Saç Rengi ve Saç Boyama Siyah kimlere yakışır? Siyah rengi denemiş olanlar?

Pluie

Her şey çok güzel olacak
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2010
965
32
Merhabalar! Saçlarımı 1 yıldır boyuyorum.. Hep kumral ve dore tonlarında gittim. Radikal bir değişiklik yapıp siyah rengi denemeyi çok istedim fakat kuaförüm saçım ince telli olduğu için siyah rengin sonradan açılmasının çok zor olacağını ve saçıma çok zarar vereceğini söyledi.. bilmiyorumkismile Ten rengim ve açık ne koyu.. Bej diyorlar sanırım :) Gözlerimse bal renginde.. Siyah renk herkese yakışır mı sizce? Ya da yaptırıp beğenmezsem saçımı yıpratmadan geri dönüşüm olamaz mı? bilmiyorumkismile
Yardımcı olur fikir paylaşırsanız çok sevinirim :)

tarifine göre yakışır ama buradan sadece tarif ile cevap verilmesi yinede zor, açılmasının zorluğuna gelince evet gerçekten de zor yakışıp yakışmayacağı konusunda denemeler yapabilirsin fotoğraflarında bazı sitelerde yapılabiliyormuş ben photoshop ta deniyorum

aman deniyim deme sakın bende o renk cilt tonuna sahibim 1yıl kullandım siyahı ve bıktım sonunda altlardan kendi sacın kızıl kızıl cıkar durur sürekli boyamak zorundasın actırması ayrı bir dert siyah diilde koyu olmayan kahve tonlarını kullan aklına yatarsa

cnm siyah cok iidr güseldr ama değişiklk seven birisi isen kolay bıkıosan aman sakın derim biz yaptık sen yapma

benim gözümde bir saça siyah kadar yakışan bir renk yok, insanın bütün havası değişiyor fakat kurtulmak çok zor inan ki ben boyayalı bir sene olduğu halde akmıyor hala tamamen.. boyatma işine ara vermek zorunda olduğum için çıkan dipleri de boyayamıyorum şimdi kumral siyah şekilde dolanıyorum etrafta

Koyu renk saç herkese yakışır canım..
4 sene boyunca saçlarım siyahtı , beyaz tenliyim ve bende kaş filan yok..
4 yılın sonunda saçımı kumrala boyadım hala da kumral..
Siyah saçın tek kusuru insanın ifadesini sert göstermesi..
Ki siyahtan sıkıldınızda açık bir saç rengi istediğinizde dönmeside çok zordur..
Saçlarınız ince telliymiş , yani sonradan açtırma işlemini düşünmüyorsanız
Bence siyah değilde , kızıl kahve , çikolata kahve yaptırın uzun bir süre öyle kalsın..
Hem saç dip derdide olmaz.. Saçınızada daha iyi bakım yapabilirsiniz..

Çok teşekkür ederim kızlar. Bugün içimde kalmasın diye kafama siyah bir peruk geçirdim ve gerçekten ba-yıl-dım...! Ama sochic in dediği gibi değişikliği çok seven biriyim.. O yüzden siyah sevdamı yıllar sonrasına erteleyip çikolata kahve deneyeyim en iyisi :)

siyah genel olarak kara kaşlı kara gözlü kızlara yakışıyor. bazen renkli gözlülere de yakıştığı oluyor ama yapay duruyor yine de.

bence siyaha boyamaktansa koyu kumrala boyayabilirsin. o da siyah gibi duruyor hem de akıyor. siyahın akması zor. açıcı kullanman gerekir. o da saçını yıpratır, yakabilir. benden tavsiye

bende dün çikolata kahve ve koyu kahve karıştırdım boyadım saçımı.koyu ve canlı siyah oldu.çok güzel oldu.ondan önceki saçımda altın ışıltılı tofeee vardı.doğal saçım zaten siyahtı.ama bu ren k daha bir canlı ve parlak oldu.mat durmuyor.siyah yerine bu karışımı tavsiye edebilirim.

