Maydonoz ve süt buharı uygulayanlar... bakar mısınız?

canım ben o yöntemle hamile kaladım yanlız bunu iyi bilen bir ebe bana söylemisti yanlız süt sıcak olmayacakmıs eger öyle olursa yumurtalıklara zarar verebilirmis onun için ılık olması lazımmıslütfen dikkatli ol yanlız ise yarıyor ben denemedim ama görümcem denedi ve hamile kaldı kadın bana sütüa ılıt üzerine otur 30 dk dedi sonra beline yastık alarak yat ve cinsel iliskiyegir sonra yastığı cek sabaha kadar yat kalkma dedi ve sabahta göbeginden bak damarı atmıyorsa hamilesin atıyorsa degilsin dedi kendi görümceme baktı hamilesin dedi yanlız aç karnına bakmak lazımmıs sırt üstü yatarak bacaklarıda bukerek

yazdıklarınızın üstünden uzun zaman geçmiş ama yinede sormak istedim. bu uygulama ne zaman (regl bitiminde mi) ve kaç gün yapılıyor? ayrıca sadece süt mü maydonozda varmı içinde?

yazdıklarınızın üstünden uzun zaman geçmiş ama yinede sormak istedim. bu uygulama ne zaman (regl bitiminde mi) ve kaç gün yapılıyor? ayrıca sadece süt mü maydonozda varmı içinde?

Evet kızlar aynen ben de merak ediyorum, benim de her iki tüp tıkalı gittiğim her dr tüp bebek diyor başka da bişey demiyor,
gerçekten bana da faydalı olur mu acaba
tüp bebek konusunda kararsızım yıpranmak istemiyorum ya tutmazsa diye

Bu süt maydanoz buharını ne kaç gün uygulıcaz her seferinde aynı sütümü yoksa yeni kullanılmamış sütümü yapıcaz valla benim kafam karıştı bilen güzel bir yazabilirmi

Bu konuyu ben de çok merak ediyorum.Bu buhar meselesini çevremden çok duydum sonuç alanlarda oldukça fazla ama tam olarak ne zaman uygulamak gerekiyor.Dün yine biri ablama söylemiş benim için tam da yumurtlama günümdeyim akşam denedim ama bir taraftan da korkuyorum bizim yumoş buharda pişip rafadan olmasın.sonuç alanlar lütfen yazsın adetten sonra kaçıncı günde başladığını ve kaç gün uyguladığını

Evet kızlar aynen ben de merak ediyorum, benim de her iki tüp tıkalı gittiğim her dr tüp bebek diyor başka da bişey demiyor,
gerçekten bana da faydalı olur mu acaba
tüp bebek konusunda kararsızım yıpranmak istemiyorum ya tutmazsa diye

Canım benim tüp tıkanıklığı sorunlarımdan sadece biri endometrium inceliği prolaktin yüksekliği Fsh 9,04 yaş 33 ...3 tane negatif denemem var ben de artık böyle şeyleri vesile kılarak Allaha bıraktım O ol desin yeterki..Sizin başka bir sorununuz yoksa şayet (tüplerde sıvı gibi ) tüp bebekle şansın yüksek Süt maydonoz meselesine gelince ben bir çok kişiden duydum yıllarca çocuk sahibi olamayıpta bu tür şeyler yapıp peşpeşe 3-4 tane çocuğu olan.Sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman tedaviye başla ama bu yöntemi de dene nasılsa zararı yok.Biraz uzun yazdım umarım sizi sıkmamışımdır.Tez zamanda anne olun inşallah

merhaba kızlar....

