyodur sen gaz sancısı sanıosundur neyse o herkesin sandığı gaz sancısı ömrümde bilmem öle bişey çokta gülüorum bebek hareketi resmen ittirio gibi oluo gaz sancısı nedir bilmem benim bildiğim çıkar gider :)))))))))))))) neyse öle sananlara bişey demiş olmıyım bilmeden de bence içini rahat tut arkdaşım herkesin bebeği farklı özelliklerde uykuyu seviodur belki senin ki :) ultrasonda görüosundur mutlaka kolunu bacağını indirip yüzüne götürüp oynamıomu sen bakarken işte onları hissetmiosan da o yapıosa takma bence....eninde sonunda o sana kendini hissetttiriirrr

X