Happy girl, eger sac renginden cabuk bikip degisikligi sevenlerdensen siyah yaptirma derim, dönüsü cok zor olur, saclarin cok fazla yipranir. Onun yerine kahve tonlarina yönel.

siyah saçı ben esmerlerde,beyaz tenli ve renkli gözlülerde çok seviyorum.esmerlerde çok doğal duruyor siyah saç.renkli gözlülerde ise gözleri ön plana çıkarıyor.ama malesef bu renkten sıkılınca değişikliğe gitmek çok zor.çabuk sıkılan biri siyah yerine koyu kahve boyamalı.zaten hemen hemen siyah gibi duruyor koyu kahve de.geri dönüşü de zor değil.ayrıca saç rengi ne kadar koyu ise o kadar az makyajla durumu kurtarabiliyoruz.saç rengini açmaya gelince ince telli saçlılar kalın tellilere göre daha avantajlı.çünkü kalın saç telinin rengini açmak için daha fazla süre bekleniyor ve bu da daha fazla yıpranma demek.

bende boyıyıcam saçımı asaletin rengine yani siyaha acaba yakışır mı ki bana :1rolleyes:

koyu kahveden başlayıp saçlarımı yavaş yavaş koyulaştırdım şu an saçlarım siyah:asigim:
beyaz tenlilere çok yakışan bir renk eğer açık tenliysen mutlaka denemelisin

slm arkadaşlar mavi siyaha bende boyamak istiyorum bi kere boyadım kimse yakıştıramadı kendim hariç şimdide çok kararsızım şuan saçlarım platin sarısı beyaz tenli ve koyukahve gözlüyüm siyaha yakın göz rengim fikirlerinizi alabilirmiyim ....çok makyaj yapan birisi degilim

bana kalırsa siyah saç teni çok esmer olmayan herkese yakışıyor ayrıca çok da kullanışlı bir renk yalnız herkesin de sölediği gibi akıtması çok zor eğer uzun süre kullanırım sıkılmam diyorsan iyi renktir ancak bi kaç ayda bir saç rengi değiştiririm sıkılırım diyorsan sakın deneme derim

yıllarca sarı karamel kızıl kullandım artı kendi saçım koyu kahve esmere yatkın tenim zırt bırt:KK37: renk değiştirmekten saçlarım saman gibi oldu herkesin saçı uzarken benim yıpranan uç kısımları kesmekten kısacık kaldı :84:bir sabah kalktım saçlarımı kendi rengime koyu kahveye boyamaya karar verdim :KK61: bayıldım:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: herkeste çoook beğendi koyu kahve siyah gibi durdu tabiiii karamel üzeri boyadığım için aktıkça hafif kızıl yansılmalar çıktı :KK31: ..... yaklaaşık 7 ay oldu ve şimdi saçlarım daha sağlıklı parlak ve uzuuuuuuun :KK16: ara ara kumral düşünsemde :KK47: nayıııırrrrrrrr vazgeçiyorum :KK34: siyah saçtan sonra iç bir engi kendime daha çok yakıştıramayorum esmerim kahve gözlüyüm ara ara lens takıoruuuuuum :kk77: süper oluyoooom :KK17:

ya ben saçımı siyaha boyatmak istiyorum bembeyaz tenliyim ve o yüzden yakışacağını düşündüm hafif çekik ve kahverengi gözlüyüm sizce nasıl olur :):KK3:

2yıldır sarı saçlarını mavi-siyaha boyayan biri olarak siyahın beyaz tenlilere çok yakıştığını söyleyebilirim.
Beyaz tenliyim sapsarı saçlarımı siyaha boyadım ama hiç pişman olmadım sadece aktığı zaman kötü bi görüntü oluştuğunda keşke hiç boya olayına girmeseydim uğraşmasaydım derim,ama tekrar siyah yaptığımda iyiki yapmışım diorum :)
Ama sık sık saç renginden sıkılan biriysen siyah yapma derim çünkü dönüşü imkansız gibi bişey...

Son düzenleme:
ya ben saçımı siyaha boyatmak istiyorum bembeyaz tenliyim ve o yüzden yakışacağını düşündüm hafif çekik ve kahverengi gözlüyüm sizce nasıl olur :):KK3:

Beyaz tenliysen yakışır evet ama yaşını bilmiorum siyah yaşından daha büyük göstericektir ona göre

X