Benim eltimde bu yöntemle hamile kalmış.süt ve maydanoz rahim içini temizliyor ve tıkanıklığı açtığını duymuştum.ben 1. tüp bebek denemem neğatif olduğunu öğrendim.4 gün oldu öğreneli.iğne ilaç kullandığımız için temizlensin kalıntılar die süt ve maydanozu deniyorum.hem ılık buhar olmasından dolayı gününde gelmeyip 2 gün geçiken adetimin getirsin diye yaptım.süt/maydonuz:1.günüm dündü.bugün adetim geldi çok şükür.ve rahimi rahatlatıyor.iç duvardaki yaraları iyileştirdiğini ,onardığını ve iltihapları söktüğünü duydum.
(MAYDANOZ :adet kanamalarını kolaylaştırıcı nitelikleri var. Maydanoz tohumu, aybaşı sancılarını keser, adetleri düzenler, ağrıları giderir, akıntıları keser. Vücuda güç verir )

Eltim 7 gün gece yapmış,7 gece ara vermiş ,7 gece yine yapmış ve hamile kalmış.bende aynı şekilde yapmayı düşünüyorum.şuanda adetim geldi ama devam edecem.

( Bu arada sağ yumurtalığımda 2,5 çukulata kisti var,dr .tüp bebek önerdi.yaptık.1. tüp bebek denemem negatif sonuçlandı.6 yumurta toplandı.6'da gelişmesi iyiydi.3.gün transfer yapıldı. )

Bu bilgileri verirdim,çünki incir kürüde yapıyorum.2.günümdeyim 3 öğün yemekten 15-20 dk önce içiyorum.günlük kaynatıyorum.Çünki yumurtalarım toplandı.yumurtalarım için de destek olmam lazım.:))

slm ben pcos hastasıyım 2 yıldır evliyim ve cocuk istiyoruz ilkgünden beri hiç korunmadık adetlerim çok düzensiz yılda 1 kez olmaya başladım 22 yasındayım sütbuharı maydanoz bana fayda edermi acaba yengenizin sorunu neydi

slm ben pcos hastasıyım 2 yıldır evliyim ve cocuk istiyoruz ilkgünden beri hiç korunmadık adetlerim çok düzensiz yılda 1 kez olmaya başladım 22 yasındayım sütbuharı maydanoz bana fayda edermi acaba yengenizin sorunu neydi

Merhaba geçmiş olsun BIDIKCIM, yaşında çok genç bence iyi bir dr.gitmelisin ,oncelikle adet düzensizliğini gidermeye çalış,yinede kendin de boş durma derim.incir kürü yap , süt ve maydonoz yap... herşey bir vesile ... rabbim vermek istadikten sonra olur herşey
ümitsiz olma bence.benim yaşım 37 di. ama ümitliyim ...:)

iş yerimde bir arkdaş var.aynı pcos hastlığı varmış ,6 yıl sonra bebekleri olmuş ...şuanda 3 çoçuğu var sonraki ikiz hemde:))ümitsiz olma.süt ve maydonozo yap temizlik için , yumurta arttırmak içinde incir kürü yap.İnşallah işe yarar bende yeni başladım ...Sonuçlarımı buraya yazarım.Pazartesi dr.kontrolüm var...bakalım 1. tüp bebek tranferi sonucunun negatif olmasına ne açıklama yapacak merak ediyorum doğrusu

Son düzenleme:
Transferden sonraki 19. günüm ,12. gün negatif olduğunu öğrendim .Biraz araştırma yaptım ve negatif olanlarda adet ne zaman oluyor? gecikmeler var mı? die .gecikmeler oluyormuş.benim normalde 22 Mayısta olması gerekirken gecikti.Bende sut ve Moydonuz yapayım dedim.Tabiki eşimin destği ile önersi ile :)) taze keçi sütü ve bahçeden toplanmış köklü maydonoz ile yaptım.23 Mayısta gece yaptım.Sabah adet oldum.. :)) ilk günüm ve sütün etkisiylemi bilinmez ama içimden parçalar kopup geldi.koparken şiddetli ağrı oluyor ama sonra geçiyor.bakalım kist ve temizlenme aşamasında ve sonrasında neler olacak .Hayırlısı Allahtan ...

vakit bulunca değerlendirmelerimi paylaşırım .

