nurse harveys gaz giderici

kestane

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.090
9
40
kızlar aranızda bu şuruptan kullanan varmı benim 43 günlük oğlum var çok gazlı bi bebek değil kendi gazını çıkarıyor sadece geceleri uyumadan biraz karnı acıyo sanırım bazen mızıklıyo bi arkadaş önedi aldık kullanmaya başladım gece hemen rahatladı uyudu hemen emerken sizlerde nasıl etki yaptı acaba

canım ben bebişlerimin ya mamalarına kattım yada direk ağızlarına verdim gaz içini benim bebişlerin gaz dönemleri vardı bitkisel şurup yan etkisizi güvenle kullanabilirsin o ağrılarını hafifletir

canım ben bebişlerimin ya mamalarına kattım yada direk ağızlarına verdim gaz içini benim bebişlerin gaz dönemleri vardı bitkisel şurup yan etkisizi güvenle kullanabilirsin o ağrılarını hafifletir

çok saol canım öneren kişide memnun kalmış araştırdım internetten falan yinede içim rahat etmedi kullananlardanda bilgi almak istedim

Canım bizim bebiş çok gazlıydı.Birsürü şey denedik ama en iyisi buydu.Kesinlikle kullanmalısın. Bende şırınganın ucunu çıkarıp ağzına damlatıyodum ve inanılmaz rahatlıyodu yavrum.Hiçbir yan etkiside olmadı.:dance:

Biz de oğluşumuza kullandık gayet memnun kaldık hiç bir yan etkisi olmadı yalnız kaşıkla vermek zor oluyor yarısı yere dökülüyor ben küçük bir biberon aldım onunla verdim emzirme arasında uyumuşsa uyandırmadan bu şekilde verilebilir tavsıye ederım..

Biz de oğluşumuza kullandık gayet memnun kaldık hiç bir yan etkisi olmadı yalnız kaşıkla vermek zor oluyor yarısı yere dökülüyor ben küçük bir biberon aldım onunla verdim emzirme arasında uyumuşsa uyandırmadan bu şekilde verilebilir tavsıye ederım..
damlalıla da verebilirsin

kızıma kullandım hiç işe yaramadıgamyoncuiremsu üstelik damla olmadığından veririken çoğu ziyan oldu:1closedeyes:

ben şırınga ile veriyordum ((iğnesini kullanmadan))

yada multitapsın damlalığını kullanıyordum hala bile kullanırım bazı ilaçları vermek zor oluyor

metsil kullanıyorduk, tam çözüm olmamıştı. cuma akşamından itibaren, yani 2 gündür nurse harveysi günde 3 defa, yani 8 saat arayla, 1 tatlı kaşığı veriyoruz.

bebeğimiz epey rahatladı ilk izlenimim bu. fakat normalinden daha fazla uyuyor, bu da kesin.

2 ihtimal var.

1- bitkisel de olsa, bebeğe normalde verilmemesi gereken bişey, uyku yapıyor veya vücudunu yoruyor olabilir.

2- gaz sancısı azalan bebek, rahatladığı için, daha sağlıklı bir uykuya kavuşmuş olabilir.

bilemiyorum, yine de yavrum daha çok küçük azaltacağım dozunu. çünkü bize doktor metsil vermişti fakat fazla kullanmadık. bebeğin gazı artınca 5-6 gün düzenli kullandık fakat yne çok faydalı olmadı. bizde mecburen nurse denedik netten araştırarak. (bebeğim 37 günlük.)

kafam karıştı. günde 3 kere 1 çay kaşığına düşüreceğim, bikaç günde böyle deneyeceğim bakalım hayırlısı.

metsil kullanıyorduk, tam çözüm olmamıştı. cuma akşamından itibaren, yani 2 gündür nurse harveysi günde 3 defa, yani 8 saat arayla, 1 tatlı kaşığı veriyoruz.

bebeğimiz epey rahatladı ilk izlenimim bu. fakat normalinden daha fazla uyuyor, bu da kesin.

2 ihtimal var.

1- bitkisel de olsa, bebeğe normalde verilmemesi gereken bişey, uyku yapıyor veya vücudunu yoruyor olabilir.

2- gaz sancısı azalan bebek, rahatladığı için, daha sağlıklı bir uykuya kavuşmuş olabilir.

bilemiyorum, yine de yavrum daha çok küçük azaltacağım dozunu. çünkü bize doktor metsil vermişti fakat fazla kullanmadık. bebeğin gazı artınca 5-6 gün düzenli kullandık fakat yne çok faydalı olmadı. bizde mecburen nurse denedik netten araştırarak. (bebeğim 37 günlük.)

kafam karıştı. günde 3 kere 1 çay kaşığına düşüreceğim, bikaç günde böyle deneyeceğim bakalım hayırlısı.
Merhaba benim bebeğim 12 günlük ve Gazi var kullanmam da bu ilacı bi sakinca var mı scaba

Merhaba

Benim bebegim haziranda dogdu doktor sab simplex diye bir ilac onerdi gazi var diye nurse harveys aldik bir ondan bir ondan verdim ayrica ezcaneden anason rezene cayi var ot halinde ona nane kaynatip ekledik simdi biraz daha iyi gunde 2 kez 30 cc iciriyorum doktora sordum icirebilirsin dedi.Bir deneyin belki biraz rahatlar.Ben bir suru yorum okudum bu konuyla ilgili su varki gazli bebek kesinlikle sallanma ile rahatliyor.

Daha önce Zinco kullandık. Bir değişiklik görmemiştik. İlk kez dün doktorumuzun yönlendirmesiyle NurseHarvey aldık ve kullandık. Evet gerçekten farkedilir bir değişiklik oldu.
Ama bu ilacı bitkisel diye diye vermelerine inanamıyorum. İçinde bildiğiiz tatlandırıcı var. Bu nasıl olabilir yani.. Bunu doktorun vermesine de inanamıyorum.. Genel olarak bitkisel ve yan etkisiz denmesine de..
Biz anne sütüyle besleyelim bağışıklık sistemi güçlensin en doğru besini alsın diye çabalıyoruz. Öte yandan artık neredeyse yetişkinlere bile yasak olması gereken tatlandırıcılı bir ilaç bebeklere veriliyor. Gerçekten sinirliyim bu bebek ilaç pazarına..

Anne babaların çaresizliklerinden ve bebeklerin ağlamalarından çokça faydalanıyorlar..

kızlar aranızda bu şuruptan kullanan varmı benim 43 günlük oğlum var çok gazlı bi bebek değil kendi gazını çıkarıyor sadece geceleri uyumadan biraz karnı acıyo sanırım bazen mızıklıyo bi arkadaş önedi aldık kullanmaya başladım gece hemen rahatladı uyudu hemen emerken sizlerde nasıl etki yaptı acaba
kizim 3 ay gaz sancisi cekti mahvetti bizi de kendini de. bu surup olmasa napardik bilmiyorum

Merhaba deneyimli anneler bilginize ihtiyacim var. Oglum 2 aylik inanilmaz gaz sancisi var nurse harveyse basladim ancak etki ettimi etmedimi hicbisey anlamadim. Şöyleki bebegim uyumaya basladi evet ama uykusunda halen sıkıyor kendini sesler cikariyor fakat uyanmiyor. Sanki bu surup uyutuyo ama gazi almiyo gibi bir nevi uyku ilaci gibi . Bu yuzden korktum bebegimi uyuşturuyormuyum diye. Sizdede ayni durum varmi acaba ne yapacagimi sasirdim .

X