Doğuma Hazırlık Erkek Bebek Isteyenlerin Dikkatine..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
canım yazılarını okudum çok duygulandım. seni o kadar iyi anlıyorum
ki. malisef benim babannemde 23 yıllık yuvayı erkek çocuğu yok diye yıktı. biz 3 kız kardeşiz.annemin oğlu yok diye hep babannem başına kaktı. amcamın halalarımın 2 şer oğlu vardı.neyse annem anlattı bunu.yıllar önce ben o zaman küçüktüm bizim kapımıza yaşlı bir dilenci dede gelmiş.biz ikinci katta oturuyorduk.yukarı çıkmadan merdivenlere oturmuş.annemde ona yemek vermiş.annemde yukarıda kapının eşiğine oturmuş.dede aşağıda merdivenlerde yemeğini yemiş.direk demişki anneme kızım senin erkek çocuğun yok değilmi demiş. annem şaşırmış.yok 3 kızım var demiş.kızım ben sana bir dua edeceğim ve sen ALLAHIN izniyle 1 erkek bebeğe gebe kalacaksın demiş.dede merdivenin aşağısında annem yukarıda dede duasını etmiş gitmiş.annem çok şaşırmış anlamda verememiş.ben en son çocuğum. benden sonra annem 2 düşük yapmış. erkek bebek durmuyor düşüyormuş.babannemde oğlan doğuramıyorsun hep düşürüyorsun diye anneme kızıyordu. neyse dededen sonra annem yine hamile kalmış.düşmediğine göre buda kız demiş. sonra öğrenmişlerdi erkek.annem çok sevinmiş. kapıma hızır a.s mımı gönderdin yarabbim oğlum olacak demiş.sonra annem 8 aylık hamileyken bebeğin hiç kımıldamadığını farketmiş. doktora gitmişler.kardeşim ölmüş annemin karnında ve annemi zehirlemek üzereymiş.velakin 8 aylık ölen kardeşimi sezeryanla almışlar.ben hayal meyal hatırlıyorum annemin yanında kardeşimi arıyordum hastane odasınla.yani yarabbim annemle babama erkek evlat nasip etmemiş.babannneme ALLAH nasip etmeyince benim elimden ne gelir demiş.ama babannem dururmu 23 yıl sonra ayırdı annemle babamı.babam severek almış oysa annemi.
sonra babam yine babannemin baskısıyla evlendi.50 yaşından sonra.bir kızı 1 oğlu oldu.şimdi annem torun büyütüyor babam çocuk.işte baskı böyle bişey.

benimde 1 oğlum var.ilişkiden sonra namaz kılıp yasin okudum.yarabbim ilk evladımı erkek nasip et. sağlıkla sıhhatle dedim.yüce mevlam nasip etti.ablamında 2 kızı var. sanada dileyen herkesede bu mübarek günün hürmetine yarabbim sağlıklı hayırlı erkek evlat nasip etsin.anneme hep 3 tane aslanlar gibi kızın var derim hep.evladın hayırlısı sağlıklısı elbet ama bu erkek çocuk baskısı çok zor.

ya bide aklıma ne takıldı haziranda hamile kaldım demişsin. ablam 2 kızında haziranda hamile kaldı. en yakın arkadaşım kız istiyordu oda haziranda hamile kaldı kızı var. bu haziranda bir kerametmi var ne. geçen gazetede uzmanlar en çok erkek bebek gebelikleri eylülde gebe kalınırsa olur demişler.benim son sat 28 ekimdi.

kimse kınamasın kızmasın. elbette önce sağlıklısı ve hayırlısı.ALLAHIm herkesin gönlüne göre versin.bende 2.kız istiyorum şu haziranı bi deneyim.CADIARZU

Nasil sinirleniyorum bu kendini bilmez ihtiyarlara anlatamam. Babaannen kendine bir erkek torun degil, cehennemdeki yerini hazirlamis. Allah in cezasi diyecegim ama, kk kurallarina aykiridir diye demiyorum:mymeka: ihtiyar mihtiyar dinlemeyip, evire cevire dovmek gerekir ama onu da soylemeyecegim, zira zebaniler onu da alasiyla yapacaklarkötükedihüso(Allah herseyin dogrusunu bilir)

