Cam Balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

arkadaşlar herkes farklı fiyat söylüyor. 120 tlye bile var ama ucuzuna kaçmamak lazım kazıklanmamak için.

biz de yeni yaptırdık 160 tl metrekaresi vardı ama 180 tl olandan yaptırdık. baya bi kaliteli yağmur geçirmedi ve soğuğu ciddi oranda kesti.

camları açınca durması için tutma araçı falan var baya iyi bişey yani.

yaptırdığımız firmanın sitesi bu isteyenler bakabilir: cam balkon

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende burdaki olumlu yorumlarınıza güvenerek sipariş verdim 4 metre boy 180 yükseklikte 1100 TL ye yapılacak. bakıyorumda taaa 2 sene önce yaptıranlarda bu fiyatı vermiş bu ölçülerde.. yada m2 fiyatları aynı yükselme yok çok yaygınlaştı diye sanırım şimdi ucuz
en çokta çamaşır sorunu için istiyorum vede giriş kat olduğundan kediler çok fazla giriyor pisletiyor diye
inşallah kullanışlıdır bi arkadaşımda var açıp kapamada zorlanıyorum beceremiyorum dedi böle bişey varmı yaaa zorluğu yok sanırım değilmiii

Bende burdaki olumlu yorumlarınıza güvenerek sipariş verdim 4 metre boy 180 yükseklikte 1100 TL ye yapılacak. bakıyorumda taaa 2 sene önce yaptıranlarda bu fiyatı vermiş bu ölçülerde.. yada m2 fiyatları aynı yükselme yok çok yaygınlaştı diye sanırım şimdi ucuz
en çokta çamaşır sorunu için istiyorum vede giriş kat olduğundan kediler çok fazla giriyor pisletiyor diye
inşallah kullanışlıdır bi arkadaşımda var açıp kapamada zorlanıyorum beceremiyorum dedi böle bişey varmı yaaa zorluğu yok sanırım değilmiii

benim balkonum gömme olduğu için yıllardır yağmurda akma yada içeri su girme gibi bir durum yaşamadım.
ama eğer balkonun gömme değilse ve normalde yağmuru çok yiyorsa genelde içeri su akıyor.
bu durumda bazı cam balkoncular,metal kısmına delik açıyor.yağmur suları o delikten içeri giriyor.
balkona girmiyor.tek sıkıntısı bu bence bunun dışında ben çok memnunum.
en azından balkonum,yukardakilerin attığı çöplerle,pis saç kıllarıyla dolmuyor.
kafam rahat.biz yağmurdan çekindiğimiz için biraz sıkı yaptırmışız.camları açarken zorlanıyoruz.eşim kapatıyor.
yani böyle bişey var.bazen sıkışıp kalıyor.ama herkeste var mı bilmiyorum.biz sıkı yaptırdığımız için oldu.
mekanizması iyiyse sıkıntı olmaz bence.
güle güle kullanın

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Benim ev giriş kat kediler doluşuyor sözde sitede oturuyoruz ama herşey var maalesef dediğiniz gibi saç kılları çer çöp bide çalışıyorum ya evde yokum diye her tarafı rezil ediyorlar üst kattakiler. En çok bunlar için istiyorum bende bide fırınım var tezgah altında yeri yok. önceden alınmış olduğundan vede güzel pişirdiğinden gözden çıkaramadım set üstü aldım ama fırınım çok yer kaplıyo kenarda mutfaktan girildiği için balkonuma epeyde büyük prizde var orda fırını atıcam bencede kesinlikle çok iyi olacak diye düşünüyorum.

arkadaşlar herkes farklı fiyat söylüyor. 120 tlye bile var ama ucuzuna kaçmamak lazım kazıklanmamak için.

biz de yeni yaptırdık 160 tl metrekaresi vardı ama 180 tl olandan yaptırdık. baya bi kaliteli yağmur geçirmedi ve soğuğu ciddi oranda kesti.

camları açınca durması için tutma araçı falan var baya iyi bişey yani.

