Cam Balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

Fotografta cok güzel görünüyor gercekten. :)
Benim balkonumda hemen hemen bu uzunlukta fakat sag ve sol tarafida komple acik yani.
Evet evet tül gibi bisey aklima gelmisti ama bu aynali olani daha mantikli sanki.
InsaAllah yakin zamanda bizde yaptiririz da kullanisli bir alanim daha olur :)

bende on oturma odamın balkonunu aynalı cam ıstıyorum..
ıcerısı gorunmesın.. tul yıkama ışıyle beraber cam sılme ışı ıkıye katlanmasın..
bu arada ben yaptırırsam aynalı cam resmımı ..sız yaptırırsanız resmınızı bekliyorum:)

Arkadaşlar küçük bilgi olarak size cam balkon yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazacağım.
İlk başta bende evimi yaptırdım. Hem ucuz bir şekilde hemde kaliteli bir şekilde. Çok araştırma yaptım nasıl cam balkon yaptırırım diye evime nasıl olur diye çok kararsızdım internette araştırma yaparken .....com adresine rastladım. Sitede ki yazıları ve videoları izleyerek evime en çok uyumlu olan sürme cam balkon yaptırmada karar kıldım. Daha çok kafelerde kullanılan bu sistem İçerideki sıcaklığın korunmasında veya aynı şekilde dışarıdaki soğuğun içeri gelmesini engellemektedir tabi ki evimde de bu şekilde oldu. Sizde izleyerek katlanır cam balkon mu, sürme cam balkon mu, askılı cam balkon mu yaptıracağınıza karar verebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılan camların kalitesi önemli mesela clear cam denilen birşey var bu genelde yurt dışından ithal ediliyor ve yeşilimsi renkte oluyor.. Bu cam inanılmaz güzel gösteriyor akvaryumda yada banyoda falan ama sen cam balkon yaptıracaksan buna gerek yok, ayrıca temper denilen bir durum var bu temperler sayesinde cam çok daha sağlam ve kırılmaz bir yapıya sahip oluyor.

Yani cam balkon yada camla ilgili bir işlem yaptıracaksan, kesinlikle yetkili ve güvenilir firmadan destek almalısın. benim tavsiyem bu olur sana.

2 balkonumda katlanır cam balkon çok memnunum temizlik oluyo balkıonlarım kirlenmiyo silmesi kolay camları sil katla çok basit üst balkonumdada sürgülü pimapenli kapalı balkonum var onu silmesi çok zor sürgüler üst üste geliyo istediğim gibi temizlenmiyo ...

2 balkonumda katlanır cam balkon çok memnunum temizlik oluyo balkıonlarım kirlenmiyo silmesi kolay camları sil katla çok basit üst balkonumdada sürgülü pimapenli kapalı balkonum var onu silmesi çok zor sürgüler üst üste geliyo istediğim gibi temizlenmiyo ...

evet çok haklısınız istediğiniz gibi temizliyebiliyorsunuz, hatta öyle birşey ki bazı firmalar cam balkonun üstüne yukarıdan gelen pislikleri engellesinler diye korumalık yapıyorlar, üst komşu atıyorum ki birşey silkeledi sizin camınızın pervazına düşmüyor.. Bence yaptırılması gereken bir unsur gibi gözüküyor..

Camın kalitesine ısı cam olmasına özen göstermeliyiz. Ayrıca arkadaşın dediği gibi camın üstüne korumalık yapılıyor yukarıdan gelen çöpleri engelliyor.

Camın kalitesine ısı cam olmasına özen göstermeliyiz. Ayrıca arkadaşın dediği gibi camın üstüne korumalık yapılıyor yukarıdan gelen çöpleri engelliyor.