Guzel arkadaslarim, cevre baskisi nedir hic bilmedim. Sanmayin ki, cevre baskisina maruz kalmadim. Ama beni hep teget gecti. Hiiiiiiiiiiic ama hic umursamadim. Bende hep ters etki yapti :) Zaten cevre baskisini umursasaydim, sevgili esimle evlenemez ve hayatimin hatasini yapardim:nazar:. Zaten sana bunlari telkin eden, seni bu sekilde acitan bir cevre olmaz olsun. Herkes haddini bilsin. Iki tane pirlanta gibi kizim var. Ikinciyi isteyerek kiz planladik. Allah da elimizi bos cevirmedi. Bunu duyan bir kisim -adı buyukler- beni gunah islemekle sucladilar Cunku ikincinin kiz olmasini istemiyorlardi. Simdi ise bana erkek icin tavsiyelerde bulunuyorlar. Ben de onlara hic soylemiyorum erkek istedigimi. Belli olmaz belki 3. bir melegim daha olur diyorum. Acayip bozuluyorlar. Ben de oturup onlarin o hallerini izliyorum. Cehalet cehalet cehaalet.
Evet erkek bebek istiyorum simdi. Ama cevre baskisindan degil, sevdigim ve istedigim icin. Ilk kizim olmadan once, erkek bebekleri cok severdim. Kizim dogduktan sonra kiz bebegin dunyadaki en guzel seyi oldugunu anladim. kaydirigubbakcemile3 Birbirlerine ileride yoldas, dost olsunlar diye ikinciyi de kiz istedim hep. Simdi de 3. yu erkek istiyorum. Ben istiyorum bunu. Ali veli kirdokuz elli dedi diye degil. Beni dunyamin icinde bir renk de o olsun diye. Benim canimdan gelecek bir kuzu da o olsun diye.. Baski yapan, kiz cocugu hor goren butun zihniyet(siz)leri de, Yuce Yaradan a havale ediyorum. Rabbim tabii ki herseyin hayirlisini versin. Kimse de bunun aksini istemiyor. Onun rahmetinden dilemek ne ayip ne gunah. "vermeyi istemeseydim istemeyi vermezdim" "isteyin ki vereyim" "duaniz olmasa ne oneminiz var" diyor. Bu mesaj erkek ya da kiz bebek isteyenleri oyle ya da boyle kinayan insanlara..

Canim arkadaslarim. Bosverin zihniyet fukarasi, kendileri de cevre baskisindan zamaninda cani yanmis, ben de birilerini yakayim diye ugrasan insan-cik-lari. Hayatiniza bakin. O cok kisa. O ne der, bu ne ister diye yasanmayacak kadar kisa. Kendimiz olmaktan asla vazgecmeyelim Ve eger gercekten erkek evlat istemiyorsak hic ugrasmayalim Yarin cocuga "ben seni babannen(deden, komsu, gorumce elti) istedi iye yaptim demeyelim. Ben seni cok severek ve isteyerek yaptim diyebilelim kendimize... Şeniz. Aslinda bu konuda daha cok seyler soylenebilir ama, fazla laf, lafi guzaf...

Tum bebek isteyen guzel anne ve anne adaylarini, anne aday adaylarinin, Allah gonullerine gore versin.

Burada gonlundekini soyleyenler, ne bir kinama, ne bir azar, ne de baska bir negatiflik bekliyor. Sadece bir dua. Ya da "ya hayir soyle ya da sus" Bazi arkadaslar da, kendilerince hayir soyluyor olabilirler ama soyledigin, karsidakinin anladigi kadardir. Yani ne soylediginden ziyade ne anlatildigidir.

Umarim kimseyi kirmamisimdir. Niyetim, arkadaslari her turlu baskinin, bizi daha ozgur yasamaya tesvik etmesini tavsiye etmekti. Cok etmek li bircumle oldu, ama olsun. Maksadina ulasmasi temennisiyle. Love you all..

