Cam Balkon yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

dirim

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.028
1.174
Arkadaşlar,

cam balkon yaptıracağız ama çok kararsız kaldık

çevremde çok duyuyorum,yağmurda akan,camları açarken

birbirinden zor ayrılan vs...

birinde metresi 120 iken diğerinde 160 tl

fiyat farkını yaratan ne?

nelere dikkat etmek gerekiyor?

cam silmeyi seven biriysen elbetteki kullanışlıdır yaz kış balkondan cam silcem diye çıkmazsın artık :KK70: bana kalırsa cam balkon en son yaptıracağım şey. alt komşumuz yaptırdı 4,5 milyara mal olmuş toplam o tüm balkonlarını yaptırdı ve balkonlarımız geniştir

bende sürekli yukardan bişey atmalarından bıktım kızlar
milletin pisliğini temizlemekten,saç kılıymış,sofra beziymiş,halı pisliğiymiş
iğreniyorum artık ya,cam olsun,kirli olsun napim,sürekli camda silemem ama
en azından balkonu sürekli yıkamaktan kurtulurum

benim kafama takılan yağmurda içeri su giriyor mu?
bide bu hafta mutfağa yaptırıyoruz,metresi 120 den,inşallah malzemesi iyidir ya
yüz göz olmak istemiyorum

dirim metresi 120 den iyi bulmussun ben burda sordum metresine 160 istediler.annemin evınde cam balkon yaptırdık kışın dışarda yagmur yağıyor balkon su için de kalıyor anlamadık gitti.inşallah memnun kalırsın.

dirim metresi 120 den iyi bulmussun ben burda sordum metresine 160 istediler.annemin evınde cam balkon yaptırdık kışın dışarda yagmur yağıyor balkon su için de kalıyor anlamadık gitti.inşallah memnun kalırsın.
canım burda fiyatlar 120 ile 200 arasında değişiyor sorduklarım en azından
bizim mutfak balkonu gömme,740 tuttu
haftasonu yaptırdık,az bi açıklık kaldı,onuda yapacaklar
aynı şekilde annemgilinde aktı,cam balkonu söktürdüler,cam balkoncular akmaz diye
garanti veremiyorlar zaten canım,bu durumda sanırım önemli olan az akması:KK43:
ama büyük rahatlık,balkonumuz temiz,kurumu dirimi bazı şeyleri balkona koydum

yazın balkona halı sermıstık kış geldi nasıl olsa balkon kapalı dedık halıyı kaldırmadık dışarda yagmurlu bır gunde balkona bır gırdık halı su ıcınde hemen halıyı cıkarttık cam balkon çok güzel ama bu gibi dezavantajları var.

şimdi benım evımin mutfagını kapattırmayı dusunuyoruz cam balkonu annemın evınde kullanıdıgımız ıcın teredüt içindeyim. normal pimapen ıle kapattırsam yoksa cam balkon ile mi ?

pimapen daha sağlam su anlamında,ama görüntü güzel değil bence
camlı balkonlarda cam yokmuş gibi,görüş alanını daraltmıyor,
annemgilde halı yaptırdı,ve halı su oldu,camı söktürüp başka camcıya yaptırdılar
şimdi biraz daha iyiymiş,camda işçilik çok önemli
ayrıca benim balkonum gömme olduğu için yağmuru çok yemiyor zaten
biraz da gömme olduğu için tercih ettim

pimapen daha kullanışlıdır ama cam balkonda çok şık durur. annemin mutfağındaki balkonu içeri aldırttı genişletmek için. pimapenle kapattırdı cam balkondaki gibi yok su girmiş yok halı ıslanmış derdi yok! çokda memnun iyikide yaptırmışım diyo. dediğim gibi cam balkonda görüntü şıklığı var birde temizlik derdi :KK70:

Merhaba arkadaşlar. Bazı arkadaşlar 120, 160 tl gibi fiyatlar vermiş, balkon kapatılırken hesaplama nasıl yapılıyor? yani bu fiyatlar balkonun kapatılacak kenarının çevre uzunluğuyla mı çarpılıyor yoksa kapatılacak alana kaç metrekare cam gidiyorsa ona göre mi hesaplanıyor? mesela benim balkonumun kapatılacak kenarının uzunluğu 2.70 m. ne kadar tutar? Bir de cam balkon su sızdırıyor diye yazanlar olmuş. bence bu, camların aralarında kullanılan malzemeyle alakalı. çünkü artık her yerde restoranlarda kafelerin tüm cephelerinde bu camlardan kullanılıyor. su geçirse kullanamazlar herhalde.