Evet canım o çok güzel oluyor gerçekten, ısıcam olması konusunda haklısın diğer türlü çok daha fazla doğalgaz ödemek var :) :2::2::2::2::2:

Bende Cam Balkon Yaptırdım. Konyada çok güzel ve kaliteli. dediğiniz gibi çok ucuza da iş yaptıran var, ok pahalıyada. ama önemli olan kaliteli olması. ben 160 TL den yaptırdım. Cam Balkon yaptıracaklar için cam balkon ustasının telefonunu veriyorum.
Cok Temiz İşçilikleri var birde kaliteli malzemeler kullanıyorlar. ben çok memnun kaldım.
Cam Balkon Ustası 0533 139 60 40

bende cam balkon yaptırdım. Konyada çok güzel ve kaliteli. Dediğiniz gibi çok ucuza da iş yaptıran var, ok pahalıyada. Ama önemli olan kaliteli olması. Ben 160 tl den yaptırdım. Cam balkon yaptıracaklar için cam balkon ustasının telefonunu veriyorum.
Cok temiz işçilikleri var birde kaliteli malzemeler kullanıyorlar. Ben çok memnun kaldım.
Cam balkon ustası 0533 139 60 40

arkadasım merhaba ben de konyadayım panjur mu cam balkon mu arada kaldım. Bu telefonunu verdiğin arkadas hangi firmadan? Küçük balkonuma yaotırdım bilmem ne vizyon sanki balkon hiç kapalı değil yazın sıcak kısın soğuk aynen evın içinde

arkadasım merhaba ben de konyadayım panjur mu cam balkon mu arada kaldım. Bu telefonunu verdiğin arkadas hangi firmadan? Küçük balkonuma yaotırdım bilmem ne vizyon sanki balkon hiç kapalı değil yazın sıcak kısın soğuk aynen evın içinde
Biz vizyon yaptırdık. Bir sıkıntısı yok kullanıyoruz. Gayet de güzel oldu.Marka önemli değil işçilik iyi olsun.:nazar:

konya/selçuklu da oturuyoruz. şuan yağmur yağıyor. cam balkon komple göl oldu. bıktık havlu koymaktan gazete koyup toplamaktan. her yağmurda böyle oluyor. babam sağına soluna silikon çekti ama akan yerler silikonla kapanacak gibi değil. çok pişmanız. ama iş işten geçti.diğer balkonda pvc var onda bir damla su yok. tabi yapan firmayla alakalıdır muhtemelen.

katlanır balkon bizimkisi de içersi çok soğuk oluyor odaya katılıp oda gibi kulanılıcaksa kullanışlı olmaz yani soğuk açısından şimdi kendi evimizi aldık müteahhit katlanır yapılıcak diyor gene bana klsa diğerlerini araştırıyorum mesela ev camı gibi sürgülü resimde koyucam size ama camcı pahalı olur bu diğerinin 2 katı olur dedi bizim evdeki katlanırda yağmur suyu filan girmiyor ama dediğim gibi hem soğuk hemde çok kötü silikon kokuyor koku 2 senedir çıkmadı hala

Eklentiler

• katlanır-cam-balkon-sistemleri-örnek-modeli.jpg
    katlanır-cam-balkon-sistemleri-örnek-modeli.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 1.195
  • urun_md_1358849300648633344.jpg
    urun_md_1358849300648633344.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 641
Cam balkon derken tam olarak neyi kastediyorsunuz açılabilir sistemleri mi?

tam sana göre bir yazı linki atıyorum aradaki farklara bakabilirsin : ayrıca bulabileceğin site linki de bu ama il seçmen lazım

Son düzenleyen: Moderatör:
cam balkon yaptırırken kesinlikle öncelikle işçiliklerine dikkat edin derim.ben annemin cam balkonunu yaptırdım 2 yıl önce memun kalmadık işçilikleri o kadar kötü ki malesef o zaman da pek araştırmamıştım sonra kendi balkonumuza cam balkon yaptırmaya karar verdik bu sefer araştırma yaptık sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali sonun da usta 42 adında bi firma ile anlaştık ve yaptırdık gayet de memnun kaldık işçilik olsun malzeme olsun her açıdan sizde bi araştırın isterseniz.

sürgülü olan cam balkon kapama sistemi yağmurda içeri sızdırma yapıyor komşumuz yaptırdı hiç memnun kalmadı tozu kumu olduğu gibi içeri alıyor diye söylenip duruyor keşke pimapen yaptırsaydım diye.. nişanlım camlarımızı yaptırırken kapatalım balkonları demişti bende komşudan duyduklarımla evimizin iki balkonunuda pimapen şeklinde kapattırdım zaten ön balkonda arka balkonda sokağa bakıyor en azından kışın sizin dediğiniz gibi kullanırım diye düşündüm bende buarada bizim balkonların ikiside aynalı camdan içerisi görünmüyor :KK6::KK6:
peki canim aynali olmasi defirme olmasina sebep oluyormu yillar gectikce

X