Rabbim sana sağlıkla evlatlar nasip etsin. Hayırlısıyla anne olursun inşallah. Rabbimden ümidini kesme keremi sonsuz yaradanın. 7 sene bebeği olmayıp sonra ikiz bebek bekleyen bir kuzenim var. gencecikti kimse yakıştıramadı yumurtalıklarında sorun vardı eşiyle arası açıldı Rabbim oldedi ve oluverdi hayatında herşey düzenlendi.

diyeceğim o ki umudunu kaybetme dua et
bende senin için edeceğim ki vesile olurum belki
Allahım yardımcı olsun sana. Nasip olur inşallah en yakın zamanda :)

eylül ayında hamile kalmayı planlıyorum.
2011 eylülde.
3 ay evvelden diete başlayacağım.
o gün gelene kadar adet döngüm yum günüm düzenim hep öğrenmeyi planlıyorum.
dua ve namaz ilk yapacağım şey
çok büyük adaklarım var Allah bir nasip etsin seve seve yerine getireceğim.
sağıma yatacagım
alkali ortam yaratmak için vajinal duş bi karbonatlı su ile
tek günler kız çift günler erkek ve ay yarım ayda ise erkek dolunaysa kız mış
net değil ama bu bilgim
klomen ve çatlatma iğnesi kullanabilirim net yum çatladığı an olsun diye

ama hadistede adet bitimi ilk 5 gün oğlan diyor o kafama yatıyor
bunu da deneyebilirim
yum günü çatlamadan hemen sonra erkek deniyor bunuda deneyebilirim

cinsel perhize inanıyorum eşim yorgun da olmayacak soda kahvede içireceğim

her gün her an dua ediyorum zaten..

agustos ayında hep doğumlar erkek. ben de kasımda hamile kalsam agustos doğumlu olur. yada eylülde kalıcam haziran doğumlu olsun diye..

gittiğim her evden erkek bebek eşyası toplamak var bir de. hepsi bahane Rabbim nasip etti mi oğlum gelip beni bulacak:))

vereliniortak

canım benim yaa inşallah herşey gönlüne göre olur ::)))))))))

bende ilk bebegim erkekti
amakaybettim oğlumu
şimdi hiç farketmiyor
evlat acısı yaşatmasın allahım kimseye
sağlıklı olsunda erkek olsun kız olsun farketmez
ama malesef toplumumuz erkek doğuranları
yüceltiyor boş şeyler yaaa bunlar.

eylül ayında hamile kalmayı planlıyorum.
2011 eylülde.
3 ay evvelden diete başlayacağım.
o gün gelene kadar adet döngüm yum günüm düzenim hep öğrenmeyi planlıyorum.
dua ve namaz ilk yapacağım şey
çok büyük adaklarım var Allah bir nasip etsin seve seve yerine getireceğim.
sağıma yatacagım
alkali ortam yaratmak için vajinal duş bi karbonatlı su ile
tek günler kız çift günler erkek ve ay yarım ayda ise erkek dolunaysa kız mış
net değil ama bu bilgim
klomen ve çatlatma iğnesi kullanabilirim net yum çatladığı an olsun diye

ama hadistede adet bitimi ilk 5 gün oğlan diyor o kafama yatıyor
bunu da deneyebilirim
yum günü çatlamadan hemen sonra erkek deniyor bunuda deneyebilirim

cinsel perhize inanıyorum eşim yorgun da olmayacak soda kahvede içireceğim

her gün her an dua ediyorum zaten..

agustos ayında hep doğumlar erkek. ben de kasımda hamile kalsam agustos doğumlu olur. yada eylülde kalıcam haziran doğumlu olsun diye..

gittiğim her evden erkek bebek eşyası toplamak var bir de. hepsi bahane Rabbim nasip etti mi oğlum gelip beni bulacak:))

vereliniortak

canım mesajlarımı kopyalayamadım ama sana 2 tane konu linki verceğim orada benim deneyipte(ALLAHIN İZNİYLE) erkek bebek sahibi olduğum bilgiler var. bir bak istersen
http://www.kadinlarkulubu.com/bebek...ecrubelerinizi-bekliyoruzz-3.html#post9563275
http://www.kadinlarkulubu.com/bebek...-diyenlerin-paylasim-alani-5.html#post9523678

benim kuzenim var ilki erkek ikincisi kız oldu, diğer kuzenlerimde bizlerinde ilk çocuk kız ikincisi erkek oldu.ıyikid eçok şükür olmuş yoksa ne yapardık biz bilmiyorum:))

