Premature Bebekler Preeklampsi geçiren anneler!!!2.bebeği düşünüyormusunuz???

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Preeklampsi+ileri hali help sendromu geçirdim.12 yıl önce.oğlum şu an 12 yaşında.şimdiye kadar bebek düşünmedik.bu aralar oğlum çok istiyor.babamız kabul etmiyor.üniversitede riskli gebelik uzmanı hastalığı yaşarsan%75 atlatma şansın%25 hayatını kaybetme riskin var dedi.bende iki arada bi derede kaldım.hastalığı yaşayıp düzenli takiple bebişleri sağlıkla kucağına alanlar da var.bilmiyorum çok üzgünüm.bu arada martta yaşın 34...

Merhaba anneler ben yenı üye oldum 4ay önce erken dogum yaptım gebelik zehırlrnmesi yüksek tansiyon acıl sezeryan oldum bebeğim alındıktan sonra kriz gecırdım gözümü açtığımda yoğun bakımdaydım cok kotu günleri geçirdim bebegım cok küçük doğdu ılerde ıkıncı bebegı dusunursem aynı seylerı yaşamaktan cok korkuyorum bilgisi olan varsa yazarsanız cok sevınırım

Merhaba anneler ben yenı üye oldum 4ay önce erken dogum yaptım gebelik zehırlrnmesi yüksek tansiyon acıl sezeryan oldum bebeğim alındıktan sonra kriz gecırdım gözümü açtığımda yoğun bakımdaydım cok kotu günleri geçirdim bebegım cok küçük doğdu ılerde ıkıncı bebegı dusunursem aynı seylerı yaşamaktan cok korkuyorum bilgisi olan varsa yazarsanız cok sevınırım

merhaba biz bu sitede hep bunları yazıyoruz canım sanırım sen de preeklampsinin ileri hali help yaşamışsın biz de çok korkuyoruz ya rabbimizin bağışladığı canımıza evladımıza uzun sağlıklı ömür dileyeceğiz yada yeniden deneyeceğiz gebelik zehirlenmesi daha hafif bir hastalık ama help çok tehlikeli önce yazılarıma daa bakarsan biz de çok korkuyoruz hele ben 10 yıl hiç istemedim de son 4 yıldır sürekli düşünüp araştırıyorum en son geçen ay gittiğim uzman hekim help olmazsın demiyorum olmasını engellemek için kan sulandırıcı iğne kullanırsın diyor ben yeni test yaptırdım kan da pıhtılaşma çıktı doktorum bana bu testleri gebelik düşünmesen de yaptırmalısın hayat boyu dikkat etmen gerekecek kilo almıyacağız ki tansiyonumuz yükselmesin senin tansiyonun yükseldi mi bebeğin kaç yaşında sen kaç yaşındasın ben 38 yaşında olduğumu bildiğim halde(yaş risk)düşünüyorum son kararımı bugünlerde vereceğim sağlıkla kalın

merhaba biz bu sitede hep bunları yazıyoruz canım sanırım sen de preeklampsinin ileri hali help yaşamışsın biz de çok korkuyoruz ya rabbimizin bağışladığı canımıza evladımıza uzun sağlıklı ömür dileyeceğiz yada yeniden deneyeceğiz gebelik zehirlenmesi daha hafif bir hastalık ama help çok tehlikeli önce yazılarıma daa bakarsan biz de çok korkuyoruz hele ben 10 yıl hiç istemedim de son 4 yıldır sürekli düşünüp araştırıyorum en son geçen ay gittiğim uzman hekim help olmazsın demiyorum olmasını engellemek için kan sulandırıcı iğne kullanırsın diyor ben yeni test yaptırdım kan da pıhtılaşma çıktı doktorum bana bu testleri gebelik düşünmesen de yaptırmalısın hayat boyu dikkat etmen gerekecek kilo almıyacağız ki tansiyonumuz yükselmesin senin tansiyonun yükseldi mi bebeğin kaç yaşında sen kaç yaşındasın ben 38 yaşında olduğumu bildiğim halde(yaş risk)düşünüyorum son kararımı bugünlerde vereceğim sağlıkla kalın

Ben 26 yaşındayım bebegım daha 4 ayltık benim bı gecede tansıyonum yukseldi bıkac gün içinde acil sezeryan oldum zaten doğumdan bısure sonra test yaptırdım değerlerim normal çıktı ama doktorum benden kan alacakmış önümüzdeki günlerde gıdıcem 1 ay sonrada sonuçlanır dedi sanırım ıkıncı gebelikte olurumu diye. Söylemenize kafam takıldı hayat boyu niye dikkat edicez hersey düzelmesini?