yaptırdığımız firmanın sitesi bu isteyenler bakabilir: cam balkon

verdiğiniz siteye baktım fiyatlar metrekaresine ve modeline göre değişir diyo anlamadım ben metrekare fiyatı diye bişey var ben bi kaç yere sordum metrekaresine 160,180,135 falan diyenler var burda nasıl değişirki mertekare fiyatı...
bende yaptırıcam insallah kıs gelmeden beyaz istiyorum ferah aydınlık olsun yokmuş gib olsun içinide bi güzel süslüycem balkonumun yalnız iyi bir yer söyleyin arkadaslar bu sorunlarla karsılasmak istemiyorum çünkü bidaha eşim hayatta masraf etmez zaten o istemiyo ben zorla kandırdım bırak açık kalsın diye heryer kapalımı olucak ama ben çok istiyorum birde perdeli nasıl oluyo kendindenmi takıyolar yoksa sen sonradanmı yaptırıyosun bizim yan komşu yaptırdı çok güzel altı buzlu cam üstü katlanabilir perdedevar ama şu mekanizmalı olanlar varya ofislerde olur genelde beyaz onlardan bende öyle istyorum temizliği daha kolay onlarmı perdeli oluyo?katlanabilir istiyorum sürgülünün temziliği zor gibi araları temizlenmez,birde benim balkonum 2 tane biri mutfakta küçük biride oturma odamda oda biraz büyük 2sininide 3 tarafıda açık baya tutar gibi geliyo

Son düzenleyen: Moderatör:
yyaklaşık 1,5 yıl önce evimize taşınırken her iki balkonumuza da yaptırdık. ne akma ne damlama ne de bahsettiğiniz gibi zor açılma. çok şükür çok memnun kaldık. Öyle ki 2 ayrı odamız oldu, balkonlarımda halı da var çok temiz kullanabiliyorum. ben tavsiye ederim. fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim ancak tanıdık ve güvenilir birine yaptırırsanız iyi olur. zaten akma olursa hemen silkonlama yapıyorlar hiç sorun kalmıyor. [/

Mesajının tarihi biraz eski ama hala balkonunla iligli bir problemin olup olmadığını ve balkon camlarını hangi firmaya yaptırdığını söylersen sevinirim

yyaklaşık 1,5 yıl önce evimize taşınırken her iki balkonumuza da yaptırdık. ne akma ne damlama ne de bahsettiğiniz gibi zor açılma. çok şükür çok memnun kaldık. Öyle ki 2 ayrı odamız oldu, balkonlarımda halı da var çok temiz kullanabiliyorum. ben tavsiye ederim. fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim ancak tanıdık ve güvenilir birine yaptırırsanız iyi olur. zaten akma olursa hemen silkonlama yapıyorlar hiç sorun kalmıyor.

Mesajının tarihi biraz eski ama hala balkonunla iligli bir problemin olup olmadığını ve balkon camlarını hangi firmaya yaptırdığını söylersen sevinirim

Arkadaşlar, bir de camlara cam filmi çekiliyormuş. Dışarıdan içerisi görülmesin diye. Böyle birşey yaptıran var mı????

Herhangi bir problemim yok, hala aynı dayanıklılık ve temizlikte kullanabiliyorum çok şükür. Firma derseniz, öyle büyük bir firma değil, şehrimizde bu işi mütevazi bir şekilde yapan küçük bir dükkandı.

cam balkonu yaptırıken, üretici firmayla önceden konuşursanız doğacak olan problemleri en aza indirmiş olursunuz..su akıntısı yaşamak istemiyorum, zor açılıp kapanmasın, kanatlarında sürekli arıza yaşamak istemiyorum gibi gibi.. Eğer balkonunuz güneş gören tarafsa süper, hem güneşi kesmemiş olursunuz, hem çamaşırlarınızı rahat kurutursunuz, manzarası da varsa çay kahve sohbet köşesi de yapabilirsiniz.

Herhangi bir problemim yok, hala aynı dayanıklılık ve temizlikte kullanabiliyorum çok şükür. Firma derseniz, öyle büyük bir firma değil, şehrimizde bu işi mütevazi bir şekilde yapan küçük bir dükkandı.

Merhaba.. Bende sorayim dedim.
Yatak odamizin balkonu gunes almiyor. Ve direk karsi binaya bakiyor. Dolayisiyla kullanissiz bir balkon benim icin. Suan hatta yagmur yagiyor ve neredeyse komple islanmis durumda. 5m2 balkon uzunlamasina acik kalan yuksekligi de 1,5m civari. Ben kapali kullanisli bir yer olsun diye kapatmaktan yanayim. Erzaklarimi ivir zivirlarimi temiz bir sekilde koyabilecegim bir oda olurdu. Esim suan pek sicak bakmiyor ama ben istiyorum acikcasi. Surgulumu katlamali mi daha iyi olur acaba? Yagmuru iceri alip almamasini onceden nasil bilebiliriz? Neye dikkat etmek gerekir? Siyah cam yada buzlu cam olursa illa ki fiyat farki vardir degil mi? Ama o zaman tule ihtiyac duyulmadan icersinin gorunmesi engellenmis olur.