Ama ilk erkeği bu doğurdu ya ve o zamanlar kimsede yoktu başka allahhhh düşünün artık gerisini ne laflar ne iğnelemeler neler neler.Gel zaman git zaman herkes vakti zamanı gelince uygun zamanda hamiş kalıp sırasıyla doğurdu.

Ama bu şimdi farklılık yaratacakya , ee lafda sokması lazım, sonuçta herkesin bir kzıı bir oğlu var ama olmaz illa birşeyler denmesi lazım ya, dediki en sonunda ;

ilk erkeği ben doğurdum akıllılık yaptım,ikinciyi kız doğurdum. Erkek çocuklar yaramaz olur siz uğraşırken ben rahatlamış oldum.

yani sizce buna ne denir? O evlatları kızı erkeği bize veren Allah , bizim elimizde olan bişeymi değil?

yani demek istediğim aslında siz erkekde doğursanız kızda doğursanız bu mileltin lafı bitmez tükenmez ,içinde o laf sokma dürtüsü olan insanları engelleyemezsiniz

Sonbaharda erkek, ilkbaharda kız
Bilimadamlarının araştırmasına göre, sonbaharda hamile kalanların çoğu erkek, ilkbaharda hamile kalanların çoğu da kız bebek dünyaya getiriyor

oglumda ekim ayinin 3.haftasinda hamile kalmistim..bu seferki hamile kaldigim ay kasim ayinin 2 haftasiydi...bebeyimin cinsiyetini henüz ögrenemedim.dr.söylediginde haber veririm

Son düzenleme:
benim kuzenim var ilki erkek ikincisi kız oldu, diğer kuzenlerimde bizlerinde ilk çocuk kız ikincisi erkek oldu.İyikid eçok şükür olmuş yoksa ne yapardık biz bilmiyorum:))

Ama ilk erkeği bu doğurdu ya ve o zamanlar kimsede yoktu başka allahhhh düşünün artık gerisini ne laflar ne iğnelemeler neler neler.Gel zaman git zaman herkes vakti zamanı gelince uygun zamanda hamiş kalıp sırasıyla doğurdu.

Ama bu şimdi farklılık yaratacakya , ee lafda sokması lazım, sonuçta herkesin bir kzıı bir oğlu var ama olmaz illa birşeyler denmesi lazım ya, dediki en sonunda ;

ilk erkeği ben doğurdum akıllılık yaptım,ikinciyi kız doğurdum. Erkek çocuklar yaramaz olur siz uğraşırken ben rahatlamış oldum.

yani sizce buna ne denir? O evlatları kızı erkeği bize veren Allah , bizim elimizde olan bişeymi değil?

yani demek istediğim aslında siz erkekde doğursanız kızda doğursanız bu mileltin lafı bitmez tükenmez ,içinde o laf sokma dürtüsü olan insanları engelleyemezsiniz

Kendi kendini nasil rezil ettiginin farkinda degil mi acaba? Bir soz var ya, gormemisin oglu olmus, tutmus... :smiley-cool: . Allahim herkese gonlundekini hayirlisiyla versin. Saglikli uzun omurlu, hayirli evlatlar versin. Kiz isteyene, saglikli hayirli kiz evlatlar, erkek isteyene saglikli hayirli erkek evlatlar versin. Herkesin dilegini kendi hakkinda hayirli eylesin.