Merhaba arkadaşlar ben preeklampsi nedeniyle 31 haftalık doğum yaptım şu an oğlum 11 aylık...doğumum ve hamileliğim oldukça sıkıntılı geçti.şu an yaşım 33...oğlumun bir kardeşi olmasını çok isterim ileride yalnız kalmasını istemiyorum ama bu yaşadıklarımdan sonra bir kez daha hamilelik beni çok ama çok korkutuyor yine aynı şeyleri yaşarsam diye ..sizlerinde fikirlerini ve görüşlerini öğrenmek istiyorum...teşekkürler..

Bn ikinciyi istiorum bnde gabelikte tansion gecirdim el ayak sismesi yuz preeaklamsi durumm vardi 39 haftalik dgum yaptim hastanede gozetim altinda idim yattim haftasi iyice dolana kadar goz altinda beklettiler sonra acil doguma aldilar suan oglum 2 yasinda

Ben 26 yaşındayım bebegım daha 4 ayltık benim bı gecede tansıyonum yukseldi bıkac gün içinde acil sezeryan oldum zaten doğumdan bısureen sonra test yaptırdım değerlerim normal çıktı ama doktorum benden kan alacakmış önümüzdeki günlerde gıdıcem 1 ay sonrada sonuçlanır dedi sanırım ıkıncı gebelikte olurumu diye. Söylemenize kafam takıldı hayat boyu niye dikkat edicez hersey düzelmesini?

Geçen hafta genetik tahlil sonuçlarımı yazmıştım kanda pıhtılaşma çıktı benim ileri ki yaşamımda kilo koltrolü sağlamazsam tansiyon vb.sorunlar yaşayacağımı söyledi doktorum...

Bende 6yıl önce preklamsi yüzünden 31haftalık doğum yaptım. Birden oldu herşey 1210gr doğdu ama 27_28 haftaya denkti. 36gün kuvezde kaldı. Sonra şükürki sağlıklı birşekilde bugünlere geldi. Şimdi 14 haftalıl gebeyim. Aspirin kullanıyorum. Z.kamildeki.bir dr aynı zamanda clexan iğnede başlamalıyız dedi. Başka bir dr gerek yok aspirin yeterli dedi. Hiç düşüğüm olmadı.çok.kararsız kaldım genetik tahlilde FII heterozigot çıktı. Napıcağıöı bilmiyorum.hangisinin izinden gitmeliyim :KK43:

Bende 6yıl önce preklamsi yüzünden 31haftalık doğum yaptım. Birden oldu herşey 1210gr doğdu ama 27_28 haftaya denkti. 36gün kuvezde kaldı. Sonra şükürki sağlıklı birşekilde bugünlere geldi. Şimdi 14 haftalıl gebeyim. Aspirin kullanıyorum. Z.kamildeki.bir dr aynı zamanda clexan iğnede başlamalıyız dedi. Başka bir dr gerek yok aspirin yeterli dedi. Hiç düşüğüm olmadı.çok.kararsız kaldım genetik tahlilde FII heterozigot çıktı. Napıcağıöı bilmiyorum.hangisinin izinden gitmeliyim :KK43:
Oncelikle hayirli olsun. Bende 3 kere gebelik yasadim. Ilki 8 haftalik dustu ikincisi dogdu kizim oldu suan 2 yasinda ucuncusude 7 haftalik dustu. Preeklamsi hamile kaldiginiz an iribariyle basliyor sizin yediginize ictiginize cok dikkat etmeniz gerekiyor. Ben 30. Haftadan sonra artik yuruyemez oldum odemden dizlerim bukulmuyodu asiri derecede protein kacagi vardi idrarda kan ve idar takiplerim haftalik yapildi hep ben yediklerime ve ictiklerime cok dikkat ettim tansiyonum cikmadi hic 37. Haftada doktorlar idrarda protein 3.300 cikinca almamiz gerekiyor artik dediler ve aldilar. Ben yediklerime dikkat etmeseydim cok daha erken alirlardi. Preeklemsi 3 gruba ayriliyor normal, orta ve siddetli olarak ayrimi 24 saatlik idrardan yapiyolar ilk bakildiginda 300 cikmisti protein 37. Haftada 3.300 protein tavan yapmisti artik. Neyse kizim dogdu ama ben daha kotu oldum zaten şiştim dogumdan sonra bi okadar daha oldum adim atamaz hale geldim 10 gun hastanede yattim igneler serumlar vs. Vs. Daha neler neler uzatmiyim kisacasi yediklerinize dikkat ederseniz tansiyon sorunu yasamazsiniz bebek haftasini doldurur.

Bu arafa sana tavsiyem zeynep kamilde devam etmen ordaki doktorlarin dedigini dikkate al baska yere guvenme derim ki bende zeynepkamile gittim hep dogumunda orda gerceklesti. Orasi bu işin şantiyesi resmen ve cok ilgili doktorlar hemsireler

X