Merhaba geçmiş olsun BIDIKCIM, yaşında çok genç bence iyi bir dr.gitmelisin ,oncelikle adet düzensizliğini gidermeye çalış,yinede kendin de boş durma derim.incir kürü yap , süt ve maydonoz yap... herşey bir vesile ... rabbim vermek istadikten sonra olur herşey

iş yerimde bir arkdaş var.aynı pcos hastlığı varmış ,6 yıl sonra bebekleri olmuş ...şuanda 3 çoçuğu var sonraki ikiz hemde:))ümitsiz olma.süt ve maydonozo yap temizlik için , yumurta arttırmak içinde incir kürü yap.İnşallah işe yarar bende yeni başladım ...Sonuçlarımı buraya yazarım.Pazartesi dr.kontrolüm var...bakalım 1. tüp bebek tranferi sonucunun negatif olmasına ne açıklama yapacak merak ediyorum doğrusu[/QUO

merhaba teşkkr edrm sizede geçmiş olsun 2 yıldan beri aslında kendi haline bırakmıştım çok istiyordum ama tedavi sürecinden biraz korktum sanırım ama bu ay tedaviye başlıyorum dr eşimden tahlil istedi bende adet olup 3.günü gidcm ona göre bir yol izlyceğz doğal şeylere çok inanırım oyüzden kür denemek istiyorum incir kürü nasıl yapılıyor birde soğan kürü war önce onun yapılması gerekiyormş galiba ayrıca verdiğiniz örnek beni çok mutlu etti umutlandırdı arkadşnz adına çok sewindim sizin sorununuz nedir çocugunuz hiç olmadımı rabbim isteyen herkese hayırlısından versin sizede banada inş tüp bebek denemesi yaptırdınız anladığım kadarıyla bende tedavi olayına yeni girdiğimden pek bilgim yok inş tüp bebeğe aşılamaya gerek kalmadın olur bebeğim

iş yerimde bir arkdaş var.aynı pcos hastlığı varmış ,6 yıl sonra bebekleri olmuş ...şuanda 3 çoçuğu var sonraki ikiz hemde:))ümitsiz olma.süt ve maydonozo yap temizlik için , yumurta arttırmak içinde incir kürü yap.İnşallah işe yarar bende yeni başladım ...Sonuçlarımı buraya yazarım.Pazartesi dr.kontrolüm var...bakalım 1. tüp bebek tranferi sonucunun negatif olmasına ne açıklama yapacak merak ediyorum doğrusu[/QUO

merhaba teşkkr edrm sizede geçmiş olsun 2 yıldan beri aslında kendi haline bırakmıştım çok istiyordum ama tedavi sürecinden biraz korktum sanırım ama bu ay tedaviye başlıyorum dr eşimden tahlil istedi bende adet olup 3.günü gidcm ona göre bir yol izlyceğz doğal şeylere çok inanırım oyüzden kür denemek istiyorum incir kürü nasıl yapılıyor birde soğan kürü war önce onun yapılması gerekiyormş galiba ayrıca verdiğiniz örnek beni çok mutlu etti umutlandırdı arkadşnz adına çok sewindim sizin sorununuz nedir çocugunuz hiç olmadımı rabbim isteyen herkese hayırlısından versin sizede banada inş tüp bebek denemesi yaptırdınız anladığım kadarıyla bende tedavi olayına yeni girdiğimden pek bilgim yok inş tüp bebeğe aşılamaya gerek kalmadın olur bebeğim

Merhaba Rica ederim..
Bana göre tüp bebek tedavisinde korkulacak bişi yok.Ama herkesin korkuları farklı olabiliyor.Bana tedavi çok kolaymış gibi geldi.
İNCİR KÜRÜNÜ:1 Lt kaynamış klorsuz suya 10 tane inciri elimle bi kaç parçaya bölüp atıyorum.10-15 dk. kayntıyorum.ılısıktan sonra kavanoza koyuyorum .bir günlük yapıyorum.3'e bölüyorum.yemeklerden 15-20 dk.önce aç karna içiyorum.
incir küründe bugün beşinci günüm.