evet ya mühim olan insan bişeyler söylemek laf sokmak istesin illa bişey bulur söyleyecek can sıkacak. niyet önemli sebep olmasa da yaratılır bir şekilde

ablamın görümcesi var. eşinden ayrılmış bebeği 5 aylıkken. dünyalar güzeli tatlı bi kızı var 4 yaşında şimdi. çok sevimli bir kız ablam deli oluyor oda ablamın ardından yenge yenge diye ağlıyor. görümcesi kendi eşiyle ayrıldı diye midir bilmem hep her fırsatta laf sokar incitir ablamı.
sormuş kız kardeşinin nesi olacak diye. ablamda kızları olacak demiş
oda ayy inşallah seninde kızın olur demiş
ablam beddua eder gibi içten söyledi diyor.
o da gülümsemiş inşallah kızım olur çok isterim demiş
aklı sıra canını sıkacak
ablam henüz bebek düşünmüyor hem görümcenin hasedine bak ki kardeşin erkek evlat istiyor sen sırf kıskançlığından inşallah kızın olur senin diyorsun. çok sevdiğin kardeşinin de erkek bebek istediğini bile bile.

Rabbim akıl fikir versin bu insanlara.
herkese dilediği cinsiyette sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin :)

Bu cahil insanara ben de çok sinirleniyorum ya!! Allah herkese sağlıklı evlatlar versin, hayırlısıyla gönlündeki cinsiyete versin inşallah... :emir_bebek:
Benim henüz bir çocuğum yok, şimdi uğrşıyoruz kaydirigubbakcemile3 , o yüzden kız-erkek farketmez benim için.
Annem hep der ki şanslı insanların önce kızı olur. :ecrin_bebek:
Kısmet artık, ben de "abi" olması için önce erkek sonra 1 veya 2 kız istiyorum, hayırlısıysa tabi... Ama ilk kız doğurup kızı garantiye almak da güzel olur...
Hakkımızda hayırlısı, sevgiler...opuyorumnanaktan

kizlar bende hic anlamiyorum bu erkek cocuk istegini esime ilk hamile kaldigimda hamileyim dedim adam sevicden cildirdi allahim ne olur kizimiz olsun dedi o kadar cok istemiski prensesimiz dogdu simdi 7 yasinda babasinin goz pinari o kadar cok seviyorki anlatamam

kizlar bende hic anlamiyorum bu erkek cocuk istegini esime ilk hamile kaldigimda hamileyim dedim adam sevicden cildirdi allahim ne olur kizimiz olsun dedi o kadar cok istemiski prensesimiz dogdu simdi 7 yasinda babasinin goz pinari o kadar cok seviyorki anlatamam

eger erkek cocuk istemiyorsan anlamazsin isteyenleride.buradakiler kiz cocuk istemiyoruz/istemedik demediler zaten,kiz cocuklarimizdan sonra ins erkek bebeklerimizde olur dediler.ve ben adim kadar eminimki ilk bebeklerimiz erkek olsaydi ikinci bebeklerimiz kiz olsun diye ugrasacaktik.yani burada bir erkek tutkusu yok.sadece IKINCILERIN DEGISIK CINSIYETTE OLMASI arzusu var.buradakilerin bircogunun ikinci bebekleri ayni cinsiyette.eger sadece erkek bebek istiyor olsaydik bu ikincileri istemezdik.onlarda bizim evlatlarimiz,canimiz,cigerimiz.

sen hamile oldugunda insallah kizdir diye bebeginizin kiz olmasi icin dua ettiyseniz yada istediyseniz baskalarida erkek olmasini isteyebilir.anlamiyorum erkek cocuk istegini demek bencillik oluyor biraz,tabiki bence.ve hepimizin cocugu gozumuzun bebegi.senin bebegin sana oyledir benimki bana..bunu kiz/oglan oldugu icin diyemeyiz degilmi??

Son düzenleme:
herkesin gönlünden geçen bişeyler vardır bir kız bir oğlan iki kız bir oğlan hep bu konuda bir hayalimiz vardır hatta evlenmeden önce bile

hayalini kurmak masum. Cinsiyete etki edebilecek birşeyler denemek tadbir kuldan takdir Allahtan denemek ayıplanacak birşey olmamalı..

Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez. Hayattta karşısına çıkan zorluklarda art niyetli insanlarda ne derece baş edebildiğini bilemez.

oysa en iyi kadınlar anlar ben ve ben gibi olanları demiştim.