clever normalde cam balkona bakınca camlar çok güzel sımsıkı bırbrıne gecmiş gözüküyor ama çok fazla yağmur yagdıgında yerdeki halımız ıslanıyor.belki bizimkini yapan ustalar işi bilmıyordu tam çözemedik sorunu.kimiside bu cam balkonların çerceveleri alımınyum oldugu ıcın böyle olması normal dıyor. bu arada kayserının neresinden sevgili hemşerim

bende cam balkon yaptırmayı düşünüyordum ama yorumları okuyunca vazcaydım.yok temizliği yok içeri yağmur girmesi vs..

kızlar biz mutfağa yaptırdık,gömme balkon
ben memnunum,bende akma olmadı,balkon temiz kalıyor
yanlız annemgilinki aktı
pimaştı sanırım yanlış hatırlamıyorsam daha iyiymiş

benim mutfağımda da cam balkon var gayet memnunuz içeri su falan da girmiyor kesinlikle. camların aralarında zaten koruyucular var pimapenden bir farkı yok o anlamda. ıçeri soğuk da almıyor çok fazla. Yazın kahvaltı yapmak, yemek yemek çok zevkli oluyor. ıstersen bütün camları tek bir yana yaslayarak hiç cam yokmuş gibi de yapabiliyorsun. Temizliği de pimapenden daha kolay bence.

ben çok kararsız şekilde yaptırdım yaptıralı 2 ay oldu kar ve yagmur yagdı hiç bir sekilde balkonuma sızdırma yapmadı görüntüsü çok hoş bence kullanışlı ama tek kötü yanı temziliği

cam balkon harika birşey
hem görüntü kapanmıyor, hem de tertemiz duruyor balkonlar
benim her iki balkonumda da halı var mesela.. bu yönden özellikle çok iyi
dikkat etmen gereken sanırım perdesiz tercih etmek.. yani benim camlarımı yapanlar asla önermediler ..
ama onun dışında yapılmadan bilemezsin.. silikonu iyi yapmalarına dikkat et ve cam birleşme noktalarında iyah kapaklar oluyor onların eksik olmamasına dikkat et derim ben...

arkadaşlar, cam balkonla ilgili bahsedilen bütün negatif özellikler malzeme ve işçilikle ilgilidir.
önemli olan ucuzdan ziyade dogru kişilere yaptırmaktır.
bence de temizliği pvc'den daha kolay..sonuçta sürgülü,katlanır vb. seçenekleri var..her bakımdan daha avantajlı pvc'ye göre..

LARA ARKADAŞIMIN DıKKATıNE
Kış ayında evimin içinde çamaşır kurutmak istemediğim için balkonumu kapattırdım
Bauhaus Bayrampaşa Şubesinden yaptırdım
fiyatı dışarıya oranla uygundu ve peşin fiyatına 10.ay taksitle yaptırdım ayrıca isçiliğide güzel
ve garantili sorun oldugumda açıkcası karsımda muhattap bulmak güzel bir duygu
yazın balkonum iptal olmaması adına ve kışın çamasırımı balkonda kurutmak için ben cam balkonu tercih ettim
sıcaklık açısından pvc dogramayla aralarında ben çok fark göremedim üst kat komsum pvc seklinde kapattı kışın balkonlarımız ısısı hemen hemen aynıydı
cam balkonun temizliği digerinden daha kolay ama sık yapmak gerekmekte kirlendiğinde digerine oranla çok kötü duruyor
yagmurda akma sızma gibi sorunla karsılasmadım
açıkcası ne amaçla kullanmak istediğinizi çok iyi düşünün bana hitap etti çünkü beklentim belliydi
Bauhaus 20 tl gelip ölcü alıp fiyat teklifi sunuyorlar yaptırmak istediğinizde bu ücreti iade ediyorlar
bu arada cam balkonu yapan firma Adopen di
Benim balkonum kıvrımlıydı 3,5 metreye boyu 1.95 metre yüksekliğinde 1100 tlye mal oldu
insallah yardımcı olmusumdur ve insallah balkonun gönlünce olur canım

X