SÜT KÜRÜNÜ :de gece yatmadan yapıyorum.5 günümdeyim.Günlük 1 lt felan taze keçi sütünü kaynatıyorum.Kaynadıktan sonra bir tutam maydanozu elimle bölüp içine atıyorum.buharı bitene kadar duruyorum.sonra hemen yatıyorum.

bu tarifler benim uyluğaya bildiğim.ama tarifleri ölçüleri sitede yazıyor.bana bu şekilde uyduğu için ben böyle yapıyorum.

Ayrıca Bi arkadaşımın çok ısrarı ile bir ebeye gittik. Elle karından bakıyor.bazı şeyler söyledi bakalım bi uygulayayım.ne olacak :KK43:(

Dün tüp bebek dr.gittim .6 yumurta toplamıştı.4'ü 1.kalite dedi.2 tane tranfer etmişti.ama yaşamadılar.dr.kisten dolayı rahimde yapışıklık olabilir dedi.dr.% 75 ümitliydi.ama olmadı .kısmet, inceleme yapalım dedi.ama bişey çıkacağını sanmam dedi.Eşimle bizde yaptırmadık.Hayırlısı bakalım bir kaç ay bu kürlerden yapacağız.hayırlısı olsun.

İnş.senin güzel haberlerini alırız:)

Bu süt maydanoz buharını ne kaç gün uygulıcaz her seferinde aynı sütümü yoksa yeni kullanılmamış sütümü yapıcaz valla benim kafam karıştı bilen güzel bir yazabilirmi

.tur => adet bitimi ile başlanır ,7 gece yatmadan buharında durulur,sonra birleşme olur.birleşmeden sonra 30/60dk arasında kalkmadan uzanılır.bel altına yastık konulabilir.

hergün taze süt kullanılır.sonra bibir yapılan süt tekrar kullanılmaz.bulabilirseniz keçi veya inek sütü ,(pastorize süt ile yapanlarda olduğunu duydum ama ne kadar etkili bilmiyorum )

1lt ye yakın süte bir tutam maydonuz yıkanır saplarından ayırmadan elle ikiye bölünüp sütün içine atılır ,süt iyice kaynatılır.5-10 dk.sonra plastik kaplarda çabuk soğuyor.normal bi tencerede olabilir.üzerinde durulur.üzenine battaniye örtülür.sütün buharı kaybolup sıcaklık düşerken hemen yataga geçilir.ve birleşme olur.

7 günden sonra 7 gün ara verilir.

2.turda aynı şekilde yapılır.bu 2 tur yumurtlama günlerine denk gelebilir.buharın yumurtaya ve bebeğe bi zararı olmaz.

benim elti bu şekilde yaptı ve hamile kaldı.

ben 1.turu yaptım bitirdim .ara verilen bölümdeyim .bu gün 6.günüm . yarından itibaren 2. tura başlıcam

hayırlısı bakalım ...herkesin gönlünce olur.

aynen ben de senin gibiyim :KK43:(( kafamdan asla atamıyorum ve hamileliğin tüm belirtilerini yaşadım hep. 2 gün sonra bu küre ben de başlıyorum inşallah bu kez olur :KK43:(

Selam arkadasım bebegını saglıkla kucagına almayı nasip eder inşallah Yüce Allah. Nasıl hamile kaldın? Maydanoz kurunu uyguladınmı? Pnun dısında neler uyguladın?

Ben bunları pek duymadım ama yakın bir arkadaşım da bu durumdaydı soğan suyunu duymuş her sabah kalkıp içiyordu çok geçmeden hamile kaldı

Bunu annem bana zorla yaptırmıştı :) 2 ay sonra hamile kaldım ama bence herşey kafada bitiyo bu uygulama inthapı söküyormuş diye duydum

bu olayi bende denedim dün aksam. siklusun 12. günü. 10 dk durdum buharinda ama farkli bi durum olmadi. 2 gün daha mi yapmamgerek? yumurtlama zamani da yapilabiliyor mu bu olay?