Etrafımızda oğlan doğurmasıyla övünenler vardır. çok saçma evlat bu kızı erkeği yok dedim.

daha hamileliğin ilk günlerinden sizin kesin kızınız olur diye fikir beyan edenler vardı inşallah kızımız olur dedim

Bizim oğlan sizin kızı kapının arkasında sıkıştıracak diye sinirlendirdiler kocamı
daha kızım doğmadan derdi sardı babayı nasıl yetiştireceğim kızımızı eğiteceğim hanım hanımcık olsun akıllı uslu olsun diye planlamaya başladı sırf etkilendi diye

Kayınvalidem 3 oğlan doğurmuş hiç kızı yok. kız çocuk nasıl olur bilmem der durur. hep oğlan doğurduğu için bilmiyormuş sanki kız olunca bebek 5 gözü 6 kolu oluyor.. kız bebek nasıl büyür bakılır erken mi yürür nasıl tuvaletini söylemeyi öğrenir hiç bilmiyormuş.

annem yazık daha ilk bebeğimi kucagıma almadan Allah oğlanıda verir inşallah dedi durdu. birincisini elime almadan ikincisi derdine düştü.

öz babam kız olduğunu öğrendiğimizde kesin mi yüzde yüz mü diye ısrarla teyit etti erkek ihtimali olmadığını anlayana kadar..

Ben herşeyini sarı aldım yeşil aldım. ilerde de kullanmak nasip olsun diye. Kızım oğluma abla olabilir diye.

Evet kullar bunlarla uğraşıyor. Ama ne yaşadığımızı bilmiyorsunuz. Siz belki kaldırabilirsiniz bu tarz bişşeyler yaşamayı ama ben kaldıramıyorum.

Kızımı herşeyden çok seviyorum o benim miniğim mucizem herşeyim. Babasınında prensesi.. Allah onun bana acısını göstermesin bir ömür.

Nasip olursa bir de oğlumuz olsun isterim. İSTEMEK suc değil. Dua ederim. Allahtan dilerim. Ne okuduysam tedbir mahiyetli yaparım rejim olur yumurtlama günü takibi olur sağa yatmak olur.. her ne aklıma yatarsa yaparım.. Ama yine Rabbimden dilerim.

her sabah bu topiğe ne umutla geldiğimi ben biliyorum. aklıma daha fazla yatacak bir bilgi bir yöntem. yeni biri çıkar ve ben böyle yaptım bana nasip oldu paylaşmak istedim yazar diye.. bişeyler bulduğumda yeni bir bilgi kaç gün onu düşünüp tarttığımı denesem ne olur denemesem ne olur diye aklımdan geçirdiğimi kimse bilmiyor :))

Kimse kimseyi kınamasın. böyle sert söylemlerde bulunmasın. anlamaya çalışın. kocanız her erkek bebek gördüğünde gözleri takılıp kalıyorsa ve siz yutkunuyorsanız her an Rabbim bana hayırlı sağlıklı bir erkek evlat nasip diye dua ediyorsanız ancak o zaman anlayabilirsiniz beni ,bizleri..

Allah sizlerede istediğiniz gibi evlatlar nasip etsin uzun ömürlü sağlıklı hayırlı.. köstek olmayın destek olun. kınamak yerine bizler için dua edin. belki sizin dilek kapınız açıktır siz vesile olursunuz bizim sağlıkla hayırlısıyla bir erkek evlat sahibi olmamıza :)

canım ne kadar samimi ve içten yazmışsın.okurken cok etkilendim.emin ol seninle aynı şeyleri yaşayan ve hisseden cok kadın var fakat senin kadar cesaretli olup dile getiremiyorlar.öncelikle bunun için tebrik ederim seni.

benimde bir kızım var 17 aylık.Allah nasip ederse temmuz agustos gibi tekrar bebek düşünüyorum.1 kızım oldugu için gönlüm erkek bebekten yana.oglum olsaydı da kız isterdim tabiki.

yazdıgın önerileri kaydettim pc ye.inşallah ilerleyen günlerde bu konuda paslaşırız.
hamile kalmadan seni bulurum ona göre:))