Bilgisi olan arkadaslardan yardimci olabilen olursa cok sevinirim :)

bende balkonumu kapatmak ıstıyorum..ama ıcerısının gorunmemesını ıstıyorum..dolayısıyla fıyat 300 kadar farkedıyormuş..adınada aynalı cam deniyormuş..

of aynen yaaa
bende balkon derdindeyim
10 gündür eve gelip giden ustanın haddi hesabı yok çay demle bacım, çay demle
edindiğim tüm verilere göre arkadaşlır:biz camdan vazgeçtik pvc yaptırcaz
çünkü balkonum çok rüzgarlı yazın bile oturamıyoruz.soğuğu ancak pvc kesermiş komşularımdan duyumlarım öle
cam balkon soğuk oluyor ablamında var. evim en üst kat yağmur yağış altında her şeyim
tabiki önce çatı yapcaklar sonra pvc ile kapatcaklar maliyeti biraz artıyor 4 milyar civarı verdiler ama yaptırcam
beyaz mı renklimi kısmına takıldım renkli biraz pahalı ama şık onu istiyorum
15 güne yapılcak inşallah şu yağmurdan kurtulcam inşallah patates soğan donuyor.turşular yağmur altında her şeyi de buzdolabına koyamıyorsunuzki yani hele hele çamaşırlık için seviniyorum. salonun ortasını terkedecek gayri

of aynen yaaa
bende balkon derdindeyim
10 gündür eve gelip giden ustanın haddi hesabı yok çay demle bacım, çay demle
edindiğim tüm verilere göre arkadaşlır:biz camdan vazgeçtik pvc yaptırcaz
çünkü balkonum çok rüzgarlı yazın bile oturamıyoruz.soğuğu ancak pvc kesermiş komşularımdan duyumlarım öle
cam balkon soğuk oluyor ablamında var. evim en üst kat yağmur yağış altında her şeyim
tabiki önce çatı yapcaklar sonra pvc ile kapatcaklar maliyeti biraz artıyor 4 milyar civarı verdiler ama yaptırcam
beyaz mı renklimi kısmına takıldım renkli biraz pahalı ama şık onu istiyorum
15 güne yapılcak inşallah şu yağmurdan kurtulcam inşallah patates soğan donuyor.turşular yağmur altında her şeyi de buzdolabına koyamıyorsunuzki yani hele hele çamaşırlık için seviniyorum. salonun ortasını terkedecek gayri[/Q

yapıldıktan sonra resmını görmek ısterım ve memnunıyetınızı:)

Yatak odamizin balkonu gunes almiyor. Ve direk karsi binaya bakiyor. Dolayisiyla kullanissiz bir balkon benim icin. Suan hatta yagmur yagiyor ve neredeyse komple islanmis durumda. 5m2 balkon uzunlamasina acik kalan yuksekligi de 1,5m civari. Ben kapali kullanisli bir yer olsun diye kapatmaktan yanayim. Erzaklarimi ivir zivirlarimi temiz bir sekilde koyabilecegim bir oda olurdu. Esim suan pek sicak bakmiyor ama ben istiyorum acikcasi. Surgulumu katlamali mi daha iyi olur acaba? Yagmuru iceri alip almamasini onceden nasil bilebiliriz? Neye dikkat etmek gerekir? Siyah cam yada buzlu cam olursa illa ki fiyat farki vardir degil mi? Ama o zaman tule ihtiyac duyulmadan icersinin gorunmesi engellenmis olur.

bence gerçekten kullanışlı olur.kapatmalı daha iyi olur diye düşünüyorum çünkü biz de kapatmalı kullanıyoruz.sürgülü olduğunda sürgüsünü temizlemek daha zor olur diye düşündük.siyah camda ışığı açtığında gece balkon görünür ama buzluda da pek görüneceğini sanmıyorum.

sürgülü olan cam balkon kapama sistemi yağmurda içeri sızdırma yapıyor komşumuz yaptırdı hiç memnun kalmadı tozu kumu olduğu gibi içeri alıyor diye söylenip duruyor keşke pimapen yaptırsaydım diye.. nişanlım camlarımızı yaptırırken kapatalım balkonları demişti bende komşudan duyduklarımla evimizin iki balkonunuda pimapen şeklinde kapattırdım zaten ön balkonda arka balkonda sokağa bakıyor en azından kışın sizin dediğiniz gibi kullanırım diye düşündüm bende buarada bizim balkonların ikiside aynalı camdan içerisi görünmüyor :KK6::KK6:

sürgülü olan cam balkon kapama sistemi yağmurda içeri sızdırma yapıyor komşumuz yaptırdı hiç memnun kalmadı tozu kumu olduğu gibi içeri alıyor diye söylenip duruyor keşke pimapen yaptırsaydım diye.. nişanlım camlarımızı yaptırırken kapatalım balkonları demişti bende komşudan duyduklarımla evimizin iki balkonunuda pimapen şeklinde kapattırdım zaten ön balkonda arka balkonda sokağa bakıyor en azından kışın sizin dediğiniz gibi kullanırım diye düşündüm bende buarada bizim balkonların ikiside aynalı camdan içerisi görünmüyor :KK6::KK6:

Tesekkür ederim bilgilendirme icin :) Peki maaliyetini sorabilirmiyim pimapenlerin? Temizlemesi de zor olur ama degil mi? Acikcasi ben her hafta cikipta balkon penceresi silebilecegimi sanmiyorum da :S Suan 4 ay oldu nerdeyse yeni evimizde oturali ve yatak odasi balkonuna sadece temizlemek icin ciktim :) Hem pimapen yaptirip hem yere de haliflex tarzi bir sey serip kiler gibi kullanabilirim diye düsünüyorum. Aynali cam nasil oluyor ki ilk defa duydum :)

bence gerçekten kullanışlı olur.kapatmalı daha iyi olur diye düşünüyorum çünkü biz de kapatmalı kullanıyoruz.sürgülü olduğunda sürgüsünü temizlemek daha zor olur diye düşündük.siyah camda ışığı açtığında gece balkon görünür ama buzluda da pek görüneceğini sanmıyorum.

Bizim memlekette sürgülü cam var balkonlarda fakat yazdan yaza oraya gittigimiz icin temizlikci tutuyor babamlar bizde 2-3 hafta en fazla kaliyoruz o yüzden iyi yada kötü yanini fark etmemiz mümkün olmuyor. Siyah cam ve aynali ayni sey mi acaba? :44:

Tesekkür ederim bilgilendirme icin :) Peki maaliyetini sorabilirmiyim pimapenlerin? Temizlemesi de zor olur ama degil mi? Acikcasi ben her hafta cikipta balkon penceresi silebilecegimi sanmiyorum da :S Suan 4 ay oldu nerdeyse yeni evimizde oturali ve yatak odasi balkonuna sadece temizlemek icin ciktim :) Hem pimapen yaptirip hem yere de haliflex tarzi bir sey serip kiler gibi kullanabilirim diye düsünüyorum. Aynali cam nasil oluyor ki ilk defa duydum :)

rica ederim ne demek:21::21:biz komple dairemizi yaptırırken yaptırdık oyüzden ayrıca fiyatını bilemiyorum ama nişanlıma sorarım o biliyordur.. Temizliğini bende düşündüm açıkçası ama şuda varki balkon olan odanın kendi camı hiç batmıyor ve balkon daha kullanışlı bir hal alıyor balkon camı sadece kışın yağmurda zahmetli olucak silmesi yazın sorun yok zaten kışında silicez artık bende çalışıyorum ayda bir anca silerim heralde :44:Siz buzlu cam yada tül falan demişsiniz önceki yazınızda içeriyi göstermemesi için aynalı cam dışardan parlıyor bende yapılınca gördüm bende bilmiyodum :KK53: şu alttaki gibi oluyor :21::21:
$dosya_20120104150407_1.JPG

Son düzenleme:
rica ederim ne demek:21::21:biz komple dairemizi yaptırırken yaptırdık oyüzden ayrıca fiyatını bilemiyorum ama nişanlıma sorarım o biliyordur.. Temizliğini bende düşündüm açıkçası ama şuda varki balkon olan odanın kendi camı hiç batmıyor ve balkon daha kullanışlı bir hal alıyor balkon camı sadece kışın yağmurda zahmetli olucak silmesi yazın sorun yok zaten kışında silicez artık bende çalışıyorum ayda bir anca silerim heralde :44:Siz buzlu cam yada tül falan demişsiniz önceki yazınızda içeriyi göstermemesi için aynalı cam dışardan parlıyor bende yapılınca gördüm bende bilmiyodum :KK53: şu alttaki gibi oluyor :21::21:
Eki Görüntüle 922376

Fotografta cok güzel görünüyor gercekten. :)
Benim balkonumda hemen hemen bu uzunlukta fakat sag ve sol tarafida komple acik yani.
Evet evet tül gibi bisey aklima gelmisti ama bu aynali olani daha mantikli sanki.
InsaAllah yakin zamanda bizde yaptiririz da kullanisli bir alanim daha olur :)

X