Mutfak Püf Noktaları düdüklü tecere nasıl kullanılır?

thanderc

dünyanın entatlı kenesi:)
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
1.021
4
düdklü tencerem var arkadaşlar ama kullanmayı bilmiyorum ve de cesaret edemiyorum. annem küçükken hep korkuturdu dokunma patlar diye bende patlıcak diye korkuyorum. nasıl kullanılır bana ayrıntılı şekilde yazarmısınız nasıl açılır düdügü ne zaman kaldırılır indirilir tamamen dimdikmi olucak yemek pişerken? içine ne kadar su konur yemek yaparken? nasıl açılır? çok ayrıntılı yazarmısınız? teşekkürler şimdidenopuyorumnanaktan

canım benimde normal düdüklü tencere...ben sürekli kullanıyorum...hem çoook pratik hem çoook iii oluyor...düdüklüyü koyacaksın yemeğine göre suyunu koy..ama çok doldurma suyunu sonra kapat..düdüğü havada kalsın sonra çok yavaş bir ses çıkıyor pısss....ssositososito...indir canım düdüğünü....sonra gürültülü ama korkma altını hafif kıs canım dakika tut yemeğine göre kapatırsın ama hemen açma buharı çıksın biraz 10,15 dakika bekle tamam canım hadi kolay gelsin....

seminya teşekkür ederim canım yapayım dediklerini

Ocaktan indirdikten sonra musluğun altında soğuturum ben. Biraz öyle kalır, düdüğü sonra açarım, biraz da öyle bekletip tezgâha alır kapağı öyle açarım. Allah'a şükür bir sakatlık çıkmadı. Mercimek gibi küçük taneli şeylerde bir sorun çıkabilir, dikkatli açmak lazım. Bildiğin basınç bombası aslında. İyice soğumadan ve içindeki buharı vermeden açmamak lazım.

evet katılıyorum çok dikkat etmek lazım bir zamanlar düdüklüm patlamııştı karnımda hala izi var eyvahedigeldismile

bende kuru fasulye yada barbunya fasulyede falan kullanıyorum ama diğerlerinde kullanmadım hiç.diğer topicte okudumda sarmada pişiren varmış.acaba aranızda bilen varmı sarma düdüklüde nasıl kaç dk pişiyor.marketten yaprak aldım ama çok sert pişmek bilmiyor :KK43:(

hemen hemen her yemegi ya firinda yada düdüklüde pisiriyorum tadina doyum olmuyo..

bi mercimek corbasi yapiyorum,acayip lezzetli bisi oluyo

hele sucuklu kuru fasulyeyi hic sormayin sırnaşık şey

canim benimkinin kizmizi bir cibigi var kaynara ciktimi o yukari cikiyo ve ötüyo ozaman ocagin altini kisiyorum..sonra yavas yavas iniyo kirmizi cibik.eger agizini acmak istiyorsam ocakdan alip yuvarlak bir dügmesi var yavas yavas cevriliyo icindeki basinci indrmek icin, kizmizi cibik assagiya iyice inincede kapagi aciyorum.

eger zor pisen bir yemekse kuru gibi bir kere daha yüksek isiya getirip kaynara cikinca kisiyorum.aslinda cok basit korkmaya gerek yok.
eskiden anemde beni hep korkuturdu patlar diye bende hic düsünmemistim bu seneye kadar almayi,, ama aldim nefis oluyo yemekler..

X