Bu arada dua ya bende önem veriyorum.
Allah herkesin gönlüne göre ,hayırlı,saglıklı evlatlar versin inşalllahhh...Amin.

ilk hamilelikte benim icinde önemli deyildi cinsiyeti...lütven biraz anlayisli olun kizlar...oglu olupta illaki kizim olsun diyenlerde var...onlar neden tepki görmüyo..asil ben bunu anlamiyorum..erkek bebek istenildigi zaman öcü gibi görünüyoruz....peki benim simdi bi oglum var diyelim o cok istiyor erkek kardesinin olmasini..o cocukdami hatali...rabbim nedemis isteyinki vereyim.ben rabbimden istedim hayirli saglikli bi oglum olsun diye oda verdi oglumu simdi 5,5 yasinda...ama dua ederkende hayirsiz bi oglum olacagina 10 kizim olsun hayirli olsun diye diledim.....tabiki herseyin basi saglikli hayirli olmasi..ama her gönülde muhakkak bi dilek vardir rabbimizden istedigimiz..kizlarimda var ..rabbim cocuklarimizin uzun ömürlü olmasini nasip etsin..kaderleri alin yazilari güzel olsun..iyi insanlar cikarsin rabbim cocuklarimizin karsisina..

Son düzenleme:
herkesin gönlünden geçen bişeyler vardır bir kız bir oğlan iki kız bir oğlan hep bu konuda bir hayalimiz vardır hatta evlenmeden önce bile

hayalini kurmak masum. Cinsiyete etki edebilecek birşeyler denemek tadbir kuldan takdir Allahtan denemek ayıplanacak birşey olmamalı..

Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez. Hayattta karşısına çıkan zorluklarda art niyetli insanlarda ne derece baş edebildiğini bilemez.

oysa en iyi kadınlar anlar ben ve ben gibi olanları demiştim.

Etrafımızda oğlan doğurmasıyla övünenler vardır. çok saçma evlat bu kızı erkeği yok dedim.

daha hamileliğin ilk günlerinden sizin kesin kızınız olur diye fikir beyan edenler vardı inşallah kızımız olur dedim

Bizim oğlan sizin kızı kapının arkasında sıkıştıracak diye sinirlendirdiler kocamı
daha kızım doğmadan derdi sardı babayı nasıl yetiştireceğim kızımızı eğiteceğim hanım hanımcık olsun akıllı uslu olsun diye planlamaya başladı sırf etkilendi diye

Kayınvalidem 3 oğlan doğurmuş hiç kızı yok. kız çocuk nasıl olur bilmem der durur. hep oğlan doğurduğu için bilmiyormuş sanki kız olunca bebek 5 gözü 6 kolu oluyor.. kız bebek nasıl büyür bakılır erken mi yürür nasıl tuvaletini söylemeyi öğrenir hiç bilmiyormuş.

annem yazık daha ilk bebeğimi kucagıma almadan Allah oğlanıda verir inşallah dedi durdu. birincisini elime almadan ikincisi derdine düştü.

öz babam kız olduğunu öğrendiğimizde kesin mi yüzde yüz mü diye ısrarla teyit etti erkek ihtimali olmadığını anlayana kadar..

Ben herşeyini sarı aldım yeşil aldım. ilerde de kullanmak nasip olsun diye. Kızım oğluma abla olabilir diye.

Evet kullar bunlarla uğraşıyor. Ama ne yaşadığımızı bilmiyorsunuz. Siz belki kaldırabilirsiniz bu tarz bişşeyler yaşamayı ama ben kaldıramıyorum.

Kızımı herşeyden çok seviyorum o benim miniğim mucizem herşeyim. Babasınında prensesi.. Allah onun bana acısını göstermesin bir ömür.