canım sağol paylaşımın için. yazıyı o kadar kişi okuyor ama kimse bir şey yazma gereği duymuyor. nedendir bilmem.

ben de çok kararsızım yapıp yapmamak konusunda. çok çeşitli şeyler duydum ilişkiden hemen önce yapılacak falan diye... ama deneyenler ya da deneyenlerden duyanlar yardımcı olursa bize daha iyi olur.. fisfisfis
Hanımlar benim bir sorum olacak bu sut buharını illa adetten sonra mı yapmak gerekir .yani ben o gün musaıt olamadgım için adetten sonra yapamadım .bugün yumurtlama gunumun 3. Gunu . Adetime yakın bir tarihte yapsam veya iki üç gün sonra yapsam bir faydasını görür muyum acaba yani bu ay hamile olabilir miyim .yardı yar olursanız çok sevinirim.:)

Bu konuyu ben de çok merak ediyorum.Bu buhar meselesini çevremden çok duydum sonuç alanlarda oldukça fazla ama tam olarak ne zaman uygulamak gerekiyor.Dün yine biri ablama söylemiş benim için tam da yumurtlama günümdeyim akşam denedim ama bir taraftan da korkuyorum bizim yumoş buharda pişip rafadan olmasın.sonuç alanlar lütfen yazsın adetten sonra kaçıncı günde başladığını ve kaç gün uyguladığını
Canım adet btiminden 5 gün sonra yapılıyor yumurtlama döneminde sakıncalı

Canım
benim hikayemde bir çogunuzla aynı..kısaca bahsedeyim;on bes aylık evliyim ve bunun on iki ayını bebek isteyerek gecirdik..doktorlar tahliller igneler haplar antibiyotik hsg...iki aydır bıraktım biraz rölantiye aldım,yoruldum cünkü...hsg ceken doktora göre sag tüp açık sol da da geciş var ama filmi gören diğer doktorlar solun tamamen sagın kısmen kapalı oldugu kanısında en son laparoskopi dedi doktorum o güne kadar laparoskopiye sıcak bakan ben resmen kacar adım cıktım doktorun yanından..sonrada ara verdim işte..ilk ay bos gecti maalesef ikinci ay su an ovülasyon dönemindeyim hatta buyuk ihtimal günündeyim..iki aydır eşimin aldıgı bitkisel bi karısımı kullanıyorum icinde özellik bodur mahmut ve sahdere olan bi karısım..haftaya sogan ve brokoli kürüne baslayacagım amma velakiin bu süt buharı olayı kafamı karıstıyor benim..kimisi adetten sonra diyor kimisi adet döneminde kimisi de ilişkiye girmeden hemen önce diyor ama ovülasyona denk gelmesin diyende var eee iyi güzelde şimdi ovülasyona denk getirmeyeceksek şayet neden illaki ilişki öncesi yapıyoruz bunun mantığı ne yani hani ovülasyon dönemi olsa anlayacagım da o dönem dışında hamile kalma ihtimali nedir ki illaki hemen ardından ilişki deniyor?bilen yapan biri varsa bi akıl verse :KK43: belki benimde şifam onun iki dudagı arasındadır...kafam karmakarışık,hepinizin yaşadığı malum psikoloji içinde resmen çırpınıp duruyorum aylardır..rabbim nerde varsa bildiğimiz bilmediğimiz hepimizi en hayırlı zamanda hayırlı saglıklı uzun ömürlü evlatlarla taclandırsın inşallah...
Canım benim yengem adet bttıkten sonraki gün hemen yaptı herkes yaptıktan sonra hemn ilişkiye girilmeli yazmış ama benm yengm gunduz yaptı beline battaniye baglayarak . Aksamda ilişkiye girdi. Sadece bir kere yaptı dger ay hamile kaldı. Kimisi 3 gun yapın dıo kimisi adetn btiminibt 5 gün sonra dıyor kişidsndegişiyor sanırım . Benm yngem 1 kere yaptı ve dger ay hamile kaldı . Bende yapıcam aynı şekilde adet gunumu bekliyorum

X