Bebek Beslenmesi 6 aylık bebeğe ne verecem ve nasıl

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
yoğurduda küçük kavanoz mamaları kadar yedirdim bu gün sona doğru zorlandı ama oyunla falan bitirdik. sen ne zaman vermeyi düüşünüyorsun bunları artık denemeye başşla yavaş yavaş bizim bir sıkıntımızda emmiyor başka besin alınca stümü sağıp veriyorum 3 gündür ihmal ettim sütümde azald yine ne yapacam bilmiyorum ..onu hiç istemiyorum sütten kesmeyi çok sütüm vardı emmedi bende stresti falan iyice azaldı bazen 25 ccden fazla çıkmıyor nasıl arttırabilirim acaba..

Canım,henüz yoğurt vermedim,bu hafta denicem.Bizim porsiyonlarımız baya az yemiyor çünkü.Baya zorluyor beni. Çeyrek elma ancak yiyor. Sebze çorbası da 2 tatlı kaşığı kadar ancak.Bugün biraz daha iyi yedi ama bakalım yarın nasıl olacak. Benim oğlum epeydir oturuyor destekli. Desteksiz birkaç saniye ancak,sonra yan yatıyor.Ben yürüteç ve hoppala tarzı birşey aldım.Pek sevmedi 5 dk bile zor duruyor içinde. Ama sağa sola hareket ettiriyor biraz. Ayaklarının üstüne durduruyorum ben.Oyun yapıyoruz arkasından seslenip cee deyince hoşuna gidiyor. Yüzüstü yatırıyorum dönüyor kendi.Benim sütüm de 2 gündür azaldı,yordum kendimi temizlik falan. Sıvı da alamadım pek.Meyvesuyu baya artırıyor,rezene çayı da. Süt ürünleri tüketemiyorum bunlarla artırmaya çalışıyorum.Boza ve kestane de baya artırıyo dene istersen.

galiba hamile gibi dikkat etmek gerekiyor beslenmeye sütün azalmaması için.iyi bir süt sağma pompası aryorum arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz markalar varmı.bide geçmi acaba sü sağma makinası almak için bebeğim 7 aylık oldu sağııyorum hepsadece gece emiyor..arada veriyorum zorla hemen geri bırakıyor.alırım emmez sütüm kesilir boşa almış olurmuyum diye kararsızım.

galiba hamile gibi dikkat etmek gerekiyor beslenmeye sütün azalmaması için.iyi bir süt sağma pompası aryorum arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz markalar varmı.bide geçmi acaba sü sağma makinası almak için bebeğim 7 aylık oldu sağııyorum hepsadece gece emiyor..arada veriyorum zorla hemen geri bırakıyor.alırım emmez sütüm kesilir boşa almış olurmuyum diye kararsızım.

aç karnına denedin mi canım? Tok olduğu için almıyor olabilir. Ben medelanın mini elektrikli pompasını almıştım,memnunum.Aynı markanın süt saklama poşetleri de var. Dondurucuya atmak için.

kızlar kaç kilo bebekleriniz benim sanki az gibi yaa..bi de başladık ek gıdaya mırın kırın yiyor şimdilik

sağol canım dün malatya daydık orda bir doktora götürdüm çok güzel ilgilendi bizim burdaki doktor öyle değil tek tek yazdı anlattı neler yedirip neler yedirmeyeceğimi.
bir kaçını yazayım sizede pekmezi mutlaka vermelisin dedi günlük 1 tatl kaşığı tereyağı yedir dedi erit ver dedi neden öyle dedi anlamadım yedirmesi kolay olur açısındanmı yoksa başka nedendenmi
7 , 8 adet bebe bisküvisi yedir fazla değil dedi sebze çorbası enginar kereviz mutlaka ver dedi balık ama balıkla ne eşimin ne benim hiç aramız yok nasıl yaparız bilemedim
.7.aydan sonra et tavuk yumurta ben cevizi sordum kahvaltıyla vereyimmi diye hayır dedi ciğerine kaçar sıkıntı olur daha çok var çereze dedi ..portakal ve mandalina kivi verme dedi tuz verme yaşına kadar dedi..bunun gibi şeyler işte ben hepsinden vermiştim ceviz de prtakalda kivide hiç verdimde demedim korkudan..bilmiyorumkismile

canım 7-8 bebe bisküvisi yazmışsın ya içi rahatladı biraz 6 tane veriyorum çok mu olur diye düşünmüştüm

evet bize doktor demişti kalorisi yüksek besin değeri zengin diye daha fazla verme diye ama okadar da veremiyorum benim bebeğimin kusması var ne yese kusuyor

söylüyorum bir kaç kez hastalandı bronşit oldu falan doktor ondan kaynaklandığını söylüyor pek üzerinde durmuyor..

arkadaşlar benim bebeğimmi çok az yiyor normalde sizler sağıp veren varsa sütünüzü kaç cc ile doyuyor yada kaç cc mama ile doyuyor. bebekler ne kadar çorba yiyor yada yoğurt bazen bumu normali benmi fazla yemesini bekliyorum die düşünüyorum..

evet bize doktor demişti kalorisi yüksek besin değeri zengin diye daha fazla verme diye ama okadar da veremiyorum benim bebeğimin kusması var ne yese kusuyor

Eğer kusması geçmezse iyi bir dr a götürün çünkü benim kızımdada sadece kusma vardı önce reflü dediler, sonradan anlaşıldıki bebeğimde inek sütü alerjisi varmış:KK43:((

bu inek sütü alerisinasıl anlaşılıyor mesela yoğurt peynir gibi şeyler yediği zamanmı kusuyor yoksa her zamanmı benimki çorba jmama meyve herşeyi kusuyor bu gün götürdük yine aynı kiloda üç ay önce de 8200 gr dı şimdide 8500gr çok moralim bozuldu doktora diyorum aldırmıyor ilgilenmesi iiçin bu bebeğin acillikmi olması gerek bilmiyorum..bebeğim resmen büyümüyor.

bu inek sütü alerisinasıl anlaşılıyor mesela yoğurt peynir gibi şeyler yediği zamanmı kusuyor yoksa her zamanmı benimki çorba jmama meyve herşeyi kusuyor bu gün götürdük yine aynı kiloda üç ay önce de 8200 gr dı şimdide 8500gr çok moralim bozuldu doktora diyorum aldırmıyor ilgilenmesi iiçin bu bebeğin acillikmi olması gerek bilmiyorum..bebeğim resmen büyümüyor.

Tabiiki bu konuda eksper değilim en önemlisi dr unuz söyledikleri ama size şöyle söyleyeyim, benim bebeğim şu an sadece anne sütü alıyor ve ben yanlışlıkla içine süt konmuş olan 1 dilim kek yediğimde kızım 2 gün boyunca, her yediğinde ve yemediğinde çünkü sadece yemekten hemen sonra degil 1-2 saat sonrada oluyor, kusuyor.

X