Nasip olursa bir de oğlumuz olsun isterim. İSTEMEK suc değil. Dua ederim. Allahtan dilerim. Ne okuduysam tedbir mahiyetli yaparım rejim olur yumurtlama günü takibi olur sağa yatmak olur.. her ne aklıma yatarsa yaparım.. Ama yine Rabbimden dilerim.

her sabah bu topiğe ne umutla geldiğimi ben biliyorum. aklıma daha fazla yatacak bir bilgi bir yöntem. yeni biri çıkar ve ben böyle yaptım bana nasip oldu paylaşmak istedim yazar diye.. bişeyler bulduğumda yeni bir bilgi kaç gün onu düşünüp tarttığımı denesem ne olur denemesem ne olur diye aklımdan geçirdiğimi kimse bilmiyor :))

Kimse kimseyi kınamasın. böyle sert söylemlerde bulunmasın. anlamaya çalışın. kocanız her erkek bebek gördüğünde gözleri takılıp kalıyorsa ve siz yutkunuyorsanız her an Rabbim bana hayırlı sağlıklı bir erkek evlat nasip diye dua ediyorsanız ancak o zaman anlayabilirsiniz beni ,bizleri..

Allah sizlerede istediğiniz gibi evlatlar nasip etsin uzun ömürlü sağlıklı hayırlı.. köstek olmayın destek olun. kınamak yerine bizler için dua edin. belki sizin dilek kapınız açıktır siz vesile olursunuz bizim sağlıkla hayırlısıyla bir erkek evlat sahibi olmamıza :)

derinduygular söylediklerin okadar gerçek ki sana katılmadan edemiyorum bende kız bebek bekliyorum yaşadıklarını bende yaşıyor ve hissediyorum...herşeyden önce allah hayırlı sağlıklı evlat versin tabiki ama allah gönlüne göre/gönlümüze göre versin...

Sonbaharda erkek, ilkbaharda kız
Bilimadamlarının araştırmasına göre, sonbaharda hamile kalanların çoğu erkek, ilkbaharda hamile kalanların çoğu da kız bebek dünyaya getiriyor

oglumda ekim ayinin 3.haftasinda hamile kalmistim..bu seferki hamile kaldigim ay kasim ayinin 2 haftasiydi...bebeyimin cinsiyetini henüz ögrenemedim.dr.söylediginde haber veririm
yalannnnnn

benim 3 aylık bir kızım var.bide cennete bizi bekleyen bir oğlumuz.ilk bebeğim oğlandı.1 tane bebeğim olsun o da oğlan olsun istiyodum birazda çevre baskısıyla nedense bilinmez.özelikle benim aile tarafımdan.oğlum olacağını öğrendiğimde çok böbürlenmiştim.benimle aynı zamanda hamile kalan bir arkadaşım vardı onun kızı olacaktı ohh benim oğlum oluyor onun kızı diye bile sevinmiştim.çok kötü bir düşünceeyle ama allah benim oğlumu kucağıma almayı nasip etmedi o ise kızını kucağına almıştı.ben bebeğimi 7 aylıkken karnımda kaybettim.o zaman anladım ki kız erkek farketmezmiş.tekrar hamile kalmayı ve ne hikmetse sanki kendimi ispatlamak istercesine oğlum olmasını ve ölen oğluma aldığım kıyafetleri giydirmeyi çok istedim.hamile kalmıştım ama içime hep kızım olacak diye doğuyordu.hatta cinsiyetini öğreneceğimiz hafta rüyasını bile görmüştüm.doktor kzı dediğinde çok üzüldüm inanılmaz ağladım çünkü benim oğlum olmalıydı onu ölen oğlum yerine koyacaktım acımı ancak böyle hafifleteceğimi düşünüyodum.eşim bana doktordan çıktığımızda şunu dedi.benim bir oğlum var bizi öbür tarafta bekliyor.aslında ne boş düşünceler kzı erkek ne fark eder yeter ki sağlıklı olsun.sanki ilkinden ders almamış gibi ikincidede takmıştım erkek diye.şimdi kızımla çok mutluyuz.

betumutlu:
insallah boyle bir aciyi bir daha yasamazsin.ikinci bebeginde erkek istemen uzman goruslerine gore cok normalmis canim (bi yerde okumustum).hatta senin yasadigin aciyi yasayanlar ikinci bebeklerinde sirf ayni cinsiyette olsun diye cinsiyet secimi bile yaptiriyormus amerika da. insan bebegini kucagina aldiktan sonra kiz oglan fark etmiyor.

X